Piątek, 7 października 2022, godz. 20:30
2 : 2
ŁKS ŁódźŁKS Łódź
1. połowa2 : 0
22:27

Dużo pretensji mogą mieć do siebie piłkarze Wisły Kraków. Wyszli na prowadzenie, podwyższyli wynik, jednak ostatecznie nie udało im się wygrać. Debiut Radosława Sobolewskiego w roli trenera na remis. ŁKS wywozi cenny punkt, jednak pod koniec meczu mieli okazję na gola na wagę trzech punktów. Dziękujemy za relację na GOL24!

95'

Ostatni gwizdek! Paweł Raczkowski kończy spotkanie. Wisła 2, ŁKS 2.

95'

ŁKS miał świetną okazję, jednak Janczukowicz nie trafił w piłkę. Była szansa na gola na 2:3.

94'

ŁKS przy piłce. Goście wybijają z rytmu Wisłę, która co rusz zrywa się do ataków.

22:21

Już dwie minuty z doliczonych pięciu minęły.

91'

Dośrodkowanie Gruszkowskiego nie znajduje adresata. Akcje zamyka Cisse, ale jego strzał daleko od bramki Bobka.

90'

Dużo nerwowości po obydwu stronach. Na murawie leży Tutyskinas po jednym ze starć. Nikt w ostatnim fragmencie nie odstawia nogi.

89'

Na murawie leży Cisse. Nie podnosi się skrzydłowy "Białej Gwiazdy" po starciu z Trąbką.

87'

ŁKS naciska. Goście wcale nie myślą o utrzymaniu tego remisu. Mają chęć na pełną pulę.

86'

Wisła miała szansę na kontrę, ale bardzo dużo niedokładności w podaniach gospodarzy.

84'

Pojawia się na placu Starzyński. Nie zobaczymy już Młyńskiego.

84'

Schodzi kapitan Wisły, Łasicki. W jego miejsce Moltenis.

81'

Wisła zalicza dużo strat. Widać, że gospodarze są załamani po straceniu dwubramkowej przewagi.

78'

Kolejna kartka dla zawodnika Wisły. Ukarany Młyński.

22:07

Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego popisał się Pirulo. Uderzenie na dłuższy słupek i Biegański mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Wisła traci prowadzenie, ŁKS odrabia starty, co za wieczór przy Reymonta!

77'

BRAMKA DLA ŁKS-U. GOŚCIE WYRÓWNUJĄ. CO ZA MECZ W KRAKOWIE!

76'

Żółtą kartką ukarany obrońca Wisły, Colley.

75'

Wisła szuka rozegrania od tyłu, choć dużo nerwowości w ruchach piłkarzy z Krakowa.

74'

Zmiana w "Białej Gwieździe". Zbiega Basha, pojawia się Talar.

74'

Postraszył teraz Wisłę Janczukowicz. Pada w polu karnym Wisły w starciu, ale Paweł Raczkowski niewzruszony. Nie ma mowy o rzucie karnym, gramy dalej.

70'

Zmiana w drużynie gości. Schodzi strzelec gola, Monsalve. Na boisku pojawia się Janczukowicz.

69'

Balongo uruchomiony kapitalnym zagraniem i w sytuacji sam na sam nie daje ŁKS-owi remisu. Fantastyczne wyjście Biegańskiego, który utrzymuje dla Wisły prowadzenie.

68'

Wisła Kraków wyszła z ciekawą kontrą. Akcja jednak straciła na tempie.

66'

Duda również melduje się na ławce, w jego miejsce na boisku pojawia się Plewka.

66'

Pierwsze korekty w składzie Wisły. Schodzi Hugi, pojawia się Cisse.

21:52

Trochę statystyk z dzisiejszego meczu: posiadanie piłki na korzyść wiślaków - 52 do 44. Strzały: 10 do 6 również na korzyść "Białej Gwiazdy"

62'

I od razu odpowiedź ŁKS-u. Uderzał były Wiślak, Kort. Główka pomocnika jednak obok słupka. Wisła może odetchnąć z ulgą.

61'

Niezła sytuacja dla Wisły. Dośrodkowanie z lewej strony dociera do Gruszkowskiego, jednak obrońca niecelnie i piłka dla gości.

60'

Ależ się zapowiadała akcja dla Wisły. Równo z murawą wycięty Fernandez, ale Paweł Raczkowski strzelcowi bramki, Monsalve nie pokazał żółtej kartki. Hiszpan z pretensjami.

21:47

Dośrodkowanie z prawej strony. Nie popisała się defensywa Wisły, która wykazała się biernością. Do piłki dopadł Monsalve. Z najbliższej odległości piłkarz gości dał ŁKS-owi bramkę kontaktową.

57'

MAMY BRAMKĘ KONTAKTOWĄ! ŁKS SIĘ BUDZI. 2:1 W KRAKOWIE

56'

Schodzi także Biel, w jego miejsce Trąbka.

