Warta Poznańwarta
1 : 1
Stal MielecStal Mielec
93'

Koniec meczu! Rzutem na taśmę Warta Poznań remisuje ze Stalą i wskakuje na najniższy stopień podium!

19:56

Główka Jana Grzesika w ostatniej akcji meczu na wagę remisu i awansu na trzecie miejsce w tabeli! Jan Grzesik

93'

W ostatniej akcji meczu gospodarze wyszarpują Stali jeden punkt! Miłosz Szczepański wrzuca w pole z prawej strony, gdzie najwyżej wyskakuje Jan Grzesik! Ten uderza głową i piłka po odbiciu się od słupka wpada do siatki!

93'

GOL DLA WARTY! STRZELCEM JAN GRZESIK!!!

92'

Enis Destan upomniany żółtą kartką.

91'

... a Bartłomiej Ciepiela zastępuje Macieja Domańskiego.

91'

Mikołaj Lebedyński zmienia Saida Hamulica...

91'

Mocne zagranie do Fryderyka Gerbowskiego. Ten nie opanował piłki przed polem karnym.

90'

Jarosław Przybył dolicza 2 minuty do drugiej połowy.

89'

Dośrodkowanie niemal ze środka boiska w pole karne do Enisa Destana. Ten wyskakuje najwyżej, ale uderza głową obok bramki Bartosz Mrozek miał wszystko pod kontrolą.

19:49

Stal ma "patent" na Wartę Poznań

85'

Paweł Żyra zmienia Piotra Wlazło.

85'

Miłosz Szczepański zmienia Niilo Maenpę.

82'

A teraz prostopadłe podanie w "szesnastkę" do Kajetana Szmyta. Odrobinę za mocne do młodzieżowca.

81'

Robert Ivanov podszedł bliżej pola karnego Stali. Miękko wrzuca w pole karne, gdzie sytuację wyjaśnia Marcin Flis.

80'

Maciej Żurawski dostaje piłkę na lewej stronie. Wrzuca w "szesnastkę" do Niilo Maenpy, który nie miał szans, by opanować piłkę

79'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Macieja Domańskiego. Jędrzej Grobelny pewnie chwyta piłkę.

79'

Stal ruszyła z kontrą prawą stroną. Wywalczyła rzut wolny.

19:38

[WIDEO] GOL SAIDA HAMULICA

76'

Robert Ivanov uderza z dystansu. Posyła piłkę wysoko nad bramką.

75'

2 466 widzów w Grodzisku Wielkopolskim na meczu Warty ze Stalą.

74'

Zmiana w Stali: Fryderyk Gerbowski zastępuje Adama Ratajczyka.

74'

... a za Kamila Kościelnego pojawia się Maciej Żurawski.

74'

Podwójna zmiana w Warcie: Enis Destan zastępuje Miguela Luisa...

72'

Kolejna próba Niilo Maenpy. Również nieudana.

70'

Warta Poznań - Stal Mielec

• 12 Strzały 4
  • 3 Strzały celne 2
70'

Po chwili Adam Zrelak uderza z pola karnego wysoko nad bramką.

69'

Dośrodkowanie Niilo Maenpy z lewej strony nie znajduje adresata.

19:28

"Wielbłąd" Jędrzeja Grobelnego kosztuje Wartę utratę gola Jędrzej Grobelny

66'

Laga na Saida Hamulica i na ok. 25. metrze niespodziewanie znalazł się Jędrzej Grobelny. Ten czekał na piłkę, chcąc ją wybić. Pazernie poszedł napastnik Stali, który najpierw przejął futbolówkę, a następnie posłał ją do pustej bramki!

66'

GOL DLA STALI! STRZELCEM SAID HAMULIC!!!

19:24

Skazani na bezbramkowy remis?

62'

Pierwsze uderzenie z pole karnego zostało zablokowane, a dośrodkowanie Krystiana Getingera z prawej strony prawą nogą nie znajduje adresata. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

61'

Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Saida Hamulica. Z bramki ruszył Jędrzej Grobelny, a przy piłce najszybszy był... Dawid Szymonowicz. Ten wybija na rzut rożny.

60'

Dośrodkowanie z prawej strony w okolice lewego narożnika pola karego do Kamila Kościelnego. Ten zgrywa głową przed bramkę... do Bartosza Mrozka.

58'

Krystian Getinger przegrał pojedynek na lewej stronie z rozpędzonym Kajetanem Szmytem. Młodzieżowiec minął kapitana Stali, który padł na murawę. Zdaniem sędziego był tu faul

56'

Dużo szczęścia mieli teraz gospodarze! Pograli teraz piłkarze Stali lewą stroną. Płaskie wycofanie w pole karne do nadbiegającego Macieja Domańskiego, którego strzał bez przyjęcia blokuje Robert Ivanov! Do odbitej piłki ruszył jeszcze Said Hamulic, ale jego uderzenie z ostrego kąta nie znalazło drogi do siatki!

