• Filip Lesniak - 1
  • Davo - 2 (Marko Kolar - 1)
  • Damian Warchoł - 1 (Mateusz Lewandowski - 1)
92'

Koniec meczu! Fantastyczny występ całego Rakowa. To zdecydowanie najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Lider ma siedem punktów więcej od drugiej Legii

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! TO JEST POGROM. 7:1 dla Rakowa. Koczerhin bawi się.

89'

Wisła stoi, Koczerhin to wykorzystuje. Należało mu się.

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No i jest 6:1! Koczerhin doczekał się.

87'

Po odliczaniu ultrasi odpalili race. Na trybunach dziś przeszło 5 tys. osób.

84'

Kibice Rakowa prezentowali przed chwilą sektorówkę. Były też fajerwerki.

82'

Zupełnie nieudana wrzutka Rzeźniczaka. Wcześniej skuteczną interwencją popisał się Kovacević.

78'

Lesniak otrzymał kartkę za wejście w Berggrena.

78'

Piasecki otrzymał żółtą kartkę.

77'

I jeszcze Lederman za Papanikolaou. To koniec roszad w meczu.

77'

Schodzi Ivi. Za niego Berggren.

74'

Furman wstrzelił z wolnego. Nieeee. To nie jest jego dzień. Obija rywali.

71'

Ivi! Strzał bezpośrednio z wolnego. Kamiński wybija do boku. Dobra interwencja. Z tego mogła paść bramka.

68'

Na murawie nie ma też Davo. Za niego Kolar.

67'

Wdowiak główkuje obok słupka. Znowu świetny rajd Długosza. Dał bardzo dobrą zmianę.

65'

I jeszcze Wdowiak za Nowaka.

64'

Bohater meczu opuszcza murawę! Wielkie brawa od kibiców dla Gutkovskisa. Za niego Piasecki.

61'

Długosz wjechał z piłką w pole bramkowe, odegrał do Nowaka, a ten podcinką zaskakuje Kamińskiego. Chciał tak?

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Nowak na 5:1! Przepiękna podcinka!

59'

I jeszcze Rasak za Wolskiego.

59'

Kocyła za Krywociuka.

58'

Pawlak za Vallo.

54'

Tempo zdecydowanie siadło w tej połowie.

50'

W cieniu dziś jest Ivi. Kopnął, ale obok bramki.

46'

Po rzucie rożnym Wisła od razu stworzyła zagrożenie. Wolski z dystansu. Piłka kozłuje, ale obok prawego słupka.

46'

Gramy dalej w Częstochowie. Od środka Wisła. Czy przypudruje wynik?

46'

Lewandowski za Warchoła.

45'

- Nawet nie wiem, co mam teraz powiedzieć. Najlepiej chyba nastawić się na drugą połowę, żeby tak wyszło także w niej. Ta pierwsza bramka była mi bardzo potrzebna. To przełamanie za mną - powiedział Gutkovskis.

45'

- Rakowowi wszystko wychodzi. Każdy strzał to bramka - uważa Warchoł w rozmowie z Canal+ Sport.

45'

Koniec pierwszej połowy. Gutkovskis wyjaśnił Wisłę... czterema golami!

45'

Vallo dograł spod linii, Davo kopnął z bliska po nodze Arsenicia i od poprzeczki.

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! A jednak Wisła zdobywa bramkę. Z bliska od poprzeczki trafił Davo.

44'

Długosz z kartką. Sędzia bardzo długo szukał go na boisku.

44'

Furman z dystansu. Trafił w płot z kibicami Wisły.

41'

Tudor świetnie wjechał z piłką w pole karne, Gutkovskis przyjął i dopełnił formalności. Nieprawdopodobny występ Łotysza.

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! RAKÓW 4:0!!!! A KTO?! OCZYWIŚCIE GUTKOVSKIS!!!!

40'

Gutkovskis: gole z lewej, z prawej nogi i głową, z gry oraz z karnego. Wspaniały hat-trick.

39'

- Gutek, Gutek goool! - śpiewa publiczność. Chyba po raz pierwszy w sezonie. Do tej pory takie hasła słyszał głównie Ivi.

38'

rzeźniczak

37'

Piłka w lewy róg, bramkarz rzuca się w prawy. Po meczu?!

37'

GOOOOOOOOOOOOOOL! KLASYCZNY HAT-TRICK GUTKOVSKISA! Ivi oddał piłkę, a Gutek podwyższył na 3:0.

36'

Długo to wszystko trwa. VAR analizuje sytuację.

