• Jewhen Konoplianka - 3 (Michał Rakoczy - bez oceny)
  • Benjamin Kallman - 4 (Filil Balaj - bez oceny)
  • Patryk Makuch - 4
95'

Koniec meczu! Cracovia wywozi z Lubina komplet punktów po bramkach Benjamina Kallmana i Patryka Makucha

95'

Łukasz Łakomy kulejąc wraca na murawę!

94'

Karol Niemczycki spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Aleksa Ławniczaka.

93'

Łukasz Łakomy z pomocą sztabu medycznego opuszcza boisko. Piotr Stokowiec wykorzystał wcześniej limit zmian i to spotkanie "Miedziowi" będą kończyć w "dziesiątkę"!

92'

Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkarze Cracovii wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Bartłomieja Kłudki. Jego strzał z woleja wypada przemilczeć.

90'

Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

89'

Przerw w grze. Sztab medyczny "Pasów" zajmuje się Matejem Rodinem. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

88'

Atak Zagłębia przerwany przed polem karnym Cracovii.

86'

Na lewej stronie "Miedziowych" było pusto z powodu zmiany Mateusza Bartolewskiego na Gurama Giorbelidze. Tam pojawił się Patryk Makuch, który przejmuje piłkę po zagraniu z głębi pola i uderza mocno tuż przy słupku!

86'

GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM PATRYK MAKUCH!!!

85'

Giuram Giorbelidze zastępuje Mateusza Bartolewskiego.

84'

Filip Balaj wchodzi za Benjamina Kallmana.

84'

Michał Rakoczy zmienia Jewhena Konopliankę.

84'

Koki Hinokio z żółtą kartką za faul na Takuto Oshimie.

83'

Piłkarze Jacka Zielińskiego wybijają piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Łakomego z rzutu wolnego.

80'

... i było gorąca pod bramką Kacpra Bieszczada! Najpierw słupek, a po chwili bramkarz piąstkuje, uprzedzając napastników Cracovii!

80'

Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Florian Loshaj ustawia piłkę w narożniku...

14:06

[WIDEO] GOL BENJAMINA KALLMANA (ZAG - CRA 0:1)

78'

Za mocne zagranie Łukasza Łakomego na lewą stronę do Kacpra Chodyny. Ten nie miał szans, by opanować piłkę przed linią końcową boiska.

77'

4 012 widzów w Lubinie ogląda mecz Zagłębia z Cracovią.

77'

"Żółtko" na koncie Bartosza Kopacza za faul.

To jego czwarta żółta kartka w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce ze Stalą Mielec.

76'

Zakotłowało się przed bramką "Miedziowych" pod dośrodkowaniu z lewej strony. Michal Siplak nie sięgnął piłki.

74'

Koki Hinokio przedziera się środkiem, urywając się Takuto Oshimie. Nie zdecydował się na strzał, a na podanie. Ostatecznie Tomasz Pieńko za mocno wypuścił sobie piłkę po zagraniu z głębi pola. Grę z "piątki" wznawia Karol Niemczycki.

71'

Nieudany strzał Jewhena Konoplianki. Sporo brakowało mu do celu.

70'

... a za Marko Poletanovicia na murawie melduje się Tomasz Pieńko.

70'

... Kacper Chodyna wchodzi za Damijana Bohara...

70'

Potrójna zmiana w ekipie gospodarzy: Koki Hinokio w miejsce Filipa Starzyńskiego...

68'

Karol Knap zmienia Floriana Loshaja.

67'

Mocne dośrodkowanie Otara Kakabadze z prawej strony przed bramkę. Tam najprzytomniej zachował się Benjamin Kallman, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

67'

GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM BENJAMIN KALLMAN!!!

66'

Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Marko Poletanovicia. Ten miał okazję do poprawki - Karol Niemczycki piąstkuje.

65'

Mocne zagranie do Karola Knapa, który pojawił się na "dziewiątce", gubiąc obronę "Miedziowych"! Brakowało "tylko" dokładnego przyjęcia. Piłkę łapie Kacper Bieszczad.

