dogrywka 1. połowa2 : 1
dogrywka 2. połowa2 : 2
karne2 : 4
23:25

Doskonały to był mecz! Legia przeważała, Lechia kontratakowała i dwukrotnie prowadziła! Zabrakło jednak "tylko" skutecznie wykonywanych rzutów karnych i to stołeczna drużyna melduje się w 1/4 finału Pucharu Polski!

23:23

Josue przedreptał do piłki i posyła ją do siatki przy prawym słupku! Dusan Kuciak nawet się nie ruszył!

LEGIA W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI!!!

23:22

Łukasz Zwoliński na dwa tempa przy lewym słupku. Cezary Miszta rzucił się w stronę prawego!

23:20

Blaz Kramer obija poprzeczkę i piłka opuszcza plac gry!

23:20

Jarosław Kubicki uderza wysoko nad poprzeczką!

23:19

Rafał Augustyniak pewnie przy prawym słupku, zmylony Dusan Kuciak rzucił się w stronę lewego!

23:18

Ilkay Durmus przy prawym słupku, poza zasięgiem Cezarego Miszty! Lechia 1, Legia 2

23:18

Robert Pich zachował spokój, trafia przy prawym słupku!

23:16

Cezary Miszta w "Dudek Dance" i broni strzał Macieja Gajosa w stronę lewego dolnego rogu!

23:16

Filip Mladenović w prawy dolny róg, Dusan Kuciak przy lewym słupku!

23:14

Rozpoczynamy serię rzutów karnych! Jako pierwsi zaczynają goście.

Strzały będą na bramkę, za którą siedzą kibice Legii
.

120'

+1' Za krótkie dośrodkowanie Rafała Pietrzaka w pole karne. Do mocnej piłki ścigali się Blaz Kramer i Mario Maloca. Szybszy był ostatni z wymienionych.

Koniec drugiej połowy dogrywki. Czas na RZUTY KARNE!

120'

Minuta doliczona do drugiej połowy dogrywki.

119'

Rafał Augustyniak uderza z pola karnego obok bramki Lechii. Sporo brakowało mu do celu.

118'

Josue "łamie" akcję z prawej strony do środka, po czym zagrywa w pole karne do Lindsaya Rose'a. Ten widział daleko wysuniętego Dusana Kuciaka i PRZELOBOWAŁ go mimo rozpaczliwej interwencji Henrika Castegrena!

118'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM LINDSAY ROSE!!!

117'

Conrado znowu w narożniku z piłką. Stracił ją, ale blisko był Conrado, który chciał nabić Lindsaya Rose'a. Nie powiodła mu się ta sztuka.

115'

Przeciągnięte dośrodkowanie, piłkę spokojnie łapie Dusan Kuciak.

115'

Mocne uderzenie Bartosza Slisza z dystansu. Piłka skozłowała przed Dusanem Kuciakiem, który odbija w siatkarskim stylu. Dobitka zablokowana, daje "tylko" rzut rożny!

114'

Rafał Pietrzak za mocno "dzióbnął" sobie piłkę z lewej strony w pole karne. Legioniści wybijają.

113'

Mocne zagranie do Conrado, który w narożniku zastawił się, blokując piłkę przed Makaną Baku. Jeszcze Brazylijczyk nabił rywala i zyskał rzut rożny.

111'

Błąd na lewej stronie popełnił Conrado. W porę zaasekurował go Mario Maloca.

111'

Maciej Gajos wybija piłkę na uwolnienie. Zyskał czas na ustawienie obrony.

110'

Goście będą przez chwilę grać w "dziesiątkę".

109'

Sztab medyczny Legii zajmuje się Serbem.

108'

Łukasz Zwoliński upomniany żółtą kartką za "stempel" na stopie Filipa Mladenovicia.

107'

Żółtą kartką upomniany Josue. Najpierw zahaczył go chcący zagrać na wyprzedzenie Michał Nalepa. W rewanżu leżący na murawie kapitan Legii kopnął go...

106'

Podanie Makany Baku na prawą stronę do szeroko ustawionego Lindsaya Rose'a. Ten był na spalonym.

106'

Lechia zaczyna drugą połowę dogrywki.

105'

+1' Strata Conrado naraziła Lechię na kontrę gości. Udało się odeprzeć atak i sędzia kończy pierwszą połowę dogrywki. Lechia prowadzi z Legią 2:1.

