Piast GliwicePiast Gliwice
16:59

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

16:58

Za tydzień Raków Częstochowa zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec, natomiast Piast Gliwice pojedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem.

• Milan Rundić - 3
  • Jean Carlos Silva - 2, (Tomas Petrasek - bez oceny)
  • Gustav Berggren - 3, (Ben Lederman - 3)
  • Giannis Papanikolaou - 2
  • Patryk Kun - 3
  • Władysław Koczerhin - 3, (Bartosz Nowak - 3)
  • Ivi Lopez - 3, (Mateusz Wdowiak - bez oceny)
  • Vladislavs Gutkovskis - 3, (Sebastian Musiolik - bez oceny)

Piast Gliwice

• Frantisek Plach - 2
  • Arkadiusz Pyrka - 2
  • Jakub Czerwiński - 2
  • Ariel Mosór - 2
  • Jakub Holubek - 3, (Jorge Felix - 3)
  • Tom Hateley - 3, (Alexandros Katranis - 2)
  • Patryk Dziczek - 3
  • Michał Chrapek - 2, (Grzegorz Tomasiewicz - 2)
  • Damian Kądzior - 3
  • Michael Ameyaw - 3
  • Kamil Wilczek - 3
16:56

Zwycięstwo Rakowa powoduje, że zachowają minimum siedmiopunktową przewagę nad drugą w tabeli Legią Warszawa, a mogą powiększyć ją nawet do dziesięciu "oczek". Natomiast Piast Gliwice pozostaje w strefie spadkowej.

94'

Koniec meczu w Częstochowie! Raków wygrywa z Piastem Gliwice 1:0!

93'

Vladan Kovacević interweniował poza własnym polem karnym! Bramkarz Rakowa dużo ryzykował, ale skutecznie zażegnał zagrożenie!

92'

Mateusz Wdowiak został ukarany żółtą kartką za faul przy linii bocznej.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

89'

Kamil Wilczek dostał piłkę w polu karnym Rakowa i oddał błyskawiczny strzał, ale Vladan Kovacević pewnie interweniował.

88'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Tomas Petrasek zmienił Jean Carlosa Silvę.

86'

Damian Kądzior fatalnie dośrodkował w pole karne Rakowa, zupełnie bez zagrożenia.

85'

Rzut wolny dla Piasta Gliwice blisko pola karnego rywali.

84'

Boisko w Częstochowie jest już białe. Piłka też wymieniona na pomarańczową.

83'

Mateusz Wdowiak popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne Piasta, ale tam pewnie interweniował Frantisek Plach.

82'

Potężna śnieżyca nad Częstochową. Ciężko dostrzec poczynania zawodników obu drużyn.

79'

Natomiast Mateusz Wdowiak pojawił się w miejsce Ivi Lopeza.

79'

Dwie kolejne zmiany w Rakowie Częstochowa. Sebastian Musiolik zmienił Vladislavsa Gutkovskisa

78'

Patryk Dziczek został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

77'

Ostatnia zmiana w Piaście Gliwice. Jorge Felix zmienił Jakuba Holubka.

76'

Vladan Kovacević ze zbyt dużym spokojem chciał utrzymać się przy piłce, przejął ją Kamil Wilczek, ale już nie zdołał skierować do bramki.

73'

Kolejna zmiana w Piaście Gliwice. Grzegorz Tomasiewicz zastąpił Michała Chrapka.

70'

Jedną z ciekawszych sytuacji jest to, że w Częstochowie coraz bardziej zaczyna sypać śnieg.

67'

Żadna z drużyn nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce. Dużo chaosu w ostatnich minutach meczu.

64'

Po wrzutce z lewej strony boiska zakotłowało się w polu karnym Piasta, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

63'

Natomiast Ben Lederman pojawił się w miejsce Gustava Berggrena.

63'

Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Bartosz Nowak zmienił Władysława Koczerhina

61'

Ostatnie minuty meczu nie są zbyt interesujące. Piast nie ma pomysłu jak zagrozić rywalom, natomiast Rakowowi taki przebieg meczu odpowiada.

59'

Pierwsza zmiana w drużynie Piasta Gliwice. Alexandros Katranis zmienił Toma Hateleya.

58'

Władysław Koczerhin został ukarany żółtą kartką.

56'

Michael Ameyaw pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala, ale fatalnie dośrodkował.

54'

Jean Carlos Silva ponownie popędził prawą stroną boiska, ale tym razem nie zdołał złapać piłki przed końcową linią boiska.

53'

Piast Gliwice próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

50'

Jean Carlos Silva dograł z prawej strony boiska w pole karne Piasta, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać celnego strzału.

48'

Vladislavs Gutkovskis sfaulował rywala przy walce o piłkę pod polem karnym Piasta.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

16:04

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu Rakowa. Za chwilę wznowimy rywalizację.

15:55

15:49

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Częstochowie. Raków prowadzi z Piastem 1:0.

43'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Tom Hateley za faul w środku pola.

