1. połowa2 : 0
22:28

Dziękujemy serdecznie za relację LIVE z tego spotkania! Do "usłyszenia" wkróce!

22:28

Biała Gwiazda awansowała na 7. lokatę w tabeli. Resovia wciąż plasuje się na pozycji 15.

96'

I koniec spotkania! Wisła wygrywa na start rundy wiosennej! Trzy punkty zostają przy R22!

95'

Piłkarze Resovii biegają za futbolówką. Wisła zdaje się mieć wszystko pod kontrolą.

93'

Przy piłce wiślacy. Z trybun niesie się śpiewany hymn Wisły Kraków.

91'

Ciekawe, ale niecelne uderzenie Luisa Fernandeza. Ta próba zaskoczyła bramkarza Resovii. Uderzenie jednak obok słupka.

90'

Aż 6 minut zagramy dłużej w tym meczu, zakomunikował sędzia.

88'

...zszedł także Angel Rodado. W jego miejsce Sergio Benito.

88'

Zmiany w Wiśle Kraków. Schodzi Kacper Duda, w jego miejsce Bartosz Talar...

86'

Leży na murawie Bartosz Jaroch. Nie szczędzą piłkarze Resovii rywali. Kolejny, brzydki faul na piłkarzu Wisły.

84'

Ciekawa akcja Resovii. Dogranie w pole karne i kilku centymetrów zabrakło Maciejowi Górskiemu. Nie sięgnął piłki głową.

82'

Daleko zapuścił się obrońca Wisły Bartosz Jaroch. Zabrakło wrzutki w poczynaniach piłkarza. Stracił piłkę, choć zapowiadało się ciekawie.

80'

W środkowej strefie walka o każdą piłkę. Nikt nie cofa nogi.

79'

Niezły moment Resovii. Piłkarze z Rzeszowa grają na połowie Wisły.

77'

...nie zobaczymy także Marka Mroza. Za niego wszedł Miłosz Kałahur.

77'

...zszedł także Jakub Sylvestr. Za niego Maciej Górski...

77'

Aż trzy zmiany w Resovii. Schodzi Łukasz Seweryn, którego zastępuje Dawid Pieniążek...

75'

Z niezbyt pewną interwencją Mikołaj Biegański. Wybicie bramkarza niecelne, jednak Wisła nie straciła piłki.

74'

...zszedł także Mateusz Młyński. Zastąpił go Alex Mula.

74'

Podwójna zmiana w Wiśle. Z boiska zbiega Miki Villar, w jego miejsce Michał Żyro...

73'

Wiślacy wywalczyli rzut wolny. Będzie szansa.

71'

Kapitalny odbiór piłki i zażegnanie akcji w wykonaniu obrońcy Wisły Borisa Moltenisa.

69'

Zmiana w drużynie gości. Schodzi Bartłomiej Eizenchart, w jego miejsce Rafał Mikulec.

68'

Atak Wisły przerwany. Mateusz Młyński pomagał sobie ręką i słyszymy gwizdek arbitra.

67'

Przerwa w grze. Ucierpiał w pojedynku Miki Villar, ale arbiter nie dopatrzył się faulu.

66'

Akcja gości przerwana - wiślacy przekroczyli przepisy. Resovia z szansą z rzutu wolnego. Dobre miejsce na dośrodkowanie.

64'

Resovia zaatakowała. Goście wywalczyli rzut z autu na linii pola karnego Wisły.

62'

Ależ huknął Mateusz Młyński. Mocny, ale i techniczny strzał skrzydłowego obronił końcówkami palców bramkarz. Kolejny rożny.

61'

Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Przed Wisłą szansa ze stałego fragmentu.

60'

Kolejny faul na piłkarzu Wisły. Dużo nerwowości w meczu. Arbiter w ostatnich minutach często używa gwizdka.

59'

9311 - tyle kibiców zasiadło dziś na stadionie Wisły Kraków.

57'

Zmiana w drużynie gości. Schodzi Pedro Vieira, w jego miejsce Kamil Antonik.

56'

Rzut rożny dla Wisły. Może być groźnie.

55'

Kara dla Jakuba Sylvestra. Żółty kartonik dla piłkarza gości za faul na Luisie Fernandezie.

53'

Fantastycznie w polu karnym Resovii zachował się Angel Rodado. Napastnik skwitował akcję strzałem, piłka wybita na rzut rożny. Obrona gości nie wygląda w tym meczu dobrze.

51'

50'

Vullnet Basha opuszcza murawę żegnany owacją. W jego miejsce debiutant w Wiśle Igor Sapała.

49'

Na murawę wchodzą sanitariusze z noszami. Wygląda na to, że Albańczyk nie da rady samodzielnie zejść z murawy. Nie wygląda to dobrze.

48'

Przerwa w grze. Na murawie leży pomocnik Wisły Vullnet Basha.

47'

Pierwsza indywidualna kara w meczu. Żółtą kartkę obejrzał strzelec drugiego gola dla Wisły Luis Fernandez.

46'

I rozpoczęła się druga część meczu. Nie ma zmian w obu ekipach.

21:36

Piłkarze na murawie. Za chwilę druga połowa.

21:30

Statystyki z I połowy:

• Posiadanie piłki - 66% na korzyść Wisły,
  • Strzały? Tutaj lepsza Resovia, 3 do 2 dla gości
45'

Koniec I połowy. Wisła 2, Resovia 0. Wracamy za kilkanaście minut.

45'

Miki Villar wywalczył rzut rożny. Korner na zamknięcie pierwszej połowy.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.

45'

Resovia przed szansą z rzutu rożnego.