65'

(Poza boiskiem) W niespełna minutę trener bramkarzy "Pasów" Marcin Cabaj, został dwukrotny dwiema żółtymi i w konsekwencji czerwoną kartką!

Marcin, spokojnie!

- powiedział mu Jacek Zieliński.

63'

Zagłębie - Cracovia

• 8 Strzały 9
  • 1 Strzały celne 3
62'

W zamieszaniu w "szesnastce" Patryk Makuch uderza w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie był bramkarz gospodarzy.

61'

I jeszcze jeden korner po interwencji Bartosza Kopacza.

60'

Cracovia wyszła z kontrą czterech na dwóch! Otar Kakabadze biegł z piłką w środkiem, po czym podaje na prawą stronę pola karnego do Patryka Makucha. Jego strzał paruje Kacper Bieszczad na rzut rożny!

59'

Rafał Adamski zmienia Martina Doleżala.

57'

Martin Doleżal nie opanował piłki po zagraniu Mateusza Bartolewskiego.

54'

Zablokowany strzał Filipa Starzyńskiego z dystansu. Gospodarze mają "tyko" aut na wysokości pola karnego "Pasów".

53'

Cornel Rapa upomniany żółtą kartką za faul.

To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Jagiellonią Białystok.

49'

Bartłomiej Kłudka uderza z "szesnastki" obok prawego spojenia!

47'

Benjamin Kallman dostaje piłką na prawej stronie pola karnego. Uderza płasko w stronę dalszego rogu i pomylił się nieznacznie!

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

13:25

Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębia z Cracovią. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin bezbramkowo remisuje z Cracovią.

44'

Zupełnie nieudany strzał Łukasza Łakomego z ok.30 metrów. Stał niemal na wprost bramki, ale piłce po jego uderzeniu było bliżej... bocznej chorągiewki.

13:12

Karol Niemczycki nie sięgnął piłki po uderzeniu Filipa Starzyńskiego Karol Niemczycki

40'

Słupek ratuje Karola Niemczyckiego przed wyciąganiem piłki z siatki! Na atomowe uderzenie z dystansu zdecydował się Filip Starzyński i był bardzo blisko wpisania się na listę strzelców!

36'

Niespodziewanie Matej Rodin pojawił się na prawej stronie. Jego płaskie zagranie nie znajduje adresata w polu karnym "Pasów".

33'

Rzut rożny dla Cracovii. Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Jewhena Konoplianki.

30'

Piłka ląduje w siatce Cracovii! Sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej Jarosława Jacha po zagraniu Mateusza Bartolewskiego. Gol nie został uznanyJarosław Jach na wyraźnym spalonym

29'

Kolejne bardzo dobre dośrodkowanie Łukasza Łakomego i Jarosławowi Jachowi brakowało centymetrów, by skierować piłkę do siatki z 3-4 metrów!

28'

Karol Niemczycki łapie piłkę za linią końcową. To oznacza, że gospodarze będą mieli rzut rożny.

26'

Damjan Bohar zbiega z piłką w stronę prawego narożnika "szesnastki". Jego strzał został zablokowany.

25'

Kacper Bieszczad spokojnie łapie po przeciągniętym dośrodkowaniu Benjamina Källmana.

24'

Po dośrodkowaniu Łukasza Łakomego Aleksa Ławniczak uderza głową metr obok lewego słupka.

23'

Akcją lewą stroną ruszyli piłkarze Piotra Stokowca. Udało się wywalczyć rzut rożny.

23'

Do wrzutki z lewego narożnika najwyżej przed bramką wyskakuje Virgil Ghita. Jego strzał głową był jednak niecelny.

22'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie w pole karne i dwukrotnie interweniuje Łukasz Łakomy. Najpierw głową wybija piłkę, a po chwili blokuje uderzenie Cornela Rapy. Jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

21'

Dośrodkowanie Jewhena Konoplianki z lewej strony blokuje Bartłomiej Kłudka. Korner dla "Pasów".

