Serdecznie dziękujemy za relację LIVE z tego meczu!

94'

94'

Ależ niespodzianka! Gol dla Lecha! Nika Kvekveskiri!

93'

Zagrali teraz na nosie piłkarzom Lecha gospodarze. Urwali kilka minut przetrzymując piłkę w okolicach kornera.

90'

Sędzia Daniel Stefański doliczył co najmniej 6 minut.

89'

Arkadiusz Pyrka także upomniany żółtą kartką.

89'

Żółtą kartkę obejrzał Ariel Mosór.

88'

Żółtą kartka upomniany Joel Pereira. Ma szczęście, że sfaulował przed gwizdkiem, bo zdarzenie miało miejsce w polu karnym Lecha.

86'

Przerwa w grze. Leży na murawie piłkarz Piasta Alex Sobczyk.

85'

Zmiana z Piaście. Zszedł Grzegorz Tomasiewicz, w jego miejsce Jakub Holubek.

84'

Kapitalnie teraz Grzegorz Tomasiewicz. Odebrał piłkę i wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny.

83'

Ależ kontra Piasta! Skrzydłem pobiegł Alex Sobczyk, zagrał do Jorge Felixa, ale Hiszpan uderzył obok bramki.

80'

Piłkarze Lecha nie rozstają się z piłką. Pachnie golem na 1:1.

77'

...zszedł także Damian Kądzior. W jego miejsce Alex Soczyk.

77'

Zmiany w drużynie Piasta. Zszedł strzelec gola Michał Chrapek. Za niego Tom Hateley...

77'

Michał Gurgul obejrzał żółty kartonik. Zatrzymał rozpędzającego się Kamila Wilczka.

75'

...zszedł także Adriel Ba Loua, w jego miejsce Artur Sobiech.

75'

Korekty w drużynie Lecha. Zbiegł Alan Czerwiński, w jego miejsce Joel Pereira...

74'

Zapowiadało się na kontratak Piasta, ale nie utrzymał się przy piłce Jorge Felix.

73'

Cały czas napiera Lech. Piłkarze Piata zamknięci na własnej połowie.

71'

Goście napierają, ale Piast inteligentnie się broni.

70'

Dogranie piłkarzy Lecha w pole karne Piasta, ale zbyt głębokie. Zacznie Piast od bramki.

68'

Zmiana w drużynie Piasta. Michaela Amayewa zmienia Jorge Felix.

67'

Ależ próba Piasta! Strzał Kamila Wilczka obok bramki Lecha.

66'

Nieprzepisowo teraz Patryk Dziczek. Piłka dla Lecha.

64'

64'

Dobił jednak piłkę Michał Chrapek! To się nazywa czujność! Piast 1, Lech 0.

63'

I nie trafił z rzutu karnego Patryk Dziczek. Fantastyczna obrona Filipa Bednarka.

62'

I będzie szansa dla Piasta! Gospodarze mają rzut karny. Faulował Joao Amaral.

60'

...zszedł także Michał Skóraś. W jego miejsce Kristoffer Velde.

60'

...zbiegł także Lubomir Satka, za niego Michał Gargul...

60'

Zmiany w Lechu. Zszedł Filip Marchwiński, w jego miejsce Joao Amaral...

58'

Lech szuka sposobu na przedarcie się przez obronę Piasta.

56'

Daniel Stefański przerywa grę. Leży na murawie Radosław Murawski.

55'

Ciekawy atak Piasta, ale wybili piłkę obrońcy Lecha. Dobre ustawienie Lubomira Satki, który zażegnał zagrożenie.

53'

Niecelnie teraz po dograniu z rzutu rożnego Kamil Wilczek. Uderzenie głową nad bramką gości.

52'

Świetna akcja Piasta. Gospodarze przycisnęli teraz Lecha i wywalczyli rzut rożny.

50'

Zapowiadało się na groźny atak Piasta. Nie zdecydował się jednak na strzał Kamil Wilczek. Lech może odetchnąć.

48'

Damian Kądzior w pole karne, ale przeciągnięte to dogranie. Przy piłce Lech.

47'

Przy piłce Piast. Gospodarze powoli budują atak.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

16:00

Jak wyglądają statystyki I połowy?

• Posiadanie piłki: 59% na korzyść gości z Poznania,
  • Sytuacje bramkowe - niemalże remis, 4 do 3 na korzyść Lecha.
45'

Koniec I części połowy. Wracamy za kilkanaście minut.

45'

Żółtą kartką upomniany został Michał Skóraś.

45'

Bartosz Salamon wybił piłkę i ponownie rzut rożny.

