Sobota, 29 października 2022, godz. 20:00
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
21:59

Dziękujemy serdecznie za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce!

21:59

Śląsk po wygranej awansował na 9. lokatę i ma 20 punktów na koncie. Wisła została na 5. miejscu z 25 oczkami.

• Steve Kapuadi – 3
  • Kristian Vallo – 3 (59’ Filip Lesniak - 3)
  • Mateusz Szwoch – 3 (59’ Damian Rasak - 4)
  • Dominik Furman – 3 (77’ Milan Kvocera – bez oceny)
  • Piotr Tomasik – 3
  • Davo – 2 (66’ Marko Kolar – 3)
  • Rafał Wolski – 4
  • Łukasz Sekulski – 3 (Damian Warchoł – 4)

Śląsk Wrocław

• Rafał Leszczyński – 4
  • Diogo Verdasca – 4
  • Konrad Poprawa – 4
  • Daniel Leo Gretarsson – 3
  • Łukasz Bejger (73’ Martin Konczkowski – 4)
  • Patrick Olsen – 5
  • Petr Schwarz – 4
  • Victor Garcia – 4
  • John Yeboah – 5 (80’ Piotr Samiec-Talar – bez oceny)
  • Nahuel Leiva – 4
  • Cayetano Quintana – 4 (73’ Sebastian Bergier – 3)
95'

Koniec spotkania w Płocku! Śląsk wywozi komplet z Mazowsza!

92'

Wisła wciąż napiera. Nie zmieniła się taktyka gospodarzy.

90'

Co za sensacja! Niepodziewanie Śląsk skontrował i jeden szybki atak skończył się dograniem Konczkowskiego i puentą Patricka Olsena!

90'

GOL! ŚLĄSK WYCHODZI DRUGI RAZ NA PROWADZENIE!

89'

Rafał Leszczyński z dalekim wybiciem ale z uruchomienia skrzydeł nici. Piłka stracona i znów Wisła przy futbolówce.

87'

Wiślacy nie zwalniają tempa. Wciąż atakują bramkę rywali w poszukiwaniu trzech punktów.

85'

gol

84'

Z piłką zabrał się Rafał Wolski. Futbolówka trafiła do Warchoła, który przytomnie zachował się w szesnastce Śląska. Uderzył nie do obrony.

84'

GOL! MAMY WYRÓWNANIE W PŁOCKU! DAMIAN WARCHOŁ!

84'

Wisła gra po obwodzie. Śląsk dobrze się przesuwa zamykając wolne przestrzenie dla gospodarzy.

82'

Wrzutka w pole karne Śląska. Zabrakło adresata. Uciekają cenne sekundy.

81'

Rafał Wolski mógł się przedrzeć, ale stracił piłkę. Przy piłce goście.

80'

John Yeboah opuszcza murawę. Uraz jakiego nabawił się przed chwilą zadecydował. W jego miejsce Piotr Samiec-Talar

78'

Damian Warchoł uderzał główką. Zabrakło jednak mocy. Wisła szturmuje bramkę Śląska.

77'

Po ostatnią zmianę sięga Pavol Stano. Zmienia Dominika Furmana, w jego miejsce wpuszcza Milan Kvocera.

76'

Piłkarze Śląska odebrali piłkę i natychmiast zagrali do przodu. Efekt? Strata i znów piłka wraca do "Nafciarzy".

76'

4 300 - tylu widzów ogląda dziś mecz w Płocku.

73'

Na boisko wchodzi Sebastian Bergier. Zmienił kontuzjowanego Cayetano Quintane.

73'

Łukasz Bejger schodzi z murawy. W jego miejsce pojawia się na boisku Martin Konczkowski.

72'

kontuzja

72'

Cayetano Quintana leży na murawie. Prawdopodobnie zaraz zejdzie z murawy.

71'

Piotr Tomasik sfaulował Johna Yeboaha. Widać, że nie interesowała go piłka. Słuszna żółta kartka dla lewego obrońcy gospodarzy.

70'

Ależ bomba Cayetano Quintany! Słupek ratuje Wisłę!

69'

Petr Schwarz przekroczył przepisy. Faul w ataku i zaczną piłkarze Wisły.

68'

Kilka podań do przodu w wykonaniu piłkarzy Wisły i strata. Brakuje dokładności a i rywale umiejętnie nakładają presję.

66'

Zabraknie na placu także Davo. Pojawia się za niego Marko Kolar.

66'

Kolejne korekty w drużynie "Nafciarzy". Schodzi Łukasz Sekulski, w jego miejsce Damian Warchoł.

65'

Płocczanie grają na połowie rywali. Gracze Śląska wpuszczają ich głęboko.

63'

Kapitalne trafienie skrzydłowego Śląska. Przymierzył idealnie, po minięciu jednego z rywali.

63'

yeboaha

62'

GOL! ALEŻ PIĘKNE TRAFIENIE JOHNA YEBOAHA!

61'

Śląsk rozciąga grę. Szeroko są ustawieni boczni obrońcy gości.

60'

Mogło być groźnie. Dośrodkowanie Wisły, które zamieniło się w strzał. Akcja jednak przerwana - na spalonym Łukasz Sekulski.

59'

Na murawie zameldował się także Filip Lesniak. Zszedł Kristian Vallo.

59'

Zmiany w drużynie gospodarzy. Schodzi Mateusz Szwoch, w jego miejsce Damian Rasak.

57'

Piłkarze Śląska ofiarnie w obronie. Groźna akcja Wisły budowana dłuższą chwilę zażegnana.

55'

Łukasz Bejger z centrą w pole karne. Przeciągnięte jednak dośrodkowanie.

54'

Śląsk gorzej wszedł w tą połowę. To "Nafciarze" wiodą prym w tej części meczu.

