• Filip Mladenović - 3
  • Tomas Pekhart - 3
  • Ernest Muci - 3 (Maciej Rosołek - 4)
95'

Stały fragment gry nie przyniósł powodzenia i Krzysztof Jakubik gwiżdże po raz ostatni! Legia wygrywa w Radomiu po bramkach Josue (z rzutu karnego) i wprowadzonego chwilę wcześniej z ławki Macieja Rosołka.

Strata Legii do Rakowa Częstochowa (jutro gra z Cracovią) wynosi teraz 6 "oczek", a dla Radomiaka to trzecia porażka z rzędu.

94'

NIE MA GOLA DLA RADOMIAKA!

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne do Krystiana Okonowskiego. Ten zgrywa głową do Raphaela Rossiego, który składał się do strzału, ale został uprzedzony! Tylko rzut rożny!

93'

Rafał Augustyniak zagrywa mocno na prawą stronę do rozpędzonego Pawła Wszołka. Ten nie poradził sobie z Mike'em Cestorem.

92'

Kotłuje się pod bramką Legii za prawą dośrodkowań. Jeszcze uderzał Luis Machado, ale sporo brakowało mu do celu.

90'

Krzysztof Jakubik dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

89'

Atak gospodarzy zupełnie nieudany. Dominik Hładun niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

88'

Lewandowski musi odejść! Lewandowski musi odejść!

- niesie się po stadionie Radomiaka...

86'

Igor Strzałek zmienia Josue. Opaskę kapitana przejmuje Paweł Wszołek.

85'

Luis Machado upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę Pawła Wszołka, który przejął piłkę i chciał ruszyć z kontrą.

83'

Mike Cestor zagrywa miękko w pole karne do Krystiana Okoniewskiego. Piłkę łapie Dominik Hładun, którego przypadkiem nogą trafił rezerwowy napastnik Radomiaka.

82'

Maciej Rosołek upomniany żółtą kartką.

81'

Christos Donis podaje w pole karne do Krystiana Okoniewskiego. Ten chyba spodziewał się zagrania "do nogi".

80'

Zdecydowanym wyjściem z bramki Gabriel Kobylak uprzedza Macieja Rosołka.

79'

Do odbitej piłki przed polem karnym dopada Josue. Ten huknął wysoko nad bramką gospodarzy.

22:14

[WIDEO] 73. MINUTA. GOL MACIEJA ROSOŁKA

78'

Patryk Sokołowski zmienia Bartosza Kapustkę.

76'

4 499 widzów w Radomiu na meczu Radomiaka z Legią Warszawa.

76'

... a za Berto Cayargę na murawie melduje się Krystian Okoniewski.

75'

.... Christos Donis zastępuje Francisco Ramosa...

75'

Potrójna zmiana w Radomiaku: Daniel Pik zastępuje Roberto Alvesa...

73'

Ależ "czutkę" ze zmianą miał Kosta Runjaic. Kilkanaście sekund po wejściu na boisko Maciej Rosołek podwyższa prowadzenie!

Paweł Wszołek przedarł się prawą stroną w pole karne, po czym podaje na środek "szesnastki" do niepilnowanego Macieja Rosołka. Ten w pierwszym kontakcie z piłką kieruje ją do siatki!

73'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM MACIEJ ROSOŁEK!!!

72'

Maciej Rosołek zmienia Ernesta Muciego.

72'

Gospodarze podeszli wyżej i to przyniosło efekt w postaci rzutu wolnego blisko linii bocznej pola karnego.

71'

Po chwili Dominik Hładun pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Lisandro Semedo.

70'

Mike Cestor wrzuca w pole karne. Głową przed siebie (i pole karne) chciał wybić Yuri Ribeiro, ale ta poleciała do tyłu. Dominik Hładun łapie ją tuż przed linią końcową.

68'

Dobre dośrodkowanie Lisandro Semedo z prawej strony w pole karne. Leonardo Rochę uprzedza Rafał Augustyniak.

67'

Berto Cayarga upomniany żółtą kartką za faul.

