• Jakub Kałuziński - 3 (Maciej Gajos - 3)
  • Ilkay Durmus - 4
  • Łukasz Zwoliński - 4 (Flavio Paixao - 3)
95'

Koniec meczu! Legia Warszawa odwróciła losy meczu z Lechią Gdańsk i wygrywa w ostatnim meczu u siebie w rundzie jesiennej (2:1). Na bramkę Łukasza Zwolińskiego odpowiedzieli Bartosz Kapustka i wprowadzony z ławki Yuri Ribeiro

94'

(Poza boiskiem) Kosta Runjaic upomniany żółtą kartką za dyskusje.

93'

Kibice Legii domagają się rzutu karnego po tym, jak Michał Nalepa podbił sobie piłkę tak, że ta trafiła go w rękę. Sędzia nakazuje grać dalej. Lechia chciała z tego skorzystać, ale podanie Conrado nie znajduje adresata w "szesnastce".

92'

Bartosz Kapustka uderza wysoko nad bramką.

91'

Bassekou Diabate upomniany żółtą kartką za faul przed polem karnym ja Josue.

90'

Wojciech Myć dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Bassekou Diabate wchodzi w miejsce Kristersa Tobersa.

89'

Ilkay Durmus trafia w mur, piłka przelatuje nad bramką. Rzut rożny.

89'

Legioniści wytrącili gościom prowadzenie z rąk. Wywalczyli rzut wolny z ok. 20 metrów po faulu Maika Nawrockiego.

87'

Filip Mladenović posyła piłkę na dalszy słupek do Blaza Kramera. Ten z narożnika pola bramkowego posyła piłkę w kozioł i odbija ją Dusan Kuciak w taki sposób, że głową do bramki - tuż przy słupku - skierował Yuri Ribeiro!

87'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM YURI RIBEIRO!!!

85'

Przeciągnięte dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego. Kacper Tobiasz spokojnie łapie pikę. Od razu daleki wykop do Makany Baku, lecz ten nie poradził sobie z Conrado.

85'

Makana Baku zmienia Pawła Wszołka.

82'

Do odbitej piłki dopada Jarosław Kubicki. Huknął prostym podbiciem w stronę bramki i gdyby nie Maik Nawrocki, to Kacper Tobiasz dostałby dzisiaj drugi urodzinowy "prezent" do wyciągania z siatki!

81'

I kolejny stały fragment gry dla Lechii - tym razem korner.

81'

David Stec przedzierał się prawą stroną. Ok. 30 metrów faulował go Bartosz Kapustka.

80'

Atak Legii przynosi dziewiąty (!) w tym meczu rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

77'

Flavio Paixao uderza PRZEWROTKĄ z pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

76'

20 946 widzów na meczu Legii Warszawa z Lechią Gdańsk.

74'

Bartosz Kapustka decyduje się na techniczne uderzenie z ok. 18 metrów. Piłka odbija się od poprzeczki, a potem od pleców Dusana Kuciaka i wpada do bramki!

74'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM BARTOSZ KAPUSTKA!!!

73'

Yuri Ribeiro zmienia Lindsaya Rose'a.

73'

... a za Jakuba Kałuzińskiego pojawia się Maciej Gajos.

72'

Filip Mladenović z żółtą kartką.

73'

Flavio Paixao zmienia Łukasza Zwolińskiego...

71'

Szybko gospodarze wznowili grę z rzutu rożnego. Bartosz Kapustka przedzierał się lewą stroną i podaje przed bramkę, skąd Conrado wybija.

70'

Za niskie dośrodkowanie kapitana Legii. Goście oddalają niebezpieczeństwo.

69'

Łukasz Zwoliński fauluje Josue tuż przy prawym narożniku pola karnego. Żółta kartka.

68'

Atomowe uderzenie Bartosza Slisza zza pola karnego. Dusan Kuciak przenosi piłkę nad poprzeczką!

67'

Łukasz Zwoliński uderza z pole karnego minimalnie obok bramki. W momencie podania był jednak na spalonym.

21:58

Nietęga mina Czesława Michniewicza... Czesław Michniewicz na trybunach

64'

Zdaniem sędziego Michał Nalepa był faulowany przez Macieja Rosołka. Ta interpretacja nie spodobała się piłkarzom Legii. Niemniej kartki nie ma.

62'

Blaz Kramer zmienia Ernesta Muciego.

60'

Kacper Tobiasz paruje strzał Ilkaya Durmusa! Odbija piłkę przed siebie! Jeszcze uderzał Jakub Kałuziński i bramkarz Legii interweniuje na raty!

58'

Legia - Lechia

• 9 Strzały 6
  • 1 Strzały celne 3
57'

Niespodzianka przy Łazienkowskiej! Gdańszczanie, którzy nie przeważali, zdołali zamienić kontrę na bramkę!

