• Robert Dadok - 3 (Norbert Wojtuszek - 3)
  • Lukas Podolski - 3
  • Anthony van den Hurk - 3 (Szymon Włodarczyk - 3)
95'

Koniec meczu! Arcyważne zwycięstwo Jagiellonii, czekamy na decyzję w sprawie przyszłości trenera Stolarczyka, która pozostaje niejasna. Górnik wraca do strefy spadkowej!

94'

Co za dziwna interwencja Abramowicza! Ale skuteczna. Na trzy razy bronił próbę Janickiego.

93'

Dużo wrzutek ze strony Górnika i to wszystko jak krew w piach.

92'

PIŁKA MECZOWA!!! Podolski główkuje obok prawego słupka. Jest wyraźnie zasmucony. Wrzucał... Janicki.

91'

Sędzia doliczył tylko trzy minuty. Górnik obecnie na siedemnastym miejscu!

90'

Janża! Uderza z prawej nogi, ale zbyt czytelnie. Dobra interwencja Abramowicza.

90'

Górnikowi bardzo się spieszy. Pozostaje na połowie Jagiellonii. Dużo wrzuca.

89'

jaga

88'

Kartkę wlepiono Olszewskiemu.

84'

Olszewski wszedł za Guala, żeby bronić wyniku.

84'

Paluszek za Yokotę. Wcześniej zablokowany strzał Podolskiego.

83'

Podolski tańczy z piłką w polu karnym, wreszcie pada i notuje stratę. Może powinien był podawać?

82'

Znakomita interwencja Pazdana! Ale i tak goście spalili akcję.

80'

górnik

79'

Kolejny strzał Janickiego po stałym fragmencie. Obok. To najgroźniejszy zawodnik Górnika w tej połowie.

78'

Boisko opuścił Lewicki. Za niego Prikryl.

77'

Za mocne podanie w kierunku Lewickiego. Ta kontra zapowiadała się dobrze, ale zepsuło ją ostatnie zagranie. Akcja kończy się faulem Lewickiego.

72'

Z rożnego odchodzącą piłkę posłał Janża. Główkuje Rasak, ale wyraźnie obok bramki.

69'

Janża przecina dośrodkowanie. Będzie jednak rzut rożny.

67'

Kartkę otrzymał Romanczuk.

66'

Ależ blisko! Lewicki próbował strzału w długi róg. Niewiele się pomylił. Jagiellonia w natarciu. Tymczasem Sekulić za Olkowskiego.

66'

Gual składał się do woleja, ale nie sięgnął dobrze piłki, więc odegrał. Uderzenie Romanczuka też słabe.

65'

Celnie główkuje Janicki. Po rzucie rożnym jego próbę w środek broni jednak Abramowicz.

63'

Pazdan otrzymał żółtą kartkę.

62'

Gual też miał ochotę na gola z dystansu! Uderza prawą nogą tuż obok słupka. Było blisko.

61'

Abramowicz skutecznie piąstkuje na przedpolu. Po chwili zablokowany strzał Górnika.

58'

Trzeci gol dla Jagi, ale nieuznany! Gual trafił do pustej bramki, lecz Nene, który mu odgrywał, wcześniej był na spalonym.

56'

Pacheco poszukał strzału z prawej nogi. Abramowicz broni. Nie łapał piłki, tylko piąstkował przed siebie.

53'

Jagiellonia dobrze wypycha gości z własnej połowy.

49'

Było groźne w polu bramkowym Jagiellonii! Uderzał spod linii końcowej Włodarczyk. Wrzucił do niego Janża.

46'

Ajj! Przecież to była okazja bramkowa Jagiellonii! Świetne podanie do Lewickiego, ale ten będąc sam na sam z bramkarzem nie opanował piłki. Zagrywał Romanczuk, który został w tej akcji "okradziony" z asysty.

46'

Gramy dalej. Od środka wznowiła Jagiellonia.

46'

I jeszcze Pacheco w miejsce Jensena.

46'

Włodarczyk za van den Hurka.

46'

Wojtuszek za Dadoka.

46'

A nawet potrójną! Wchodzą Pacheco, Włodarczyk i Wojtuszek.

46'

Czas na podwójną roszadę w Górniku.

45'

Koniec pierwszej odsłony. Działo się! Najpierw piękne gole, potem VAR, Gual trafia po dobitce i Jagiellonia jest na prowadzeniu. Wracamy za kwadrans!

45'

Janża głupio interweniuje, mając na koncie kartkę. Sędzia go teraz oszczędził.

45'

Bielica wyczuł próbę zmierzającą w jego prawą stronę. Wobec dobitki Guala był jednak bezradny. Nie zdążył się zebrać do uderzenia w lewy bok.

