Naciska Korona, ale gospodarze umiejętnie wybijają Koronę z rytmu.

Zszedł także Josue. Za niego Igor Strzałek.

Żółtą kartkę ogląda bramkarz Legii, Kacper Tobiasz.

84'

Zmiana w drużynie gości. Zszedł Jakub Łukowski, za niego Jacek Kiełb.

81'

Niesamowita zmiana Białorusina. Kapitalny dżoker. Znów po rajdzie trafił do siatki Legii. Legia z wyniku 3:0 bliska wypuszczenia wygranej.

79'

I mamy drugą bramkę dla Korony. Strzelcem ponownie Jewgienij Szykawka!

77'

Maik Nawrocki z próbą dalekiego podania. Piłkarze Korony czujni, piłka wybita.

75'

Dużo walki w środku pola. Legia utrzymuje się przy piłce.

72'

Zmiana w Legii Warszawa. Schodzi Carlitos. W jego miejsce Ernest Muci.

71'

Kyrylo Petrov z niezłym strzałem. Piłka po uderzeniu obrońcy nad bramką Legii.

68'

Żółtą kartką za zbyt dużą ekspresję i komentarz obejrzał trener przyjezdnych, Kamil Kuzera.

67'

Żółtą kartkę ogląda Rafał Augustyniak.

66'

Korona poczuła krew. Szansa z rzutu wolnego. Dobre miejsce na dośrodkowanie.

64'

I mamy bramkę dla Korony! Niespodzianka! Strzelcem zmiennik, Jewgienij Szykawka.

61'

Nie ma na murawie także Nono. Zastąpił go Dalibor Takac.

61'

Zszedł również Bartosz Śpiączka. W jego miejsce Jewienij Szykawka.

61'

Pierwsze zmiany w meczu. Z drużyny gości schodzi Dawid Błanik. W jego miejsce Jacek Podgórski.

60'

Ależ kiks Carlitosa! Coś niesamowitego. Podawał Paweł Wszołek z prawej strony. Hiszpan miał piłkę wyłożoną na pustą bramkę i w ostatniej chwili się poślizgnął. Częścią winy należy obarczyć jakość murawy, która pozostawia wiele do życzenia.

58'

Legia nie boi się grać do swojego bramkarza. Kacper Tobiasz uczestniczy w rozegraniu.

56'

Korona w posiadaniu. Goście chcą narzucić swoje warunki gry.

54'

Jeden z piłkarzy Korony faulowany. Goście przed szansą ze stałego fragmentu gry.

51'

Zagroziła Korona. Bartosz Śpiączka pomknął prawą stroną, ale dośrodkowanie nieudane.

49'

Asystentem Carlitos. Hiszpan zbiegł z lewej strony do środka i znalazł pomocnika na linii pola karnego. Były piłkarz Cracovii nie kalkulował - strzał po ziemi i mamy 3:0!

48'

Mamy kolejną bramkę dla Legi! Bartosz Kapustka!

46'

Zaczynamy drugą część meczu!

45'

Koniec pierwszej połowy. Legia dominuje i wyraźnie prowadzi z Koroną 2:0.

45'

Żółtą kartką napomniany został Hiszpan Nono.

45'

Arbiter doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

44'

Kolejna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Paweł Wszołek.

41'

Arbiter ukarał Bartosza Kapustkę żółtą kartką za "stempel" na piszczelu zawodnika Korony.

40'

Gwizdek arbitra. Adam Deja leży na murawie. Faulował Bartosz Kapustka.

37'

38'

Trwa napór Legii. Wszołek dośrodkował w pole karne. Radzą sobie defensorzy Korony.

36'

Josue precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego na piąty metr, a tam najwyżej wyskoczył Maik Nawrocki i skierował piłkę do siatki.

36'

GOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Legii! Do siatki trafił Maik Nawrocki!

34'

Paweł Wszołek odrobinę za mocno do Carlitosa, a Filip Mladenović nie opanował piłki.

32'

Świetnie w polu karnym Carlitos. Przerzucił futbolówkę na dalszy słupek, ale tam Filip Mladenović zamykał już z bardzo ostrego kąta i miał za mało miejsca, by zmieścić piłkę w bramce.

29'

Futbolówka skozłowała przed Kacprem Tobiaszem po uderzeniu Nono. Bramkarz Legii mimo to pewnie złapał piłkę.

27'

Maik Nawrocki został napomniany żółtą kartką.

25'

24'

Legia na prowadzeniu - Marcel Zapytowski oszukany przez Josue. Portugalczyk kopnął w lewą stronę, a bramkarz Korony został na miejscu.

24'

GOOOOOOOOOL! 1:0 dla Legii! Josue pewnie z rzutu karnego!

23'

Marcel Zapytowski również ukarany przez sędziego Sylwestrzaka.

23'

Josue ukarany żółtą kartką za dyskusje.

23'

Rzut karny dla Legii! Maciej Rosołek przerzucił piłkę nad Kyryło Petrowem, a ten przekroczył przepisy.

20'

Bartosz Śpiączka strzelał po ziemi z pola karnego. Fatalne wykonanie. Piłka trafiła w bandy reklamowe.

19'

Piłka w polu karnym trafiła do Bartosza Kapustki, ale ten za długo zwlekał ze strzałem.

17'

Bartosz Śpiączka wpakował piłkę do siatki, pokonując Kacpra Tobiasza w sytuacji sam na sam! Wcześniej jednak spalił. Bramka nie została uznana.

14'

Piąty rzut rożny dla Legii. Przysnął Filip Mladenović, który nie zorientował się, że piłka za chwilę będzie do niego adresowana.

12'

Josue ostro dośrodkował z rogu na dalszy słupek. Carlitos nie zamknął akcji.

11'

Josue sprytnie zagrywał do Pawła Wszołka. W porę zablokował legionistę Kyryło Petrow.

9'

Kolejna niezła próba gospodarzy. Paweł Wszołek zagrywał w pole karne, ale nikt nie zamknął tej akcji.

7'

Piłkarze Legii sugerowali jeszcze zagranie ręką Kyryło Petrowa, ale nic tak nie miało miejsca.

6'

Po rogu główkował Slisz. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Korony i wyszła na kolejny korner.

5'

Naciska Legia. Wszołek zagrał z Josue z prawej strony pola karnego. Rzut rożny dla gospodarzy.

3'

Filip Mladenović po lewej stronie pola karnego! Odgrywał na piąty metr, ale dobrze wybił piłkę Miłosz Trojak.

1'

Początek meczu!

14:49

Zawody poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak. Jego asystentami będą Adam Karasewicz i Bartosz Kaszyński. W wozie VAR zasiądą Paweł Pskit oraz Marcin Borkowski.

14:47

W podstawowym składzie kielczan wystąpi trzech nowych zawodników. W tym gronie są: Dominick Zator, Nono oraz Marius Briceag. Ten ostatni kontrakt z Koroną parafował w minioną środę.

14:46

Prowadzący po jesieni Raków Częstochowa w pierwszym meczu rundy rewanżowej tylko zremisował z Wartą Poznań (1:1). Dziś Legia postara się wykorzystać potknięcie lidera i odrobić część strat. Obecnie wynosi ona dziesięć punktów.

14:43

Podstawowy skład Korony Kielce:

14:41

Wyjściowy skład Legii Warszawa:

14:40

W niedzielę o godz. 15:00 Legia Warszawa skonfrontuje się z zamykającą tabelę PKO Ekstraklasy Koroną Kielce. Czy legioniści rozpoczną rundę od wygranej i ruszą w pościg za liderem? Witamy w relacji LIVE!