54'

W odpowiedzi dalekie zagranie do Adama Zrelaka. Ten "łamie" z prawej strony do środka, po czym jego uderzenie z dalszej odległości zostało zablokowane.

53'

53,5 minuty czekaliśmy na celny strzał po stronie gości! Środkiem przedarł się Said Hamulic. Jego strzał z ok. 18 metrów nie sprawił jednak problemu Jędrzejowi Grobelnemu.

52'

... tylko na moment. Z ok. prawego narożnika pola bramkowego Adam Zrelak uderza na bramkę, ale nie był w stanie pokonać dobrze ustawionego Bartosza Mrozka.

51'

I jeszcze jeden. Tam górują rośli obrońcy Stali...

50'

Kajetan Szmyt poradził sobie na prawej stronie, ogrywając z siatką Krystiana Getingera. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane w ostatniej chwili. Rzut rożny.

48'

Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Bartosza Mrozka.

47'

Niilo Maenpaa dostaje piłkę na 17. metrze od stojącego tyłem do bramki Adama Zrelaka. Piłka po uderzeniu Fina otarła się od rywala i minęła bramkę w nieznacznej odległości!

46'

Atak gospodarzy prawą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego Stali. Po dalekim wyrzucie zawodnicy Adama Majewskiego oddalili grę w stronę środka boiska.

46'

Poznaniacy zaczynają drugą połowę!

19:00

Czekamy na podtrzymanie serii po zmianie stron

18:55

Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Warty Poznań ze Stalą Mielec. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Na inaugurację 17. kolejki Ekstraklasy Warta Poznań bezbramkowo remisuje ze Stalą Mielec.

44'

Jeszcze jedno dośrodkowanie Miguela Luisa Niilo Maenpaa nie zakończył akcji celnym strzałem.

18:47

To była najlepsza okazja gospodarzy do wyjścia na prowadzenie! Kajetan Szmyt

42'

Po chwili Kajetan Szmyt marnuje "setkę"!

Dostaje piłkę w "szesnastce" od Adama Zrelaka, ale uderza anemicznie (i płasko) w stronę bramki. Bartosz Mrozek spokojnie interweniuje!

41'

Z kontrą wyszli piłkarze Dawida Szulczka. Miguel Luis za głęboko wrzuca w pole karne, z czego korzysta Bartosz Mrozek. A za akcją ruszył Robert Ivanov

40'

Adam Ratajczyk przejmuje piłkę w polu karnym od Macieja Domańskiego. Ten szukał miejsca do zagrania z ostrego kąta, ale osaczony przez trzech rywali traci piłkę.

38'

Atak Warty przynosi aut na wysokości pola karnego Stali. Po wyrzucie piłka przypadkowo trafia w rękę Adama Ratajczyka i gospodarze domagają się rzutu karnego Sędzia na chwilę wstrzymał grę, po czym ją wznowił. Nie ma mowy o rzucie karnym.

34'

Niilo Maenpaa upomniany żółtą kartką za faul.

18:37

Jeżeli tutaj Adam Zrelak był na spalonym, to naprawdę minimalnym Adam Zrelak

32'

Kajetan Szmyt znalazł lukę, w którą podaje prostopadle do Adama Zrelaka. Ten "zabrał się" z piłką w pole karne, ale jego strzał odbija Bartosz Mrozek, a poprawka była nieudana! Zdaniem asystentki napastnik Słowak był na spalonym

30'

Jeszcze jedno zagranie w pole karne Stali. Dobrze interweniuje Bartosz Mrozek.

28'

Mocne zagranie do Saida Hamulica. Uprzedził go jednak Dimítris Stavrópoulos, który wycofał piłkę do bramkarza.

28'

• 4 Strzały 0
  • 1 Strzały celne 0
27'

Po rozegraniu przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony. Piłka wpada do rękawic Bartosza Mrozka.

26'

Robert Ivanov niespodziewanie podłączył się do akcji ofensywnej, co zaskoczyło gości. W ostatniej chwili oddalili niebezpieczeństwo wybiciem na rzut rożny.

18:27

Krystian Getinger blokuje strzał Mateusza Kupczaka Krystian Getinger

23'

Odchodzące dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd piłka została zgrana do Mateusza Kupczaka. Jego strzał blokuje Krystian Getinger i tylko dlatego nie ma gola dla gospodarzy!

22'

Jan Grzesik przeniósł się na lewą stronę. Powstrzymał go Kamil Kruk, ale zyskał rzut rożny.

