KONIEC MECZU! PO 7 LATACH RUCH CHORZÓW WRACA DO EKSTRAKLASY!!!

Bramkę na wagę awansu strzelił Daniel Szczepan!

OSTATECZNIE: Czołówka tabeli Fortuna 1. ligi:

4. Wisła Kraków - 60
  5. Puszcza Niepołomice - 58
  6. Stal Rzeszów - 51
94'

Kilku zawodników "Niebieskich" i przedstawicieli sztabu szkoleniowego wbiega na murawę! Sędzia pokazuje, że jeszcze nie kończy meczu!

19:33

Jedna noga szorowała po murawie. Stąd żółta kartka

Ostre wejście Sikory

93'

PATRYK SIKORA UPOMNIANY ŻÓŁTĄ KARTKĄ!!!

Wjechał "sankami" w nogi Wołkowicza i sędzia od razu wyciąga czerwoną kartkę. Jednak po obejrzeniu tej sytuacji na monitorze zmienił decyzję. Anulował czerwoną kartkę, pokazuje żóltą!

92'

Wołkowicz zagrywa płasko z lewej strony przed bramkę do Rumina. Ten nie zorientował się w porę!

90'

Chóralne śpiewy kibiców "Niebieskich". Ekstraklasa jest jest już na wyciągnięcie ręki.

A sędzia Tomasz Wajda dolicza 5 minut.

19:27

Czołówka tabeli Fortuna 1. ligi:

3. Wisła Kraków - 60
  4. Bruk-Bet Termalica - 59
  6. Stal Rzeszów - 49
86'

Dominik Połap z żółtą kartką za ostre wejście wślizgiem w Feliksa.

85'

Po rzucie rożnym Tecław uderza wysoko nad bramką

84'

Kibice Ruchu utrudniają Wołkowiczowi wznowienie gry z rzutu rożnego, rzucając na murawę serpentyny. Jednym z takich zwojów został trafiony w rękę asystent.

83'

Czyżycki w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania. Po bloku zyskał rzut rożny.

81'

Tuż po wejściu na murawę Feliks "zameldował się" zdecydowanym wejściem. Żółta kartka na koncie rezerwowego.

81'

Michał Feliks zmienia Daniela Szczepana, strzelca jedynej bramki w tym meczu.

80'

Daniel Szczepan upomniany żółtą kartką za faul.

78'

Mocny wyrzut z autu w pole karne do Machowskiego. Ten był skutecznie blokowany przez rywala, który pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

79'

Goście wywalczyli rzut rożny. Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na bliższy słupek. Zakotłowało się przed bramką i - dla uspokojenia - Szczepan wybija za linię boczną.

77'

Zmiana również w GKS-ie Tychy: Dominik Połap wchodzi, Natan Dzięgielewski schodzi.

76'

... a za Konrada Kasolika na murawie melduje się Kacper Michalski.

76'

Tomasz Swędrowski zmienia Tomasza Foszmańczyka...

75'

Tomasz Foszmańczyk upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

75'

"Niebiescy" dążą do podwyższenia prowadzenia. Akcja prawą stroną przynosi rzut rożny. Po nim jeszcze jeden.

75'

KAPITALNA PARADA BIELECKIEGO!!!

Na lewej stronie "szesnastki" Mikita przekłada piłką do prawej nogi, po czym uderza technicznie w stronę dalszego rogu! Wyciągnięty jak struna Bielecki paruje do boku!

72'

Wójtowicz dostaje piłkę na linii 16. metra. Walcząc o nią faulował Tecława.

19:09

[WIDEO] GOL DANIELA SZCZEPANA (1:0)

67'

Mocne, płaskie wstrzelenie piłki Sadloka z rzutu wolnego przed bramkę. Szczepanowi nie udało się uderzyć w stronę bramki.

66'

Wiktor Żytek upomniany żółtą kartką za faul na Szczepanie.

65'

Jeszcze Tomasz Wajda czekał na stanowisko z wozu VAR. Ostatecznie wskazuje na środek boiska!

4. Wisła Kraków 60
  5. Puszcza Niepołomice - 59
64'

Szał radości na trybunach i boisku!

Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie goście, ale po poprawce Wójtowicza w okolice lewego narożnika pola bramkowego Szczepan uderza głową tuż przy słupku!

64'

GOL DLA RUCHU! STRZELCEM DANIEL SZCZEPAN!!!

63'

Strzał Szczepana z pola karnego zablokowany. Rzut rożny.

62'

A teraz kapitalną okazję miał Ruch! Przechwyt piłki blisko pola karnego i pograli ze sobą Moneta i Szczepan! Drugi z wymienionych nie opanował dobrze futbolówki, przez co uciekła mu do boku. Zdołał uderzyć płasko w stronę dalszego rogu, gdzie w porę nie zorientował się Moneta!

