1. połowa0 : 2
20:03

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

20:02

Po przerwie reprezentacyjnej Górnik Zabrze zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, natomiast Wisła Płock u siebie podejmie Radomiak Radom.

20:01

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Wisła Płock (w skali 1-6):

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica - 2
  • Borus Sekulić - 3, (Norbert Wojtuszek - bez oceny)
  • Richard Jensen - 2, (Richard Bergstrom - 3)
  • Rafał Janicki - 2
  • Erik Janża - 4
  • Dani Pacheco - 3
  • Damian Rasak - 3, (Jonatan Kotzke - bez oceny)
  • Jean Jules Mvondo - 2, (Kanji Okunuki - 3)
  • Daisuke Yokota - 3
  • Lukas Podolski - 5
  • Szymon Włodarczyk - 3, (Robert Dadok - bez oceny)

Wisła Płock

• Krzysztof Kamiński - 2
  • Steve Kapuadi - 3
  • Martin Sulek - 2, (Kristian Vallo - bez oceny)
  • Jakub Rzeźniczak - 2
  • Piotr Tomasik - 3
  • Filip Lesniak - 3
  • Dominik Furman - 3, (Miroslav Gono - bez oceny)
  • Mateusz Szwoch - 4
  • Rafał Wolski - 3, (Marko Kolar - 2)
  • Dawid Kocyła - 4, (Adam Chrzanowski - 3)
  • Bartosz Śpiączka - 2, (Mateusz Lewandowski - 3)
20:01

Górnik Zabrze był dzisiaj lepszy od rywala i zasłużenie wygrywa spotkanie. Jednak po pierwszej połowie wydawało się, że to "Nafciarze" wyjdą z tego pojedynku zwycięsko.

96'

Koniec meczu w Zabrzu! Górnik wygrywa z Wisłą Płock 3:2!

94'

Dośrodkowanie z narożnika boiska bez zagrożenia.

93'

"Nafciarze" wywalczyli rzut rożny, będzie jedna z ostatnich szans na wyrównanie.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

88'

Erik Janża odebrał piłkę w środku pola, popędził lewą stroną, znakomicie dośrodkował na głowę Lukasa Podolskiego, który wpakował piłkę do bramki!!!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Lukas Podolski daje prowadzenie Górnikowi Zabrze!!!

86'

Natomiast Jonatan Kotzke pojawił się w miejsce Damiana Rasaka.

86'

Dwie ostatnie zmiany w Górniku Zabrze. Robert Dadok zmienił Szymona Włodarczyka

85'

Natomiast Miroslav Gono zastąpił Dominika Furmana.

85'

Dwie roszady w składzie "Nafciarzy". Kristian Vallo zmienił Martina Sulka

83'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia.

82'

Dośrodkowanie w pole karne Górnika i goście wywalczyli rzut rożny.

80'

Zmiana w Górniku Zabrze. Norbert Wojtuszek zmienił Borisa Sekulića.

77'

Mateusz Lewandowski dostał piłkę w polu karnym Górnika, ale uderzył niecelnie.

74'

Kolejny ostry faul w środku pola. Przy piłce goście.

72'

Kanji Okunuki ukarany żółtą kartką.

71'

Nieco siadło nam tempo spotkania. Więcej fauli i niedokładnych zagrań niż płynnej gry.

68'

Adam Chrzanowski ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

66'

Natomiast Marko Kolar zastąpił Rafała Wolskiego.

66'

Mateusz Lewandowski pojawił się w miejsce Bartosza Śpiączki

66'

Trzy zmiany w Wiśle Płock. Adam Chrzanowski zmienił Dawida Kocyłę

64'

Dominik Furman także z żółtą kartką za prowokowanie Lukasa Podolskiego.

63'

Lukas Podolski został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Lukas Podolski zdobywa przepiękną bramkę z rzutu wolnego!!!

59'

Górnik wywalczył faul blisko pola karnego Wisły. To będzie dobra okazja dla Lukasa Podolskiego.

58'

Damian Rasak dostał piłkę przed polem karnym Wisły i mocnym strzałem pokonał Krzysztofa Kamińskiego!!!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Damian Rasak trafia przeciwko swojemu byłemu klubowi!!!

55'

Kanji Okunuki dostał piłkę w polu karnym Wisły, ale łatwo stracił piłkę.

53'

Zmiana w Górniku Zabrze. Kanji Okunuki zmienił Jeana Julesa Mvondo.