45'

GOOOOOOOOOOOOL! Jagiellonia odwraca wynik. Gual marnuje karnego, ale po dobitce wygrał pojedynek z Bielicą!

45'

Rzut karny dla Jagiellonii! Sędzia uznał, że Romanczuk został sfaulowany.

45'

jaga

44'

Sędzia Kwiatkowski biegnie do monitora VAR...

43'

Bergström trafił Romanczuka w nogę, gdy ten składał się do (niecelnego) strzału. Czekamy na decyzję.

43'

Jagiellonia reklamuje karnego! Czy był faul? Czekamy na decyzję VAR.

42'

Janża dostał kartkę za pchnięcie przeciwnika.

42'

Pazdan dobrze interweniuje po płaskim zagraniu w szesnastce. Czysty odbiór byłego reprezentanta Polski, który po sezonie ma dołączyć do Akademii Legii.

39'

Lewicki ucierpiał za linią boczną. Został trafiony przez Olkowskiego.

39'

Janża nie dogadał się van den Hurkiem. Niecelne podanie w pole karne.

34'

Łokieć! Znowu łokieć van den Hurka. Jest kartka. Ucierpiał Stojinović.

29'

I faktycznie uderzył Rasak, jednak w piłkarza z muru. Romanczuk potrzebuje chwili, żeby dojść do siebie.

28'

Okazja dla Górnika z rzutu wolnego. Spróbuje Rasak. Niezła odległość na bezpośredni strzał.

28'

Fantastyczna bramka na wyrównanie! Nene popatrzył i wreszcie kopnął w okienko z lewej nogi. Próba nie do obrony

28'

GOOOOOOOOOOOOOL! NENE! CO ZA BRAMKA! JESZCZE LEPIEJ NIŻ PODOLSKI!!!

26'

Przypomnijmy, że jeśli Jagiellonia przegra to trener Stolarczyk zostanie zwolniony.

25'

Z tego miejsca trafił Podolski:

poldi

24'

Firmowa próba mistrza świata! Poldi zszedł na lewą nogę i uderzył z niej potężnie, zza pola karnego. Piłka wpada przy lewym słupku.

24'

GOOOOOOOOOOL! Ależ bramka Podolskiego.

20'

Małe zadymienie nad boiskiem. Pirotechnikę odpalili goście.

17'

Na widowni były bramkarz obu klubów, Grzegorz Sandomierski.

15'

Bergström główkuje po wrzutce z wolnego. Niecelnie, wysoko.

12'

W porównaniu do Kielc murawa w Białymstoku wygląda o dwie klasy lepiej.

9'

"Kończy się wam kredyt zaufania" - taki transparent zawisł na trybunie dopingowej Jagiellonii. Do władz klubu?

9'

Janicki oddał strzał z okolicy pola karnego. Minimalnie niecelnie.

7'

Podolski nieprzepisowo odbierał piłkę Nene pod bramką Jagiellonii. Faul zamiast przechwytu i okazji dla Górnika.

4'

Piłkarz Górnika biega z ochraniaczem na zęby:

górnik

4'

No i proszę - jest groźnie. Po rzucie wolnym piłka spada pod nogę Nene. Mimo sporej odległości Portugalczyk oddaje strzał. Myli się nieznacznie, futbolówka spada obok prawego słupka.

2'

Jagiellonia buduje atak pozycyjny. Na razie bezskutecznie.

1'

Mecz rozpoczął się. Od środka Górnik.

19:58

Trwa przywitanie drużyn. Na stadionie są kibice Torcidy.

19:37

W ekstraklasie debiutuje młody bramkarz Jagiellonii, Sławomir Abramowicz z rocznika 2004. Zastępuje nieobecnego Zlatana Alomerovicia.

19:36

jaga

19:02

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Żynel, Prikryl, Olszewski, Nastić, Bida, Kupisz, Matysik, Nguiamba, Bortniczuk.

19:02

Ławka rezerwowych Górnika: Sokół, Sekulić, Paluszek, Pochcioł, Pacheco, Wojtuszek, Włodarczyk, Okunuki, Kotzke.

18:23

Ostatnio Jagiellonia wyszarpała remis z Miedzią Legnica. Za Górnikiem domowa porażka z Legią Warszawa.

18:22

Jagiellonia miała walczyć o czołowe miejsca tymczasem na chwilę przed końcem sezonu bliżej jej do strefy spadkowej. Zawodzi także Górnik, który uzbierał tyle samo punktów.

18:20

Jeśli Jagiellonia Białystok dzisiaj przegra to trener Maciej Stolarczyk na pewno straci posadę. To wiemy przed meczem, który zakończy sobotnie zmagania w PKO Ekstraklasie.