34'

Rzeźniczak dopuścił się faulu na Gutkovskisie.

34'

RZUT KARNY DLA RAKOWA!!!

33'

Opaskę kapitana przejmuje Arsenić. Tymczasem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną otrzymał... trener bramkarzy Wisły, Maciej Sikorski, który wcześniej pełnił tę funkcję w Rakowie.

33'

Kontuzjowany Petrasek opuszcza murawę. Za niego Długosz.

31'

Łukasz Piszczek wśród kibiców Rakowa:

piszczek

31'

Obecny na stadionie Paweł Skrzypek pozdrawiany przez publiczność.

30'

Tudor upilnował Warchoła. Nie ma strzału, jest róg dla Wisły.

29'

Świetna piłka od Tudora do Koczerhina. Ukrainiec z powietrza, bez przyjęcia, ale popełnia kiks. Byłby efektowny gol, gdyby trafił.

29'

Za chwilę wejdzie Długosz. Czyżby wymuszona zmiana w Rakowie?

25'

To mógł być kontaktowy gol dla Wisły! Kovacević ratuje Raków. Uderzył z dystansu Kapuadi. Ładnie podał mu Vallo.

24'

Główka Gutkovskisa. Futbolówka mija prawy słupek.

21'

Kartka dla Davo za trzymanie za koszulkę.

20'

Gutkovskis szuka klasycznego hat-tricka. Tym razem próbował przełożył w polu karnym na lewą nogę i uderzyć z powietrza. Rywal zdjął mu piłkę.

18'

Złe dośrodkowanie Furmana - do nikogo.

18'

Kartkę po stronie Rakowa ma też trener Papszun.

17'

Wisła jakby trochę ochłonęła. Petrasek ostro wyciął Wolskiego i dostaje zasłużoną kartkę.

14'

Svarnas otrzymał kartkę. Na widowni Łukasz Piszczek przebywający na stażu w Rakowie.

12'

Ale jaja! Kamiński ratuje Wisłę przed samobójem kolegi.

11'

- Dawać dalej! - mówił Papszun zaraz po golu na 2:0.

8'

Petrasek z bliska obija poprzeczkę, dobitka Gutkovskisa jest formalnością. Co za nawałnica.

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co tu się dzieje? Raków leje Wisłę.

7'

Rakowowi wciąż nie jest mało. Rzeźniczak wybija na róg po wrzutce Tudora.

5'

Sektor z kibicami Wisły wygląda tak: wisła

5'

- Raków, Raków gol! - skanduje widownia. Pogubiona Wisła daje kolejny prezent. Uderzył Petrasek, ale obok.

4'

Mogło być już 2:0 i po meczu. Kamiński ratuje Wisłę. Uderzał Koczerhin.

4'

Co ciekawe, popularny Gutek zdobył dopiero drugą bramkę w sezonie. Pierwszą strzelił... na inaugurację.

3'

Ależ szybko poszło. Kun wrzucił z lewej flanki, Łotysz umieścił piłkę głową niemal w okienku.

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Raków na prowadzeniu. Przepiękna główka Gutkovskisa.

2'

Kapuadi przerywa akcję wślizgiem. Tylko aut dla Rakowa.

1'

Ruszyli. Od środka zaczął Raków.

20:01

Trener Papszun dziś również w czapeczce z daszkiem, ale już nie w kamizelce, lecz kurtce zapiętej pod samą szyję. Zimno!

19:58

Raków w podstawowym komplecie strojów, Wisła na biało. Piłkarze właśnie wyszli z tunelu na murawę.

19:57

W sektorze gości spora delegacja Nafciarzy.

19:54

raków

18:56

Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Rundić, Berggren, Lederman, Sorescu, Wdowiak, Długosz, Piasecki, Musiolik.

18:56

Ławka rezerwowych Wisły: Gradecki, Kocyła, Rasak, Szwoch, Lewandowski, Sekulski, Kolar, Pawlak, Tomasik.

18:55

Raków nie przegrał od początku września. Pięć razy z rzędu wygrał w lidze. Ostatnio rzutem na taśmę ograł mistrza Polski, Lecha Poznań (2:1).

18:54

Wisła do niedawna była na miejscu Rakowa, czyli przewodziła tabeli. Teraz spadła na szóste miejsce. Ostatnio przegrała u siebie ze Śląskiem 1:2.

18:53

Raków ma do spełnienia dwa cele: utrzymanie siedmiopunktowej przewagi nad Legią oraz utrzymanie swojej twierdzy. Z Częstochowy jeszcze nikt nie zabrał kompletu punktów.