• Anthony van den Hurk – 3 (Szymon Włodarczyk – 3)
22:26

Górnik Zabrze z kolei znajduje się nad kreską - 15 lokata z dorobkiem 28 punktów. Nieudany ponowny debiut Jana Urbana w roli trenera Górnika Zabrze.

22:25

Ależ seria i ależ awans w tabeli Piasta. 5 meczów bez porażki i gliwiczanie wędrują na 8. lokatę w tabeli.

94'

Koniec meczu! Wystarczyła jedna bramka! Trzy punkty dla Piasta Gliwice.

93'

Michael Ameyaw ogląda żółtą kartkę.

90'

Aleksander Paluszek ogląda żółtą kartkę.

87'

Niezły rajd Daisuke Yokoty. Japończyk zatrzymany, zaczną Zabrzanie z autu.

84'

Imponujące ataki Górnika. Goście coraz śmielsi w swoich poczynaniach.

81'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Wchodzi Jorge Felix, w jego miejsce Jakub Holubek.

80'

Dobry fragment Górnika. Atak za atakiem. Być może zaraz padnie gol na wagę remisu.

79'

Damian Rasak opuszcza murawę. W jego miejsce Kanji Okunuki.

78'

Żółtą kartkę ogląda Damian Rasak za faul na strzelcu bramki Grzegorzu Tomasiewiczu.

77'

Oberwał Michael Ameyaw w starciu z rywalem. Sędzia jednak nie gwiżdże, gramy dalej.

75'

Zmiana w drużynie Piasta. Zszedł Michał Chrapek, w jego miejsce Michał Kaput.

72'

Ucierpiał teraz Grzegorz Tomasiewicz w starciu z Norbertem Wojtuszkiem. Chwila przerwy w grze.

69'

Kupa szczęścia po stronie Górnika - zagranie piłkarzy Piasta z prawej strony, ale do nikogo. Wystarczyło dołożyć nogę i byłoby 2:0.

67'

Zmiana w drużynie Piasta - zszedł Kamil Wilczek. W jego miejsce Alex Sobczyk.

66'

Ależ to źle skończyli piłkarze Górnika. Erik Janża przeciągnął dośrodkowanie i od bramki zacznie Piast.

64'

Już czwarta zmiana w drużynie Górnika. Rafała Janickiego zastąpił młodzieżowiec, Aleksander Paluszek.

63'

Imponująca próba Daisuke Yokoty. Pomocnik Górnika wywalczył rzut rożny.

61'

Górnik z szansą na atak, jednak Norbert Wojtuszek nieudanie podał w pole karne. Piłka wybita.

58'

Próbował przedrzeć się flanką Alexandros Katranis, ale obrońca Piasta zatrzymany. Piłka dla Górnika.

56'

Górnik przy piłce. Zabrzanie próbują zbudować atak.

54'

Ależ sytuacja dla Piasta! Jakub Czerwiński głową, ale obok słupka Górnika. Świetny timing obrońcy gospodarzy.

51'

Przekroczył przepisy teraz Kamil Wilczek. Zaczną goście.

48'

Mogli zagrozić teraz przyjezdni - niewiele brakło i strzał Daniego Pacheco znalazłby się w sieci. Zacznie Piast od bramki.

46'

Richard Jensen na ławce - w jego miejsce Norbert Wojtuszek. To trzecia zmiana Jana Urbana wraz z rozpoczęciem drugiej połowy.

46'

Anthonego van den Hurka zamienił z kolei Szymon Włodarczyk.

46'

W miejsce Borisa Sekulica pojawił się Robert Dadok.

46'

Zaczynamy drugą część meczu.

46'

Koniec I części meczu. Piast 1, Górnik 0.

46'

Zwija się z bólu Arkadiusz Pyrka.

45'

canal+

44'

Próbował teraz nabrać sędziego Jorge Felix. Hiszpan padł, ale arbiter nakazał mu wstać - gramy dalej.

42'

I znów Alexandros Katranis! Strzał głową, obronił bramkarz Górnika.

41'

Ależ było teraz groźnie! Uderzał z rzutu wolnego Alexandros Katranis. Bramkarz Górnika z problemami obronił, ale blisko byli piłkarze Piasta czekający na dobitkę.

39'

Dani Pacheco obejrzał żółtą kartkę.

39'

Zabrakło dokładności. Nieudana piłka do Michała Chrapka i zaczną piłkarze z Zabrza z autu.

37'

Zakotłowało się pod bramką Piasta. Akcję przerwał gwizdek sędziego. Spalony.

35'

Niezła akcja Piasta - dogranie w pole karne i centymetrów brakowało Kamilowi Wilczkowi. Rafał Janicki głową na rzut rożny.

32'

Urwał się flanką Lukas Podolski. Niemiec wywalczył rzut rożny.

31'

Kamil Wilczek teraz z ciekawą indywidualną próbą. Jego dogranie jednak niecelne, ale trzeba podkreślić jego zaangażowanie w walce o piłkę.

29'

To Górnik jest teraz przy piłce. Piast zamknięty na własnej połowie.

27'

Fatalnie teraz Michael Ameyaw. Była szansa na kontrę, ale pomocnik właściwie oddał piłkę rywalom niedokładnym podaniem.

26'

Piłkarze Górnika doszli do głosu. Goście spróbowali teraz wrzutki w pole karne, piłka wybita i mamy aut.

24'

Alexandros Katranis się podniósł. Gramy dalej.

23'

Ucierpiał teraz Alexandros Katranis. Obrońca Piasta zwija się z bólu leżąc na murawie.

22'

Górnik próbuje rozegrać od tyłu. Piłka w posiadaniu obrońców.

20'

Świetna teraz szansa dla Piasta, ale zmarnowana okazja z kontry. Piłkę stracił Dani Pacheco, ale Kamil Wilczek uderzył wprost w bramkarza.

18'

Kontra Górnika zatrzymana. Daisuke Yokota złapany za rękę i słyszymy gwizdek sędziego.

16'

Dobranie pod bramkę Górnika, ale nie domknął tego Michael Ameyaw.

15'

14'

Akcja skrzydłem - Arkadiusz Pyrka znalazł podaniem na lewej stronie Alexandrosa Katranisa, ten uderzył, piłka jednak odbiła się od obrońcy Górnika i wykorzystał to Grzegorz Tomasiewicz. Przytomny strzał pomocnika. 1:0.

13'

I mamy bramkę! Grzegorz Tomasiewicz z trafieniem!

10'

Zdecydował się na strzał Grzegorz Tomasiewicz. Piłka jednak obok bramki Górnika.

8'

Piast cały czas w ataku. Wypuszczona piłka w wykonaniu Michała Chrapka padła łupem bramkarza.

7'

Boris Sekulić przekroczył przepisy. Zacznie Piast z rzutu wolnego.

5'

Ależ huknął Michał Chrapek. Z problemami, ale obronił bramkarz Górnika.

3'

Odnotujmy - pierwszy strzał w meczu. Niecelne uderzenie Kamila Wilczka.

1'

I rozpoczęliśmy. Zaczęli piłkarze Piasta Gliwice.