• Luis Fernandez - 3
  • Miki VIllar - 3
  • Angel Rodado - 3, (Sergio Benito - bez oceny)
19:25

Ruch Chorzów był dzisiaj lepszy i zasłużenie wygrał to spotkanie. "Niebiescy" zamurowali własną bramkę i stworzyli dwie stuprocentowe sytuacje, które wykorzystali. Dzięki temu Ruch wraca na pozycję wicelidera tabeli FORTUNA 1. Ligi i spycha z niej Wisłę Kraków.

96'

Koniec meczu w Gliwicach! Ruch Chorzów wygrywa z Wisłą Kraków 2:0!

95'

Kacper Duda próbował zagrać prostopadle w pole karne Ruchu, ale ponownie skutecznie defensywa "Niebieskich".

93'

Niewiele dzieje się w doliczonym czasie gry. Wisła utrzymuje się przy piłce, ale nie znajduje sposoby, by przedostać się przez obronę Ruchu.

91'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

89'

Michał Feliks dostał piłkę w polu karnym Wisły, ale nie zdołał oddać strzału.

87'

Natomiast Łukasz Janoszka pojawił się w miejsce Szymona Kobusińskiego.

87'

Dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Jakub Piątek zmienił Tomasza Foszmańczyka

85'

Miki Villar popędził lewą stroną boiska, ale został świetnie zatrzymany przez Tomasza Wójtowicza.

83'

Sergio Benito ukarany żółtą kartką za taktyczny faul.

82'

Luis Fernandez dostał piłkę przed polem karnym Ruchu, ale oddał strzał, który trafił wprost w rywala.

80'

Teraz dla odmiany wymuszona zmiana w Ruchu Chorzów. Przemysław Szur zmienił Pawła Baranowskiego.

77'

Zmiana w składzie Wisły Kraków. Sergio Benito zmienił Angela Rodado.

76'

Dużo urazów dzisiaj w Gliwicach. Teraz pomocy medycznej potrzebuje Paweł Baranowski.

75'

Wiktor Szywacz dośrodkował na głowę Angela Rodado, ale ten uderzył niecelnie.

72'

Patryk Sikora ukarany żółtą kartką.

70'

Znakomite prostopadłe podanie do Łukasza Monety, ten wpadł w pole karne Wisły i precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0!!!

69'

69'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Wejście smoka Łukasza Monety i 2:0 dla Ruchu!!!

69'

Wymuszona zmiana także w Ruchu Chorzów. Łukasz Moneta zmienił kontuzjowanego Macieja Sadloka.

66'

Daniel Szczepan ruszył prawą stroną boiska, chciał wpaść w pole karne Wisły, ale został zatrzymany.

64'

Zakotłowało się w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Angel Rodado wybił piłkę poza obręb "szesnastki".

63'

Igor Łasicki także z żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

60'

Kacper Duda ukarany żółtą kartką.

59'

Wiktor Szywacz popędził lewą stroną boiska, ale zagrał wprost do rywala.

58'

Początek drugiej połowy to dużo walki i niebezpiecznych zagrań, za to bardzo mało składnej gry.

55'

Druga wymuszona zmiana w barwach Wisły Kraków. Dawid Szot zmienił Davida Juncę.

53'

David Junca sygnalizuje problemy zdrowotne. Chyba będzie kolejna kolejna zmiana.

51'

Luis Fernandez dostał piłkę w polu karnym Ruchu, ale zdecydował się oddać piłkę do Jamesa Igbekeme, a ten uderzył bardzo niecelnie.

48'

Wiktor Szywacz ucierpiał po zderzeniu z przeciwnikiem.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

18:33

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za chwilę wznowimy rywalizację!

18:20

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

18:19

Mecz wydaje się być wyrównany, jeden przebłysk geniuszu sprawił, że to gospodarze prowadzą.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach! Do przerwy Ruch Chorzów prowadzi z Wisłą Kraków 1:0.

45'

Michał Feliks oddał strzał z dystansu, ale uderzenie zostało łatwo zablokowane.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

45'

Teraz za faul przy linii bocznej żółtą kartką ukarany Tomasz Wójtowicz.

44'

Miki Villar ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

42'

Dośrodkowanie Macieja Sadloka z rzutu rożnego wybił Mikołaj Biegański.

41'

Szymon Kobusiński popędził prawą stroną boiska, dograł do partnera, ale skończyło się tylko na rzucie rożny.

39'

Miki Villar świetnie wpadł w pole karne Ruchu, dograł w pole bramkowe, ale tam Angel Rodado nie zdołał oddać groźnego strzału.

37'

Próba dośrodkowania z lewej strony w pole karne gości, ale piłka trafiła w pierwszego napotkanego rywala.

35'

Po dośrodkowaniu Davida Junci z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Ruchu, ale żaden z Wiślaków nie zdołał oddać celnego strzału.