21'

Daleki wyrzut z autu w "szesnastkę", z którego niewiele wynikło.

20'

Benjamin Källman długo szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. Gdy je w końcu znalazł, to piłkę za linię boczną wybił Marko Poletanović.

17'

Patryk Makuch zagrywa na prawą stronę do Otara Kakabadze. Ten zagrywa płasko przed pole karne do Jewhena Konoplianki, ale jego uderzenie bez przyjęcia mija bramkę "Miedziowych" w bezpiecznej odległości.

14'

Mocne prostopadłe podanie na wolne pole do Patryka Makucha. Szybszy od niego był Aleks Ławniczak. Wycofał on piłkę do bramkarz, zażegnując niebezpieczeństwo.

13'

Cornel Rapa niedokładnie wybija piłkę. Przejmuje ją w polu karnym Filip Starzyński! Popularnemu "Figo" za bardzo odskoczyła i przez to nie mógł uderzyć w stronę bramki.

10'

Karol Niemczycki intuicyjnie odbija piłkę przed siebie po uderzeniu Łukasza Łakomego z kilku metrów! Bramkarz Cracovii miał trochę ułatwione zadanie - piłka poleciała w środek bramki, czyli tam, gdzie stał!

9'

Składna akcja Zagłębia. Damjan Bohar zagrywa płasko w "szesnastkę" do Martina Doleżala. Jego strzał został jednak zablokowany.

5'

Aktywny od początku spotkania jest Bartłomiej Kłudka. Pokazuje się do gry; dostał piłkę od Filipa Starzyńskiego i "łamie" akcję ze skrzydła do środka. Oddaje piłkę koledze, ale nastąpiła strata.

3'

A teraz było groźnie pod drugą bramką. Jewhen Konoplianka posyła na dalszy słupek do Cornela Rapy. Jego uderzenie pewnie broni Kacper Bieszczad.

2'

Dalekie zagranie Bartosza Kopacza do Bartłomieja Kłudki. Ten wrzuca w pole karne, gdzie w walce o górną piłkę faulował Martin Doleżal.

1'

Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają goście!

12:29

Kapitanami są Bartosz Kopacz i Michal Siplak.

12:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

12:06

"Pasy" Jacka Zielińskiego nazywane są w tej kampanii drużyną-kameleonem, bowiem z mocnymi rywali Cracovia jak z Rakowem, Legią, Lechem czy Pogonią zdołali wygrać lub zremisować, a gubi punkty z średniakami jak z Miedzią czy Piastem.

12:00

Piotr Stokowiec po ostatnie ligowej porażce z Lechią apelował o spokój i odniósł się do medialnych głosów jakoby mecz przeciwko gdańszczanom "był o jego stołek": - Czytam przed meczem, że walczę o posadę i gram o swoją przyszłość. Wywiązała się z tego wręcz histeria - powiedział stanowczo trener Zagłębia na konferencji. Jak widać kredyt zaufania w klubie ma i to w nim pokładane są nadzieję, że z nizin tabeli uda się szybko drużynę wyprowadzić na odpowiednie tory.

11:54

Oba zespoły o październiku najchętniej by zapomniały: "Pasy" zanotowały dwa remisy i dwie porażki (w tym jedną w Pucharze Polski z niżej notowaną Resovią Rzeszów). Zagłębie natomiast również z Pucharami się pożegnało, a w tym miesiącu wygrało zaledwie raz - w meczu z Górnikiem. Później podopieczni trenera Stokowca zremisowali z Koroną i ulegli kolejno Widzewowi, Motorowi (puchar) i Lechii Gdańsk.

11:47

Niedzielę z PKO Ekstraklasą rozpocznie nam spotkanie w Lubinie, gdzie do miejscowego Zagłębia przyjedzie Cracovia. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania! Pierwszy gwizdek o 12.30.