Dziesięć minut doliczone do pierwszej połowy!

Początkowo liniowa sygnalizowała spalonego, ale gol ostatecznie został uznany.

89'

GOOOOOOOOOL! 4:2 dla Niemców! Trafia Niclas Füllkrug!

85'

Niemcy prowadzą 3:2, ale cały czas są poza turniejem. Gnabry znakomicie uruchomił Havertza, a ten pewnie skierował piłkę do siatki.

85'

GOOOOOOOOL! Kai Havertz! 3:2 dla Niemców!

83'

Jamal Musiala ładnie dryblował w polu karnym, ale strzelił bardzo niecelnie.

76'

Oscar Duarte został napomniany żółtą kartką.

76'

Zabójczy kontratak Niemców. Keylor Navas odbił strzał Niclasa Füllkruga z najbliższej odległości! Niesamowita interwencja!

74'

Schodzi Johan Venegas, na boisku melduje się Ronald Matarrita.

74'

Schodzi Keysher Fuller, wchodzi Jewison Bennette.

73'

Trafienie zmienników. Asystował Niclas Füllkrug, a piłkę do bramki skierował Kai Havertz, uderzając po dalszym rogu.

73'

GOOOOOOOL! Niemcy wyrównują! 2:2! Kai Havertz!

70'

Bramka była sprawdzana przez VAR, ale została uznana. Po rzucie rożnym i olbrzymim zamieszaniu Juan Pablo Vargas kieruje piłkę do siatki! Nie pomogła w tej sytuacji interwencja Neuera.

70'

GOOOOOOOOOL! Kostaryka prowadzi z Niemcami 2:1!

67'

Jamal Musiala uderzył z szesnastu metrów i ponownie trafił w słupek!

67'

Schodzi David Raum, wchodzi Mario Goetze.

67'

Kai Havertz wszedł w miejsce Thomasa Muellera.

63'

Bliski szczęścia po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha był Antonio Ruediger. Uderzył tuż obok słupka.

61'

W odpowiedzi Niemcy! Słupek po strzale Jamala Musiali z ostrego kąta!

58'

Uderzał głową z bliska Keysher Fuller. Odbił futbolówkę Manuel Neuer, a pierwszy dopadł do niej Tejeda i skierował ją do siatki!

58'

GOOOOOOL! Kostaryka wyrównuje! Tejeda!

55'

Ofensywna zmiana w drużynie Niemiec. Niclas Fullkrug zastąpił Guendogana.

53'

Japonia strzeliła w meczu z Hiszpanią na 2:1! To jeszcze gorsza informacja dla Niemców.

51'

Celny strzał Yeltsina Tejedy, jednak prosto w środek bramki Manuela Neuera.

48'

W drugim meczu Japonia doprowadziła do wyrównania. Na 1:1 strzelił Ritsu Doan. To oznacza, że Niemcy są aktualnie poza fazą pucharową.

46'

Lukas Klostermann zmienił Leona Goretzka. Do środka pola przesunięty został Joshua Kimmich.

46'

Zmiana w drużynie Kostaryki. Schodzi Brandon Aguilera, wchodzi Youstin Salas.

46'

Początek drugiej połowy!

45'

Kończy pierwszą połowę Stephanie Frappart!

44'

W odpowiedzi huknął wyraźnie ponad bramką Leroy Sane.

42'

Ależ szansa Kostaryki! Po błędzie Rauma i Ruedigera wyśmienitą okazję miał Keysher Fuller. Ratuje Niemców interwencja Neuera!

41'

Thomas Mueller zagrał do Jamala Musiali. Piąstkował z nad głowy Niemca Keylor Navas.

39'

Było groźnie! Po dalszym rogu przymierzył z pola karnego Serge Gnabry, ale nie dokręcił piłki i ta minęła słupek.

38'

Zdecydowana interwencja Bryana Oviedo, który wybił piłkę spod nóg Joshuy Kimmicha.

36'

Jamal Musiala dynamicznie wpadł w pole karne, ale uderzył obok słupka.

