Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
19:30

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

19:29

Za tydzień Raków Częstochowa pojedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią, natomiast Górnik Zabrze na wyjeździe zagra ze Stalą Mielec.

19:29

Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 3
  • Fran Tudor - 4
  • Zoran Arsenić - 3, (Tomas Petrasek - 4)
  • Milan Rundić - 3
  • Jean Carlos Silva - 4
  • Giannis Papanikolaou - 3
  • Ben Lederman - 3, (Gustav Berggren - bez oceny)
  • Patryk Kun - 4
  • Władysław Koczerhin - 4, (Wiktor Długosz - bez oceny)
  • Ivi Lopez - 3, (Mateusz Wdowiak - bez oceny)
  • Vladislavs Gutkovskis - 4, (Sebastian Musiolik - bez oceny)

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica - 4
  • Emil Gergstrom - 2
  • Richard Jensen - 3
  • Aleksander Paluszek - 2
  • Erik Janża - 2
  • Jean Jules Mvondo - 3, (Mateusz Cholewiak - 3)
  • Jonatan Kotzke - 2
  • Norbert Wojtuszek - 3, (Szymon Włodarczyk - 3)
  • Dani Pacheco - 2, (Blaz Vrhovec - bez oceny)
  • Kanji Okunuki - 3
  • Lukas Podolski - 3, (Robert Dadok - bez oceny)
19:29

Raków Częstochowa pewnie wygrywa dzisiejszy mecz, goście praktycznie nie mieli żadnej stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki. Dzięki temu zwycięstwu Raków znowu odskakuje w tabeli Legii Warszawa na dziesięć punktów.

95'

Koniec meczu w Częstochowie! Raków wygrywa z Górnikiem Zabrze 2:0!

95'

Znakomity kontratak Jean Carlosa Silvy, gracz Rakowa popędził z połowy boiska, wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0!

95'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Jean Carlos Silva podwyższa na 2:0 i pieczętuje zwycięstwo Rakowa!!!

93'

Zagranie w pole karne Rakowa, ale tam pewnie interweniuje Vladan Kovacević.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

90'

Kanji Okunuki ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

89'

Patryk Kun stanął przed szansą na groźny strzał, ale gracz Rakowa uderzył bardzo niecelnie.

86'

Ostatnia zmiana w Rakowie Częstochowa. Sebastian Musiolik zmienił Vladislava Gutkovskisa.

84'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Rakowa, Richard Jensen oddał sytuacyjne uderzenie, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy!

81'

Natomiast Mateusz Wdowiak zmienił Ivi Lopeza.

81'

Wiktor Długosz pojawił się w miejsce Władysława Koczerhina

81'

Trzy zmiany w Rakowie Częstochowa. Gustav Berggren zastąpił Bena Ledermana

80'

Natomiast Blaz Vrhovec pojawił się w miejsce Daniego Pacheco.

80'

Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Robert Dadok zmienił Lukasa Podolskiego

78'

Vladislavs Gutkovskis ukarany żółtą kartką.

76'

Patryk Kun uderzył z dystansu, ale ponownie świetnie bramkarz gości.

74'

Ivi Lopez dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Tomasa Petraska, ale ten uderzył niecelnie.

72'

Władysław Koczerhin zdecydował się na strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Daniel Bielica.

70'

Fran Tudor został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

67'

Ben Lederman popędził prawą stroną boiska, zagrał do Tomasa Petraska, ten oddał strzał, ale skutecznie interweniował Daniel Bielica!

65'

Dalekie podanie w kierunku Vladislavsa Gutkovskisa, ale obrońcy gości spokojnie przejęli piłkę.

62'

Natomiast Mateusz Cholewiak pojawił się w miejsce Jeana Julesa Mvondo.

62'

Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Szymon Włodarczyk zmienił Norberta Wojtuszka

60'

Władysław Koczerhin został ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

57'

Obraz gry w drugiej połowie nie ulega zmianie. Raków prowadzi grę, goście czekają na własnej połowie.