Po akcji lewą stroną Conrado zagrywa na środek pola karnego do Łukasza Zwolińskiego, który najpierw przyjął piłkę, a potem posłał do siatki między nogami Kacpra Tobiasza!

57'

GOL DLA LECHII! STRZELCEM ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

56'

Po chwili zagranie na wolne pole do Macieja Rosołka. Ten z trudem "zabiera się" z piłką, po czym uderza obok bramki! On też był na spalonym.

55'

Dusan Kuciak z trudem paruje strzał Rafała Augustyniaka! Po krótko rozegranym rzucie rożnym zagranie w pole karne, i po przebitce bramkrza Lechii przyjmuje na ciało strzał rywala! Sędzia asystent miał jeszcze uniesioną chorągiewkę - spalony.

53'

Conrado zmienia kontuzjowanego Kacpra Sezonienkę.

51'

Przerwa w grze. Na murawie siedzi Kacper Sezonienko, który ucierpiał w starciu z rywalem. Sztab medyczny zajmuje się młodzieżowcem, a stojący tuż obok Mario Maloca pokazał "kołowrotek" w stronę ławki. Będzie konieczna zmiana.

50'

Michał Nalepa upomniany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola.

48'

Po chwil Maciej Rosołek uderza nad poprzeczką.

46'

Paweł Wszołek przedarł się prawą stroną. Wrzuca na dalszy słupek do Macieja Rosołka, którego uprzedza jednak Kacper Sezonienko wybiciem poza pole karne. Do piłki dopada Josue, który uderza wysoko nad bramką.

46'

Czekaliśmy trochę dłużej na Maika Nawrockiego, który wbiega na boisko. Sędzia przeliczył, że obie drużyny są w komplecie, więc gwiżdże na rozpoczęcie drugiej połowy

21:30

Wracamy do Warszawy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 16. kolejki Ekstraklasy między Legią a Lechią Gdańsk. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koniec pierwszej polowy. Legia Warszawa bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

45'

Wojciech Myć dolicza co najmniej minutę do pierwszej połowy.

Bartosz Kapustka uderza Łukasza Zwolińskiego ręką w twarz. Sędzia porozmawiał z piłkarze Legii; kartki nie ma.

44'

Kolejny atak Legii nie przynosi zagrożenia pod bramką gości. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

41'

W odpowiedzi płaskie zagranie Pawła Wszołka znajduje Ernesta Muciego na 13. metra. Ten chciał uderzyć bez przyjęcia, ale... poślizgnął się. Albańczyk szybko wstał, przełożył piłkę do lewej nogi, po czym posłał ją wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

40'

Z kontrą ruszyli piłkarze Lechii. Ilkay Durmus zwlekał z wrzutką w pole karne. W końcu zagrał za głęboko.

39'

Strzał Josue z prawej strony pola karnego zdołali zablokować goście. Jeszcze Portugalczyk miał okazję do poprawki, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

37'

Rzut wolny dla Legii z ok. 30 metrów. Josue wrzuca w "szesnastkę", gdzie najwyżej wyskakuje Maik Nawrocki. Ten główkuje wysoko nad bramką.

36'

Na trybunach m.in. selekcjoner reprezentacji Polski.

35'

Kristers Tobers upomniany żółtą kartką za faul na Macieju Rosołku.

33'

Ostatnie minuty należą do przyjezdnych! Kacper Tobiasz ratuje Legię przed utratą gola po uderzeniu Ilkaya Durmusa!

32'

Ilkay Durmus urwał się lewą stroną. Zagrywa mocno na dalszy słupek, skąd na uderzenie z woleja zdecydował się David Stec. Piłkę zmierzającą do siatki zdołał sparować Kacper Tobiasz na rzut rożny!

30'

Dusan Kuciak spokojnie łapie piłkę po dalekim zagraniu Lindsaya Rose'a.

28'

Lechia nastawiona na kontry. Piłkę przejmuje Kristers Tobers, ale ją szybko traci. Dopada do niej Kacper Sezonienko, który uderza minimalnie nad bramką!

25'

Gdańszczanie przejęli piłkę w środku pola i ruszyli z kontrą. Było ich trzech - środkiem z piłką biegł Kacper Sezoenko. który podaje na lewo do szeroko ustawionego Ilkaya Durmusa. Ten płasko zagrywa w "szesnastkę" do Łukasza Zwolińskiego, ale przed nim byli obrońcy Legii.

24'

Piłkę przed polem karnym dostaje Filip Mladenović, którego strzał został zablokowany.

23'

Zrobiło się gorąco przed bramką Lechii. Sytuację wyjaśnia Rafał Pietrzak wybiciem za linię końcową. Rzut rożny dla gospodarzy.

20:54

Oprawa kibiców Legii na początku spotkania

21'

Po chwili Bartosz Kapustka w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko przed bramkę. Ernesta Muciego i Macieja Rosołka uprzedza obrona Lechii. Bez kalkulacji wybija na uwolnienie.

