• Filip Mladenović - 3
  • Ernest Muci - 4 (Rafał Augustyniak - bez oceny)
  • Tomas Pekhart - 3 (Maciej Rosołek - bez oceny)
95'

Nie ma ani rzutu karnego, ani rzutu wolnego. Sędzia Damian Sylwestrzak gwiżdże po raz ostatni. Legia Warszawa wywozi z Gliwic komplet punktów po wymęczonej wygranej z Piastem. Jedyną bramkę, z rzutu karnego, strzelił Josue.

95'

PO wrzutce z lewej strony Kacper Tobiasz i Damian Kądzior zderzyli się! Obaj leżą na murawie, szybko przy nich są sztaby medyczne

94'

Mocne dośrodkowanie Michała Chrapka z prawej strony. Po interwencji obrony Legii piłkę spokojnie łapie Kacper Tobiasz.

92'

Damian Kądzior fauluje przy linii bocznej. Sędzia nie sięga do kieszonki.

90'

Damian Sylwestrzak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

... a za Josue melduje się Robert Pich.

90'

Maciej Rosołek zmienia Tomasa Pekharta...

90'

... a za Grzegorza Tomasiewicza wchodzi Alex Sobczyk.

90'

Jakub Holubek zmienia Alexandrosa Katranisa...

89'

NIE MA GOLA DLA PIASTA!!!

Bardzo dobre prostopadłe podanie Ariela Mosóra w pole karne do Kamila Wilczka, który znalazł się w sytuacji oko w oko z wychodzącym z bramki Kacprem Tobiaszem. Uderza czubem obok niego, ale piłka mija dalszy (lewy) słupek w nieznacznej odległosci!

87'

Michał Chrapek zagrywa w pole karne do Jorge Feliksa. Ten nie opanował jednak piłki. Ta trafiła w rękę Artura Jędrzejczyka, ale miał ją przy ciele.

85'

Rafał Augustyniak zmienia Ernesta Muciego.

84'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Bartosza Slisza!

Upiekło mu się niespełna dwie minuty temu, ale teraz - po faulu taktycznym - sędzia już go nie oszczędził.

83'

Przeciągnięte dośrodkowanie Damiana Kądziora na dalszy słupek. Kacper Tobiasz nie złapał jej i gospodarze mają rzut rozny.

82'

Żółtą kartką upomniany Michał Chrapek za dyskusje z arbitrem. Domagał się żółtej kartki dla Bartosza Slisza z zagranie ręką.

81'

Frantisek Plach pewnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

79'

Jorge Felix zmienia Michaela Ameyawa.

79'

Michał Kaput zmienia Patryka Dziczka...

76'

JOSUE NIE MYLI SIĘ!!

Mocne uderzenie przy prawym słupku! Frantisek Plach nie sięgnął piłki!

74'

RZUT KARNY DLA LEGII! Ariel Mosór zahaczył w "szesnastce" Tomasa Pekharta

74'

Damian Sylwestrzak podbiegł do monitora VAR !

73'

Ładna dwójkowa akcja Filipa Mladenovicia i Yuriego Ribeiro na lewej stronie. Portugalczyk zza linii końcowej zagrywa płasko na bliższy słupek, Tomas Pekhart padł na murawę po starciu z rywalem.

19:04

YURI RIBEIRO ZAGRYWA Z LINII KOŃCOWEJ W POLE KARNE... Piast - Legia

... GDZIE TOMASA PEKHARTA FAULUJE ARIEL MOSÓR Piast - Legia

71'

Kontrę Piasta przerywa Paweł Wszołek mocnym wycofaniem do Kacpra Tobiasza. Nie zauważył, że ten nie był w centralnej części pola karnego, przez co mógł zdobyć bramkę samobójczą.

69'

Alexandros Katranis wybija sprzed bramki po mocnym uderzeniu Filipa Madenovicia.

69'

Mimo że Ernest Muci był osaczony przez dwóch rywali, to sprytnie im się urwał i dał się sfaulować przed linią boczną pola karnego. Może być groźnie.