56'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Zszedł Radaszkiewicz, wchodzi Balongo.

55'

Ależ strzał Dudy! Podszedł kilka metrów i huknął na bramkę. Uderzenie jednak niecelne.

54'

Pierwsza żółta kartka dla zawodnika gości - żółtym kartonikiem ukarany Nacho za faul na Rodado.

52'

Rzut rożny dla Wisły. Szansa dla "Białej Gwiazdy".

51'

Próba uruchomienia Rodado, ale zagranie z głębi niecelne i przy piłce ŁKS.

48'

Na murawie siedzi obrońca Wisły, Gruszkowski. Ucierpiał w starciu z jednym z piłkarzy ŁKS-u.

46'

Zaczynamy drugą część meczu w Krakowie.

45'

Gwizdek! Paweł Raczkowski zaprosił piłkarzy na przerwę. Wisła prowadzi 2:0 po bramkach Jarocha i Fernandeza.

44'

Kontrowersja! We własnym polu karnym ręką zagrywa Fernandez. Paweł Raczkowski do sytuacji się jednak nie odniósł. Gramy dalej.

42'

Goście przed szansą z rzutu rożnego. Piłkarze zgromadzeni pod bramką Biegańskiego.

41'

ŁKS w posiadaniu. Wisła szuka szans w odbiorze.

38'

BRAMKA! FERNANDEZ ZAMIENIA STRZAŁ Z 11 NA GOLA! WISŁA 2, ŁKS 0.

21:09

Świetna kontra Wisły Kraków. W polu karny trącony Fernandez i sędzia, Paweł Raczkowski wskazuje na 11 metr.

37'

RZUT KARNY DLA WISŁY!

36'

Odważny pomysł Rodado. Próbował strzelać z około 40 metrów, jednak bez trudów wyłapał to Bobek.

34'

ŁKS dłuższy fragment przy futbolówce. Wisła biega za piłką.

21:02

Szybka akcja Wisły Kraków. Piłka zagrana na lewą stronę do Młyńskiego, ten znalazł Jarocha w polu karnym i obrońca głową strzela na dalszy słupek. Bobek bez szans. Wisła otwiera wynik meczu, euforia na Reymonta.

30'

GOL DLA WISŁY KRAKÓW!

29'

Zakotłowało się pod bramką Wisły. Piłkę wybija Colley, a później Wisłę ratuje Łasicki. Zagrożenie minęło.

27'

Uderzenie Fernandeza z rzutu wolnego. Prawdziwa bomba Hiszpana, golkiper ŁKS-u z problemami, ale wybija piłkę.

25'

Akcja Młyńskiego na lewej stronie. Celność strzału skrzydłowego jednak zdecydowanie do poprawy. Piłka na aucie.

23'

Łasicki przerywa groźny atak ŁKS-u. Mogło być niebezpiecznie dla Wiślaków.

21'

Rodado faulowany. Dużo pracuje dziś hiszpański napastnik Wisły Kraków.

17'

Uderzenie Dąbrowskiego z rzutu wolnego wprost w rękawice Biegańskiego. Pierwszy celny strzał ŁKS-u.

16'

Pierwszą żółtą kartką w meczu ukarany kapitan Wisły, Łasicki.

15'

Strzał Rodado głową, Bobek ratuje swoją drużynę przed stratą bramki.

14'

Ostre zagranie Rodado. Faul w ataku i piłka dla gości.

12'

Znów było groźnie w polu karnym ŁKS. Po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką gości.

10'

Wisła Kraków na połowie rywala. Akcja jednak przerwana - nieprzepisowe zagranie Bashy.

8'

Dobry fragment ŁKS. Goście wyszli wyżej i szukają swoich szans. Niecelnym strzałem popisał się Pirulo.

5'

Znów przed okazją piłkarze Radosława Sobolewskiego. Uderzał Rodado, ale jego strzał zablokowany.

4'

Niezła sytuacja Wisły. Dor Hugi dośrodkował w pole karne i jeden z defensorów ŁKS wybił piłkę na rzut rożny.

2'

Gra toczy się na połowie Wisły. ŁKS podszedł wysoko i nie ma zamiaru skupiać się tylko na obronie.

20:30

Zaczynamy mecz!

20:29

Na murawie pojawiają się już piłkarze obydwu drużyn. Za moment usłyszymy hymn "Białej Gwiazdy".

20:27

Smaczkiem konfrontacji z pewnością będzie trener gości, Kazimierz Moskal. W przeszłości związany z Wisłą Kraków jako trener i jako zawodnik.

20:15

Przed Wisłą Kraków ważny mecz - podejmą u siebie ŁKS Łódź. Łodzianie są trzeci w tabeli i nie mają zamiaru dać "Białej Gwieździe" taryfy ulgowej. Dla gospodarzy będzie to przede wszystkim debiut trenerski - na ławce Wisły zasiądzie Radosław Sobolewski.