105'

Krótkie rozegranie i dośrodkowanie Josue. Piłkę spokojnie łapie Dusan Kuciak.

105'

Zablokowane dośrodkowanie Roberta Picha z prawej strony. Aut na wysokości pola karnego.

104'

Przed "szesnastką" gospodarzy chcieli pograć Jurgen Celhaka i Blaz Kramer. Podanie zwrotne było jednak niedokładne.

103'

Lindsay Rose zmienia Mattiasa Johanssona.

102'

Josue posyła piłkę z prawej strony na dalszy słupek do Blaza Kramera. Ten wygrał walkę w powietrzu, ale Dusan Kuciak łapie futbolówkę.

101'

Mocne dośrodkowanie Filipa Mladenovicia w pole karne nie znajduje adresata. Rafał Pietrzak spokojnie zgrywa piłkę głową do Dusana Kuciaka.

99'

Blaz Kramer przepychał się z rywalami przed polem karnym Lechii. Jeszcze faulował Macieja Gajosa.

98'

Łukasz Zwoliński oddala niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu z lewego narożnika.

97'

Josue poradził sobie na lewej stronie z Filipem Koperskim. Piłkę na rzut rożny wybija Mario Maloca.

96'

Atak Legii przerwany gwizdkiem sędziego przez pozycję spaloną.

94'

Conrado urwał się lewą stroną i podaje do środka do Jarosława Kubickiego. Ten prostopadłym podaniem uruchomił Łukasza Zwolińskiego, który pokonuje wychodzącego z bramki Cezarego Misztę!

94'

GOL DLA LECHII! STRZELCEM ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

91'

Czas na pierwszą połowę dogrywki.

91'

Robert Pich zmienia Ernesta Muciego.

91'

Jurgen Celhaka w miejsce Bartosza Kapustki.

91'

Henrik Castegren będzie grać w miejsce Kristersa Tobersa, który na murawie pojawił się w 11. minucie za kontuzjowanego Joela Abu Hanny.

97'

Koniec drugiej połowy, ale nie meczu! Przed nami dogrywka!

97'

Dusan Kuciak piąstkuje po dośrodkowaniu kapitana Legii z narożnika boiska.

97'

Mario Maloca blokuje strzał Bartosza Slisza. Rzut rożny dla Legii. Piłka meczowa?

96'

Niedokładny przerzut Josue do Filipa Mladenovicia. Zdołał on wywalczyć aut, po którym nie było zagrożenia.

93'

Filip Koperski chciał prostopadłym podaniem uruchomić Ilkaya Durmusa. Połapała się w tym obrona Legii.

92'

Conrado urwał się lewą stroną. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

91'

Filip Koperski poradził sobie z Filipem Mladenoviciem. Ostatecznie grę od bramki wznawia grę Dusan Kuciak.

90'

Tomasz Musiał dolicza aż 7 minut do drugiej połowy.

(Poza boiskiem) Maciej Kalkowski ze sztabu szkoleniowego Lechii upomniany żółtą kartką.

90'

Zupełnie nieudany strzał Filipa Mladenovicia z pola karnego. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

88'

Mocne zagranie na lewą stronę do rozpędzonego Rafała Pietrzaka. Ten wykłada ją płasko na dalszy słupek do Ilkaya Durmusa, którego uprzedza Maik Nawrocki! Ten niefortunnie interweniuje i kieruje piłkę do własnej bramki! Upiekło mu się, bo wcześniej Pietrzak był na spalonym!

87'

Josue zahaczył wychodzącego z kontrą Conrado. Kartki nie ma.

86'

Rafał Augustyniak chciał zagrać na wyprzedzenie. Zahaczył Łukasza Zwolińskiego, co nie uszło uwadze. Chwilę wcześniej Michał Nalepa blokuje strzał Bartosza Kapustki. Piłka trafiła go w rękę, ale sędzia nakazuje grać dalej.

83'

Laga na Łukasza Zwolińskiego. Ten kiksuje, próbując uderzyć z woleja. Poradził sobie z nim Rafał Augustyniak.

82'

Conrado poradził sobie na lewej stronie z rywalem. Przełożył piłkę do prawej nogi, po czym posyła ją na bliższy słupek, gdzie był tylko... Cezary Miszta.

81'

Niedokładne wycofanie Jarosława Kubickiego do Dusana Kuciaka. Ten nie zdołał opanować piłki w boisku. Korner nie przynosi jednak zagrożenia pod bramką Lechii.