18:25

3 zwycięstwa i remis

19'

Na strzał z dystansu zdecydował się Robert Ivanov. Piłka leciała w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Bartosz Mrozek.

17'

Dośrodkowanie nie znalazło adresata. Jędrzej Grobelny wznawia grę z "piątki".

17'

Marcin Flis został w polu karnym Warty po stałym fragmencie gry. Wywalczył rzut rożny.

15'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie przed pole karne, gdzie radzą sobie "Zieloni".

15'

Rzut wolny dla Stali ok. 30 metrów od bramki.

14'

Będący na lewym skrzydle Kamil Kościelny przełożył piłkę do prawej nogi, po czym wrzuca w pole karne Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji .

12'

Dobre zagranie w pole karne do Adama Zrelaka. Ten nie zdołał utrzymać piłki w boisku, co nie uszło uwadze asystentki sędziego.

11'

Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Stali.

10'

Zrobiło się dość sporo miejsca między dwudziestym a trzydziestym metrem od bramki Stali. Adam Zrelak podholował piłkę, po czym uderzył - zza pola karnego - w stronę bramki. Piłka po rykoszecie mija bramkę.

9'

Działo się teraz w drugim polu karnym Saida Hamulica uprzedza jednak Jędrzej Grobelny, który wybija za linię boczną.

9'

Po chwili za mocne prostopadłe podanie do Adama Zrelaka. Piłkę przejmuje Bartosz Mrozek.

8'

Adam Zrelak rozrzuca ciężar gry do lewej strony. Goście radzą sobie w "szesnastce" z dośrodkowaniem z tego sektora.

7'

Dimítris Stavrópoulos posyła ciętą piłkę przed pole karne do stojącego przed linią 16. metra Kamila Kościelnego. Ten niedokładnie zgrywa do Kajetana Szmyta.

6'

Mimo wysokiego pressingu piłkarze Warty wyszli z własnego pola karnego. Atak został jednak przerwany za linią środkową.

5'

Składny atak Stali z płaskim zagraniem w pole karne do Macieja Domańskiego. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

3'

Mielczanie próbowali przedrzeć się środkiem. Atak gości powstrzymał czysto Robert Ivanov.

2'

Nie wyszło lewą, to Warta zaatakowała prawą stroną. Bezskutecznie.

1'

Pięciu piłkarzy Stali było przy linii środkowej i przy pierwszym kopnięciu ruszyło do przodu. Poznaniakom udało się szybko przejąć piłkę, po czym Miguel Luis wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Bartosza Mrozka.

1'

Na gwizdek Jarosława Przybyła spotkanie ze środka zaczynają goście!

17:59

Rozpoczęcie spotkania poprzedza Mazurek Dąbrowskiego.

17:58

Kapitanami są Mateusz Kupczak i Krystian Getinger.

17:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:53

Najskuteczniejsi strzelcy Warty i Stali w tym sezonie

• Warta: Adam Zrelak (5 goli), Maciej Żurawski i Dimítris Stavrópoulos (po 2)
  • Stal: Said Hamulic (8), Maciej Domański i Piotr Wlazło (po 4)
17:51

Przed Stalą Mielec bardzo trudne zadanie. Ostatnia porażka Warty miała miejsce ponad miesiąc temu. Mowa o przegranej z Legią 8 października. Ostatnie cztery spotkania ligowe to trzy wygrane i jeden remis. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Stal Mielec zakończy rundę jesienną na podium, a to byłby wielki sukces Adama Majewskiego i jego piłkarzy. Większość ekspertów twierdziła, że w kampanii 2022/23 "Biało-Niebiescy" będą do ostatniej kolejki bić się o utrzymanie.

17:48

Skład Stali Mielec

17:45

Warta Poznań jest drużyną gigantycznych kontrastów. Z jednej strony ekipa Dawida Szulczka jest najlepiej punktującą drużyną biorąc pod uwagę mecze na wyjeździe, a z drugiej są na ostatnim miejscu jeśli chodzi o punkty zdobyte na swoim stadionie.

Warta w roli gościa zdobyła aż 19 oczek w dziewięciu meczach. Na drugim miejscu jest Raków, który ma ich tylko 13. W roli gospodarza idzie im fatalnie - tylko 5 punktów stawia ich na równi z Lechią oraz Koroną.

17:42

Skład Warty Poznań

17:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

17:35

Ostatnią, 17.kolejkę Ekstraklasy, przed Mundialem w Katarze zaczynamy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań zmierzy się ze Stalą Mielec. Zatem zagrają ze sobą drużyny nad wyraz dobrze spisują się jesienią. Obie ekipy znajdują się w górnej połowie tabeli z szansami na... podium.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył...