• Miguel Luis 3 (Niilo Maenpaa 2)
  • Kajetan Szmyt 3
  • Adam Zrelak 3
93'

Koniec meczu! Górnik Zabrze wygrał po raz czwarty z rzędu i pnie się w górę tabeli. Przy Roosevelta podopieczni Jana Urbana pokonali Wartę Poznań 2:0.

91'

Trzy minuty dołożył sędzia Krzysztof Jakubik.

91'

Lukas Podolski zszedł z boiska. W jego miejsce pojawił się Szymon Włodarczyk.

91'

Podwójna zmiana w ekipie Górnika. Rafał Janicki zmienił Emila Bergströma.

88'

Jean Mvondo zmienił Damiana Rasaka.

86'

Kropnął zza pola karnego Damian Rasak! Duży błąd popełnił Adrian Lis, który wypuścił piłkę z rąk i próbował złapać ją jeszcze przed linią bramkową. Sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na środek boiska. Ostatecznie po sprawdzeniu przez VAR gol nie został uznany.

84'

Główkował Enis Destan po centrze Konrada Matuszewskiego. Na róg odbił Daniel Bielica.

80'

Lukas Podolski chciał uruchomić Daisuke Yokotę. Piłka trafiła jednak w sędziego.

76'

Enis Destan zmienił Jakuba Kiełba.

76'

Ponad poprzeczką główkował Wiktor Pleśnierowicz. Dogrywał Konrad Matuszewski.

74'

Ależ bomba z dystansu! Robert Dadok ruszył z piłką i oddał strzał z około trzydziestu metrów. Piłka po minimalnym rykoszecie od Kamila Kościelnego nabrała nietypowej rotacji i zaskoczyła interweniującego Adriana Lisa.

74'

GOOOOOOOOOOOOL! Górnik prowadzi już 2:0! Robert Dadok!

73'

Erik Janża dogrywał z lewej flanki w pole karne do Lukasa Podolskiego. Przejął piłkę defensor Warty.

69'

Anthony van den Hurk sytuacyjnie uderzył z najbliższej odległości! Bardzo szczęśliwie odbił piłkę nogą na linii bramkowej Adrian Lis.

67'

Akcja zmienników. Robert Dadok wystawił piłkę van den Hurkowi! Strzał tego drugiego przy bliższym słupku nogą odbił Adrian Lis!

66'

Piotr Krawczyk zszedł z boiska. Zastąpił go Anthony van der Hurk.

66'

Robert Dadok wszedł w miejsce Pawła Olkowskiego.

65'

Erik Janża kropnął z dystansu wysoko w trybuny.

63'

To najsłabszy fragment spotkania. Trener Jan Urban również szykuje zmiany.

59'

Michał Kopczyński wszedł w miejsce Stafana Savicia.

59'

Niilo Maenpaa zastąpił Miguela Luisa.

59'

Słabo prezentuje się Warta po przerwie. Dawid Szulczek reaguje zmianami. Maciej Żurawski wszedł w miejsce Mateusza Kupczaka.

58'

Jan Grzesik napomniany żółtą kartką za faul na Pawle Olkowskim.

55'

Kolejny rzut wolny dla Górnika. Piłka dostarczona w pole karne Warty, ostatecznie łapie ją Adrian Lis.

53'

Dobre dośrodkowanie Pacheco między obrońców, a bramkarza. Rzut rożny dla zabrzan.

49'

Miguel Luis uderzony w twarz piłką po strzale Damiana Rasaka.

48'

Jan Grzesik postawił stempel na stopie Pawła Olkowskiego.

46'

Początek drugiej połowy!

45'

Koniec pierwszej połowy! Górnik do przerwy o bramkę lepszy od Warty Poznań.

45'

Paweł Olkowski uderzył z kliku metrów po błędzie Jana Grzesika! Zatrzymał piłkę Adrian Lis.

45'

Zza pola karnego przymierzył Jakub Kiełb. Piłkę posłał jednak w sam środek bramki Daniela Bielicy.

45'

Piłka w siatce po strzale Adama Zrelaka. Słowak był jednak na pozycji spalonej.

45'

Konrad Matuszewski wszedł w miejsce kontuzjowanego Dawida Szymonowicza.

44'

Kolejna kontuzja w ekipie Warty. Dawid Szymonowicz nie będzie mógł kontynuować gry.