66'

Do centry z lewego narożnika najwyżej wyskoczył Leonardo Rocha! Ten uderza głową i wyciągnięty jak struna Dominik Hładun odbija do boku!

Po chwil kolejny stały fragment gry, po którym rosły portugalski napastnik główkuje nad poprzeczką!

64'

Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Ja nie szło z gry, to może po stałym fragmencie gry?

22:00

Seria zostanie przedłużona?

63'

... a także Josue.

63'

Raphael Rossi upomniany żółtą kartką...

62'

W środku pola doszło do przepychanek między zawodnikami! Będą kartki!

61'

Lisandro Semedo zmienia Pedro Justiniano.

60'

Leonardo Rocha zabrał piłkę Josue w kole środkowym i pognał w stronę bramki gości. Szybko ją stracił na rzecz kapitana Legii.

59'

Damian Jakubik ruszył na przebój w pole karne Legii! Padł na murawę po kontakcie z Rafałem Augustyniakiem, ale sędzia - osaczony przez zawodników Radomiaka - nakazuje grać dalej. Nie było faulu i rzekomego zagrania ręką defensora Legii.

56'

Legia długo utrzymuje się przy piłce na połowie Radomiaka.

54'

Po chwili przeciągnięte dośrodkowanie Josue z lewej strony. Piłka była poza zasięgiem Tomasa Pekharta; łapie ją Gabriel Kobylak.

53'

W odpowiedzi Paweł Wszołek posyła piłkę na dalszy słupek. Tomas Pekhart wyskoczył wysoko, ale nie na tyle, by uderzyć głową w stronę bramki. Wyżej skoczył Pedro Justiniano.

51'

Dobre dośrodkowanie Damiana Jakubika z prawej strony w pole karne do wbiegającego Luisa Machado. W ostatniej chwili uprzedził go Maik Nawrocki, który głową zmienia tor lotu piłki.

50'

... po czym miękko zagrywa w pole karne do Raphaela Rossiego. Ten głową posyła piłkę na dalszy słupek do Leonardo Rochy, który nie "zamknął" akcji uderzeniem z bliska!

50'

Leonardo Rocha faulowany ok. 30 metrów od bramki Legii. Roberto Alves ustawia piłkę...

49'

Bartosz Kapustka przejmuje piłkę blisko "szesnastki" Radomiaka. Nie podał jednak dokładnie do będącej na dobrej pozycji Josue.

47'

Zakotłowało się przed bramką gospodarzy. Wyszli jednak z opresji.

46'

Drugą połowę zaczynają legioniści!.

46'

Thabo Cele wychodzi na drugą połowę za Franka Castanedę.

21:32

[WIDEO] 45+1. MINUTA. GOL JOSUE Z KARNEGO

21:28

Wracamy do Radomia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Radomiaka z Legią Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Josue z rzutu karnego w doliczonym czasie gry, Legia prowadzi z Radomiakiem (1:0).

45'

+1' JOSUE NIE MYLI SIĘ!!!!

Techniczne uderzenie kapitana Legii przy lewym słupku. Zmylony Gabriel Kobylak rzucił się w stronę prawego!

44'

Rzut karny dla Legii!

43'

Sędzia Krzysztof Jakubik zbiega do monitora VAR! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek Gabriel Kobylak piąstkuje tak, że piłka trafia w rękę Mike'a CestoraMike Cestor!

42'

Ernest Muci przejmuje piłkę w polu karnym i wystawia ją na 18. metr Bartoszowi Kapustce! Ten uderza mocno pod poprzeczkę, ale Gabriel Kobylak zdołał ją przenieść nad poprzeczką!

21:17

Dzieje się w Radomiu

40'

Po chwili Josue uderza technicznie z 14 metrów w stronę lewego dolnego rogu! Piłka odbiła się od murawy tuż przed zasłoniętym Gabrielem Kobylakiem, który szczęśliwie odbija ją przedramieniem!

38'

Yuri Ribeiro posyła piłkę w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Pawła Wsozłka, który chciał głową zgrać przed bramkę. Nie do końca wyszło mu tak, jak zaplanował, bo... niewiele brakowało, a przelobowałby Gabriela Kobylaka!

