Lech PoznańLech Poznań
2 : 0
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
93'

Koniec meczu! Lech Poznań pokonuje Jagiellonię 2:0 i zajmuje trzecie miejsce w lidze na koniec sezonu 2022/23

91'

Sławomir Abramowicz z trudem odbija piłkę po uderzeniu Adriela Ba Louy!

90'

NIE MA GOLA DLA LECHA!!!

Zakotłowało się przed tuż przed bramką Jagiellonii. Do odbitej piłki dopada Barry Duglas, który uderza głową, ale trafia w słupek!

89'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Israela Puerto!

86'

Filip Wilak zmienia Artura Sobiecha.

86'

Barry Douglas zmienia Pedro Rebocho...

81'

Joao Amaral hukną zza pola karnego tuż nad bramką!

80'

Atak Lecha przerywa Nene, który wybija piłkę za linię końcową. Rzut rożny dla "Kolejorza".

79'

Joao Amaral zmienia Filipa Marchwińskiego.

75'

... a Alan Czerwiński wchodzi za Jespera Karlstroema.

75'

Adriel Ba Loua zmienia żegnanego gromkimi brawami Michała Skórasia!

66'

Israel Puerto z żółtą kartką.

73'

Bartłomiej Wdowik zmienia Jakuba Lewickiego

70'

Filip Bednarek spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

68'

Radosław Murawski z żółtą kartką.

66'

Sławomir Abramowicz górą w sytuacji sam na sam z Arturem Sobiechem! Napastnik Lecha był bliski dubletu w dzisiejszym spotkaniu!

63'

... Tomasz Kupisz wchodzi za Pawła Olszewskiego.

63'

... Camilo Mena wchodzi w miejsce Michala Sacka.

63'

Trzy zmiany w Jagiellonii: Nene za Aureliena Nguiambę...

62'

Po chwili bło groźnie w drugiej "szesnastce". Kristoffer Velde znalazł się na środku pola karnego i uderza pod poprzeczkę! Sławomir Abramowicz zdołał ją podbić!

61'

Strzał z lewego narożnika pola karnego. Filip Bednarek przenosi piłkę nad poprzeczką!

56'

Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie nerwowo interweniuje obrona Jagiellonii. Wybija ona piłkę pod nogi Lubomira Satki, który z bliska kieruje ją do siatki!

56'

GOL DLA LECHA! STRZELCEM LUBOMIR SATKA!!!

55'

NIE MA GOLA DLA LECHA!

Michał Skóraś zagrał koła środkowego do rozpędzonego Jespera Karlstroema. Ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderza wprost w Sławomira Abramowicza i piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

54'

Bojan Nastić z żółtą kartką za faul.

47'

Goście bez problemu poradzili sobie ze stałym fragmentem gry "Kolejorza".

46'

Druga połowa rozpoczęta!

18:28

Wracamy do Poznania na drugą połowę meczu Lech - Jagiellonia Białystok. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

18:25

Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoni z Radomiakiem. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

45'

Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi z Jagiellonią.

41'

Filip Marchwiński podaje do Kristoffera Velde. Ten został zablokowany w polu karnym.

37'

Aurelien Nguiamba skosił Jespera Karlstroema w środku pola równo z trawą. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

35'

Joel Pereira upomniany żółtą kartką za faul. Ominie go pierwszy mecz Lecha w nowym sezonie - to jego czwarte "żółtko".

18:08

[WIDEO] GOL ARTURA SOBIECHA

32'

Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafia w mur i przelatuje nad bramką.

31'

Taras Romanczk upomniany żółtą kartką za faul

29'

Kapitalne zagranie z głębi pola do Artura Sobiecha. Ten mocnym uderzeniem pokonuje wychodzącego z bramki Słoawmira Abramowicza!

29'

GOL DLA LECHA! STRZELCEM ARTUR SOBIECH!!!

25'

Michał Skóraś pojawił się blisko lewego narożnika pola karnego. Uderza jednak wysoko nad bramką.

23'

I jeszcze jeden korner po interwencji obrony Jagiellonii.

22'

Wyraźnie przeważają zawodnicy Johna van den Broma. Najpierw wywalczyli rzut wolny z ok. 30 met©ów, a po chwili rzut rożny.

16'

Filip Marchwiński chciał prostopadłym podaniem uruchomić Artura Sobiecha. Zagrał jednak za mocno.

13'

Gospodarze bez problemu radzą sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

12'

W odpowiedzi kapitalną okazję mieli goście! Piłka po strzale z pola karnego poleciała jednak nad poprzeczką!

10'

Po chwili na strzał z dalszej odległości zdecydował się Filip Marchwiński. Pomylił się nieznacznie, uderzając obok bramki!

8'

Kristoffer Velde zagrywa płasko w pole karne z lewej strony. Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji.

7'

Filip Dagerstal podciągnął akcję prawą stronę. Podaje do Michała Skórasia, który wywalczył aut na wysokości pola karnego Jagiellonii. 10

3'

Odbitą piłkę przed linią 16. metra przejmuje Pedro Rebocho. Ten poczekał, aż ta odbije się od murawy, po czym uderzył z "dropsztyka" tak, że poleciała minimalnie obok lewego spojenia!

1'

Spotkanie w Poznaniu rozpoczęte!

17:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:25

Jagiellonii nie grozi spadek. Po raz ostatni zagra dla niej Marc Gual. Hiszpan, który przenosi się do Legii Warszawa z Lechem spróbuje poprawić dorobek. Spodziewany król strzelców trafił do tej pory 16 razy.

17:23

W zeszłej kolejce Lech gładko wygrał w Kielcach z Koroną (3:0). Jagiellonia jest dwunasta. Mimo gola Jesusa Imaza z połowy boiska nie udało się jej pokonać Cracovii (1:1).

17:21

W Poznaniu nie chcą się jednak oglądać na Szczecin. Do medalu wystarczy w końcu zwycięstwo. To będzie szczególny dzień, ponieważ z kibicami pożegnają się trzej odchodzący, zasłużeni gracze: Michał Skóraś (Club Brugge), Lubomir Satka i Pedro Rebocho (koniec kontraktów).

17:18

Skład Jagiellonii Białystok

17:15

Lech jest w komfortowym położeniu przed ostatnią prostą. W walce o brąz ma punkt więcej od Pogoni Szczecin, nad którą góruje w bramkach, a właśnie ten czynnik będzie najważniejszy w przypadku równej liczby zdobytych punktów w całym sezonie.

17:12

Skład Lecha Poznań

17:10

Zakończenie sezonu przy Bułgarskiej obejrzy ponad 35 tys. kibiców. Kolejorz ma o co walczyć. Żeby być pewnym trzeciego miejsca i co za tym idzie brązowego medalu, musi wygrać

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

To jest ten dzień, w którym poznamy odpowiedzi na ostatnie pytania związane z Ekstraklasą w sezonie 2022/23. O najniższy stopień podium powalczą korespondencyjnie Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Będziemy obserwować nie tylko te mecze, lecz także pozostałe.

Spotkanie Lech Poznań - Jagiellonia Białystok poprowadzi Szymon Marciniak...