80'

Dzieje się w obu "szesnastkach". Najpierw dwóch legionistów musiało walczyć z Łukaszem Zwolińskim, a po chwili zablokowany był Makana Baku.

78'

Dokładne zagranie Josue na lewą stronę do Filipa Mladenovicia. Serbowi w przyjęciu piłki przeszkodził świeżo wprowadzony Filip Koperski i grę z "piątki" wznawia Dusan Kuciak.

77'

... a za Jakuba Kałuzińskiego pojawia się Conrado.

77'

Podwójna zmiana w Lechii: Filip Koperski zastępuje Davida Steca...

77'

Łukasz Zwoliński pada w polu karnym Legii po starciu z Matthiasem Johanssonem. Sędzia nie widział tu przewinienia, za które mógłby podyktować rzut karny.

75'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Makany Baku z prawej strony.

74'

Bartosz Slisz odebrał piłkę ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Zdaniem sędziego pomocnik Legii przekroczył przepisy.

73'

Blaz Kramer zmienia Macieja Rosołka.

73'

Dusan Kuciak piąstkuje piłkę po uderzeniu Josue!

71'

Mattias Johansson uderza z dalszej odległości wysoko nad bramką.

69'

.. po krótkim rozegraniu Filipowi Mladenoviciowi zupełnie nie wyszło dośrodkowanie.

69'

Nie ma rzutu karnego, a korner z lewego narożnika. Bartosz Kapustka ustawia piłkę...

68'

I jeszcze jeden korner po interwencji Kristersa Tobersa.

Goście domagają się rzut karnego po zagraniu ręką przez Rafała Pietrzaka.

67'

Josue spychany przez Ilkaya Durmusa uderza zza linii 16. metra obok bramki. Po drodze był rykoszet; rzut rożny.

65'

Josue wypuścił na lewej stronie Filipa Mladenovicia. Ten zagrywa płasko w pole karne, gdzie najszybciej pojawił się Maciej Gajos. Ten wybija za linię boczną.

64'

Josue uderza z dystansu. Zostaje jednak zablokowany.

62'

Łukasz Zwoliński zmienia Flavio Paixao.

62'

Miękkie zagranie Flavio Paixao na 13. metr do Jakuba Kałuzińskiego. Skutecznie poradził sobie z nim Rafał Augustyniak, który pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

60'

Mocne (płaskie) wstrzelenie Filipa Mladenovicia w "szesnastkę". Gdańszczanie radzą sobie bez zarzutu.

60'

Bartosz Slisz w roli prawoskrzydłowego wrzuca piłkę na dalszy słupek. Spokojnie łapie ją Dusan Kuciak.

59'

Po krótkim rozegraniu Bartoszowi Kapustce nie wyszedł strzał w stronę dalszego rogu. Wyraźnie zeszła mu piłka.

59'

Po chwili Makana Baku podaje w pole karne do Macieja Rosołka. Uprzedził go Michał Nalepa, który wybija za linię końcową.

58'

Za mocne zagranie w "szesnastkę" do Macieja Rosołka. Ten nie zdołał opanować piłki, którą łapie Dusan Kuciak.

21:47

A tu inne ujęcie "stempla" Mario Malocy na Macieju Rosołku, za który sędzia Tomasz Musiał podyktował rzut karny dla Legii Stempel Malocy

54'

Rafał Pietrzak miał sporo miejsca na lewej stronie i biegnie z piłką w stronę pola karnego! W ostatniej chwili powstrzymał go wracający Makana Baku.

52'

JOSUE NIE MYLI SIĘ!!!

Wolno nadbiegł do piłki, by płasko uderzyć przy prawym słupku. Zmylony Dusan Kuciak przesunął się w stronę lewego!

Strata odrobiona!

50'

Rzut karny dla Legii!!!

48'

Tomasz Musiał czeka na komunikat z wozu VAR! Trwa analiza, czy Mario Maloca faulował w "szesnastce" Macieja Rosołka! Wreszcie biegnie do monitora!Maloca i Rosołek

46'

Ależ zakotłowało się pod bramką gospodarzy! Dusan Kuciak odbija piłkę po uderzeniu Josue, dobitka Makana Baku zmierzała do siatki, ale została zablokowana przez leżącego przed bramką... Macieja Rosołka!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

21:30

Wracamy do Gdańska, gdzie kończy się przerwa meczu 1/8 finału Pucharu Polski między Lechią Gdańsk a Legią Warszawa.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Ilkaya Durmusa Lechia Gdańsk prowadzi z Legią Warszawa w meczu o ćwierćfinał Pucharu Polski.

