1. połowa2 : 2
22:29

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu. Dobranoc!

22:28

Za tydzień ŁKS Łódź pojedzie do Niepołomic na mecz z Sandecją Nowy Sącz, natomiast Wisła Kraków w kolejnym niezwykle ważnym meczu zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

22:27

Dzięki temu zwycięstwu ŁKS jest już bardzo blisko bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy, natomiast Wisła Kraków powoli będzie musiała przestawiać swoje nastawienie na walkę w barażach, w których wszystko jest możliwe.

95'

Koniec meczu w Łodzi! ŁKS wygrywa z Wisłą Kraków 3:2!

93'

Mateusz Młyński popędził lewą stroną boiska, ale gracz Wisły Kraków łatwo stracił piłkę.

91'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

90'

Vullnet Basha ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

88'

James Igbekeme zdecydował się na strzał z dystansu, ale posłał piłkę wysoko w trybuny.

86'

Wisła Kraków wciąż napiera, ale robi to chaotycznie, nie potrafi dojść z piłką pod pole karne gospodarzy.

84'

Natomiast Stipe Jurić pojawił się w miejsce Bartosza Szeligi.

84'

Teraz dwie zmiany w ŁKS-ie Łódź. Damian Nowacki zmienił Michała Trąbkę

82'

James Igbekeme ukarany żółtą kartką.

81'

Natomiast Konrad Gruszkowski pojawił się w miejsce Bartosza Jarocha.

81'

Dwie kolejne zmiany w Wiśle Kraków. Michał Żyro zmienił Angela Rodado

80'

Znowu Mateusz Kowalczyk popędził lewą stroną boiska, ale niedokładnie dograł do Bartosza Szeligi, który nie był w stanie już oddać strzału.

78'

Wisła Kraków coraz śmielej atakuje bramkę gospodarzy. Widać, że nie chce przegrać tego meczu.

75'

Zmiana także w ŁKS-ie Łódź. Maciej Śliwa pojawił się w miejsce Pirulo.

74'

Wymuszona zmiana w Wiśle Kraków. Kacper Duda zmienił kontuzjowanego Mikiego Villara.

73'

Miki Villar ma problemy zdrowotne i potrzebuje pomocy medycznej.

72'

Mateusz Kowalczyk odebrał piłkę w środku pola i kapitalnie zagrał prostopadle do Bartosza Szeligi, który jednak w znakomitej sytuacji przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły!

69'

Kamil Dankowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie.

68'

Żółta kartka dla gracza Wisły Kraków. Ukarany Igor Łasicki.

67'

Natomiast Vullnet Basha pojawił się w miejsce Sergio Benito.

67'

Dwie zmiany w Wiśle Kraków. Mateusz Młyński zmienił Tachiego

64'

Wisła Kraków coraz bardziej naciska, ale na razie piłkarze "Białej Gwiazdy" nie potrafią poważnie zagrozić bramce rywali.

61'

Nacho Monsalve ukarany żółtą kartą za ostry faul w środku pola.

59'

W odpowiedzi Milan Spremo próbował wrzucić z lewej strony, ale zrobił to fatalnie.

57'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne ŁKS-u zupełnie bez zagrożenia.

54'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Michał Mokrzycki dostał piłkę w polu karnym Wisły, dograł w pole bramkowe, gdzie był Bartosz Szeliga, który wpakował piłkę z bliskiej odległości do pustej już bramki!

54'

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ŁKS znowu na prowadzeniu po bramce Bartosza Szeligi!!!

52'

Po oskrzydlającej akcji gospodarzy będziemy mieli rzut rożny dla ŁKS-u.

49'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Wisły zupełnie bez zagrożenia.

48'

Kamil Dankowski także z napomnieniem.

48'

Bartosz Jaroch ukarany żółtą kartką za spięcie w środku pola.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

21:32

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu imienia Władysława Króla w Łodzi. Za chwilę wznowimy rywalizację.

21:25

21:19

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Łodzi. Do przerwy kapitalny mecz i remis 2:2.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

42'

Żółta kartka dla Michała Trąbki po faulu w środku pola.

41'

41'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pirulo pewnie wykorzystuje "jedenastkę" i ŁKS znowu z remisem!

39'

Rzut karny dla ŁKS-u Łódź po faulu Josepha Colleya!

37'

Luis Fernandez wpadł w pole karnego gospodarzy z lewej strony boiska, wymienił piłkę z partnerem i oddał zaskakujący strzał, z którym nie poradził sobie Aleksander Bobek!

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Fernandez także ma dzisiaj swoją bramkę i Wisła Kraków już prowadzi!!!

33'

Wisła Kraków przejęła inicjatywę i od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce. ŁKS nie może poradzić sobie z dobrze wyszkolonymi technicznie graczami Wisły.

30'

Michał Trąbka uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki gości.