34'

Luis Fernandez dośrodkował w pole karne Ruchu, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

32'

Świetnie prawą stroną boiska popędził Tomasz Wójtowicz, dograł na pole karne do Michała Feliksa, a ten znakomitym wolejem zdobył pięknego gola!

31'

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Feliks otwiera wynik w Gliwicach!!!

30'

Wymuszona zmiana w składzie Wisły Kraków. Wiktor Szywacz zmienił kontuzjowanego Alexa Mulę.

28'

Alex Mula sygnalizuje problemy zdrowotne. Chyba będzie potrzebna zmiana.

26'

Kolejna świetna akcja Wisły, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

25'

Szymon Kobusiński dostał piłkę w polu karnym Wisły, ale uderzył bardzo niecelnie.

23'

Znakomite rozegranie piłki przez Wisłę w środku pola, ale w decydującym momencie Remigiusz Szywacz przerwał zabawę rywali.

21'

Bartosz Jaroch ucierpiał po jednym ze starć.

20'

Zagranie w "szesnastkę" Ruchu, ale arbiter gwizdkiem przerwał grę dopatrując się spalonego.

19'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła w słupek bramki Ruchu!

17'

Maciej Sadlok dośrodkował piłkę w pole karne Wisły, ale tam żaden z graczy "Niebieskich" nie zdołał oddać strzału.

15'

Szymon Kobusiński ruszył sam na sam z bramkarzem Wisły, gracz Ruchu uderzył wprost w bramkarza, a na dodatek arbiter odgwizdał spalonego.

14'

Luis Fernandez próbował uderzać z rzutu wolnego, ale posłał piłkę nad bramką Ruchu.

13'

"Biała Gwiazda" wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Ruchu po zagraniu ręką jednego z graczy rywali.

12'

Świetne zagranie w okolice pola karnego gości, ale Mikołaj Biegański przytomnie i skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

10'

Próba prostopadłego podania w pole karne Ruchu, ale tam znowu skutecznie obrońcy "Niebieskich".

8'

Daniel Szczepan ruszył skrzydłem, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

7'

Nieco spokojniejszy fragment meczu. Wisła stara się dłużej utrzymać przy piłce w środku pola.

5'

Wrzutka z narożnika boiska w pole karne Wisły bez zagrożenia.

4'

Tomasz Wójtowicz popędził prawą stroną boiska, zagrał wzdłuż pola karnego, ale tam w ostatniej chwili skutecznie interweniował obrońca Wisły!

3'

Próba prostopadłego podania w pole karne Ruchu, ale ponownie dobrze obrona "Niebieskich".

2'

W odpowiedzi piłkę przed pole karnym Ruchu dostał Angel Rodado, ale stracił piłkę na linii "szesnastki" rywala.

1'

Pierwsze zagranie w okolice pola karnego Wisły, ale skutecznie obrońcy "Białej Gwiazdy".

17:31

Rozpoczynamy batalię w Gliwicach!

17:27

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na wypełnionym po brzegi stadionie miejskim w Gliwicach! Za chwilę rozpoczniemy hit 28. kolejki FORTUNA 1. Ligi!

17:25

Natomiast oto zestawienie Ruchu Chorzów:

17:23

Tak prezentuje się skład Wisły Kraków na dzisiejszy mecz:

17:21

Jesienny pojedynek Wisły Kraków z Ruchem Chorzów zakończył się remisem 1:1. Dla "Białej Gwiazdy" bramkę zdobył oczywiście niezawodny Luis Fernandez, natomiast dla "Niebieskich" odpowiedział Daniel Szczepan. W pierwszej połowie meczu Łukasz Janoszka nie wykorzystał rzutu karnego.

17:20

Sytuacja w tabeli FORTUNA 1. Ligi jest bardzo ciekawa i może zmieniać się jak w kalejdoskopie. pomiędzy drugą Wisłą Kraków, a piątą Puszczą Niepołomice są tylko dwa punkty różnicy, dlatego każdy punkt może być na wagę złota. Dzisiaj emocje w Gliwicach wydają się gwarantowane!

17:18

Natomiast Wisła Kraków jest rewelacją wiosny w FORTUNA 1. Lidze. "Białą Gwiazda" wiosną wygrała osiem z dziewięciu spotkań ligowych. Jedynie Puszcza Niepołomice na swoim obiekcie zdołała zatrzymać rozpędzony zespół z Krakowa. Dzisiaj w Gliwicach faworytem jest Wisła Kraków, ale "Niebiescy" na pewno będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę.

17:16

Ruch Chorzów do niedawna jeszcze plasował się na drugim miejscu w ligowej tabeli dające bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy, jednak cztery ostatnie mecze to dwa remisy i dwie porażki przez co "Niebiescy" spadli już na czwarte miejsce w lidze. Jednak dzisiejsze ewentualne zwycięstwo przywróci chorzowskim kibicom nadzieje na bezpośredni awans do elity.