I koniec spotkania. Warta sensacyjnie wygrała w Łodzi z Widzewem.

Zmiana w Łodzi. Zszedł Patryk Stępiński, w jego miejsce Paweł Zieliński.

Zmiana w Widzewie. Zszedł Andrejs Ciganiks, w jego miejsce Filip Zawadzki.

Ależ to było groźne! Warta ma kupę szczęścia, piłka obija poprzeczkę gości.

83'

Zmiana w drużynie gości. Zszedł Miguel Luis, w jego miejsce Michał Kopczyński.

82'

Ależ było blisko na bramkę dla Widzewa. Z najbliższej odległości pomylił się Łukasz Zjawiński.

81'

Uderzenie w wykonaniu Miguela Luisa, ale obok bramki. Zacznie Widzew.

79'

To mogło być groźne - rzut rożny w wykonaniu Warty, ale próba dośrodkowania nieudana. Zacznie Widzew od bramki.

75'

Warta nie opadła z sił. Goście cały czas atakują rywali.

72'

Zmiana w Widzewie. Zszedł Kristoffer Hansen. Zastąpił go Juljan Shehu.

70'

Widzew szuka szansy na gola kontaktowego.

68'

Kolejna zmiana w Warcie. Zszedł asystent przy pierwszej bramce, a więc Konrad Matuszewski. Zastąpił go Kamil Kościelny.

66'

65'

Ależ gol! Warta z drugą bramką! Strzelcem pięknej bramki Maciej Żurawski!

64'

Pierwsza zmiana w drużynie Widzewa. Zszedł Ernest Terpiłowski, w jego miejsce Juliusz Letniowski.

62'

Było groźnie pod bramką Warty. Zagrywał Marek Hanousek, z problemami, ale obronił Adrian Lis. Piłka na rzucie rożnym.

60'

...na ławce usiadł także Adam Zrelak, strzelec gola. W jego miejsce Jakub Kiełb.

60'

...nie zobaczymy też Miłosza Szczepańskiego. W jego miejsce Stefan Savić...

60'

Mamy pierwsze zmiany w meczu. W drużynie Wart schodzi Kajetan Szmyt, za niego Maciej Żurawski...

57'

Widzew cały czas napiera. Pachnie golem wyrównującym.

55'

Podanie w pole karne na nogę Ernesta Terpiłowskiego, ale koncertowo zmarnował to podanie. Nieudany strzał nad bramką.

52'

Piłkarze Warty nie zamykają się na własnej połowie - podchodzą wysoko pod rywali i nieźle radzą sobie w przechwycie.

50'

Będzie szansa dla Widzewa. Gospodarze mają rzut rożny.

47'

Ależ to byłby wymarzony początek. Dogranie w pole karne ale nad bramką gości uderzał Kristoffer Hansen.

46'

I zaczynamy grę w 2 połowie. W obu drużynach bez zmian kadrowych.

45'

Koniec pierwszej połowy. Warta prowadzi 1:0!

45'

Sędzia doliczył 3 minuty

44'

Stavrópoulos po centrze Widzewa zagrał piłkę ręką. Piłkarze gospodarzy domagają się karnego!

42'

Dobre dośrodkowanie z głębi pola w wykonaniu piłkarza Warty. Będzie tylko rzut rożny

40'

Widzew nadal nie zanotował celnego strzału na bramkę Warty

39'

Warta nie rezygnuje z dalszych ataków. Goście próbują wejść w pole karne prawą stroną

36'

Widzew próbuje odzyskać kontrolę nad meczem. Gospodarze budują atak pozycyjny

33'

Bardzo chaotyczny fragment meczu. Gra przeniosła się do środka boiska

31'

Strzały:

• Widzew - 5
  • Warta - 3
28'

Powtórka bramki Warty Poznań:

27'

Szmyt próbował z dystansu, ale trafił prosto w bramkarza

26'

Ciganiks zagrał do nadbiegającego Pawłowskiego, który huknął na bramkę. Wahadłowy był jednak na spalonym

23'

Kun przyjął piłkę na skraju pola karnego, obrócił się i uderzył. Futbolówka nie znalazła drogi do bramki

22'

Matuszewski ucierpiał w starciu z Kunem

21'

Zjawiński chciał sprytnie wyjść za linię obrony, ale Lis okazał się szybszy

19'

Kolejna kartka. Tym razem ukarany Ivanov

16'

Żółta kartka dla Kuna

15'

Jednak GOOOOL!! VAR sprawdził sytuację i Zrelak nie był na spalonym!

13'

GOL, ale był spalony! Piłka powrotna do Zrelaka, który wykończył sytuację z pierwszej piłki

11'

Strzały:

• Widzew - 2
  • Warta - 2
9'

Hansen zagrał w pole bramkowe, ale nie było tam żadnego piłkarza Widzewa

6'

POPRZECZKA! Pawłowski uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od rywala w murze i trafiła w poprzeczkę!

5'

Rzut wolny dla Widzewa sprzed pola karnego. Kartka dla Szmyta

4'

Wrzutka Warty z lewego skrzydła, ale piłka nie trafiła do żadnego piłkarza w zielonej koszulce

3'

Ravas wybił piłkę bardzo niecelnie, ale Warta nie wykorzystała tego błędu. Piłka dla Widzewa

2'

Warta zaczyna dość odważnie. Goście od pierwszych minut chcą zaskoczyć gospodarzy

1'

Pierwszy gwizdek sędziego! Gramy!

14:55

Za kilka chwil zaczynamy mecz!

14:52

Dawid Szulczek, trener Warty: - Co do Warty, to my faktycznie jeszcze o to walczymy, a Widzew jest już spokojny i raczej będzie rywalizował o europejskie puchary. Gdybym wcześniej nie miał okazji poznać trenera Niedźwiedzia i prezesa Widzewa Mateusza Dróżdża, to może byłbym zaskoczony. A tak nie jestem specjalnie zdzwiony. Oni po prostu wykonują swoją pracę lepiej niż to jest w innych klubach.

14:49

Warta Poznań to także bardzo duża niespodzianka obecnych rozgrywek. Podopieczni Dawida Szulczka są jedną z najlepiej grających ekip na wyjazdach. "Zieloni" w 10 meczach na obcych stadionach zdobyli aż 19 punktów. Lepsze w tej statystyce są tylko Raków oraz Lech. Wygrana Warty w sobotnim spotkaniu będzie oznaczać, że klub z Poznania znacznie zbliży się do czołówki tabeli.

14:46

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: - Warta w ostatnim czasie zrobiła znaczący postęp w grze w ataku pozycyjnym. To dobrze ułożony taktycznie zespół. Jesteśmy świadomi ich mocnych stron i obserwujemy jej zawodników. W naszym składzie na pewno będzie jedna zmiana - nie zagra Jordi Sanchez, ale cały zespół bardzo intensywnie pracuje, więc tych roszad może być więcej.

14:43

Widzew Łódź to absolutna rewelacja obecnej kampanii Ekstraklasy. Czerwono-Biało-Czerwoni przezimowali na podium i mają ochotę na więcej. W rundzie wiosennej Widzewiacy zagrali pięć spotkań i żadnego nie przegrali. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia zaliczyli cztery remisy i jedną wygraną. Drużyna z Łodzi zajmuje obecnie 4. miejsce i traci trzy punkty do Lecha Poznań. Tyle samo punktów co Widzew ma także Pogoń, która walczy o europejskie puchary.

14:40

Za 20 minut początek meczu Widzew - Warta. Już teraz zapraszamy na wstęp do tego spotkania!