29'

Angel Rodado został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

27'

Po wrzutce w pole karne ŁKS-u próbował interweniować Aleksander Bobek, jednak wpadł w swojego kolegę z zespołu, wypuścił piłkę, do której dopadł Angel Rodado i wpakował ją do pustej bramki!

26'

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Wisła Kraków doprowadza do wyrównania po trafieniu Angela Rodado!!!

24'

Zrobiło się gorąco pod bramką ŁKS-u, podanie w pole bramkowe do Sergio Benito, który upadł na murawę! Jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

22'

Kolejna próba strzału z dystansu, tym razem w wykonaniu Jamesa Igbekeme, ale wykonanie podobne jak wcześniej.

21'

Sergio Benito uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki gospodarzy.

19'

Kolejne podanie w pole karne Wisły, ale tym razem skutecznie interweniował bramkarz.

16'

Pirulo zdecydował się na strzał z połowy boiska, jednak piłka minęła bramkę gości.

14'

Luis Fernandez uderzył z dystansu, ale nie trafił w światło bramki gospodarzy.

12'

Znakomity kontratak ŁKS-u Łódź, Piotr Janczukowicz popędził na bramkę Wisły, minął obrońcę i przytomnym uderzeniem pokonał bramkarza gości!

11'

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Janczukowicz otwiera strzelanie w Łodzi!!!

9'

Zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u! Jeden z graczy gości dostał piłkę w polu karnym rywali, a próbujący wybić piłkę Kamil Dankowski trafił w poprzeczkę własnej bramki!

7'

W odpowiedzi piłka zagrana w pole karne Wisły, ale tym razem żaden z graczy gospodarzy nie dopadł do piłki.

6'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, prostopadłe podanie, ale Aleksander Bobek pierwszy dopadł do piłki.

5'

Ostry faul w środku pola Kamila Dankowskiego i Wisła będzie miała rzut wolny.

3'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale żaden z graczy Wisły nie dopadł do piłki.

2'

Pierwsze prostopadłe podanie w okolice pola karnego ŁKS-u, ale skutecznie interweniował jeden z obrońców.

20:32

Zaczynamy pojedynek ŁKS-u z Wisłą!

20:28

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na wypełnionym po brzegi stadionie w Łodzi! Za chwilę rozpoczniemy hit 30. kolejki Fortuna 1. Ligi!

20:05

Natomiast oto zestawienie Wisły Kraków:

20:00

Tak prezentuje się skład ŁKS-u Łódź:

19:55

Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Daniel Stefański z Bydgoszczy. Ten sędzie w tym sezonie raz prowadził mecz Fortuna 1. Ligi. We wrześniu zeszłego roku Stal Rzeszów niespodziewanie wygrała u siebie z Wisłą Kraków 2:1. Warto odnotować, że Daniel Stefański jesienią prowadził dwa mecze fazy grupowej Ligi Europy oraz po jednym spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji Europy.

19:52

19:50

Jesienne starcie obu drużyn zakończyło się remisem 2:2. Do przerwy to "Biała Gwiazda" prowadziła różnicą dwóch bramek po trafieniach Bartosza Jarocha i Luisa Fernandeza, ale w drugiej odsłonie meczu bramki Nacho Monsalve i Ruisa Pirolu sprawiły, że oba zespoły musiały podzielić się punktami.

19:45

Natomiast ŁKS Łódź w pięciu ostatnich meczach wygrał tylko dwa razy i to z dużo gorszymi od siebie Chojniczanką Chojnice i Podbeskidziem Bielsko-Biała. W poprzedni weekend łodzianie niespodziewanie przegrali w Sosnowcu z ŁKS-em 0:1.

19:40

Do pewnego momentu Wisła Kraków świetnie spisywała się tej wiosny. Jednak w ostatnich czterech meczach "Biała Gwiazda" poniosła aż dwie porażki, z Puszczą Niepołomica i Ruchem Chorzów. Dzisiaj czeka ją kolejne starcie z zespołem czołówki i naprawdę ciężko wytypować faworyta.

19:35

Dzisiejsze spotkania na stadionie imienia Władysława Króla w Łodzi może okazać się kluczowe w walce o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Przed tym spotkaniem ŁKS Łódź jest liderem tabeli z przewagą trzech punktów nad drugim Ruchem Chorzów. Dwa "oczka" mniej od "Niebieskich" ma Wisłą Kraków, która w przypadku dzisiejszego zwycięstwa może zamieszać w czołówce i zminimalizować niemal do zera margines błędu dla rywali. Natomiast gdyby to łodzianie dzisiaj wygrali, zdecydowanie przybliżyliby się do bezpośredniego awansu, a "Biała Gwiazda" mogłaby znacznie oddalić się od tego i musiałaby zacząć myślęc o barażach, które często są loterią, a wygrywają zespoły, które w akurat tym momencie są w lepszej formie.