61'

Po kornerze wycofanie piłki na 18. metr. Płaski strzał z tego miejsca nie sprawił problemu Bieleckiego.

60'

Baranowski przecina na wślizgu podanie kierowane do Rumina. Rzut rożny dla tyszan.

58'

Łukasz Moneta z żółtą kartką. Za dyskusje.

58'

Przeraźliwe gwizdy kibiców Ruchu. Ich zdaniem Radecki faulował w "szesnastce" Szczepana. Sędzia jest odmiennego zdania.

57'

Kasolik blokuje dośrodkowanie Wołkowicza. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

56'

Sedlak fauluje Wołkowicza ok. 30 metrów od bramki Ruchu. Bezpośrednie uderzenie Wołkowicza mija bramkę w bezpiecznej odległości.

54'

A teraz atak zawodników Dariusza Banasika przynosi rzut rożny. Po krótkim rozegraniu Mikita wrzuca na dalszy słupek do Rumina, który głową zgrywa przed bramkę do Tecława. W ostatniej chwili uprzedza go Sikora.

53'

Po dośrodkowaniu Sadloka Odyjewski piąstkuje przed pole karne pod nogi Foszmańczyka. Jego strzał został jednak zablokowany. Dobitka mija bramkę w bezpiecznej odległości.

51'

Łukasz Moneta zmienia Szymona Kobusińskiego.

49'

Mocne zagranie w "szesnastkę" do Rumina, który wyprzedził Szywacza. Wolejem uderza minimalnie obok dalszego słupka!

47'

Szywacz upomniany żółtą kartką za faul.

46'

Kobusiński dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. Chciał zagrać na środek "szesnastki", ale po rykoszecie zrobił się strzał w stronę bliższego rogu! Odyjewski odbija do boku!

46'

Druga połowa rozpoczęta! Ruch przystępuje do niej bez zmian.

46'

Daniel Rumin zmienia Kacpra Skibickiego.

45'

+4' Koniec pierwszej połowy. Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z GKS-em Tychy.

2. Bruk-Bet Termalica - 61
  3. Ruch Chorzów - 60
  6. Stal Rzeszów - 48
45'

+3' Niedokładne zagranie Mikity do Skibickiego. Kontrę Ruchu przerywa w kole środkowym drugi z wymienionych. Dodatkowo nieprzepisowo odrzucił piłkę, za co został upomniany żółtą kartką.

45'

+3' Tecław wrzuca z prawego narożnika na dalszy słupek. Wójtkowicz wybija głową za linię boczną.

45'

+2' Składna akcja gości. Czyżycki znalazł się z piłką w polu karnym, ale za linię końcową zdołał ją wybić wracający Baranowski.

45'

Tomasz Wajda dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

43'

Sadlok wykorzystał fakt, że miał przed sobą sporo wolnego miejsca na lewej stronie. Wrzuca w pole karne do Szczepana, ale dobrze ustawiony Tecław wybija głową, oddalając niebezpieczeństwo.

42'

W odpowiedzi Radecki mocnym zagraniem z głębi uruchomił Mikitę. Ten przyjmuje piłkę kolanami, po czym uderza w boczną siatkę!

40'

Jęk zawodu na trybunach! Kobusiński przyjęciem piłki zgubił obrońcę GKS-u, po czym uderza płasko MINIMALNIE obok bramki! Pomylił się nieznacznie!

37'

Rzut wolny dla Ruchu po faulu na Kobusińskim. Odyjewski pewnie piąstkuje

35'

Sadlok wrzuca z lewej strony w pole karne do Foszmańczyka. Ten po kontakcie z rywalem pada na murawę! Sędzia nie wskazuje na "wapno".

33'

Skibicki zbiega z piłką z prawej strony do środka. Uderza zza linii 16. metra wysoko nad poprzeczką.

18:09

Czołówka tabeli Fortuna 1. ligi

32'

Mocne dośrodkowanie Wołkowicza w pole karne. Chorzowianie wybijają piłkę za linię boczną.

31'

Wójtowicz upomniany żółtą kartką za faul. Pociągał za koszulkę rozpędzonego Skibickiego.

29'

Kobusiński ruszył do prostopadłego podania. Objechał w polu karnym Odyjewskiego, ale za mocno wypuścił sobie piłkę do boku. Jego strzał z ostrego kąta został zablokowany!

26'

Przerwa w grze. Sikora ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

25'

ŁKS prowadzi z Odrą Opole i umacnia się na pierwszym miejscu w tabeli z 66 punktami na koncie. Drugi jest Ruch (60), trzecia Wisła Kraków (60), Bruk-Bet i Puszcza mają po 59, a szósta Arka - 49.