34'

Joshua Kimmich kropnął z dużej odległości. Keylor Navas "wypluł" piłkę przed siebie, ale szybko naprawił błąd.

31'

Brandon Aguilera dograł płasko w pole karne Niemców. Przejął Joshua Kimmich.

29'

Zablokowany strzał Serge'a Gnabry'ego z pola karnego. Szósty korner dla Niemców.

27'

Na jeden kontakt pograli Niemcy. Ratują się Kostarykańczycy wybiciem na oślep.

25'

David Raum zagrał płasko w pole karne. Zablokowany strzał Jamala Musiali.

23'

Musiala zagrał w tłoku do Gnabry'ego. Ten jednak nie był w stanie oddać strzału.

21'

Serge Gnabry wycofał piłkę na piąty metr. Ratuje się defensor Kostaryki wybiciem na róg.

18'

Kostaryka stara się teraz utrzymać przy piłce. Spalił po zagraniu na jeden kontakt Joel Campbell.

16'

Zwija się z bólu Johan Venegas przypadkowo trafiony kolanem przez rywala.

14'

Trwa oblężenie bramki Kostaryki. Główkuje z pięciu metrów Leon Goretzka! Odbija na róg Keylor Navas.

12'

Joshua Kimmich próbował prostopadłego podania w kierunku Thomasa Müllera. Bez pozytywnego efektu.

11'

10'

David Raum dośrodkował z lewej strony boiska. Do piłki wyskoczył Serge Gnabry i skierował ją do bramki obok interweniującego Keylora Navasa.

10'

GOOOOOOOL! Niemcy na prowadzeniu! Serge Gnabry!

9'

Kolejna okazja Niemców. Thomas Mueller główkował obok słupka.

7'

Musiala dryblował w polu karnym mijając czterech rywali! Nie oddał jednak strzału.

5'

Ruediger nie zdołał oddać strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

4'

Keylor Navas broni strzał Gnabry'ego oddany z kilku metrów! Podniesiona chorągiewka liniowej. Spalony.

2'

Pierwsza groźna sytuacja Niemców! Jamal Musiala mocno uderzył zza pola karnego. Odbił do boku Keylor Navas.

1'

Początek meczu!

19:56

Ale najpierw hymny obu państw. Kostaryki i Niemiec.

19:55

Piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie Al Bayt Stadium. Za parę chwil rozpocznie się rywalizacja Kostaryki z Niemcami.

19:45

Kostaryka zaliczyła fatalny początek mundialu i w pierwszym meczu przegrała aż 0:7 z Hiszpanią. Reprezentacja Luisa Fernando Suareza była skazywana na pożarcie w spotkaniu z Japonią, ale udało jej się wywalczyć aż trzy punkty. Piłkarze "La Muerte" nadal mają szanse, aby awansować do kolejnej rundy. Wystarczy, że zremisują z Niemcami, a Hiszpania wygra z Japonią.

19:42

Niemcy po dwóch spotkaniach mają tylko jeden punkt i muszą wygrać, jeśli nie chcą drugi raz z rzędu odpaść z mundialu po pierwszej rundzie. Może się jednak okazać, że nawet zwycięstwo nie uratuje czterokrotnych mistrzów świata, jeśli Japonia w drugim pojedynku grupy E pokona prowadzącą na razie w tabeli z dorobkiem czterech punktów Hiszpanię.

19:38

19:36

Spotkanie Kostaryka - Meksyk poprowadzi Francuzka Stephanie Frappart, która będzie pierwszą kobietą sędziującą spotkanie mundialu w roli głównego arbitra.

19:35

Porażka w pierwszym meczu z Japonią postawiła Niemców w bardzo niewygodnym położeniu. Po remisie z Hiszpanią drużyna Hansiego Flicka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy E. Teraz musi wygrać z Kostaryką, żeby w ogóle myśleć o awansie do fazy pucharowej. Początek spotkania o godzinie 20:00. Witamy w relacji LIVE!