Wtorek, 18 października 2022, godz. 20:30
Wisła PłockWisła Płock
0 : 3
95'

Koniec meczu! Legia Warszawa wzięła odwet na Wiśle Płock za piątkową porażkę (1:2) w Ekstraklasie i wygrywa na wyjeździe w 1//16 finału Pucharu Polski.

95'

Piłkarze Kosty Runjaicia postawili kropkę nad "i".

Carlitos na lewej stronie zagrywa fałszem na wolne pole do Blaza Kramera, który był lepszy w pojedynku biegowym z rywalem i mocnym uderzeniem z pola karnego skierował piłkę do siatki
.

95'

GOL DLA LEGII! BLAZ KRAMER!!!

93'

... i "żółtko" na koncie Kristiana Vallo.

93'

Żółtą kartką upomniany Yuri Ribeiro....

93'

Gospodarze domagali się rzutu karnego po faulu Yuriego Ribeiro. Doszło do przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Będą kartki!

92'

Rafał Wolski wrzuca z rzutu wolnego w pole karne. Ostatecznie Blaz Kramer wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

90'

Damian Sylwestrzak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

88'

Patryk Sokołowski zmienia Bartosza Kapustkę.

87'

Anemiczne zagranie Bartosza Kapustki do własnego bramkarza. Ten zdołał uprzedzić przed polem karnym rywala!

85'

Legioniści wybijają piłkę po dośrodkowaniu Piotra Tomasika i mieli szansę na wyjście z kontrą trzech na jednego! Carlitos zwlekał z z zagraniem na prawą stroną, przez co "Nafciarze" zdołali się ustawić.

85'

Blaz Kramer najpierw sprokurował rzut wolny, a po chwili wybija piłkę za linię końcową.

84'

Za mocne prostopadłe podanie do Miroslava Gono. Jeszcze skrzydłowego Wisły skutecznie przyblokował Paweł Wszołek.

83'

Kristian Vallo uderza z ok. 18 metrów. Piłka po rykoszecie wpada do "koszyczka" Cezarego Miszty.

82'

Żółtą kartką upomniany Filip Lesniak za faul na Blazie Kramerze w środku pola.

81'

Bartosz Kapustka pokazał sią na pozycji prawoskrzydłowego. Wrzuca na 7. metr do Blaza Kramera, który główkuje nad poprzeczką.

80'

To była bardzo dobra szansa dla gospodarzy! Dośrodkowanie Aleksandra Pawlaka na dalszy słupek, skąd nastąpiło zgranie na środek "szesnastki" do Davo. Ten uderza nożycami nad bramką

79'

Miroslav Gono zmienia Damiana Warchoła.

78'

Złe wybicie Cezarego Miszty. Piłkę przejmuje Rafał Wolski, który podaje w pole karne do Davo. Ten nie uderzał a zostawił piłkę Łukasza Sekulskiego, który zamiast w futbolówkę... kopnął w nogę Artura Jędrzejczyka. Żółta kartka

76'

Dośrodkowanie Josue na bliższy słupek do Lindsaya Rose'a, który nie zdołał uderzyć w stronę bramki. Bartłomiej Gradecki wznawia grę z "piątki".

75'

I korner dla Legii po interwencji Piotra Tomasika. Po nim jeszcze jeden.

74'

Zablokowane uderzenie Carlitosa z pola karnego, po chwili Bartosz Slisz przedarł się lewą stroną w pole karne. Zagrywa na bliższy słupek, gdzie Bartłomiej Gradecki odbija piłkę na rzut rożny.

73'

Przy gwizdach Josue centruje na dalszy słupek. Po zgraniu Bartosz Slisz uderza z powietrza na wiwat.

72'

... a za Ernesta Muciego na boisku jest już Carlitos.

72'

Podwójna zmiana w Legii: Blaz Kramer zastępuje Macieja Rosołka...

71'

Ernest Muci wypuścił mocnym podaniem Macieja Rosołka. Ten mimo pressingu Kristiana Vallo uderza płasko w stronę bramki, ale Bartłomiej Gradecki zdołał odbić piłkę!

70'

Portugalczyk przerywa teraz akcję Rafała Wolskiego. Aut dla Wisły na wysokości pola karnego gości.

69'

Nerwowo przed własną bramką interweniuje Aleksander Pawlak. Do piłki dopada Yuri Ribeiro, którego dośrodkowanie nie było jednak dokładne.

68'

Łukasz Sekulski zmienia Mateusza Szwocha.

67'

Strata gospodarzy przed polem karnym rywala i kontra w postaci dalekiego zagranie Josue do Ernesta Muciego. Albańczyk zwolnił i ostatecznie legioniści stracili piłkę.

65'

Mateusz Szwoch trafia w mur. Piłkę na lewej stronie dostaje Rafał Wolski, któremu odjechała noga postawna przy dośrodkowaniu...

65'

"Żółtko" na koncie Artura Jędrzejczyka za faul na Rafale Wolskim. Rzut wolny dla "Nafciarzy" z ok. 25 metrów.

