• Michał Chrapek - 5
  • Gabriel Kirejczyk - 3 (Tom Hateley - 3)
  • Damian Kądzior - 3 (Jorge Felix - bez oceny)
97'

Koniec meczu! Piast Gliwice wywozi z Gdańska komplet punktów po pokonaniu Lechii! To pierwsze zwycięstwo Aleksandara Vukovicia

97'

Michał Chrapek stawia kropkę nad "i". Dusan Kuciak paruje płaski strzał Jorge Feliksa z pola karnego, ale pod nogi Michała Chrapka. Ten wyczekał jednego obrońcę oraz bramkarza Lechii, po czym posyła piłkę do bramki przy lewym słupku!

97'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM MICHAŁ CHRAPEK!!!

16:56

Frantisek Plach naprawia swój błąd po strzale Marco Terrazzino! Frantisek Plach

94'

FRANTISEK PLACH!!!
Na strzał z dystansu zdecydował się Marco Terrazzino. Piłka leciała w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Frantisek Plach. Ten łapie ją do "koszyczka", ale wypadła z niego, turlając się w stronę bramki! Tuż przed linią bramkową bramkarz Piasta naprawił swój błą!

94'

Marco Terrazzino próbował przedrzeć się środkiem. Poradził sobie z nim Jakub Holubek. Gliwiczanie wybijają na uwolnienie. I szybko wraca w okolice pola karnego Piasta.

93'

Jorge Felix wywalczył rzut wolny. Nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy.

91'

Michael Ameyaw wychodził sam na sam z Dusanem Kuciakiem. Nie dość, że obrońca Lechii wybija piłkę wślizgiem spod jego nóg, to jeszcze piłkarz Piasta był na spalonym.

90'

Bartosz Frankowski dolicza 6 minut do drugiej połowy.

89'

Zagranie przed pole karne, skąd nastąpiło zgranie przed linię 16. metra do Marco Terrazzino, który wolejem uderza wysoko nad bramką.

88'

Gospodarze zamknęli rywala przed jego polem karnym. Nie są jednak w stanie przedrzeć się odpowiednio blisko.

86'

Będą emocje w Gdańsku! Na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Jarosław Kubicki. Piłkę przed siebie odbija Frantisek Plach, z czego skorzystał Michał Nalepa, z kilkunastu metrów kierują piłkę do siatki!

86'

GOL DLA LECHII! STRZELCEM MICHAŁ NALEPA!!!

84'

Żółtą kartką upomniany Michał Chrapek.

82'

.. a za Grzegorza Tomasiewicza na murawie pojawia się Arkadiusz Pyrka.

16:42

[WIDEO] GOL PATRYKA DZICZKA Z RZUTU KARNEGO

82'

Jorge Felix zmienia Damiana Kądziora...

79'

Frantisek Plach odbija piłkę po uderzeniu Michała Nalepy.

75'

7 102 widzów w Gdańsku.

72'

... a za Conrado na murawie melduje się Bassekou Diabate.

72'

Jakub Kałuziński zmienia Macieja Gajosa...

71'

Tom Hateley wywalczył rzut rożny dla Piasta.

69'

Dalekie wybicie Frantiska Placha. Piłka... opuściła linię końcową.

69'

Zdaniem sędziego Conrado faulował Tomasza Mokwę na lewej stronie. Ta interpretacja nie spodobała się kibicom Lechii.

67'

Tom Hateley zmienia Gabriela Kirejczyka.

65'

Dusan Kuciak zostaje między słupkami. Gospodarze wznawiają grę ze środka.

64'

Jakby tego było mało, Dusan Kuciak ma uraz dłoni. Konieczna była interwencja sztabu medycznego; rozgrzewkę zaczął Michał Buchalik!

63'

... a za Flavio Paixao wchodzi Marco Terrazzino.

63'

Podwójna zmiana w Lechii: Filip Koperski w miejsce Davida Steca...

62'

PATRYK DZICZEK SZCZĘŚLIWIE TRAFIA!!!

Pomocnik Piasta uderza płasko w stronę prawego słupka! Dusan Kuciak wyczuł jego intencję i trącił piłkę, która jednak znalazła drogę do siatki!

61'

Bartosz Frankowski wskazuje na "wpano"! Rzut karny dla Piasta!

60'

Bartosz Frankowski przerywa grę i biegnie do monitora VAR!Damian Kądzior

58'

Damian Kądzior domaga się rzutu karnego po faulu na nim przed bramką Lechii. Sędzia nakazuje grać dalej! Szybko się pozbierał i uderza płasko obok dalszego rogu. Jeszcze piłkę musnął Dusan Kuciak - rzut rożny.

16:19

57'

Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego w pole karne. W ostatniej chwili Patryka Dziczka uprzedza Flavio Paixao.

54'

Dwie ciekawie zapowiadające się akcja piłkarzy Aleksandara Vukovicia. Najpierw wrzutka Michaela Ameyawa z prawej strony nie znalazła adresata, a chwilę później - z lewej - Damian Kądziora.

52'

Odchodzące dośrodkowanie z lewego narożnika, do którego wysoko wyskoczył Maciej Gajos. Piłka mogła odbić się od murawy przed linią bramkową i zaskoczyć Frantiska Placha, ale ten zdołał ją podbić i złapać!

51'

Flavio Paixao wrzuca z prawej strony w pole karne. Radzą sobie goście; jeszcze Ariel Mosór wybija za linię końcową.

16:08

[WIDEO] SAMOBÓJ DUSANA KUCIAKA PO UDERZENIU MICHAŁA CHRAPKA

47'

Po rzucie wolnym z prawej strony piłka spada w polu karnym pod nogę Ilkaya Durmusa. Jego anemiczny strzał nie sprawił problemu Frantiskowi Plachowi.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

15:55

Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 17. kolejki Ekstraklasy między Lechią a Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk przegrywa z Piastem Gliwice.