64'

Piast Gliwice - Legia Warszawa

• 4 Strzały 4
  • 0 Strzały celne 1
64'

Artur Jędrzejczyk upomniany żółtą kartką za faul. To jego... DZIESIĄTE "żółtko" w tym sezonie.

18:57

[WIDEO] 52. MINUTA. POPRZECZKA PO STRZALE BARTOSZA SLISZA

62'

... a za Patryka Sokołowskiego na murawie melduje się Patryk Sokołowski.

62'

Podwójna zmiana w Legii: Paweł Wszołek zastępuje Mattiasa Johanssona...

62'

Sztab medyczny Piasta zajmuje się Patrykiem Dziczkiem. Ucierpiał jeszcze Yuri Ribeiro, ale ten szybko się zebrał.

61'

Atak Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Josue dokładnie ustawia piłkę na kępce i wrzuca na 5. metr. Frantisek Plach piąstkuje, ale jeszcze staranował - wespół z Jakubem Czerwińskim - m.in. Patryka Dziczka.

58'

Po zgraniu Michaela Ameyawa Kamil Wilczek dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

57'

Osamotniony Ernest Muci dostaje piłkę na 25. metrze po zagraniu Filipa Mladenovicia. Uderza płasko minimalnie obok lewego słupka!

55'

Josue na spalonym. Częściej liniowi unoszą chorągiewkę (8 razy) niż uświadczyliśmy celnych strzałów na bramki (1). A za nami niespełna godzina gry...

54'

Zamieszanie w "szesnastce" gości po dośrodkowaniu Josue z rzutu wolnego. Ostatecznie piłkę łapie Frantisek Plach.

52'

Bartosz Slisz dopada do odbitej piłki na 18. metrze. Uderza z powietrza, ale trafia w POPRZECZKĘ!

51'

Seria dośrodkowań w pole karne gospodarzy. Wybijają Jakub Czerwiński, uprzedzając Tomasa Pekharta, i Ariel Mosór.

50'

Atak Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Nie było jednak zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

49'

Kamil Wilczek nie był w stanie uderzyć w stronę bramki, będąc od niej 2-3 metry! Nawet gdyby pokonał Kacpra Tobiasza, to gol nie zostałby uznany z powodu spalonego.

48'

Michael Ameyaw dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

47'

Mocne zagranie Grzegorza Tomasiewicza na wolne pole do Michaela Ameyawa. Szybszy (czyt. bliżej piłki) był Yuri Ribeiro, który uspokoił sytuację wycofaniem do bramkarza.

46'

Ariel Mosór dobrze interweniuje we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Mattiasa Johanssona.

46'

Drugą połowę zaczynają goście. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa.

45'

+1' Rozpędzony Kamil Wilczek staranował Artura Jędrzejczyka, który przeciął jego tor biegu.

(Poza boiskiem) Kierownik Piasta upomniany żółtą kartką za komentarze pod adresem sędziego.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Ostre, bezpardonowe wejście Jakuba Czerwińskiego w Josue. Ta żółta kartka eliminuje do z gry przeciwko Cracovii.

43'

Tomas Pekhart poskrobał po nodze Jakuba Czerwińskiego. Sędzia Damian Sylwestrzak oszczędził Czecha, który ma na koncie żółtą kartką.

41'

Arkadiusz Pyrka podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole do Kamila Wilczka, ale uprzedził go interweniujący Maik Nawrocki.

39'

Tomas Pekhart dał się złapać na spalonego.

36'

I żółta kartka na koncie Patryka Dziczka.

38'

Ostre starcie Patryka Dziczka z Bartoszem Sliszem. Ten drugi przesadził z agresją w walce o piłkę i został upomniany żółtą kartką. A co oznacza, że nie zagra w następnej kolejce z Widzewem Łódź.

34'

NIE MA GOLA DLA PIASTA!

Bardzo dobre dośrodkowanie z narożnika boiska, do którego najwyżej wyskoczył Patryk Dziczek. Ten uderza głową i piłka obija SŁUPEK!

31'

Tomas Pekhart upomniany żółtą kartką za faul.

28'

Damian Kądzior miał sporo miejsca na lewej stronie Wrzuca na bliższy słupek i po rykoszecie piłkę łapie Kacper Tobiasz. Ta mu się wyślizgnęła, z czego chciał skorzystać Michael Ameyaw. Nie powiodłp mu się.