20'

Josue posyła piłkę na 5. metr. Dokładnie tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

19'

Atak Legii prawą stroną przynosi rzut rożny. Po nim... następne dwa.

17'

Przerwa w grze. Ilkay Durmus przez moment nie był w stanie grać - kucnął na murawie i interweniował arbiter. Turek zasygnalizował, że niedyspozycja była chwilowa i jest gotowy, by grać dalej.

16'

Lewą stroną przedarł się Ilkay Durmus. Niemal z linii końcowej zagrywa na dalszy słupek do Kacpra Seoznienki, który przy biernej postawie obrony Legii uderza obok słupka!

20:48

Dusanowi Kuciakowi pomogła poprzeczka po uderzeniu Bartosza Kapustki! Dusan Kuciak

14'

Filip Mladenović wślizgiem wyłuskał piłkę w środku pola i ta znalazła się pod nogami Bartosza Kapustki. Ten uderza z ok. 25 metrów i obija poprzeczkę!

13'

Piłkarze Marcina Kaczmarka chcieli przeprowadzić akcję prawą stroną. Zagranie do Kacpra Sezonienki było poza jego zasięgiem. Goście za darmo oddali piłkę wiceliderowi.

20:42

Portugalczyk dzisiaj "tylko" na ławce rezerwowych

9'

Dobre diagonalne zagranie Josue do wbiegającego w pole karne do Pawła Wszołka. Ten przyjęciem nie "pchnął" akcji do przodu, więc musiał zagrać do Bartosza Slisza. Jego dośrodkowanie przed bramkę zostało zablokowane, a strzał kapitana Legii pewnie broni Dusan Kuciak.

7'

Ilkay Durmus centruje w pole karne. Legioniści radzą sobie bez problemu. Jeszcze na strzał przewrotką zdecydował się Łukasz Zwoliński. Został jednak zablokowany.

6'

Josue zagrywa prostopadle do rozpędzonego Pawła Wszołka. Ten chciał przepuścić futbolówkę między nogami, ale ta... trafiła go w piętę. Atak Legii spalił na panewce.

4'

Nieporozumienie w szeregach gospodarzy mogła wykorzystać Lechia. Przed "szesnastką" podanie odbiera Ilkay Durmus. Został zablokowany i piłka leniwie turlała się do Kacpra Tobiasza. Dopadł do niej Kacper Sezonienko, który trącił do Łukasza Zwolińskiego, ale sędzia dopatrzył się przewinienia!

2'

Po chwili na rajd prawą stroną zdecydował się Kacper Sezonienko. Nie poradził sobie z Bartoszem Kapustką. W odpowiedzi atak Legii. Bartosz Slisz w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne. Do nikogo.

1'

Niemal od razu piłkę na lewej stronie dostaje Filip Mladenović. Jego dośrodkowanie w pole karne nie trafia do adresata - było za krótkie.

1'

Wojciech Myć gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

20:29

Kapitanami są Josue i Michał Nalepa.

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

Najskuteczniejsi strzelcy Legii i Lechii w Ekstraklasie:

• Legia: Filip Mladenović i Josue (po 5 bramek), Paweł Wszołek (3), Ernest Muci (2)
  • Lechia: Flavio Paixao (6), Maciej Gajos (3), Łukasz Zwoliński (2)
20:21

Lechia może zawiesić poprzeczkę znacznie wyżej niż drużyna z Podlasia. Zespół Marcina Kaczmarka w ostatnich pięciu spotkaniach (uwzględniając 1/16 finału Pucharu Polski) odniósł aż cztery zwycięstwa, a przegrał jedynie z najmocniejszym w lidze Rakowem Częstochowa.

20:18

Skład Lechii Gdańsk

Rezerwowi: Michał Buchalik - Henrik Castegren, Maciej Gajos, Bassekou Diabate, Dominik Piła, Conrado, Flavio Paixao, Marco Terrazzino, Joel Abu Hanna.

20:15

Legia dwukrotnie zmierzy się z Lechią w krótkim odstępie czasu. W piątek zagra u siebie o ligowe punkty, a we wtorek w Gdańsku stawką będzie 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. W drużynie Kosty Runjaicia panują dobre nastroje. W zeszłej kolejce zespół ze stolicy efektownie rozbił w Białymstoku Jagiellonię i awansował na drugą lokatę.

20:12

Skład Legii Warszawa

Rezerwowi: Cezary Miszta - Yuri Ribeiro, Mattias Johansson, Patryk Sokołowski, Igor Kharatin, Jurgen Celhaka, Robert Pich, Makana Baku, Blaz Kramer.

20:07

... a na relacje NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:05

Z Mielca, gdzie Stal pewnie pokonała Zagłębie Lubin (3:0) przenosimy się do Warszawy. Za 25 minut będąca na podium Legia zmierzy się, w ramach 16. kolejki Ekstraklasy, z Lechią Gdańsk, która w poprzedniej serii spotkań wydostała się ze strefy spadkowej.