62'

Za krótkie zagranie na lewą stronę do Damiana Warchoła. Kontra Legii przerwana za linią środkową.

60'

... a za Damiana Rasaka na murawie melduje się Kristian Vallo.

60'

... Rafał Wolski zastępuje Adama Chrzanowskiego...

60'

Potrójna zmiana w Wiśle Płock: Davo wchodzi w miejsce Marko Kolara...

59'

Maik Nawrocki upomniany żółtą kartką za faul.

57'

Goście w komplecie na murawie.

56'

Yuri Ribeiro poza boiskiem. Ucierpiał w starciu z Mateuszem Szwochem. Wydaje się, że Portugalczyk wróci na plac gry.

54'

"Nafciarze" wrzucili wyższy bieg i coraz częściej znajdują się w "szesnastce" gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony niepewnie piąstkuje Cezary Miszta. Do piłki dopada Marko Kolar, który uderza jednak nad bramką.

51'

Podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania straty! Najpierw mocno zagraną piłkę wzdłuż linii pola bramkowego nie zdołał skierować do bramki Aleksander Pawlak, a po chwili wolejem uderzał Filip Lesniak. Piłka otarła się od nogi Steve'a Kapuadiego i o CENTYMETRY minęła bramkę gości!

21:42

Strata Steve'a Kapuadiego na rzecz Josue kosztowała gospodarzy utratę drugiego gola Steve Kapuadi i Josue

49'

Po zagraniu Bartłomieja Gradeckiego Steve Kapuadi traci piłkę na rzecz Josue przed własnym polem karnym. Kapitan Legii podholował kilka metrów i uderzył w stronę bramki. Mimo interwencji bramkarza znalazł drogę do siatki!

49'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM JOSUE!!!

48'

Popracowali w defensywie Bartosz Slisz i Bartosz Kapustka. Skutecznie powstrzymali atak Wisły środkiem.

47'

Składna akcja Wisły prawą stroną. Podłączył się też Anton Krywociuk, który po podaniu Aleksandra Pawlaka dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

21:25

Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1/16 finału Pucharu Polski między Wisłą Płock a Legią Warszawą. Po pierwszej połowie prowadzą goście po pięknej bramce Ernesta Muciego.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Po bramce Ernesta Muciego Legia Warszawa prowadzi z Wisłą Płock w 1/16 finału Pucharu Polski.

44'

Po kornerze nie udało się stworzyć zagrożenia. Tak samo jak po aucie.

43'

Damian Rasak podaje prostopadle do Marko Kolara. Ten chciał "objechać" Cezarego Misztę, ale ta próba się nie powiodła. Jeszcze dośrodkował w pole karne, skąd goście wybijają na rzut rożny.

42'

Maciej Rosołek uderza z pola karnego w stronę bliższego (prawego) rogu. Piłka minęła bramkę Bartłomieja Gradeckiego w bezpiecznej odległości.

41'

Yuri Ribeiro odbiera na lewej stronie trzydziestometrowe podanie od Josue. Nie poradził sobie z Aleksandrem Pawlakiem.

39'

Josue zagrywa podcinką w "szesnastkę' do Pawła Wszołka. Ten podaje przed bramkę do... nikogo.

21:11

1/16 finału Pucharu Polski. Górnik Łęczna - Korona Kielce 1:0 (Hubert Sobol 89')

36'

Po krótkim rozegraniu Piotr Tomasik centruje w okolice prawego narożnika pola bramkowego do niepilnowanego Damiana Warchoła. Piłka po jego strzale (bez przyjęcia) mija lewy słupek w nieznacznej odległości!

35'

W ostatniej chwil Damian Rasak zablokowany na lewej stronie. Rzut rożny.

34'

A teraz lewą stroną urwał się Yuri Ribeiro. Jego płaskie zagranie z lewej strony nie znajduje Josue na wysokości bliższego słupka.

33'

Po błędzie Antona Antona Krywociuka Bartosz Kapustka podaje przed pole karne do Yuriego Ribeiro. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

31'

Przerwa w grze. Sztab medyczny Legii zajmuje się Yurim Ribeiro. Portugalczyk niebawem wróci na boisko.

30'

Dobre dośrodkowanie Mateusza Szwocha na bliższy słupek, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Kontrę Legii udało się przerwać za linią środkową.

30'

Lindsay Rose uderza łokciem w plecy Piotra Tomasika. Przewinienie bez piłki; rzut wolny z lewej strony boiska.

28'

Do odbitej piłki przed polem karnym dopada Ernest Muci. Minął na "zamach" Damiana Rasaka, po czym huknął lewą nogą nie do obrony tuż przy lewym słupku!

28'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM ERNEST MUCI!!!

28'

Maciej Rosołek urwał się prawą stroną i centruje na dalszy słupek... do nikogo. Na wszelki wypadek za linię końcową wybija Aleksander Pawlak.

26'

Dośrodkowanie Piotra Tomasika w pole karne, skąd przed pole karne wybijają goście. Do piłki dopada Aleksander Pawlak, którego nieczyste uderzenie trafia w plecy Maika Nawrockiego.

