• Luciano Narsingh - 3, (Dimityr Wełkowski - 4)
  • Dawid Drachal - 4
  • Angelo Henriquez - 2, (Koldo Obieta - 2)
17:01

Korona Kielce wygrała ten mecz dojrzałością. Goście mieli znacznie więcej sytuacji na bramkę, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala.

95'

Koniec spotkania w Kielcach. Korona wygrywa z Miedzią Legnica 1:0!

93'

Zakotłowało się w polu karnym Korony Kielce, do piłki dopadł Nemanja Mijusković, ale w znakomitej sytuacji fatalnie spudłował!

90'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

88'

Końcówka spotkania. Wydaje się, że to Korona wygra dzisiejsze spotkanie, jednak goście wciąż mogą przeprowadzić jedną, decydującą akcję.

86'

Maxime Dominguez ukarany żółtą kartką.

84'

Ostatnie minuty nie są tak interesujące. Miedź próbuje zdobyć bramkę wyrównującą, ale niedokładność powoduje, że nie może zbliżyć się do bramki.

81'

Natomiast Bartosz Kwiecień pojawił się w miejsce Kyryło Petrova.

81'

Dwie roszady w składzie Korony Kielce. Jacek Kiełb zmienił Marcusa Godinho.

80'

Ostatnia zmiana w Miedzi Legnica. Michael Kostka zastąpił Giannisa Massourasa.

78'

drachal

78'

Dimityr Wełkowski popędził lewą stroną boiska, zagrał do środka, a tam Dawid Drachal minimalnie spudłował!

77'

Dawid Drachal umieścił piłkę w bramce Korony, ale arbiter tego gola nie uznał!

76'

Natomiast Kacper Kostorz zastąpił Jewgienija Szykawkę.

76'

Dwie zmiany w Koronie Kielce. Dalibor Takac zmienił Nono

75'

Jewgienij Szykawka ukarany żółtą kartką.

74'

Wrzutka z rzutu wolnego także bez zagrożenia, ale do piłki dopadł jeszcze Chuca, uderzył mocno, ale Konrad Forenc świetnie interweniował!

73'

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Korony nie zagroziła bramce Konrada Forenca.

70'

Kolejna zmiana w Miedzi Legnica. Kaldo Obieta zmienił Angelo Henriqueza.

70'

Marcus Godinho z żółtą kartką.

67'

Damian Tront ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

65'

Zmiana w Miedzi Legnica. Dimityr Wełkowski pojawił się w miejsce Luciano Narsingha.

64'

Dopiero pierwsza zmiana w Koronie Kielce, Marcin Szpakowski zmienił Ronaldo Deaconu.

61'

Uderzenie z dystansu Dominicka Zatora, ale dobrze interweniował Mateusz Abramowicz.

58'

Kolejna wrzutka w pole karne gości, do piłki znowu dopadł Miłosz Trojak, ale tym razem z dużo gorszym efektem.

57'

Nemanja Mijusković ukarany żółtą kartką.

55'

Miłosz Trojak dostał piłkę na linii szesnastego metra, gracz Korony uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie!

52'

Dawid Drachal dostał piłkę w polu karnym Korony, zagrał w pole bramkowe, ale wprost pod nogi obrońcy.

51'

Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Miedzi Legnica, ale tam faulował Jewgienij Szykawka.

48'

Znakomite podanie w pole karne Korony Kielce, ale tam Chuca trafił wprost w rywala!

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

Natomiast Jurich Carolina pojawił się w miejsce Huberta Matyni.

46'

W przerwie dwie zmiany w Miedzi Legnica. Chuca zmienił Kamila Drygasa

16:07

Piłkarze obu zespołów wracają na Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

15:56

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Kielcach. Do przerwy Korona prowadzi z Miedzią Legnica 1:0.

45'

Luciano Narsingh także z żółtą kartką.

45'

Nono ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

45'

Żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany Piotr Malarczyk.

45'

Damian Tront oddał sytuacyjne uderzenie i piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy!

45'

Jakub Łukowski oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej osiem minut.

44'

Kamil Drygas ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

41'

Minęło sporo czasu i dopiero teraz wznawiamy grę.

36'

Kamil Drygas mocno ucierpiał po zderzeniu z partnerem z zespołu.

35'

Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale teraz zrobił to bardzo niedokładnie.

33'

Znakomite zagranie w pole karne Miedzi, ale świetnie interweniował jeden z obrońców gości.

30'

Ponownie Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale tym razem bez zagrożenia.

28'

Dośrodkowanie w pole karne Korony, ale tam piłka wylądowała w rękach Konrada Forenca.

25'

Jakub Łukowski oddał mocny strzał z dystansu, ale tym razem pewnie bramkarz gości.

22'

Miedź stara się odpowiedzieć, ale na razie nie potrafią przedostać się w okolice pola karnego gospodarzy.

19'

Po długiej analizie VAR arbiter zdecydował się nie uznać drugiego gola dla Korony!

15'

Korona zdobywa bramkę na 2:0, ale wcześniej być może jeden z graczy gospodarzy faulował rywala!

12'

Ronaldo Deaconu dostał piłkę przed polem karnym Miedzi i podjął błyskawiczną decyzję o strzale zza "szesnastki". Z mocno uderzonym strzałem nie poradził sobie bramkarz gości!

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Ronaldo Deaconu zdobywa bramkę pięknym uderzeniem!!!

9'

Dużo chaosu na placu gry. Miedź częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie są to zbyt składne akcje.

6'

Angelo Henriquez oddał strzał z dystansu, ale piłka została zablokowana przez jednego z obrońców gospodarzy.

3'

Spokojny początek meczu w Kielcach. Gra toczy się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi utrzymać się przy piłce na połowie rywala.

15:01

Rozpoczynamy batalię w Kielcach!

14:57

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Suzuki Arena w Kielcach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

14:25

Natomiast oto skład gospodarzy, czyli Korony Kielce:

14:24

Tak prezentuje się zestawienie Miedzi Legnica na dzisiejsze spotkanie:

14:22

We wrześniowym starciu obu drużyn Miedź Legnica zremisowała z Koroną Kielce 2:2. W tamtym spotkaniu Miedź objęła prowadzenie po bramce Angelo Henriqueza, ale w drugiej połowie Jakub Łukowski doprowadził do wyrównania. W końcówce hiszpański napastnik Miedzi zdobył drugą bramkę i wydawało się, że to Miedź wygra to spotkanie, ale chwilę później Kyryło Petrov dał remis i jeden punkt Koronie.

14:20

Natomiast Korona Kielce znajduje się zaledwie dwie pozycje wyżej, czyli wciąż w strefie spadkowej, ale jest w dużo lepszej sytuacji. Kielczanie mają zaledwie punkt straty do Górnika Zabrze i dwa do Jagiellonii Białystok. Dzisiejsze zwycięstwo może być bardzo ważne dla poprawy nastrojów w drużynie, a naprzeciw staje idealny rywal, czyli drużyna, która w tym sezonie wygrała zaledwie cztery mecze.

14:18

Miedź Legnica jest "czerwoną latarnią ligi" i ma już dziewięć punktów straty do piętnastej pozycji. Po raz ostatni zespół z Legnicy zdobył punkt miesiąc temu w pojedynku z Jagiellonią Białystok. Ostatnie dwa mecze to porażki z Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice.

14:17

Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arena zmierzy się z Miedzią Legnica. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.