No to gramy od początku. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Koczerhina. Ukrainiec wybrał długi róg.

GOOOOOOOOOOOOL! Koczerhin doprowadził do wyrównania!

Nie ma już na boisku Chrapka. Za niego wchodzi Hateley.

77'

Nieee... Piasecki z rzutu wolnego prosto w mur.

76'

Teraz to Raków przechodzi do ofensywy. Został mu kwadrans na uniknięcie pierwszej porażki w nowym sezonie.

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Dziczek na 1:0 dla Piasta! Strzał w prawy róg, V. Kovacević rzucił się w lewą stronę.

72'

Tymczasem Piasecki za Zwolińskiego.

72'

RZUT KARNY DLA PIASTA GLIWICE! Sędzia Musiał podjął taką decyzję po analizie VAR. Do piłki podchodzi Dziczek...

70'

felix

69'

Mamy kontrowersję w meczu. Czy A. Kovacević sfaulował w polu karnym Feliksa? Czekamy na decyzję o karnym...

66'

Strzał Piasta zablokowany, V. Kovacević rzuca się w prawo, tymczasem po rykoszecie Svarnas odgrywa w lewo! Bramkarz Rakowa zdążył z interwencją. Uff!

65'

Mamy celny strzał ze strony Rakowa. Spróbował Koczerhin. To jednak nie zaskoczyło Placha.

63'

W ten sam sposób za nerwową sytuację ukarany został jeszcze Koczerhin.

63'

Kartka dla Tomasiewicza.

61'

I jeszcze Koczerhin w miejsce Ledermana, który grał z kartką.

61'

Raków zwiększa siłę rażenia. Wchodzi Tudor. Zmienił Plavsicia.

59'

Sędzia temperuje Feliksa. Nie ma kartki.

55'

Tylko jęk zawodu na trybunach! Felix kopie obok bramki. Zdecydowanie źle kopnął z szesnastego metra.

52'

Celny strzał Chrapka. V. Kovacević bez problemu wybronił tę próbę.

50'

Kibiców Rakowa zdecydowanie więcej niż trzystu, może nawet sześciuset:

49'

Gorąco w polu karnym Piasta. Po chwili sędzia przerywa akcję gwizdkiem. Trzech piłkarzy spaliło akcję.

48'

Silva próbował uciec Mosórowi. Stoper Piasta ratuje się czystym wślizgiem. Tylko aut dla Rakowa.

46'

Gramy dalej. Od środka zaczęli gospodarze. U nich w składzie bez zmian.

46'

Wchodzi też Jean Carlos Silva. Zmienił bezbarwnego Kittela.

46'

Na murawie pojawił się Cebula. Zastępuje Nowaka.

45'

- Mają tego skubańca na bramce - mówił w przerwie dla Canal+ Sport Tomasiewicz o powodach bezbramkowego remisu.

45'

Koniec pierwszej połowy. Zdecydowanie lepiej gra Piast. Ma przewagę, ale nie może jej udokumentować. Gości utrzymuje V. Kovacević.

45'

Zderzenie piłkarzy. Ucierpiał m.in. Chrapek. Przerwa na pomoc medyczną.

43'

Jeszcze jeden strzał ze strony Ameyawa. Też obok bramki.

42'

raków

41'

V. Kovacević złapał piłkę, po czym ją wypuścił. W dużym tłoku bramkarz Rakowa zdołał ją odzyskać.

41'

Ameyaw tym razem wpadł w pole karne. Jego strzał zablokował Svarnas. Róg dla Piasta - czwarty lub piąty.

38'

Na długim słupku główkuje Ameyaw. Niecelnie.

38'

I znowu Tomasiewicz! Soczysty strzał, ale pomocnik Piasta raz jeszcze przegrywa z V. Kovaceviciem. Tę próbę poprzedziło ze trzydzieści podań.

33'

Najlepsza sytuacja w meczu! Tomasiewicz szukał z dystansu okienka. V. Kovacević odbija piłkę do boku.

