1. połowa0 : 2
14:26

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

14:25

Za tydzień Zagłębie Lubin pojedzie do Poznania na mecz z Lechem, natomiast Piast Gliwice na własnym stadionie zmierzy się z Legią Warszawa.

• Aleks Ławniczak - 2
  • Mateusz Bartolewski - 3, (Mateusz Grzybek - 2)
  • Kacper Chodyna - 3
  • Tomasz Makowski - 3 (Marko Poletanović - bez oceny)
  • Łukasz Łakomy - 3
  • Filip Starzyński - 2, (Tornike Gaprindaszwili - 2)
  • Sasa Żivec - 2, (Tomasz Pieńko - 3)
  • Rafał Adamski - 2, (Dawid Kurminowski - 3)

• Patryk Dziczek - 3
  • Damian Kądzior - 4, (Szczepan Mucha - bez oceny)
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3, (Jorge Felix - bez oceny)
  • Michał Chrapek - 3, (Tom Hateley - 3)
  • Michael Ameyaw - 4, (Jakub Holubek - bez oceny)
  • Kamil Wilczek - 4
14:24

Piast Gliwice wygrywa zasłużenie i spycha Zagłębie do strefy spadkowej. To pierwsze zwycięstwo gliwiczan w tym roku kalendarzowym.

96'

Koniec meczu w Lubinie. Piast Gliwice pewnie wygrywa z Zagłębiem 2:0.

93'

Wymuszona zmiana w Piaście Gliwice. Szczepan Mucha zmienił Damiana Kądziora.

93'

Damian Kądzior opuszcza boisko z jakimś urazem.

92'

Końcówka meczu nie jest zbyt interesująca. Oba zespoły czekają już na ostatni gwizdek arbitra.

90'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

87'

Natomiast Jakub Holubek pojawił się w miejsce Michaela Ameyawa.

87'

Dwie zmiany w Piaście Gliwice. Jorge Felix zmienił Grzegorza Tomasiewicza

84'

Zagłębie Lubin utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

81'

Ostatnia zmiana w Zagłębiu Lubin. Marko Poletanović zmienił Tomasza Makowskiego.

78'

W końcówce spotkania goście wydają się kontrolować przebieg gry. Piast nie kwapi się do ataków, ale nie dopuszcza rywali do własnego pola karnego. Natomiast Zagłębie nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

75'

Aleks Ławniczak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

74'

Bartłomiej Kłudka popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne Piasta, ale zupełnie niedokładnie.

70'

Zmiana w Zagłębiu Lubin. Tornike Grapindaszwili zmienił Filipa Starzyńskiego.

68'

Alexandros Katranis mocno ucierpiał po starciu z rywalem w środku pola.

64'

Tomasz Makowski próbował wrzucić w pole karne Piasta, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

62'

Natomiast Tomasz Pieńko pojawił się w miejsce Sasy Żivca.

62'

Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Mateusz Grzybek zastąpił Mateusza Bartolewskiego

60'

Zmiana w Piaście Gliwice. Tom Hateley zmienił Michała Chrapka.

57'

Filip Starzyński dośrodkował wprost na głowę Mateusza Bartolewskiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza!

54'

Łukasz Łakomy został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

51'

Filip Starzyński fatalnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Piasta.

48'

Sędzia początkowo podyktował rzut karny dla Piasta, ale po chwili zmienił decyzję, bo piłka opuściła boisko przed faulem.

46'

Bartłomiej Kłudka ukarany żółtą kartką.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

W przerwie Dawid Kurminowski zmienił Rafała Adamskiego.

13:31

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Lubinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

13:16

Na relację z drugiej odsłony spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części meczu w Lubinie. Do przerwy Piast Gliwice prowadzi z Zagłębiem 2:0.

45'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

42'

Tomasz Makowski zdecydował się na strzał zza pola karnego gości, ale gracz Zagłębia uderzył wprost w rywala.

39'

Świetnie po prawej stronie boiska piłką pograli Michał Chrapek i Arkadiusz Pyrka, ten drugi popędził z piłką, zagrał na pole karne, futbolówkę "przeciął" Michael Ameyaw, dopadł do niej Kamil Wilczek i wpakował do pustej bramki!

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Kamil Wilczek podwyższa na 2:0!!!

35'

Coraz ostrzejsza gra w dzisiejszym meczu. Piłkarze zaczynają się bardziej skupiać na przerywaniu gry niż na kreowaniu dobrych okazji.

32'

Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym. Do strzału doszedł Michał Chrapek, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił Mateusz Bartolewski!

30'

Filip Starzyński próbował zagrać w okolice pola karnego Piasta, ale goście udanie oddalili zagrożenie.

27'

Piast już nie atakuje tak intensywnie, a Zagłębie nie wie jak przedostać się pod pole karne rywali. Ostatnie minuty nie są zbyt interesujące.

24'

Piast nieco oddał inicjatywę rywalom, ale ci nie mają pomysłu by móc z tego skorzystać.

20'

Kolejna akcja Damiana Kądziora, ale tym razem jego wrzutkę wybił Jasmin Burić.

17'

Arkadiusz Pyrka dograł w "szesnastkę" gospodarzy, a tam Michael Ameyaw oddał niecelny strzał.

16'

Damian Kądzior świetnie dośrodkował do Michała Chrapka, ten przyjął piłkę w polu karnym gospodarzy, oddał strzał, ale minimalnie spudłował!

14'

Damian Kądzior otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, popędził na bramkę Zagłębia, oddał strzał z dystansu, z którym nie miał szans bramkarz gospodarzy!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Damian Kądzior zdobywa piękną bramkę!!!

10'

Piast wyszedł na to spotkanie bardzo zmotywowany. Goście częściej utrzymują się przy piłce.

7'

Michael Ameyaw dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do tej piłki.

4'

Łatwa strata gospodarzy na własnej połowie, Michał Chrapek przejął futbolówkę, ale zagrał niecelnie w pole karne rywali.

2'

Piast przejął inicjatywę na początku spotkania. Goście rozgrywają piłkę w środku pola.

12:31

Rozpoczynamy pierwszy niedzielny mecz 20. kolejki PKO Ekstraklasy!

12:27

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

12:22

Natomiast oto zestawienie Zagłębia Lubin:

12:21

Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejsze spotkanie:

12:20

W pierwszym starciu obu drużyn w tym sezonie lepsze okazało się Zagłębie Lubin, które wygrało w Gliwicach 1:0 po bramce Tornika Gaprindaszwiliego. Chwilę później Gruzin wyleciał z boiska po czerwonej kartce. Jednak "Miedziowi" utrzymali ten wynik do końca sezonu.

12:19

Natomiast Piast Gliwice znajduje się w owej strefie spadkowej, ale dzisiejsze spotkanie może dać dużo w walce o utrzymanie. Gliwiczanie w tym roku kalendarzowym zremisowali u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1 i przegrali w Częstochowie z Rakowem 0:1. Dzisiaj teoretycznie czeka ich starcie z najłatwiejszym przeciwnikiem, ale pozory mogą mylić.

12:18

Zagłębie Lubin rozpoczęło rok od okazałego zwycięstwa nad Śląskiem Wrocław aż 3:0, natomiast przed tygodniem "Miedziowi" przed tygodniem przegrali z Legią Warszawa 1:2. Obecnie Zagłębie zajmuje jedno miejsce nad strefą spadkową i ma trzy punkty przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem.

12:17

Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin na własnym stadionie zmierzy się z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.