• Michał Rakoczy 2 (Karol Knap - bez oceny)
  • Patryk Makuch 3
  • Benjamin Källman 3
94'

Koniec meczu! Warta Poznań bezbramkowo zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Cracovią.

93'

Ostatnia roszada w ekipie Warty. Wiktor Pleśnierowicz zastąpił Miguela Luisa.

91'

Wrzucał Adam Zrelak z lewej strony w pole karne. Wybił przewrotką David Jablonsky.

90'

Cztery minuty doliczył sędzia Wojciech Myć.

89'

David Jablonsky ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

87'

Cornel Rapa wszedł w miejsce Otara Kakabadze.

87'

Jan Grzesik przymierzył z dystansu w światło bramki. Grę przerwał jednak gwizdek. Wcześniej faulowany był Takuto Oshima.

85'

Jan Grzesik wbiegał w pole karne. Zaatakował go barkiem Paweł Jaroszyński. Gramy dalej - nie było faulu zdaniem arbitra.

84'

Wrzucał z prawego skrzydła Patryk Makuch, zbił piłkę Jan Grzesik i ta zmierzała pod poprzeczkę. Wybił na korner Adrian Lis.

82'

Kolejna roszada w Warcie. Schodzi Miłosz Szczepański. Wchodzi Enis Destan,

78'

Schodzi Michał Rakoczy. W jego miejsce melduje się Karol Knap.

76'

Warta coraz groźniejsza. Uderzał z ostrego kąta Miguel Luis, broni Karol Niemczycki.

73'

Chwilę to trwało, ale Karol Niemczycki podnosi się z boiska. Będzie mógł kontynuować grę.

72'

Jan Grzesik składał się do strzału, ale trafił w interweniującego na przedpolu Karola Niemczyckiego. Żółta kartka.

69'

Konrad Matuszewski ostro dośrodkował z kornera. Skutecznie na bliższym słupku interweniował defensor Cracovii.

65'

Paweł Jaroszyński zastąpił Mateusza Bochnaka.

65'

Konrad Matuszewski wszedł w miejsce Jakuba Kiełba.

65'

Michał Kopczyński wszedł za Macieja Żurawskiego.

65'

Zmiany w ekipie Warty. Wchodzi Kamil Kościelny, schodzi Stefan Savić.

63'

Technicznie, ale nieco zbyt lekko uderzył Robert Ivanov. Łapie piłkę Karol Niemczycki.

61'

Mateusz Bochnak ukarany żółtą kartką za faul na Stefanie Saviciu.

59'

Znakomita szansa Warty! Po zagraniu Stefana Savicia w czystej sytuacji znalazł się Adam Zrelak. Słowak mocno uderzył, ale Karol Niemczycki popisał się kapitalną interwencją!

57'

Tym razem okazja Cracovii po stałym fragmencie. Wrzucał Juri Atanasov. Poza światłem bramki główkował David Jablonsky.

55'

Mocno wstrzelił piłkę Miguel Luis z rzutu wolnego! Przy bliższym słupku główkował Jan Grzesik, ale minimalnie chybił.

52'

Miguel Luis dokładnie obsłużył Miłosza Szczepańskiego. Pomocnik Warty uderzał z pola karnego, ale został zablokowany.

49'

Sędzia Wojciech Myć co chwila używa gwizdka. Pod faul zagrał teraz zastawiający piłkę Benjamin Källman.

46'

Początek drugiej połowy!

45'

Koniec pierwszej połowy! Warta bezbramkowo remisuje z Cracovią.

45'

Jan Grzesik strzelał z powietrza ustawiony tyłem do bramki, a piłka spadła na poprzeczkę. Interweniował jeszcze w tej sytuacji Karol Niemczycki.

44'

Szansa Warty! Stefan Savić otrzymał prostopadłą piłkę od Miguela Luisa. Źle jednak strzelił wzdłuż bramki, a Adam Zrelak nie zdążył dostawić nogi.

