1 : 4
Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
1. połowa0 : 2
20:05

Sensacja w Krakowie! Wisła przegrywa u siebie 1:4 z Puszczą Niepołomice i kolejny sezon zagra na zapleczu Ekstraklasy. Wielkie brawa dla trenera gości Tomasza Tułacza, który po raz trzeci w tym sezonie znalazł patent na "Białą Gwiazdę". Dwukrotnie wygrał w lidze i teraz dzisiaj w walce o finał baraży o Ekstraklasę.

W niedzielę Puszcza zagra ze zwycięzcą pary Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów. Początek spotkania o 21. Relacja NA ŻYWO z meczu na naszej stronie jest W TYM MIEJSCU!

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górki i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl.

95'

Koniec meczu! Puszcza Niepołomice pokonuje Wisłę Kraków aż 4:1 w półfinale baraży o Ekstraklasę Radość piłkarzy Puszczy

PUSZCZA NIEPOŁOMICE

W FINALE BARAŻY O EKSTRAKLASĘ

94'

Kewin Komar wybija piłkę z "piątki" na połowę gospodarzy. Tę przejmuje Kewin Klisiewicz, który ścigał się z Jamesem Igbekeme i pada na murawę w polu karnym Wisły. Sędzia pokazał mu, by ten wstawał, a ten z pozycji półleżącej uderza do siatki obok wychodzącego z bramki Mikołaja Biegańskiego!

94'

DUBLET LUCJANA KLISIEWICZA!!!

92'

Michał Żyro zmienia Kacpra Dudę.

92'

Wielbłąd defensywy Wisły kosztuje utratą trzeciej bramki!!!

Po dalekim wybiciu Igor Łasicki nie wyskoczył wystarczająco wysoko, by wybić piłkę. Za nim był Boris Moltenis, który najpierw przeliczył się i futbolówka po koźle przelobowała go, z czego skorzystał Lucjan Klisiewicz. Ten uderza z pola karnego nie do obrony, przy lewym słupku

92'

GOL DLA PUSZCZY! LUCJAN KLISIEWICZ!!!

91'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Bartosz Jarocha. Piłka nie poleciała po łuku w pole karne, a po cięciwie w górne rzędy trybuny za bramką.

90'

Piotr Lasyk dolicza 5 minut do drugiej połowy.

19:52

[WIDEO] 84. MINUTA. GOL ALEXA MULI (1:2)

89'

Luis Fernandez dostaje piłkę na lewej stronie. Kapitan "Białej Gwiazdy" wrzuca na dalszy słupek, ale lekko mu zeszła piłka i wyszedł z tego strzał w stronę dalszego okienka! Czujny Kewin Komar przenosi piłkę nad poprzeczką!

87'

Miki Villar zablokowany na prawej stronie przez Romana Yakubę. Korner.

86'

Podniosła się wrzawa na trybunach. Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki.

84'

Będą emocje na Reymonta!!!

Strzał Jamesa Igbekeme z pola karnego został zablokowany, ale gospodarze utrzymali się przy piłce. Ta została wycofana do Alexa Muli, który uderzył z dystansu. Podbił ją Jakuba Bartosz w taki sposób, że PRZELOBOWAŁA wysuniętego Kewina Komara i wpadła do siatki!

84'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM ALEX MULA!!!

83'

Atak Wisły prawą stroną przynosi rzut rożny. Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Luisa Fernandeza. Jeszcze Hiszpan został skutecznie przyblokowany w "szesnastce".

81'

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice

• 66% Posiadanie piłki 34%
  • 15 Strzały 12
  • 0 Strzały celne 6
80'

Przeciągnięte dośrodkowanie Davida Junki z lewej strony. Piłka po koźle w polu karnym przekracza linię końcową.

78'

Wisła grać, k*rwa mać!

- niesie się po stadionie. Kibice Wisły oczekują bardziej ekspansywnej gry, jak mawiał złotousty Pan Andrzej Strejlau.

77'

... a za Roka Kidricia na murawie jest już Lucjan Klisiewicz.

77'

Konrad Stępień zmienia Kamila Zapolnika (wszedł na boisko w 24. minucie)...

74'

Roman Yakuba blokuje dośrodkowanie Bartosza Jarocha.

73'

Krakowianie biją głową w mur. Znajdują się blisko pola karnego rywala, ale akcje są schematyczne i czytelne.

71'

Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy. Mają aut.

Po dalekim wyrzucie sytuację wyjaśnia Miki Villar.

69'

Luis Fernandez wrzuca na środek pola bramkowego, gdzie spokojnie interweniuje Kewin Komar.