18:02

Drugi najskuteczniejszy strzelec Legii w tym sezonie

26'

Mocne zagranie Yuriego Ribeiro na lewą stronę do Ernesta Muciego. Ten poradził sobie z Jakubem Czerwińskim, ale wycofuje do Filipa Mladenovicia. Jego dośrodkowanie było jednak niedokładne.

23'

Grzegorz Tomasiewicz upomniany żółtą kartką za wejście w Josue.

22'

Ostre wejście Alexandrosa Katranisa w Mattiasa Johanssona. Nie dość, że został upomniany żółtą kartką, to jeszcze doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn z udziałem rezerwowych. Sędzia Damian Sylwestrzak szybko wkroczył i rozgonił towarzystwo.

20'

Mocne dośrodkowanie Josue na bliższy słupek, skąd wybijają piłkarze Alexandara Vukovicia. Przyjezdnym udało się odzyskać piłkę. Josue zagrał w pole karne odrobinę za wysoko nawet dla Tomasa Pekharta.

19'

Mattias Johansson przegrał pojedynek w ofensywie z Damianem Kądziorem. Wywalczył jednak aut na wysokości pola karnego gospodarzy. A po chwili legioniści mają rzut rożny.

16'

Tomas Pekhart przejmuje piłkę w polu karnym. Będąc tyłem do bramki i z rywalem na plecach, zdołał ją sobie przełożyć do prawej nogi, po czym uderzył w stronę bramki! Wyciągnięty Frantisek Plach paruje do boku!

15'

MIchael Ameyaw przejmuje piłkę przed polem karnym. Sędzia od razu gwiżdże, oznajmiając pozycję spaloną.

12'

Bartosz Slisz w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne gospodarzy. Dokładnie tam, gdzie stał Frantisek Plach.

11'

Alexandros Katranis dobrze wyszedł spod pressingu i podaje po linii do Damiana Kądziora. Ten pospieszył się z prostopadłym podaniem na wolne pole. Żaden z jego kolegów do niego nie ruszył.

10'

Mocne dośrodkowanie kapitana Legii na dalszy słupek do Artura Jędrzejczyka. Ten nie zdołał "zamknąć" akcji. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

9'

Yuri Ribeiro "łamie" akcję z lewej strony do środka. Przed narożnikiem pola karnego drogę zastawił mu zawodnik Piasta, powodując upadek. Josue ustawia piłkę...

17:40

Serce w rozterce

7'

Na prawej stronie chcieli we dwóch pograć Michał Chrapek i Michael Ameyaw. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych - przed polem karnym - było niedokładne.

6'

Ariel Mosór zagrywa mocno na prawą stronę do Arkadiusza Pyrki. Okazało się, że za mocno - ten nie dobiegł do piłki przed linią końcową boiska.

5'

Zdaniem sędziego Damian Kądzior był faulowany przez Mattiasa Johanssona przy linii środkowej. Szwed był wyraźnie takim orzeczeniem.

4'

Filip Mladenović podłączył się do akcji ofensywnej. Z lewej strony dośrodkował jednak zbyt głęboko, z czego bez wysiłku skorzystał Frantisek Plach.

3'

Ernest Muci odbiera w "szesnastce" podanie od Bartosza Slisza. Osaczony przez dwóch rywali łatwo traci piłkę.

2'

Przerwa w grze. Doszło do starcia Patryka Sokołowskiego z Patrykiem Dziczkiem. Wszystko w porządku z nimi i można grać dalej.

1'

Alexandros Katranis dostaje piłkę na lewej. Jako że miał sporo miejsca, to pognał wzdłuż linii bocznej, po czym dośrodkował na bliższy słupek. Nie było tam adresata; piłkę łapie Kacper Tobiasz.

1'

Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

17:29

Kapitanami są Jakub Czerwiński i Josue.

17:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

17:25

Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn:

• Piast: Kamil Wilczek (7 goli), Damian Kądzior (3), Michael Ameyaw i Constantin Reiner (po 2).
  • Legia: Josue (6), Filip Mladenović (5), Paweł Wszołek (4).