24'

Tecław po profesorsku poradził sobie na skrzydle z rozpędzonym Szczepanem.

21'

Strzał Sedlaka zza pola karnego został zablokowany. Jeszcze wrzucał Wójtowicz, ale wyraźnie przesadził z siłą włożoną w to zagranie.

19'

Kobusiński upomniany żółtą kartką za faul.

18'

Seria dośrodkowań w pole karne GKS-u. Kobusiński zagrywa w "szesnastkę" do Szczepana, którego uprzedza obrońca.

17'

NIE MA GOLA DLA RUCHU!!!

Po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szywacz uderza głową z 4 metrów, ale Buchta wybija piłkę z linii bramkowej!

15'

Wisła Kraków prowadzi z Górnikiem Łęczna i jest na trzecim miejscu w tabeli.

15'

Mocne, dochodzące dośrodkowanie Sadloka na dalszy słupek. W ostatniej chwili tyszanie wybijają za linię końcową.

14'

Nie wyszło lewą, to Ruch wywalczył rzut rożny.

13'

Sadlok urwał się lewą stroną. Miał sporo miejsca i dokładnie dośrodkował w pole karne. Szczepanowi zabrakło kilka centymetrów, by głową uderzyć piłkę w stronę bramki.

10'

Sporo zamieszania ze strony gości jest za sprawą Skibickiego. Ruszył do odbitej piłki i był bliski "zabrania się" z nią w pole karne Ruchu. Podaniem nie "znalazł" także Wołkowicza.

9'

Odyjewski spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

8'

Zdaniem sędziego Mikita faulował w ofensywie. Chorzowianie szybko wznowili grę ze stałego fragmentu gry. Atak prawą stroną przerywa Skibicki.

6'

Dzięgielewski wrzuca z lewej flanki w pole karne Ruchu. Nerwowo zrobiło się przed bramką, ale ostatecznie udało się wybić na uwolnienie.

5'

W odpowiedzi groźna akcja gospodarzy! Szczepan urwał się prawą i podaje w pole do Kobusińskiego. Ten nie trafia w piłkę, ale za nim Wójtówicz! Chorzowianie mają "tylko" rzut rożny!

4'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Ruchu.

3'

Skibicki przejmuje piłkę blisko lewego narożnika pola karnego. Uderza w stronę bliższego słupka, ale wyciągnięty jak struna Bielecki odbija do boku!

1'

Od linii środkowej Wójtowicz przedziera się lewą stroną. "Łamie" akcję do środka, gdzie nieprzepisowo powstrzymuje go Żytek.

1'

Tomasz Wajda gwiżdże i tyszanie zaczynają spotkanie!

17:31

Spotkanie rozpocznie się trochę później niż zakładano. Niebieski dym unosi się nad murawą Niebieski dym nad murawą

17:28

Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:25

Pierwszy gwizdek już za kilka minut!

17:20

Tutaj można śledzić wydarzenia z innych boisk

MULTIRELACJA 1. LIGI

17:15

Nikt nie może sobie wcześniej niczego dopisywać. Po meczu w Katowicach byliśmy bardzo rozżaleni, wręcz momentami załamani. Bo wydawało się, że ta porażka może nam zabrać coś, o co cały sezon walczyliśmy. Musimy inaczej podejść do sobotniego spotkania. Wiemy, co nas czeka, o co gramy, jaki to ważny mecz, być może dla niektórych - mówił trener Ruchu Jarosław Skrobacz.

17:13

17:10

Spadek do 3. ligi nastąpił rok później. "Niebiescy" zaczęli powrót do wielkiej piłki w sezonie 2020/21, kiedy awansował do 2. ligi z pierwszego miejsca. Trzeci szczebel rozgrywkowy także nie był problemem, gdyż w kampanii 2021/22 Ruch pokonał w barażach Motor Lublin i awansował na zaplecze Ekstraklasy. Już dzisiaj drużyna Jarosława Skrobacza ma szansę wrócić do elity.

17:07

Sytuacja Ruchu w latach 2016 - 2019 to równia pochyła. Ekipa z Chorzowa w sezonie 2016/17 spadła z Ekstraklasy. W następnej kampanii Ruch zaliczył kolejny spadek - do 2. ligi.

17:05

3 czerwca to najważniejszy dzień sezonu 2022/23 w pierwszej lidze. Dzisiaj dowiemy się kto dołączy do ŁKS-u Łódź i bezpośrednio awansuje do Ekstraklasy. O promocję do wyższej klasy zagra Ruch Chorzów, który musi wygrać, aby nie oglądać się na wyniki innych spotkań.