31'

Potężne uderzenie Pyrki. Plecami blokuje Arsenić.

31'

Ameyaw główkuje obok prawego słupka. Mocny strzał, ale niecelny.

26'

"Śmierć kibica jak śmierć brata" - czytamy na transparencie w młynie Piasta. Tymczasem na boisku Sorescu odgrywa już zza linii końcowej. Z tej akcji i tak by nic nie było, ponieważ Zwoliński główkował za słabo.

23'

Tempo meczu jest niezłe, ale brakuje strzałów.

20'

Pyrka przedarł się prawą flanką. Minął Plavsicia, po czym dośrodkował za krótko. Strata.

19'

dziczek

17'

Środek pola Rakowa na żółto. Kartka także dla Ledermana.

15'

Plavsić zbyt krótko odgrywał w pole karne spod linii końcowej.

15'

Piast nieustannie doskakuje do piłkarzy Rakowa. Ciekawe czy utrzyma tę intensywność.

11'

Strzał Czerwińskiego z dystansu. Z lewej nogi, bardzo niecelny - do zapomnienia.

11'

V. Kovacević podniósł się z boiska. Grymas na twarzy bramkarza. Sfaulował go kolega z zespołu, Arsenić.

9'

Pierwsza okazja Piasta. Felix atakuje, ale przegrywa z V. Kovaceviciem. Na boisku leżą bramkarz i stoper Rakowa - Arsenić. Obaj ucierpieli.

8'

Berggren dość ryzykuje, choć obejrzał kartkę.

6'

Plavsić sfaulowany przez Krykuna. Póki co Raków ma duży problem z wyjściem na połowę Piasta.

5'

Piast atakuje bardzo wysoko. Czerwiński na połowie rywala. Stoperzy Rakowa muszą bronić piłki już w polu karnym.

3'

Dużo agresji na początku meczu. Sędzia reaguje. Kartka dla Berggrena!

1'

Po pierwszym kontakcie ucierpiał Mosór. Podniósł się z murawy bez pomocy kolegów. Gramy dalej.

1'

Od środka rozpoczęli piłkarze Rakowa.

20:29

W sektorze gości około 300 kibiców z Częstochowy.

20:28

Choć przyjechał mistrz to na trybunach sporo brakuje do kompletu.

20:26

Gospodarze na niebiesko-czerwono, goście w jednolitych białych strojach. Wszyscy wychodzą właśnie z tunelu na murawę.

20:26

W ataku Piasta Felix zamiast Wilczka. Raków w innych personaliach, ale w tym samym ustawieniu co zawsze.

20:15

piast

19:21

Poza kadrą Piasta kontuzjowany Wilczek, ale i Karbowy czy Kostadinov.

19:20

Ławka rezerwowych Piasta: Szymański, Huk, Munoz, Holubek, Kądzior, Mokwa, Hateley, Kirejczyk, Bykowski.

19:18

Ławka rezerwowych Rakowa: Tsiftsis, Tudor, Czyż, Drachal, Silva, Racovitan, Koczerhin, Cebula, Piasecki;

19:17

W Rakowie debiutuje były stoper Korony, Adnan Kovacević. Szansę od początku dostają m.in. Sorescu, Plavsić czy Kittel. Poza kadrą meczową Papanikolaou, Rundić czy kontuzjowany Yeboah.

18:24

Piast ugrał dotąd dwa punkty. Ostatnio zremisował z Górnikiem Zabrze 0:0. Z Rakowem remis 2:2 z Wartą Poznań.

18:24

Raków wobec tego wyzwania na pewno zastosuje rotację. Jak wielką? Tego dowiemy się po godzinie dziewiętnastej, kiedy trener Szwarga poda skład.

18:23

To zdecydowanie najciekawszy mecz piątku w Polsce. Piast spróbuje zatrzymać Raków, mistrza Polski, który myślami może być już przy rewanżu z Arisem Limassol w eliminacjach Ligi Mistrzów.