42'

Po rzucie wolnym i nie najlepszej interwencji Pawła Olkowskiego z powietrza uderzał Miguel Luis. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

40'

Tak padła bramka dla Górnika Zabrze.

39'

Interweniuje sztab medyczny Warty. Pomocy potrzebuje aktywny dziś Kajetan Szmyt.

36'

Perfekcyjne podanie Lukasa Podolskiego, który wypatrzył wbiegającego w pole karne Damiana Rasaka! Pomocnik Górnika w sytuacji sam na sam uderzył zewnętrzną częścią stopy obok interweniującego Adriana Lisa.

36'

GOOOOOOOOOOOOL! Górnik prowadzi 1:0! Damian Rasak!

33'

Jakub Kiełb stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Na jego szczęście Dani Pacheco zagrywał niedokładnie.

30'

Mogło być groźnie. Piotr Krawczyk zabrał piłkę Kajetanowi Szmytowi. Odpowiedzialnie wrócił Mateusz Kupczak i naprawił błąd.

26'

Główkował Paweł Olkowski po dośrodkowaniu Daisuke Yokoty. Wyraźnie poza światłem bramki.

23'

Dynamicznie ruszył z piłką Daisuke Yokota, oddał ją Damianowi Rasakowi, ale ten nie popisał się i podał za krótko do Lukasa Podolskiego. Strata.

20'

Z rzutu wolnego dośrodkował Stefan Savić. Zbyt głęboko, piłka w rękach Daniela Bielicy.

18'

Kajetan Szmyt w polu karnym próbował zagrywać do Stefana Savicia. Wyjaśnili sytuację zabrzanie.

14'

Dynamiczny kontratak Górnika. Zagrywał w szesnastkę Daisuke Yokota, wybija Wiktor Pleśnierowicz.

13'

Kapitalne prostopadłe podanie Pacheco do wbiegającego w pole karne Pawła Olkowskiego! W ostatniej chwili wybił na róg Dawid Szymonowicz.

9'

Boris Sekulić sugerował sędziemu zagranie ręką w polu karnym jednego z piłkarza Warty. Zawodnik Górnika nie miał racji.

6'

Odpowiedział Górnik. Przeciągnięte dośrodkowanie Pawła Olkowskiego z prawego skrzydła.

4'

Kajetan Szmyt minął zwodem Borisa Sekulicia, a następnie pociął piłkę w kierunku dalszego słupka. To nie było dobre zagranie.

2'

Jakub Kiełb dośrodkował w pole karne w kierunku Adama Zrelaka. Pewnie łapie bramkarz Górnika Daniel Bielica.

1'

Początek meczu! Rozpoczęli piłkarze Warty.

20:27

Górnik w podstawowym komplecie strojów, Warta również w tradycyjnych zielonych koszulkach.

20:20

Widowisko poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik. Na liniach będą go wspierać Jakub Ślusarski oraz Tomasz Niemirowski. Za system VAR odpowiedzialni będą Tomasz Kwiatkowski, a także Konrad Sapela.

20:17

Warta z kolei to drużyna, która imponuje od początku sezonu. Opiekun "Zielonych" Dawid Szulczek notuje wyniki ponad stan - obecnie ekipa z Wielkopolski zajmuje 5. miejsce w tabeli. Entuzjazm jest jednak przygaszony po zeszłotygodniowej porażce z Jagiellonią Białystok (1:3). Z pewnością Warta nie będzie chciała zaliczyć drugiej porażki z rzędu.

20:16

Jeszcze kilka tygodni temu zabrzańskiego Górnika bardzo poważnie wiązano ze spadkiem z PKO Ekstraklasy. Jan Urban, który przybył na ratunek, zaliczył z drużyną niebywały skok w tabeli. Zaczął od porażki na inaugurację z Piastem (0:1), ale kolejne cztery mecze zakończyły się trzema zwycięstwami i jednym podziałem punktów.

20:14

Oto wyjściowa jedenastka Warty Poznań:

20:12

Podstawowy skład Górnika Zabrze:

20:10

Przed Górnikiem Zabrze okazja, by wygrać czwarty raz z rzędu. Po meczach z Zagłębiem, Śląskiem i Lechem przyszedł czas na konfrontacje z Wartą Poznań. Początek spotkania o godzinie 20:30. Witamy w relacji LIVE!