...wszedł również Roberto Alves. W jego miejsce Frank Castaneda.

I zmiany w Radomiaku. Schodzi Berto Cayarga, w jego miejsce Jakub Nowakowski...

97'

Akcja Korony przerwana. Grają goście ze stałego fragmentu gry.

95'

94'

Tę akcję wymyślił Dawid Błanik. To on wpadł w pole karne, pokonał dryblingiem rywala i dograł niemal do pustej bramki piłkarzowi wypożyczonemu z Pogoni.

93'

I mamy bramkę! Ależ końcówka! Strzelił zmiennik Kacper Kostorz!

91'

Zmiana w drużynie Korony. Schodzi Jewgienij Szykawka. Za niego Kacper Kostorz.

90'

Mogło być groźnie. Uderzał głową Daniel Pik. Strzał jednak ponad bramką, zacznie Korona.

87'

Nie mają dziś łatwych warunków gry piłkarze obu drużyn.

86'

canal+

85'

Żółtą kartką ukarany Francisco Ramos za protesty względem sędziego Marciniaka.

82'

Chciał tym strzałem zaskoczyć Leonardo Rocha. Uderzenie z ostrego kąta, broni bramkarz Korony.

81'

Nieprzepisowo Jewgienij Szykawka i mamy rzut wolny. Leży na murawie Francisco Ramos.

78'

Piłkarze z Radomia szukają gola na 2:1. Cały czas szturmują bramkę Korony.

75'

...zszedł także Jacek Łukowski, w jego miejsce Jacek Podgórski.

75'

Zmiany w Koronie. Zbiega Nono, w jego miejsce Dalibor Takac...

73'

Obrońca Radomiaka ogląda żółty kartonik. Nieprzepisowo zachował się Damian Jakubik.

72'

Zmiana w Radomiaku. Schodzi Lisandro Semedo, w jego miejsce Daniel Pik.

71'

Ronaldo Deaconu ogląda żółtą kartkę.

69'

Zatańczył w polu karnym Radomiaka Jakub Łukowski. Zabrakło precyzyjnego dogrania, ależ to było efektowne.

67'

Stuprocentowa sytuacja dla Korony. Uderzał zmiennik Dawid Błanik! Mało brakowało, obronił bramkarz gości.

64'

Po krótkiej przerwie wróciliśmy do gry.

63'

canal+

62'

I mamy przerwę w grze. Odpalone race na trybunie gospodarzy i sędzia zaprosił piłkarzy na kilka minut przerwy.

62'

Ależ było groźnie pod bramką Korony. Wpadł w pole karne Dawid Abramowicz, mógł skończył do Alberto Cayarga, ale zabrakło spokoju w wykończeniu.

60'

Pierwsza zmiana w meczu. W drużynie Korony schodzi Marcu Godinho, w jego miejsce Dawid Błanik.

59'

Marius Briceag ogląda żółtą kartkę.

57'

Długa piłka w wykonaniu piłkarzy Korony. Jewgienij Szykawka w walce o piłkę, ale Mike Cestor wybija futbolówkę.

55'

Ciekawe wejście w pole karne obrońcy Korony Mariusa Briceaga. Strzał Rumuna obok bramki.

53'

Ależ próba piłkarzy Korony! Strzelał Ronaldo Deaconu, z problemami broni bramkarz gości.

52'

Ależ było blisko gola samobójczego. Dogranie w pole karne Korony i piłkę wybił głową Piotr Malarczyk. Futbolówka na siatce gospodarzy. Było groźnie.

51'

Ciekawie się zapowiadała ta akcja Radomiaka. Ale na posterunku Miłosz Trojak. Zażegnał zagrożenie.

49'

Szukał wrzutki w pole karne Berto Cayarga, ale piłka niecelna. Wychodzą obronną ręką piłkarze Korony.

48'

Dzieję się! Zagrożenie pod polem karnym Korony. Niezły początek drugiej połowy w wykonaniu gości.

46'

I ruszamy z drugą połową. Czas na drugie czterdzieści pięć minut.

45'

I koniec pierwszej części meczu. Obie ekipy schodzą na przerwę. Wynik 1:1.

45'

44'

I jest wyrównanie! Zasłużony gol dla Korony! Jewgienij Szykawka!!!

43'

Pierwsza kara w meczu. Luis Machado ogląda żółtą kartkę. Przed Koroną szansa z rzutu wolnego.

42'

Padł jak rażony w polu karnym Radomiaka Ronaldo Deaconu, ale nie może być mowy o karnym. Gramy dalej.

40'

Cały czas napierają gospodarze! Radomiak skutecznie się broni.

38'

Ależ przycisnęli teraz rywali piłkarze Korony. Aż 4 strzały gospodarzy. Ofiarnie wychodzą z tego zawodnicy z Radomia.

37'

Zawrzało teraz pod bramką Radomiaka. Sygnalizują piłkarze Korony rękę Mike'a Cestora. Sędzia Szymon Marciniak pewny - gramy dalej, nie ma mowy o karnym.