36'

Ciekawie zapowiadała się akcja Radomiaka lewą stroną. Podłączył się Raphael Rossi, który pograł z Luisem Machado. Podanie ostatniego z wymienionych w pole karne nie znalazło adresata.

32'

Mike Cestor kolejny raz górą w pojedynku z Pawłem Wszołkiem. Tym razem to reprezentant DR Konga wznawia grę z autu.

31'

Nie szło z gry, to teraz okazję z rzutu wolnego mieli zawodnicy Kosty Runjaica.

Josue podaje na prawą stronę do Bartosza Kapustki, który o tym dośrodkowaniu chciałby jak najszybciej zapomnieć.

29'

Bartosz Slisz odbiera piłkę ok.20 metrów od bramki gospodarzy. Podaje w pole karne do Tomasa Pekharta, który uderza wysoko nad bramką. Gdyby piłka nie podskoczyła na nierównej murawie, to Czech raczej oddałby celny strzał.

28'

W ostatniej chwili Bartosz Slisz powstrzymał we własnej "szesnastce" z Luisem Machado. Nerwowo jednak zareagowała obrona Legii i gdyby bardziej skoncentrowany był Leonardo Rocha, to możliwe, że dopadłby do bezpańskiej piłki w polu karnym gości.

27'

Na jeden kontakt chcieli pograć - blisko prawej strony - Paweł Wszołek z Josue. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne. Jeszcze kapitan Legii chciał przekonać arbitra, że był faulowany. Bezskutecznie.

26'

35% Posiadanie piłki 65%

25'

Po chwili zablokowany strzał Luisa Machado z dystansu, a podanie w pole karne do Leonardo Rochy "przecina" Rafał Augustyniak.

25'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Damiana Jakubika. Przeciągnięta próba; piłkę przed bramką łapie Dominik Hładun.

25'

Tomas Pekhart na spalonym.

24'

Kolejny pojedynek Mike'a Cestora z Pawłem Wszołkiem. Piłka Legii został wypchnięty z piłką za linię boczną, ale to goście wznowią grę z autu. Jako ostatni dotknął ją defensor Radomiaka.

22'

Po wymianie podań na 1-2 kontakty piłkę na prawej stronie dostaje Paweł Wszołek. Podaje płasko przed pole karne do Ernesta Muciego, ale ten nie zdołał opanować piłki.

20:55

Dominik Hładun dobrze zastępuje Kacpra Tobiasza

21'

Mocne (i górne) zagranie Mike'a Cestora przed pole karne Legii. Rafał Augustyniak nie kalkulował - wybija piłkę do boku.

20'

Z kontrą środkiem ruszyli legioniści. W polu karnym uderzał wolejem Josue, ale wyraźnie skiksował. Jeszcze Ernest Muci niepotrzebnie nie zagrał prostopadle do rozpędzonego Pawła Wszołka...

17'

Legia w ataku pozycyjnym na własnej połowie. Gospodarze nie kwapią się do wysokiego pressingu.

15'

Ernest Muci uderza prostym podbiciem zza linii metr obok dalszego (prawego) słupka.

14'

Niedokładne podanie Maika Nawrockiego daje okazję gospodarzom do zaatakowania ok. 30 metrów od bramki Legii. Ponieważ nagle zaroiło się od zawodników w biało-czarnych strojach, to zawodnicy Mariusza Lewandowskiego wycofali grę niemal pod swoje pole karne.

13'

Gra wznowiona od rzutu sędziowskiego.

12'

Luis Machado urwał się lewą stroną i chciał wbiec w pole karne. Ten tuż przed linię boczną pola karnego pada na murawę po przewinieniu Pawła Wszołka. Sędzia początkowo puścił grę, ale ją przerywa.

11'

Po krótkim rozegraniu Josue zagrywa przed pole karne do Filipa Mladenovicia. Ten idealnie "nakrył" piłkę, posyłając ją uderzeniem bez przyjęcia w lewy górny róg bramki! Wyciągnięty jak struna bramkarza Radomiaka zdołał odbić piłkę do boku!