44'

Piłkarze Piasta wywalczyli rzut rożny. Będzie szansa z kornera.

42'

Długa akcja Lecha, ale brakuje dogrania do przodu. Więcej odwagi, więcej ryzyka.

40'

Zapowiadało się groźnie. Zamknięci piłkarze Piasta we własnym polu karnym, jednak strzał Radosława Murawskiego daje wiele do życzenia. Wysoko nad bramką.

38'

Przy piłce gospodarze. Wolno budują atak.

36'

Świetna okazja dla Lecha! Słupek uratował teraz Piasta. Uderzał Michał Skóraś.

35'

Z rzutu wolnego uderzył Nika Kvekveskiri. Ciekawa próba, ale zabrakło mocy.

34'

Będzie rzut wolny dla Lecha. Niezła odległość do strzału.

33'

Akcja Lecha jak po sznurku, ale przytomnie obrona Piasta. Ariel Mosór z cennym przechwytem.

32'

Akcja Lecha przerwana. Leży na murawie Mikael Ishak. Piłkarze Piasta przekroczyli przepisy.

29'

Szukał przyśpieszenia teraz Patryk Dziczek, ale długie podanie bez adresata.

28'

Damian Kądzior z próbą. Strzał skrzydłowego obok bramki.

26'

Nie wiadomo czy nie dojdzie do zmiany w drużynie Piasta. Od kilku minut utyka Jakub Czerwiński.

25'

Długie zagranie w wykonaniu Ariela Mosóra, ale przeczytali to obrońcy Lecha.

24'

Lech przy piłce. Goście jednak nie mogą opuścić własnej połowy.

22'

Kontra Lecha zaprzepaszczona. Źle podał Filip Marchwiński.

20'

Zamknął teraz Piast Lecha w szesnastce. Akcję zakończył Damian Kądzior niecelnym strzałem.

19'

Ależ to wymyślił Grzegorz Tomasiewicz. Odbiór piłki i natychmiastowy strzał. Obronił bramkarz i Piast ma korner.

17'

Prosiło się o celniejsze zagranie. Zbyt słabo podał Michael Ameyaw i przy piłce Lech.

15'

Dużo strat i chaosu w środkowej części gry.

14'

Akcja Piasta zakończona niecelnym podaniem. Zaczną goście od bramki.

12'

Nieczysto teraz Filip Marchwiński i zacznie Piast od rzutu wolnego.

10'

Mogli goście zagrozić z rzutu rożnego, ale wybił piłkę Michał Chrapek.

8'

Składał się do strzału Kamil Wilczek, ale wytrącony z równowagi i przy piłce Lech. Szkoda tej szansy.

7'

Zapowiadało się na ciekawą akcję Lecha, ale niecelnie Michał Skóraś.

5'

Jak to nie wpadło?! Filip Marchwiński w dwustuprocentowej sytuacji nie trafił. Z metra strzelił nad bramką.

3'

Atak Piasta zażegnany. Czujnie Radosław Murawski.

2'

Pierwsza akcja Piasta. Próbowali się przedrzeć skrzydłem piłkarze gospodarzy, ale niecelne zagranie i strata.

1'

I rozpoczęliśmy. Zaczęli piłkarze Lecha.

15:00

Przed meczem jeszcze czeka nas minuta cisza. Kilka dni temu odszedł Błażej Walczek, były trener grup młodzieżowych Piasta.

14:58

Zawodnicy już na murawie. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego.

14:55

Do pierwszego gwizdka już tylko 5 minut.

14:50

Już za chwilę zaczynamy. Piłkarze za moment pojawią się na murawie!

14:40

Rzut okiem na tabelę. Piast plasuje się 14. miejscu. Jeśli gliwiczanie sięgną po komplet, mogą nawet zameldować się na 10. lokacie. Lech zajmuje ostatni stopień podium i ewentualna wygrana spowoduje, że "Kolejorz" zbliży się do drugiej Legii na 4 punkty.

14:37

14:35

Piast z kolei jest na fali wznoszącej. Dwie kolejne wygrane (z Cracovią i Stalą) napawają optymizmem. Podopieczni Aleksandara Vukovica wyszli ze strefy spadkowej i są na odpowiednim kursie, by zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

14:30

Faworyta przed meczem łatwo wskazać - to aktualny mistrz Polski Lech Poznań. Goście z Wielkopolski są jednak między meczami 1/8 finału LKE z Djurgarden. Zagrali pierwszy mecz raptem 3 dni temu, a w czwartek czeka ich rewanż. Czy może to być kluczowy aspekt w kontekście dzisiejszego ligowego starcia?