15:50

Poprzeczka, plecy Dusana Kuciaka i piłka przekracza linię bramkową. Pech bramkarza Lechii w drugim meczu z rzędu (wcześniej z Legią) Dusan Kuciak

43'

Na atomowe uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Chrapek. Piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a potem od pleców Dusana Kuciaka i przekroczyła linię bramkową!

43'

CO ZA PECH DUSANA KUCIAKA! SAMOBÓJ!!!

42'

Nie ma gola dla Lechii! Conrado urwał się lewą stroną i z pola karnego zagrywa do Ilkaya Durmusa. Ten uderza wysoko nad bramką Piasta!

39'

Dusan Kuciak nie miał problemu z uderzeniem Michaela Ameyawa.

15:40

Klucz do zwycięstwa gdańszczan?

37'

Gra szybko wznowiona.

36'

Przerwa w grze. Patryk Dziczek ucierpiał w starciu z Conrado; dodatkowo Damian Kądzior odczuł starcie z Davidem Stecem.

36'

David Stec czysto poradził sobie w defensywie z Damianem Kądziorem.

34'

... i po jego pierwszym dośrodkowaniu wybija piłkę Michał Nalepa. Przy poprawce "przeciągnął" dośrodkowanie, z czego skorzystał Dusan Kuciak.

33'

Akcja Damiana Kądziora przynosi rzut rożny. Ustawia on piłkę w narożniku..

30'

O górną piłkę powalczyli Łukasz Zwoliński z Jakubem Czerwińskim. Sędzia dopatrzył się przewinienia pierwszego z wymienionych.

28'

Dobra próba Macieja Gajosa zza pola karnego. Frantisek Plach pewnie łapie piłkę

24'

Zupełnie nieudany strzał Jakuba Holubka zza pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

15:26

Jak będzie dzisiaj?

19'

Gabriel Kirejczyk wybija z pola karnego pod nogi Davida Steca. Ten uderza wolejem na wiwat. Przynajmniej nie będzie kontry Piasta.

18'

Conrado zbiega z piłką z lewej strony do środka. Piłka po jego strzale zza pola karnego mija słupek i muska boczną siatkę! Po drodze był rykoszet od nogi Ariela Mosóra!

15'

Gabriel Kirejczyk na spalonym.

13'

Ilkay Durmus "łamie" akcję z prawego skrzydła do środka. Zagrał jednak za mocno do wbiegającego w "szesnastkę" Conrado.

12'

Aktywny od początku spotkania jest Michael Ameyaw. Miał sporo miejsca na prawej stronie; pognał i dośrodkował w pole karne odrobinę za wysoko dla Gabriela Kirejczyka.

15:15

Jubileusz Łukasza Zwolińskiego

10'

Mocne zagranie na prawą stronę do rozpędzonego Michaela Ameyawa Dobrze ustawiony Mario Maloca przejmuje piłkę.

9'

Nieudana próba Łukasza Zwolińskiego. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

8'

Niedokładne wybicie Dusana Kuciaka i piłkę na prawej stronie pola karnego przejęli goście. Michael Ameyaw zagrywa przed bramkę, gdzie Damiana Kądziora i Gabriela Kirejczyka uprzedził bramkarz Lechii

7'

Dobre zagranie z lewej strony do Conrado. Ten nie przyjął dokładnie piłki, z czego skorzystał Ariel Mosór, pozwalając jej przeturlanie się za linię końcową.

6'

Michał Chrapek podaje na 20. metr do Grzegorza Tomasiewicza. Ten przyjmuje piłkę, ale był na spalonym.

5'

Gabriel Kirejczyk faulowany ok. 30 metrów od bramki Lechii. Przewinił Maciej Gajos

3'

Grzegorz Tomasiewicz przejmuje piłkę po wyrzucie z autu. Od razu chciał mocnym zagraniem uruchomić Michaela Ameyawa, ale został zablokowany

2'

Mocne zagranie na lewą stronę. Sytuację uspokaja Tomasz Mokwa wycofaniem do bramkarza.

1'

Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie zaczynają goście!

14:58

Obie drużyny są już na murawę! Za moment rozpoczęcie spotkania, ale wcześniej odśpiewanie hymnu

LGDPIA

14:55

Piłkarze czekają w korytarzu prowadzącym na murawę. Za chwilę zaczynamy!

14:52

Gwizdać w meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice będzie sędzia Bartosz Frankowski z okręgu toruńskiego. Pomagać mu będą na liniach Marcin Boniek i Jakub Winkler. Sędzią technicznym będzie Sylwester Rasmus, a za VAR odpowiadać będą Krzysztof Jakubik i Arkadiusz Kamil Wójcik.

14:36

Wspólnym mianownikiem obu drużyn jest ofensywne ubóstwo - po stronie bramek strzelonych w Lechii i w Piaście widnieje piętnastka. Tylko Zagłębie Lubin zdobyło mnie bramek w Ekstraklasie (13). W kategorii bramek straconych Lechia niemal "przoduje". 26 - tyle razy rywale znaleźli drogę do bramki zespołu z Gdańska, tylko Miedź ma gorszą statystykę (27).

14:29

Do Gdańska przyjechała dziś drużyna Piasta. Odpowiednio piątka i czwarta ekipa tamtego sezonu zmierzy się dziś niemal na koniec zmagań w rundzie jesiennej. Niemal, bo dla "Lechitów" jest to przedostatni mecz - za kilka dni zagrają ponownie u siebie z Górnikiem Zabrze. Piast natomiast żegna się z tym rokiem. Zapraszamy na relację LIVE!