19:30

Jarosław Królewski ma nietęgą minę... Jarosław Królewski

68'

Kolejny korner dla Wisły. Tym razem po interwencji Jakuba Serafina.

66'

... a za Artura Siemaszkę na murawie melduje się Jakub Bartosz.

66'

Podwójna zmiana w Puszczy: Dominik Frelek zastępuje Marcela Pięczka...

65'

Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd głową musnął piłkę Angel Rodado.

65'

Przydał się on teraz w defensywie, blokując centrę. Rzut rożny.

64'

Z kontrą ruszyli przyjezdni. Zepsuło ją niedokładne dośrodkowanie Romana Yakuby.

64'

Alex Mula podholował piłkę środkiem. Huknął z dalszej odległości dość wysoko nad poprzeczką.

63'

Miki Villar w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Wojciech Hajda szczupakiem wybija na korner. Ten nie przynosi zagrożenia.

62'

• 10 Strzały 12
  • 0 Strzały celne 5
61'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA WISŁY!!!

Luis Fernandez ogrywa Romana Yakubę na prawej stronie pola karnego. Podaje na środek do Angelo Rodado, który uderza obok dalszego słupka!

60'

Alex Mula zmienia Josepha Colleya.

59'

Szybkie rozegranie stałego fragmentu gry. Po krótkich podaniach piłkę przed linią 16. metra dostaje Luis Fernandez. Został jednak zablokowany.

58'

Kacper Duda szczęśliwie urwał się prawą stroną w pole karne. Jego dośrodkowanie blokuje w ostatniej chwili Roman Yakuba. Rzut rożny.

56'

Piotr Mroziński przerwał faulem rajd Davida Junki. Sędzia nakazuje grać dalej, co nie do końca - eufemistycznie pisząc - podobało się gospodarzom. Niemniej po chwili środkiem urwał się James Igbekeme, który zagrał dokładną prostopadłą piłkę do Luisa Fernandeza. Ten za mocno ją sobie wypuścił, z czego skorzystał Kewin Komar.

54'

Kibice gospodarzy odpalili race. Coraz gęstszy dym unosi się nad murawą. Sędzia jeszcze pozwala grać.

54'

Po chwili Luis Fernandez dostaje piłkę w "szesnastce". Nie dość, że jego strzał z narożnika pola bramkowego został zablokowany, to jeszcze kapitan "Białej Gwiazdy" był na spalonym.

53'

David Junca zbiega z piłką z lewej strony do prawej nogi. Uderza prawą nogą z ok. 15 metrów i obija bliższy słupek!

51'

Kewin Komar upomniany żółtą kartką za grę na czas przy wznawianiu gry z "piątki".

51'

Składna akcja "Białej Gwiazdy" lewą stroną z dośrodkowaniem na dalszy słupek do Bartosza Jarocha. Ten uderza wolejem wzdłuż bramki, ale żaden z kolegów nie zdołał skierować piłki do pustej bramki!

50'

Bartosz Jaroch pograł teraz z kolegą na prawej stronie. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane; rzut rożny.

48'

... prawą stroną ruszył Bartosz Jaroch, ale rajd przerywa Łukasz Sołowiej.

19:10

Okazała sektorówka Sektorówka kibiców Wisły

48'

Rok Kidrić próbował przedrzeć się środkiem. Stracił piłkę przed polem karnym Wisły, która ruszyła z kontrą...

47'

James Igbekeme uderza z pola karnego wysoko nad bramką.

46'

"Biała Gwiazda" zaczyna drugą połowę!

46'

... a za Tachiego na murawie melduje się James Igbekeme.

46'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Bartosz Jaroch wchodzi w miejsce Dawida Szota...

19:00

Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisły z Puszczą Niepołomice. Stawką jest awans do (niedzielnego) finału baraży, którego zwycięzca zagra w Ekstraklasie. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą goście. I do tego dwiema bramkami!

Co nas czeka po zmianie stron?

18:58

Statystyki z pierwszej połowy

18:56

[WIDEO] 45+3. MINUTA. GOL ŁUKASZA SOŁOWIEJA (0:2)

45'

+4' Koniec pierwszej połowy. W półfinale barażu o Ekstraklasę Wisła Kraków przegrywa z Puszczą Niepołomice 0:2. Bramki strzelili Kamil Zapolnik i Łukasz Sołowiej.

45'

+4' Kacper Duda upomniany żółtą kartką za faul.

45'

+3' Momentalnie ucichły sektory, które zajmują kibice Wisły Kraków!

Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego na 9. metr. Tam zostawiony bez opieki Łukasz Sołowiej nabiega na piłkę i mocno uderza głową - po koźle - do siatki!

45'

+3' GOL DLA PUSZCZY! ŁUKASZ SOŁOWIEJ!!!

45'

+2' Akcję Puszczy lewą stroną przerywa Joseph Colley wybiciem za linię końcową.

45'

Piotr Lasyk dolicza 4 minuty.

45'

Angel Rodado próbował przedrzeć się w polu karnym. Piłkę za linią boczną wybija Piotr Mroziński.

18:45

[WIDEO] 33. MINUTA. GOL KAMILA ZAPOLNIKA (0:1)

42'

Prosta strata Davida Junki na lewej flance zapoczątkowała kontrę rywala. Artur Siemaszko za mocno wypuścił sobie piłkę. Mikołaj Biegański wznawia grę z "piątki".

42'

Z bramkarzem Puszczy wszystko w porządku.

40'

Po chwili Angel Rodado zagrywa płasko przed bramkę z lewej strony pola karnego. Piłkę łapie Kewin Komar, który teraz zwija się z bólu, trzymając się za głową. Zdaniem kibiców "Białej Gwiazdy" bramkarz Puszczy udaje.

Niemniej na murawie jest już sztab medyczny.

39'

Luis Fernandez przedarł się z piłką w pole karne. Uderza jednak obok bramki.

38'

• 67% Posiadanie piłki 33%
  • 4 Strzały 9
36'

Do piłki wrzuconej z lewego narożnika najwyżej wyskoczył Tomasz Wojcinowicz! Głową uderza nad bramką!

35'

Niepołomiczanie nieodPUSZCZAją! Po, rzecz jasna, zagrania z bocznego sektora głową uderzał Kamil Zapolnik, ale tym razem Mikołaj Biegański odbija do boku!

33'

Marcel Pięczek urwał się lewą stroną i wrzuca na środek pola bramkowego. Tam wysoko wyskoczyli Rok Kidrić i za jego plecami Kamil Zapolnik. Drugi z wymienionych uderzył głową mocno, pod poprzeczkę, nie dając szans Mikołajowi Biegańskiemu!

33'

PUSZCZA NA PROWADZENIU! GOL KAMILA ZAPOLNIKA!!!

32'

Sporo zamieszania powodują dalekie wyrzuty Wojciecha Hajdy z autu. Nerwowo gospodarze wybijają do boku.

32'

Przerwa w grze. Sztab medyczny gości zajmuje się Arturem Siemaszką.

30'

Boris Moltenis nonszalancko "ruszył" do piłki na prawej stronie pola karnego. Dopadł do niej Piotr Mroziński, którego płaski strzał w stronę bliższego rogu odbija Mikołaj Biegański! Rzut rożny!

29'

Po chwili dośrodkowanie z lewej strony zostało zablokowane. Rzut rożny dla gości.

29'

Prosta strata Luisa Fernandeza w środku pola dała okazję Puszczy do wyjścia z kontrą. Podanie Kamila Zapolnika na lewą stronę do Marcela Pięczka było jednak niedokładne.

27'

Za krótkie dośrodkowanie Davida Junki z lewej strony. Goście wybijają piłkę w okolice koła środkowego pod nogi defensorów Wisły.

26'

David Junca chciał dośrodkować, ale w ostatniej chwili zablokował Piotr Mroziński.

24'

... ale nie zrobił tego trener Tomasz Tułacz! Schodzi Emile Thiakane, wchodzi Kamil Zapolnik. Nie chciał ryzykować czerwonej kartki.

23'

Kolejne ostre wejście Emile'a Thiakane. Sędzia do oszczędził...

21'

Wiślacy przejęli piłkę i ruszyli z kontrą! Miki Villar wyszedł środkiem z własnej połowy i podaje do Luisa Fernandeza. Ten pograł z Kacprem Dudą, a ten zagrał na prawą stronę pola karnego, skąd Fernandez uderza w boczną siatkę!!!

20'

Daleki wyrzut Wojciecha Hajdy z autu w pole karne. Po interwencji obrony pomocnik Puszczy będzie miał okazję do "poprawki" na wysokości "szesnastki".

20'

korner nie przynosi zagrożenia pod bramka "Białej Gwiazdy".

19'

W odpowiedzi bardzo dobra akcja Puszczy! Marcel Pięczek wrzuca w okolice prawego narożnika pola karnego. Tam był Piotr Mroziński, który najpierw przyjął piłkę na klatkę piersiową, by uderzyć z "dropsztyka" w stronę bliższego spojenia! Mikołaj Biegański przenosi piłkę nad poprzeczką!

18'

Luis Fernandez rozciąga grę na lewej stronie, gdzie był David Junca. Popatrzył, po czym dośrodkował na 7. metr, skąd Dawid Szot uderza głową nad bramką.

15'

72% Posiadanie piłki 28%

14'

Po dalekim wybiciu Kewina Komara zrobiło się gorąco w pobliżu pola karnego Wisły. A to za sprawą... zdecydowanego wejścia Jakuba Serafina w Borisa Moltenisa. Kapitan Puszczy powinien uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

18:15

Głośno na trybunach

10'

"Żółtko" na koncie Jakuba Serafina za skoszenie Josepha Colleya.

9'

Składna akcja gospodarzy prawą stroną z grą Luisa Fernandeza i Mki Villara na jeden kontakt. Zabrakło "tylko" dokładnego prostopadłego podania do Angela Rodado.

8'

David Junca dostaje piłkę na lewej stronie. "Łamie" akcję do środka, ale osaczony przez dwóch rywali traci piłkę. Szybko odzyskali ją piłkarze Radosława Sobolewskiego.

7'

Akcja Puszczy lewą stroną przynosi aut. Po dalekim wyrzucie zgranie na 20. metr do Jakuba Serafina, który uderza wolejem tuż nad poprzeczką!

5'

Emile Thiakane upomniany żółtą kartką. Uderzył Kacpra Dudę łokciem w twarz.

5'

Miki Villar odważnie poszedł lewą stroną na trzech rywali. Pogubił się w dryblingu przed linią 16. metra.

4'

Dośrodkowanie w okolice bliższego słupka nie znajduje adresata w czerwono-białym stroju.

3'

Po chwili Dawid Szot pojawił się niepilnowany na prawej stronie Wrzuca na dalszy słupek, skąd goście wybijają na rzut rożny.

2'

Angel Rodado zameldował się na lewej stronie. Wrzuca przed bramkę, gdzie bez problemu poradzili sobie zawodnicy Tomasza Tułacza.

1'

Najpierw Emile Thiakane nie opanował piłki przed polem karnym "Białej Gwiazdy", a po chwili prostopadłe podanie w "szesnastkę" do Roka Kidricia było niedokładne.

1'

Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Puszczy!

17:58

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania o finał baraży, po którym poznamy trzeciego beniaminka Ekstraklasy w sezonie 2023/24!

17:53

Kapitanami są Igor Łasicki oraz Jakub Serafin.

17:51

Arbitrem meczu Wisła - Puszcza będzie Piotr Lasyk, doświadczony sędzia z Bytomia. Na liniach pomagać mu będą Krzysztof Myrmus i Adam Kupsik. Sędzia technicznym będzie z kolei Sebastian Jarzębak, a za technologię VAR odpowiadać będą Paweł Malec oraz Konrad Sapela.

17:48

Jedenastka Puszczy Niepołomice

17:45

Wisła z Puszczą w tym sezonie mierzyły się trzykrotnie - dwa razy w lidze (dwa zwycięstwa Puszczy, 3:2 na wyjeździe i 2:1 u siebie) oraz w Pucharze Polski. W krajowym pucharze lepsza była Wisła, jednak "Biała Gwiazda" awansowała do kolejnej rundy dopiero po konkursie rzutów karnych.

17:42

Skład Wisły Kraków

17:40

Zapominamy o fazie zasadniczej sezonu. Teraz czas na wielkie emocje na finiszu rozgrywek. Cztery kluby staną w szranki o trzecie miejsce dające awans do Ekstraklasy. W pierwszym półfinale zetrą się czwarta Wisła Kraków i piąta Puszcza Niepołomice. Faworyt wydaje się być jeden, jednak patrząc po bilansie tych klubów z obecnego sezonu, nie jest to takie oczywiste.

17:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:35

ŁKS Łódź, Ruch Chorzów i... No właśnie, czekamy na trzecią drużynę, która w nadchodzącym sezonie zagra w Ekstraklasie. Za 25 minut rozpocznie się pierwszy półfinał, w którym Wisła Kraków zmierzy się z Puszczą Niepołomice. "Biała Gwiazda" ma rachunki do wyrównania za rundę zasadniczą. W dwóch meczach Fortuna 1. ligi poniosła dwie porażki. A może to goście pójdą za ciosem? Wiemy jedno - rewanżu nie będzie!

Półfinał baraży Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice poprowadzi Piotr Lasyk...