41'

Ivi Lopez z głębi pola dośrodkował w pole karne Piasta, a tam w ogromnym zamieszaniu Vladislavs Gutkovskis wcisnął piłkę do bramki! Futbolówkę niemal z linii bramkowej wybił bramkarz, ale zrobił to już za linią bramkową.

40'

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vladislavs Gutkovskis otwiera wynik spotkania w Częstochowie!!!

39'

Kolejny faul gracza Piasta i kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

36'

Uderzenie Ivi Lopeza z problemami, ale skutecznie wybił Frantisek Plach!

35'

Szansa dla Rakowa po faulu blisko pola karnego gości.

33'

Tym razem wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

32'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Rakowa na kolejny rzut rożny wybił Vladan Kovacević.

29'

Jean Carlos Silva fatalnie dośrodkował kończąc chaotyczną akcję Rakowa.

27'

Prostopadłe podanie w kierunku Damiana Kądziora, ale zdecydowanie zbyt mocne i Piast oddał piłkę bez walki.

25'

Michał Chrapek zacentrował z prawej strony boiska, ale obrońcy Rakowa z łatwością wybili piłkę.

24'

Koronkowa akcja Rakowa, ale Milan Rundić źle zagrał w pole karne rywala i żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

22'

Jakub Holubek zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

21'

Piast Gliwice najpierw wywalczył piłkę, a potem faul na połowie przeciwnika.

19'

Patryk Kun ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował na głowę partnera, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

17'

Raków Częstochowa dłużej utrzymuje się przy piłce, próbuje zdominować rywala.

15'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rakowa trafiło do Gustav Berggren, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

14'

Ivi Lopez dostał piłkę przed polem karnym Piasta, minął rywala i oddał mocny strzał, który minimalnie minął okienko bramki rywala!

13'

Michael Ameyaw pokusił się o indywidualną akcję, ale wybiegł z piłką poza końcową linię boiska.

11'

Raków Częstochowa postanowił dłużej utrzymać się przy piłce na własnej połowie boiska.

9'

Patryk Dziczek odebrał piłkę na połowie rywala, ale chwilę później źle dośrodkował.

7'

Vladan Kovacević zagrał piłkę do rywala, tę przejął Damian Kądzior, ale w dogodnej sytuacji spudłował!

5'

Tom Hateley z prawej strony boiska dośrodkował wprost do rąk Vladana Kovacevića.

4'

Piast przejął piłkę i stara się skonstruować pierwszą swoją akcję w tym meczu.

2'

Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył ponad bramką.

1'

Patryk Kun został sfaulowany blisko pola karnego Piasta i arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

15:03

Szymon Marciniak gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy batalię w Częstochowie!

14:58

Przed meczem arbiter Szymon Marciniak został uhonorowany pamiątkową tablicą przez PKO Ekstraklasę.

14:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

14:31

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie arbiter finału mistrzostw Świata, Szymon Marciniak! To będzie jego pierwszy mecz w PKO Ekstraklasie w tym roku. Szymon Marciniak prowadził w tym sezonie już cztery mecze na trzech różnych kontynentach. Po jednym meczu w lidze Arabii Saudyjskiej i Superpucharze tego kraju, lidze Egiptu i lidze Cypru. Dzisiaj czekać go będzie zdecydowanie najzimniejszy klimat w tym roku.

14:27

Natomiast tak prezentuje się zestawienie Rakowa Częstochowa:

14:25

Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejsze spotkania:

14:22

Jesienią Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice 1:0 po trafieniu Frana Tudora w niemal ostatniej akcji meczu. Dzisiaj chorwacki zawodnik nie pomoże swojej drużynie, gdyż jest zawieszony za czerwoną kartkę. Tamto spotkanie Raków również kończył w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Tomasa Petraska.

14:19

Natomiast Piast Gliwice przed tygodniem również zaledwie zremisował z Jagiellonią Białystok. Gliwiczanie na niezbyt dobrej murawie u siebie również jako pierwsi stracili bramkę, jednak kilka minut później wyrównali po trafieniu Kamila Wilczka. Taki wynik pozostawił jednak Piasta w strefie spadkowej i aktualnie traci trzy punkty do Zagłębia Lubin, które zimą przejął Waldemar Fornalik, czyli wieloletni trener gliwiczan.

14:16

Przed tygodniem Raków Częstochowa jedynie zremisował na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1. Niezbyt dojrzałego zachowania dopuścił się Fran Tudor, który z premedytacją uderzył rywala i osłabił drużynę jeszcze w pierwszej połowie meczu. Drużyna z Częstochowy do wyrównania doprowadziła w drugiej połowie meczu za sprawą trafienia Stratosa Svarnasa. Taki wynik spowodował, że Legia Warszawa odrobiła dwa punkty do liderującego Rakowa.

14:14

Dzisiaj murawa w Częstochowie przygotowana perfekcyjnie!

14:12

Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa na własnym stadionie zmierzy się z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.