35'

I znów groźnie pod bramką Radomiaka. Przedarł się skrzydłem Jakub Łukowski, podał do Nono, ten strzelał jednak próba nieudana.

34'

canal+

33'

Ależ to mogło się dla Korony pięknie skończyć. Próbował głową Jewgienij Szykawka. Obronił to bramkarz Radomiaka i gospodarze mają rzut rożny.

30'

Flanką pobiegł Lisandro Semedo, próbował minąć rywala, ale się nie udało. Zacznie Korona.

28'

Długa piłka w wykonaniu piłkarzy Radomiaka niecelna. Nie dobiegł do futbolówki Luis Machado.

27'

Akcja Radomiaka na skrzydle zatrzymana. Damian Jakubik ucieka się do faulu i zacznie Korona.

25'

Ciekawie zapowiadała się ta akcja Korony. Niecelnie jednak podał Ronaldo Deaconu.

24'

Piłkarze Korony przy piłce. Radomiak czeka na własnej połowie.

22'

To mogło się podobać. Uderzał Jakub Łukowski, piłka na rzucie rożnym, trącona przez jednego z piłkarzy Radomiaka.

21'

Niezły atak gości. Uderzał głową Leonardo Rocha, broni bramkarz, ale w górze chorągiewka sędziego. Spalony. Zacznie Korona.

19'

Nie udało się wyjść gościom z kontry. Wybił piłkę Miłosz Trojak. Zacznie Radomiak z autu.

18'

Nieudana próba przerzutu w wykonaniu piłkarzy Korony. Każda długa piłka wiąże się ze stratą. Nie pomaga z pewnością silny wiatr.

16'

Ależ zmarnowana szansa na kontratak. Popsute to zagranie. Podawał Francisco Ramos.

15'

Próba zagranie długą piłką w wykonaniu Nono, ale piłkarze Radomiaka wybijają piłkę.

13'

Kombinacyjnie spróbowali piłkarze Korony, ofiarnie wybili piłkę goście.

12'

Zaczną gospodarze od stałego fragmentu gry. Przekroczył przepisy Leonardo Rocha.

10'

Piłkarze Korony podeszli wyżej, chciał przedrzeć się w polu karnym rywali Jewgienij Szykawka, ale nie utrzymał się napastnik przy piłce.

8'

Podawał Luis Machado, który zanotował dopiero pierwszą asystę w tym sezonie. I swojego trzeciego gola zapisał wieżowiec w ataku Radomiaka, a więc Leonardo Rocha.

7'

I mamy bramkę! Głową uderzył Leonardo Rocha. Radomiak na prowadzeniu!

6'

Piłkarze Korony czujni. Przejęli piłkę i zaczną budowanie ataku.

4'

Piłkarze Radomiaka przy piłce. Korona czeka na własnej połowie.

3'

Długa piłka w wykonaniu Radomiaka, ale Luis Machado spalił. Zaczną gospodarze.

1'

I zaczynamy! Wybrzmiał gwizdek Szymona Marciniaka.

14:59

canal+

14:58

Piłkarze na murawie. Wybrzmiewa hymn Korony.

14:55

Już za kilka minut zaczynamy. Piłkarze czekają w tunelu, by wejść na murawę.

14:40

Biorąc pod uwagę tylko rok 2023 to Korona może się podobać. 3 wygrane (wszystkie u siebie), 1 remis i 2 porażki to bilans co najmniej przyzwoity jak na ekipę, która walczy o to, by pozostać w Ekstraklasie.

14:30

- Zdecydowanie czujemy wagę tego spotkania, a także motywację ze strony kibiców, dlatego w tym meczu będzie ważna koncentracja całego zespołu. Mam nadzieję, że zawodnicy nie będą już popełniali tych prostych błędów - powiedział z kolei trener Radomiaka Mariusz Lewandowski.

14:25

- Dla nas każdy mecz jest jak o mistrzostwo. Każdy to finał. Nie dzielimy ich na mniej lub bardziej ważne. Derby to dodatkowy smaczek i na pewno fajne przeżycie. Radomiak gra swoją grę. Mają mocny zespół pod kątem indywidualności poszczególnych zawodników. Nie ma tam przypadkowych piłkarzy. Liczba zdobytych punktów mówi sama za siebie - powiedział na konferencji prasowej trener Korony Kamil Kuzera.

14:25

Przed nami małe derby! Kielce i Radom są oddalone od siebie około 80 i mecze między tymi drużynami zawsze miały dodatkowy smaczek. W rundzie jesiennej lepsi byli kielczanie. Prowadzeni jeszcze przez Leszka Ojrzyńskiego wygrali pod koniec sierpnia 2:0. Dziś wcale nie będą faworytem.

14:20

Zapraszamy na relację LIVE z pierwszego sobotniego meczu 24. serii gier PKO Ekstraklasy. Korona zmierzy się z Radomiakiem. Początek meczu o godz. 15:00.