25'

Kolejny faul - tym razem Lindsaya Rose'a na Damianie Rasaku. Do bramki ok. 25 metrów.

23'

Mocne, soczyste uderzenie Mateusza Szwocha bezpośrednio z rzutu wolnego! Cezary Miszta nie ryzykował i odbija piłkę przed siebie!

22'

Przewinienie Artura Jędrzejczyka na Damianie Warchole. Do bramki legionistów ok. 30 metrów.

21'

W odpowiedzi płaskie uderzenie Ernesta Muciego w lewy róg wyłapuje Bartłomiej Gradecki.

20'

W ostatniej chwili Paweł Wszołek powstrzymuje Piotra Tomasika tuż przed sowim polem karnym. Gdyby nie on, to kapitan gospodarzy miałby sytuację sam na sam z bramkarzem!

19'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Kosty Runjaica zaatakowali lewą stroną. Tym razem za krótkie dośrodkowanie Yuriego Ribeiro.

19'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Wisły. Adam Chrzanowski wybija piłkę.

18'

Mocne zagranie po linii do Damiana Rasaka. Ten przepchnął Lindsaya Rose'a ,co sędzia zakwalifikował jako przewinienie. Kartki jednak nie ma.

17'

Bartosz Kapustka uderza z dystansu metr nad poprzeczką.

15'

Przerwa w grze. Adam Chrzanowski ucierpiał w starciu z Lindsayem Rose'em. Wydaje się, że obrońca Wisły będzie w stanie grać dalej.

13'

Źle rozegrany rzut rożny przez legionistów. "Nafciarze" ruszyli z kontrą, którą przerywa Artur Jędrzejczyk.

11'

Cezary Miszta spokojnie łapie piłkę po technicznym uderzeniu Marko Kolara. Po chwili zupełnie nieudany strzał Lindsaya Rose'a z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

10'

Yuri Ribeiro ograł na lewej stronie Aleksandra Pawlaka. Skutecznie zaasekurował go kolega przed linią 16. metra.

7'

Efektowna akcja gospodarzy! Wolny korytarz na lewej stronie miał Piotr Tomasik, który ruszył z własnej połowy. Będąc na wysokości narożnika pola karnego centruje na dalszy słupek do nadbiegającego Damiana Warchoła, który uderza wolejem nad poprzeczką!

6'

Maciej Rosołek ograł na skrzydle Adama Chrzanowskiego i ruszył w stronę "szesnastki" gospodarzy. Zagranie do Ernesta Muciego było niedokładne.

5'

Josue dostaje piłkę na prawej stronie. Od razu zaczęły się gwizdy na kapitana Legii, który wycofuje piłkę do Lindsaya Rose'a. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym Wisły.

3'

Przez moment Ernest Muci nie podnosił się z murawy, Goście domagali się przerwania gry, a Damian Sylwestrzak nakazuje granie dalej. Ostatecznie "Nafciarze", w geście fair play, wybili piłkę za linię boczna.

Z Albańczykiem wszystko w porządku.

2'

Mocne prostopadłe podanie w pole karne do rozpędzonego Marko Kolara. Ten nie tylko nie uderzył w stronę bramki, lecz także dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

1'

Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie o 1/8 finału Pucharu Polski zaczynają gospodarze!

20:29

Kapitanami są Piotr Tomasik i Josue.

20:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

20:23

Do tej pory Wisła wyeliminowała z Pucharu Polski pierwszoligową Skrę Częstochowa (3:1). Legia za to odczarowała Niecieczę. Dzięki dwóm trafieniom Carlitosa po dogrywce po raz pierwszy w delegacji wygrała z Bruk-Bet Termaliką (3:2 pd.).

20:22

Wyniki wtorkowych meczów 1/16 Pucharu Polski

• Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 3:3 (po dogrywce, 11:12 po karnych)
  • Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:1
  • Stal Mielec - Piast Gliwice 0:3 (po dogrywce)
  • KKS Kalisz - Olimpia Elbląg 2:0
  • Górnik Łęczna - Korona Kielce 0:0 (jest 50. minuta)
20:21

Skład Legii Warszawa

20:18

W ekstraklasie Wisła jest tuż przed Legią. Wygrywa z nią nie punktami, lecz bilansem bramkowym i wygraną w bezpośrednim meczu. - W ostatnich spotkaniach zaobserwowałem tendencję zwyżkową naszych rywali. Wisła ma dużą jakość - nie ukrywał jeszcze w czwartek trener Legii, Kosta Runjaic.

20:15

Skład Wisły Płock

20:12

... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:10

Cztery dni temu Wisła Płock grała z Legią w ramach 13. kolejki Ekstraklasy. Dzisiaj los skojarzył te drużyny także dzisiaj. Tym razem w Pucharze Polski. "Wojskowi" będą chcieli zrewanżować się "Nafciarzom" za ligową porażkę (1:2), ale będą chcieli kolejny raz wygrać w Derbach Mazowsza. Z jakim skutkiem?

Spotkanie Wisły Płock z Legią Warszawa poprowadzi Damian Sylwestrzak...