42'

Statystyka celnych strzałów: Warta Poznań 0 - Cracovia 0.

40'

Odważnie ruszył Otar Kakabadze przy linii końcowej. Jego dogranie po ziemi skutecznie zablokował Dimitris Stavrópoulos.

37'

Cracovia zepsuła szybki kontratak z przewagą liczebną 4:2. Strzelał na koniec Jani Atanasov, ale doskoczyli do niego obrońcy Warty.

34'

Groźnie pod bramką Cracovii! Karol Niemczycki zdjął piłkę z głowy składającemu się do uderzenia Janowi Grzesikowi!

29'

Dośrodkował z rzutu rożnego Jakub Kiełb. Wygrał walkę w powietrzu Robert Ivanov, ale nie był w stanie oddać soczystego strzału.

27'

Adam Zrelak sprytnie zagrał w pole karne do Stefana Savicia. Nie dał się oszukać Austriakowi Takuto Oshima.

24'

Sędzia Wojciech Myć sięgnął do kieszonki. Maciej Żurawski postawił stempel na stopie Jakuba Jugasa.

21'

Szybki wypad Benjamina Källmana po zagraniu na wolne pole. Zieloni błyskawicznie odbudowali jednak szyki w defensywie.

19'

Krótko rozegrany rzut wolny przez Wartę. Śmiała próba Miguela Luisa, który przymierzył z ponad 30 metrów. Piłka poleciała obok słupka.

16'

Bardzo aktywny Otar Kakabadze urwał się defensorom Warty i dośrodkował w pole karne. Żaden z jego kolegów nie zamknął akcji.

14'

Jakub Kiełb zagrał szybko na jeden kontakt z Maciejem Żurawskim. Ten drugi odegrał jednak zbyt mocno i piłka opuściła boisko.

11'

Po akcji Michała Rakoczego przymierzył z 18 metrów Otar Kakabadze. Strzał Gruzina został zablokowany.

9'

Otar Kakabadze zwiódł Jana Grzesika i prawą nogą wrzucił w pole karne, gdzie czyhali Benjamin Källman i Patryk Makuch! Oddalił zagrożenie defensor Warty.

7'

Miłosz Szczepański groźnie dogrywał w pole karne. Był tam Stefan Savić, ale nie trafił w piłkę. Odgwizdany ofsajd Austriaka.

5'

Okazja Warty! Dośrodkował po ziemi z lewej strony Jakub Kiełb. Spóźnił się minimalnie Adam Zrelak, żeby zamknąć akcję.

2'

Pierwsza akcja gości. Wrzutka Otara Kakabadze z lewego skrzydła. Lekko zgrywał głową Mateusz Bochnak, ale łapie piłkę bez trudu golkiper Warty.

1'

Początek meczu!

12:20

Widowisko poprowadzi sędzia Wojciech Myć z Lublina. System VAR obsłużą Paweł Pskit orz Tomasz Listkiewicz.

12:16

W pierwszej rundzie Zieloni zwyciężyli przy Kałuży 2:0. Taki wynik specjalnie nie dziwi, bo drużyna Dawida Szulczka na wyjazdach jest drugim najlepiej punktującym zespołem w lidze po Rakowie Częstochowa. Dużo słabiej radzi sobie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie wygrała tylko dwa razy.

12:15

Poznańska Warta niespodziewanie dotrzymuje kroku Cracovii. W tabeli obie ekipy są sąsiadami z taką samą liczbą zdobytych punktów (33). Poznaniacy zajmują siódme miejsce, a "Pasy" są szóste.

12:14

Podstawowy skład Cracovii:

12:12

Oto wyjściowy skład Warty Poznań:

12:10

Skazywana na spadek Warta Poznań zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli. W niedzielę naprzeciw jednej z rewelacji sezonu stanie aspirująca do gry w europejskich pucharach Cracovia. Początek konfrontacji w niedzielę o godzinie 12:30. Witamy w relacji LIVE!