51'

Zabrzanie ponownie częściej przy piłce, ale na razie bez wielkiego zagrożenia pod bramką rywali.

48'

Dośrodkowanie w pole karne Wisły trafiło na głowę Szymona Włodarczyka, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

Zmiana w Górniku Zabrze. Emil Bergstrom zmienił Richarda Jensena.

19:05

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę w Zabrzu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:51

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy w Zabrzu. Do przerwy Wisła Płock prowadzi z Górnikiem 2:0.

45'

Fantastyczne prostopadłe podane Dominika Furmana, sam na sam z bramkarzem wyszedł Dawid Kocyła i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Dawid Kocyła podwyższa na 2:0!!!

45'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

43'

Damian Rasak ucierpiał w środku pola, ale za chwilę chyba wróci do gry.

41'

W ostatnim czasie zabrzanie częściej uderzają z dystansu. Teraz swoich sił spróbował Dani Pacheco, ale także bez zagrożenia.

38'

Daisuke Yokota dostał piłkę przed polem karnym Wisły, ale jego strzał zupełnie bez zagrożenia.

35'

Jakub Rzeźniczak ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

32'

Górnik powoli zaczyna wracać na tory z początku meczu. Jednak wciąż brakuje wiele do zdobycia bramki.

29'

Szybka akcja Górnika, Erik Janża popędził lewą stroną boiska, dograł w pole karne, tam do piłki dopadł Lukas Podolski, ale uderzył fatalnie.

26'

Boris Sekulić drugim z zawodników Górnika ukaranym żółtą kartką.

25'

Martin Sulek oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

21'

Górnik chyba siadł mentalnie po stracie bramki. Zdecydowanie spadł zapał gospodarzy i teraz inicjatywę przejęli "Nafciarze".

18'

Mateusz Szwoch precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego wpakował piłkę do bramki rywali! Górnik atakował przez kwadrans, a to goście zdobyli bramkę!

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Mateusz Szwoch otwiera strzelanie w Zabrzu!!!

16'

Richard Jensen ukarany żółtą kartką po faulu przed własnym polem karnym.

15'

Lukas Podolski uderzył z dystansu, ale tym razem niedokładnie.

13'

Dwa dośrodkowania w pole karne Wisły, ale żadne nie trafiło do gracza Górnika.

10'

Kolejna szansa dla Górnika, jeden z graczy gospodarzy oddał strzał, ale futbolówka odbiła się od Jakuba Rzeźniczaka.

7'

Daisuke Yokota po raz kolejny znalazł się w pozycji strzeleckiej, ale bramkarz gości skutecznie interweniował!

5'

Lukas Podolski dostał piłkę w polu karnym Wisły, oddał mocny strzał, ale piłka powędrowała obok bramki rywali!

4'

Daisuke Yokota oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Krzysztof Kamiński.

3'

Krzysztof Kamiński chciał ze spokojem przyjąć piłkę, jednak przy podaniu trafił w rywala i potem w panice wybił ją poza pole karne.

2'

Górnik spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Próbuje skonstruować pierwszą akcję tego meczu.

18:03

Rozpoczynamy batalię w Zabrzu!

17:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Zabrzu! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

17:51

Natomiast oto zestawienie Wisły Płock:

17:50

Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze:

17:49

W jesiennym meczu obu drużyn Wisła Płock zremisowała u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1. Dla "Nafciarzy" bramkę zdobył Davo, natomiast dla Górnika odpowiedział Robert Dadok. Wisła kończyła tamten mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rafała Wolskiego.

17:47

Natomiast Wisła Płock zajmuje ósme miejsce w tabeli i ma siedem punktów nad strefą spadkową. Teoretycznie "Nafciarze" wciąż nie mogą być pewni utrzymania, ale zespoły w dolnej części tabeli na pewno wciąż będą tracić dużo punktów. Dzisiaj Wisła jest faworytem, ale nie może być pewna wygranej. Rywale mają nóż na gardle.

17:43

Górnik Zabrze zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i traci jeden punkt do piętnastej w tabeli Korony Kielce. Ostatnie tygodnie dla Górnika są bardzo nerwowe i na włosku wisi posada szkoleniowca zabrzan. Dzisiaj naprzeciw staje drużyna , która plasuje się dużo wyżej i o ligowe punkty będzie bardzo trudno. Górnik w dwóch ostatnich meczach odniósł dwie porażki.