54'

Uderzenie Ivi Lopeza lepsze, ale wciąż niecelne.

53'

Aleksander Paluszek ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

51'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Górnika, wrzutkę Ivi Lopeza chciał wykończyć Fran Tudor, ale świetnie interweniował Daniel Bielica!

50'

Giannis Papanikolaou zagrał w pole karne Górnika do Władysława Koczerhina, ale ten uderzył wprost w jednego z obrońców.

48'

Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

46'

Faul dla gospodarzy tuż przed polem karnym Górnika. Ogromna szansa dla Ivi Lopeza na podwyższenie rezultatu.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

18:35

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę boiska w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:21

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Raków prowadzi z Górnikiem 1:0.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

43'

Ivi Lopez dostał piłkę w polu karnym Górnika, ale Hiszpan uderzył niecelnie.

41'

Lukas Podolski świetnie dośrodkował w pole karne Rakowa, a tam Kanji Okunuki fatalnie się pomylił.

39'

Ostre starcie Lukasa Podolskiego z Milanem Rundićem, ale tym razem bez kartek.

37'

Wymuszona zmiana w Rakowie Częstochowa. Tomas Petrasek zmienił kontuzjowanego Zorana Arsenića.

35'

Zoran Arsenić delikatnie ucierpiał po jednym ze starć.

34'

Druga żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią gracz Górnika, Emil Bergstrom.

32'

Ben Lederman ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

29'

Władysław Koczerhin oddał strzał z dystansu, ale zawodnik gospodarzy pomylił się o znaczną odległość.

27'

Kolejna kombinacyjna akcja Rakowa, ale nie przedarli się w pole karne gości.

25'

Vladislavs Gutkovskis dostał piłkę w polu karnym Górnika, ale snajper gospodarzy uderzył niecelnie.

22'

Po zdobyciu bramki przez gospodarzy nieco padło nam tempo tego spotkania. Goście są całkowicie zneutralizowani i nie mają pomysłu na przedostanie się z piłką na połowę Rakowa.

19'

Patryk Kun dośrodkował w pole karne Górnika, ale tam Daniel Bielica spokojnie wyłapał piłkę.

17'

Raków Częstochowa utrzymuje się przy piłce w środku pola. Gospodarze wydają się całkowicie kontrolować przebieg meczu.

15'

Daniel Bielica wyszedł do dalekiego zagrania przed własne pole karne, podał do rywala, ale Raków nie zdołał z tego skorzystać.

13'

Lukas Podolski próbował popędzić skrzydłem, ale skutecznie piłkę odebrał mu Zoran Arsenić.

11'

Nie najlepsze rozegranie rzutu wolnego, ale piłka ponownie trafiła w pole karne Górnika, tam dopadł do niej Vladislavs Gutkovskis i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Vladislavs Gutkovskis zdobywa bramkę dla Rakowa!!!

9'

Patryk Kun popędził lewą stroną boiska, minął rywala i wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego gości.

8'

Mocne zagranie z głębi pola do rozpędzonego Władysława Koczerhina. Aleksander Paluszek wślizgiem wybija za linię boczną

7'

Po chwili Erik Janża miał sporo miejsca i czasu, by odpowiednio dośrodkować z lewej strony. W zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły.

6'

Goście ruszyli prawą stroną. Po płaski zagraniu w pole karne Lukas Podolski uderza minimalnie obok bramki!

4'

Naciskany Aleksander Paluszek wybija piłkę pod nogi Frana Tudora. Ten od razu zagrywa w "szesnastkę" do Vladislavsa Gutkovskisa, ale zagrał za lekko.

3'

Ben Lederman przedzierał się środkiem w stronę pola karnego. Czysto poradzili sobie z nim zabrzanie.

1'

Płaski strzał z pola karnego nie sprawił problemu Danielowi Bielicy.

1'

Krzysztof Jakubik gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

17:11

Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Na relacje na żywo z tego widowiska zaprasza Państwa Bartosz Głąb.