44'

Stały fragment dla Wisły. Nieprzepisowo zagrał Bartłomiej Wasiluk.

42'

Wisła świetnie radzi sobie z doskokiem rywali. Imponuje to jak piłkarze Białej Gwiazdy potrafią wyjść spod presji.

41'

Przytomny przerzut Mateusza Młyńskiego. Trwa akcja Wisły. Gospodarze mają ochotę na jeszcze jedną bramkę przed przerwą.

38'

Strzelcem gola na 2:0 hiszpański rozgrywający Luis Fernandez. Piłkarz w tej akcji był egzekutorem. Uszczęśliwił kibiców Wisły.

37'

I MAMY DRUGĄ BRAMKĘ DLA WISŁY!

36'

Niezła próba gości. Uderzał Bartłomiej Wasiluk z dystansu. Bramkarz Wisły broni, dobry timing.

35'

Przy piłce Resovia. Goście grają na połowie Wisły.

34'

Nic groźnego, gramy dalej.

33'

Przerwa w grze. Na murawie leży napastnik Resovii Pedro Vieira.

32'

Mogła się rozpocząć ciekawa kontra gości. Aż prosiło się o podanie. Pedro Vieira porwał się sam na kilku piłkarzy Wisły i stracił.

30'

Akcję Resovii zakończył Radosław Adamski. Niecelny strzał kapitana gości.

28'

Może się podobać w tym meczu Wisła - gospodarze potrafią się utrzymać w okolicach bramki Resovii przy piłce, nic sobie nie robią z pressingu rywali.

27'

Resovia z akcją w polu karnym Wisły. Piłkę wybił Vullnet Basha i zażegnał zagrożenie.

24'

Długa wymiana piłki piłkarzy Resovii zakończona stratą. Coraz śmielsze są zapędy gości.

23'

Dośrodkowanie z prawej strony Wisły zakończone niecelnym strzałem. Próbował Angel Rodado.

22'

Atak Wisły. Dośrodkowanie zamknął Miki Villar. Po strzale Hiszpana piłka wyszła na rzut rożny. Stały fragment dla gospodarzy.

20'

Wisła poradziła sobie z atakiem gości, choć serca kibiców gospodarzy mogły zabić trochę szybciej. Ostatecznie koniec akcji Resovii. Przy piłce Wisła.

19'

Resovia zaatakowała. Nieźle z piłką się zabrał skrzydłem Pedro Vieira. Ostatecznie nie przedarł się, ale ciekawa, indywidualna próba.

18'

Strzelcem Boris Moltenis, który pokonał bramkarza rywali z najbliższej odległości. Otrzymał podanie z lewej strony Davida Juncy.

17'

I MAMY OTWARCIE WYNIKU! WISŁA NA PROWADZENIU!

15'

Wisła przechwyciła piłkę. Inteligentne zagranie Borisa Moltenisa. Wbiegł przed rywala, wywalczył rzut wolny.

14'

Mogło być groźnie, ale niecelnie podał Luis Fernandez. Zaprzepaszczona ciekawa akcja wiślaków.

12'

Goście z celnym strzałem. Próbował Bartłomiej Wasiluk, ale uderzenie w sam środek. Strzał na notę.

11'

Mateusz Młyński z próbą uderzenia, ale poślizgnął się skrzydłowy i skiksował.

9'

Wisła zamknęła rywali rywali w ich polu karnym.

8'

Mogli postraszyć goście z Rzeszowa. Piłka nie dotarła jednak do Pedro Vieiry. Czujni obrońcy Wisły.

7'

Miał szansę Kacper Duda na strzał z dystansu. Zabrakło decyzji.

5'

Wisła mogła zagrozić z rzutu wolnego, ale zabrakło dokładności w polu karnym. Piłka dla gości.

4'

Stracił piłkę Vullnet Basha, ale pomocnik natychmiast się zrehabilitował. Odebrał piłkę i przy futbolówce znów gospodarze.

3'

Ciekawy atak Wisły. Uruchomiony podaniem Angel Rodado, ale napastnik nie dobiegł do piłki. Zacznie Wisła z rzutu z autu.

2'

Wisła przy futbolówce. Piłka w środkowej strefie.

1'

Wybrzmiał pierwszy gwizdek! Zaczęli piłkarze gości.

20:31

Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze czeka nas minuta ciszy na cześć ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Zginęło wiele osób w Turcji i Syrii. Szacuje się około 25 tys. ofiar.

20:30

20:25

Na Stadionie w Krakowie kompletu rzecz jasna nie będzie - trwają prace remontowe i klub ograniczył liczbę biletów. Jednak udostępnione trybuny wyglądają na wypełnione po brzegi.

20:20

Zawodnicy zakończyli rozgrzewkę. Zeszli do szatni. Wkrótce rozpocznie się mecz!

20:15

W pierwszym meczu na jesień lepsza była Wisła. Podopieczni wówczas Jerzego Brzęczka wygrali 2:0. Na listę strzelców wpisali się Igor Łasicki i Michał Żyro. Ten pierwszy dziś wychodzi od początku z opaską kapitana. Drugi wśród piłkarzy rezerwowych.

20:10

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Obie ekipy nie wspominają jesieni najlepiej. Wisła z aspiracjami awansu plasuje się na 10. lokacie z 24 punktami. Resovia natomiast jest tuż nad kreską - 15. lokata z 17 oczkami na koncie.

19:55

Dobry wieczór. Czas na rozgrywki na zapleczu! Pierwszym meczem było starcie Sandecji Nowy Sącz z Górnikiem Łączna, a dziś wieczorem zapowiada się ogromna dawka emocji. Zapraszamy na mecz Wisły Kraków z Resovią Rzeszów!