10'

Ostro bita piłka z prawego narożnika przez Josue. Gospodarze ratują się wybiciem za linię końcową. Kolejny rzut rożny, tym razem z lewej strony, po którym piąstkuje Gabriel Kobylak.

Jeszcze jeden korner.

9'

Atak Legii prawą stroną przynosi rzut rożny.

20:43

Dublet z Lechią (3:1) i gol z Koroną (1:2); trafił też Dawid Abramowicz

7'

Po chwili zablokowane uderzenie Josue z dystansu. Piłka poleciała w pole karne, skąd uderzać chciał Tomas Pekhart. Ten tylko musnął futbolówkę w stronę środka bramki - dokładnie tam, gdzie stał Gabriel Kobylak.

6'

Mocne zagranie Josue ze środka pola na prawą stronę do Pawła Wszołka. Dobrze przesunął się Mike Cestor, którzy przechwytuje piłkę.

4'

A teraz prawą stroną próbowali zaatakować piłkarze Mariusza Lewandowskiego. Prostopadłe podanie w "szesnastkę' do Franka Castanedy było jednak niedokładne.

Po chwili dośrodkowanie, z którym radzą sobie obrońcy Legii.

3'

Dochodzące dośrodkowanie Josue na 8. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Leonardo Rocha. Przydał się rosły napastnik Radomiaka przed własną bramką, który głową wybija piłkę.

2'

Josue faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Przewinił Raphael Rossi, który chciał zagrać na "wyprzedzenie", ale był spóźniony.

1'

Paweł Wszołek w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania. Skutecznie przyblokował go Mike Cestor, z czego skorzystał Luis Machado. Ten pognał lewą stroną - wzdłuż linii bocznej - i faulował go Bartosz Slisz. Kartki nie ma.

1'

Krzysztof Jakubik gwiżdże i spotkanie w Radomiu rozpoczęte!

20:30

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Jerzemu Figasowi, byłemu sędziego Ekstraklasy i działaczowi sportowemu. Honorowy Prezes Radomskiego OZPN miał 89 lat (sportowefakty)

20:29

Gabriel Kobylak, bramkarz Radomiaka wypożyczony z... Legii, odbiera nagrodę dla "Młodzieżowca lutego".

A kapitanami są dzisiaj Raphael Rossi i Josue.

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

W rundzie jesiennej Legia wygrała u siebie z Radomiakiem po bramce Rafała Augustyniaka.

Jak będzie dzisiaj?

20:22

Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tym sezonie:

• Radomiak: Maurides (4 gole), Roberto Alves, Filipe Nascimento, Dawid Abramowicz, Luis Machado, Leonardo Rocha (wszyscy po 3), Raphael Rossi (2).
  • Legia: Josue (7), Filip Mladenović (6), Paweł Wszołek (5).
20:20

Legia zagra w pobliskim Radomiu, w meczu kibicowskiej przyjaźni, na stadionie dla około 5 tys. osób. W tygodniu wymieniono na nim część murawy, którą dobił atak zimy.

20:18

Skład Legii Warszawa

20:16

Radomiak po niezłym starcie rundy rewanżowej ostatnio zanotował dwie porażki z rzędu. Najpierw dał się wykiwać Zagłębiu Lubin (0:1), a w zeszłej kolejce przegrał derby z Koroną w Kielcach (1:2).

20:14

Do składu Legii po pauzie za kartki powraca Josue. Pod jego nieobecność drużyna pokonała Stal Mielec 2:0, choć trzeba przyznać, że gdyby nie świetna postawa Dominika Hładuna między słupkami to wynik mógłby być zgoła odmienny.

20:12

Skład Radomiaka Radom

20:10

To ligowe ostatki przed przerwą na mecze reprezentacji. Legia bardzo liczy na zwycięstwo i jednoczesne potknięcie Rakowa Częstochowa. W następnej kolejce dojdzie bowiem do bezpośredniego spotkania na Łazienkowskiej, a póki co strata wynosi aż dziewięć punktów.