45'

+5' Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek do Macieja Rosołka. Ten główkuje "tam, skąd przyszła" i piłkę sprzed linii bramkowej wybija Flavio Paixao!Flavio Paixao

45'

+4' Rykoszet po uderzeniu Bartosza Kapustki z dystansu. Rzut rożny.

45'

+3' Atak Legii przynosi rzut rożny. Po nim jeszcze jeden. Flavio Paixao "złamał" linię spalonego i strzał Macieja Rosołka szczupakiem z ok. prawego narożnika pola bramkowego broni Dusan Kuciak! Jeszcze był tutaj spalony.

45'

+1' Dobre dośrodkowanie z lewego narożnika przed bramkę, gdzie niepilnowany Mario Maloca źle ustawia stopę - uderza piłkę "tam, skąd przyszła"!

45'

Zakotłowało się w polu karnym Legii! Z kilkunastu metrów uderzył Jrosław Kubicki i Cezary Miszta przenosi piłkę nad poprzeczką!

44'

Gospodarze idą za ciosem. Prawą stroną pognał David Stec, który czekał na prostopadłe podanie. Powalił go Filip Mladenović, który został upomniany żółtą kartką

42'

Zagranie z głębi pola na prawą stronę do Ilkaya Durmusa. Ten przebiegł z piłką wzdłuż linii pola karnego, po czym - będąc na wprost bramki - uderza płasko w stronę bramki. Po drodze był rykoszet od nogi wykonującego wślizg Maika Nawrockiego i piłka wpada do siatki tuż przy lewym słupku!

42'

GOL DLA LECHII! STRZELCEM ILKAY DURMUS!!!

41'

Po krótkim rozegraniu Josue wrzuca w pole karne do Mattiasa Johansona. Brakowało mu centymetrów, by uderzeniem głową zmienić jej tor lotu. A tak Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

39'

A teraz lewą stroną urwał się Ilkay Durmus. Zagrał jednak za mocno w pole karne do Flavio Paixao.

38'

Gdańszczanie "zaprosili" Legię na własną połowę. Ci się przesunęli i wtedy Jarosław Kubicki posyła blisko trzydziestometrowe podanie do Jakuba Kałuzińskiego. Poza polem karnym pewnie interweniuje Cezary Miszta.

35'

Po chwili na strzał zdecydował się Josue. Wysoko nad poprzeczką.

34'

Makana Baku uderza zza linii 16. metra. Decyzja dobra, wykonanie już nie - piłka minęła bramkę gospodarzy w znacznej odległości.

33'

Michał Nalepa wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego.

31'

Mocne zagranie Bartosza Kapustki na wolne pole do Ernesta Muciego. Kontra spaliła na panewce po niedokładnym podaniu w pole karne do Macieja Rosołka.

29'

Makana Baku zmienia kontuzjowanego Pawła Wszołka.

28'

Gospodarze chcą wykorzystać grę w przewadze. Ilkayowi Durmusowi za bardzo odskoczyła piłka, i chcąc naprawić swój błąd, faulował rywala.

21:00

Kibice Legii w Gdańsku

27'

Przerwa w grze. Na murawie siedzi Paweł Wszołek. Najwyraźniej i tutaj będzie konieczna zmiana.

26'

Składający się do strzału Flavio Paixao pada w polu karnym Legii. Sędzia nakazuje grać dalej.

24'

Przechwyt gości ok. 30 metrów od bramki. Josue rozciąga grę do lewej stony, gdzie Filip Mladenović nie sięgnął piłki.

23'

Jakub Kałuziński uderza z ok. 25 metrów. W sam środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" był Cezary Miszta.

21'

Filip Mladenović zagrywa mocno na bliższy słupek. Mario Maloca wybija na korner wysoko nad poprzeczką.

19'

Dusan Kuciak pewnie łapie piłkę przed bramką po zbyt głębokim dośrodkowaniu Josue.

18'

Legioniści spokojnie wychodzą spod pressingu na wysokości własnego pola karnego. Przenieśli ciężar gry na lewą stronę do Ernesta Muciego, Szerzej na lewej stronie chcieli pograć Filip Mladenović i Bartosz Slisz, ale zabrakło dokładnego podania Serba w pole karne.

16'

Jakub Kałuziński "łamie" akcję z prawej strony do środka. Zagrywa w pole karne, licząc na to, że ruszą do niej Flavio Paixao i Ilkay Durmus.

Przeliczył się. Cezary Miszta łapie piłkę.

14'

Flavio Paixao faulowany w środku pola przez Rafała Augustyniaka. Kartki nie ma.

13'

Do piłki wrzuconej z prawego narożnika najwyżej wyskakuje Maik Nawrocki, który główkuje wysoko nad bramką.

12'

Maik Nawrocki podaje na prawo do Pawła Wszołka. Ten do Josue, który zagraniem bez przyjęcia uruchomił w polu karnym Bartosza Kapustkę. Jego zagranie przed bramkę zostało zablokowane, co daje kolejny rzut rożny.

11'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

11'

Kristers Tobers zmienia Joela Abu Hannę.

10'

Do wejścia szykuje się Kristers Tobers.

9'

Przerwa w grze. Sztab medyczny Lechii zajmuje się Joelem Abu Hanną. Wiele wskazuje na to, że będzie konieczna zmiana.

8'

Mocne zagranie Josue na prawą stronę do rozpędzonego Pawła Wszołka. Ten zdołał dośrodkować niemal z linii końcowej boiska, ale posłał piłkę poza zasięgiem kolegów. Jeszcze próbował Ernest Muci - jego strzał zablokowany, choć będzie rzut rożny.

5'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie Bartosza Kapustki blokuje Ilkay Durmus. Kolejny korner - centra na dalszy słupek, gdzie pewnie interweniuje obron Lechii.

4'

Dobrze Dusan Kuciak interweniuje przed polem karnym. Po chwili strzał Rafała Augustyniaka i po rykoszecie goście mają rzut rożny.

2'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Kosty Runjaica zaatakowali prawą stroną. Dośrodkowanie Pawła Wszołka w "szesnastkę" było jednak za krótkie.

1'

Ernest Muci biegnie z piłką lewą stroną. Podaje do środka przed pole karne, gdzie sytuację "przeczytał" Michał Nalepa.

1'

Tomasz Musiał gwiżdże i spotkanie rozpoczynają gospodarze!

20:30

Jeszcze chwila, jeszcze moment... Lechia - Legia

20:29

Kapitanami są Maciej Gajos i Josue.

20:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

Póki co Lechia jako drużyna reprezentująca Polskę w eliminacjach Ligi Konferencji zagrała tylko jeden mecz w Pucharze Polski. W pobliskiej Stężycy ograła drugoligową Radunię 4:1. Za Legią zwycięska dogrywa z pierwszoligową Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (3:2) oraz łatwy mecz z Wisłą Płock (3:0).

20:21

Dzięki wygranej z biało-zielonymi Legia wróciła na pozycję wicelidera ekstraklasy. Chociaż za strzelanie wzięła się dopiero w ostatnich minutach to z przebiegu gry wydaje się, że zapunktowała zasłużenie. Najpierw samobój Dusana Kuciaka po strzale Bartosza Kapustki, a potem gol wprowadzonego Yuriego Ribeiro zadecydowały o odwróceniu wyniku.

20:18

Skład Legii Warszawa

20:15

Lechia ma ochotę zrewanżować się za porażkę w lidze. Puchar urasta dla niej do rangi jedynych rozgrywek, z których może wywalczyć awans do eliminacji europejskich pucharów. Do podium ekstraklasy traci bowiem aż dwanaście punktów, a jesteśmy już przecież prawie na półmetku sezonu.

20:12

Skład Lechii Gdańsk

20:07

... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:05

Po krótkiej przerwie wraca Puchar Polski. Dzisiaj pierwszym ćwierćfinalistą został KKS Kalisz, który po rzutach karnych wyeliminował Górnika Zabrze, a Górnikowi Łęczna potrzebna była dogrywka do pokonania Piasta Gliwice.

Przed nami ostatni wtorkowy mecz Pucharu Polski. Naprzeciw siebie staną Lechia Gdańsk i Legia Warszawa, które... 4 dni temu zmierzyły się w lidze,

Spotkanie w Gdańsku poprowadzi Tomasz Musiał...