53'

Cayetano Quintana obsłużony prostopadłym zagraniem, ale dobrze zachował się Steve Kapuadi, który zastawił piłkę i zaczną gospodarze.

52'

Kombinacyjna akcja Wisły zakończona próbą uderzenia Davo. Hiszpan jednak podwojony i nie zdołał się złożyć.

50'

Zapowiadało się na groźną kontrę Wisły, jednak źle zabrał się Furman i akcja straciła na tempie.

49'

Petr Schwarz faulowany. Dominik Furman ogląda żółtą kartkę.

48'

Petr Schwarz otrzymał podanie z głębi pola. Huknął na bramkę Wisły, jednak strzał zablokowany. Goście przed szansą z rzutu rożnego.

47'

Chwila przerwy w grze. Ucierpiał John Yeboah.

46'

Wracamy do gry! Początek drugiej połowy.

21:02

Piłkarze już pojawili się na murawie. Za kilka chwil zaczniemy drugą odsłonę meczu!

20:58

Statystyki z 1 połowy:

• Posiadanie piłki: 63% na korzyść Wisły Płock,
  • Sytuacje bramkowe: aż 10 do 2 dla gości,
  • Stałe fragmenty? 11 do 7 na korzyść Śląska.
46'

Koniec pierwszej części meczu. W Płocku bezbramkowy remis.

45'

Tomasz Musiał pokazał, że zagramy o 60 sekund dłużej.

45'

Centra z prawej strony Śląska w pole karny Wisły. Zagrywał Łukasz Bejger, walka o piłkę i w efekcie grę zaczną "Nafciarze" od bramki.

43'

Śląsk przy futbolówce - stały obrazek z dzisiejszego meczu.

41'

Dogranie Jakuba Rzeźniczaka w pole karne nie znalazło adresata. Piłka wybita na aut.

40'

Kolejna kara w meczu. Tym razem ukarany Diogo Verdasca, który przerwał ciekawie rozpoczynający się atak Wisły.

38'

Pierwsza kara w dzisiejszym meczu - ukarany Victor Garcia.

37'

Ależ szansa Śląska! Nahuel Leiva uderzał wyplutą piłkę Kamińskiego, jednak nie czysto trafił. Kupa szczęścia po stronie gospodarzy.

35'

Wisła przy piłce. Ciekawa akcja zakończona strzałem Davo. Zabrakło jednak siły. Leszczyński broni.

32'

Cayetano Quintana z kolejnym uderzeniem. Patrick Olsen wyłuskał piłkę i zagrał do Hiszpana. Ten uderzył jednak w sam środek i Kamiński broni.

31'

Wisła podeszła pressingiem i to poskutkowało. Piłka dla gospodarzy.

30'

Seria ataków Śląska trwa. Goście cały czas przy piłce. Wisła szuka sposobu na wyjście z kontrą.

27'

Zakotłowało się w polu karnym Wisły. Dorzucał piłkę Nahuel Leiva z rzutu wolnego. Piłka jednak w rękach Kamińskiego.

25'

wolski

24'

Chwila przerwy w grze. Cierpi Rafał Wolski po starciu. Prawdopodobnie szykuje się zmiana.

22'

Ależ odpowiedź gości! Uderzał Cayetano Quintana! Końcówkami palców ratuję Wisłę Kamiński. Dzieje się w tym spotkaniu!

21'

Obiecująca akcja Wisły. Dogranie Rafała Wolskiego w pole karne, piłkę dostał Mateusz Szwoch ale źle się zabrał i akcja spaliła na panewce.

19'

Z kolejną próbą Wisła! Uderzał Petr Schwarz. Piłka jeszcze strącona i minimalnie obok słupka Kamińskiego.

18'

Ależ indywidualna akcja Johna Yeboaha! Przedarł się skrzydłem i uderzył na bramkę Wisły. Kamiński z interwencją, piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki i poza grą. Było groźnie!

17'

Wisła Płock zamknięta na własnej połowie. Śląsk zdominował to spotkanie.

15'

Daniel Leo Gretarsson z uderzeniem po dograniu po rzucie rożnym. Strzał zablokowany i piłka w rękach Krzysztofa Kamińskiego.

14'

Dogranie z głębi pola w wykonaniu Jakuba Rzeźniczaka, ale bez trudów do piłki wyskakuje Rafał Leszczyński.

12'

Przy piłce Śląsk. Przyjezdni szukają wolnych korytarzy do gry. Teraz gra toczy się głównie po obwodzie.

10'

John Yeboah po kilku minutach wrócił do gry. Obejdzie się bez zmiany.

8'

Ucierpiał teraz John Yeboah. Bez pardonu zaatakował go Steve Kapuadi. Przerwa w grze.

6'

Śląsk zagrał długim podaniem, ale defensorzy Wisły na posterunku. Goście wybiegli odważnie na ten mecz, nie mają zamiaru się "murować".

5'

gol

4'

Ależ było groźnie! John Yeboah strzelił bramkę, jednak wcześniej piłka przekroczyła całym obwodem linię końcową. Dużo szczęścia po stronie płocczan.

2'

Przy piłce piłkarze gości. Gra w okolicach koła centralnego.

1'

Zaczęliśmy grę. Rozpoczęli piłkarze Śląska!

20:00

Zaraz zaczynamy!

20:00

wisla

19:55

Już za chwilę zaczniemy bój w Płocku. Piłkarze już czekają w korytarzu i zaraz wejdą na murawę.

19:33

Ewentualna wygrana pozwoli gospodarzom awansować na pozycję vice-lidera. Z kolei Śląsk jeśli sięgnie po komplet to może nawet prześcignąć cztery zespoły i zameldować się na 9. pozycji.

19:27

W Ekstraklasie Wisła niepokonana jest od czterech spotkań, choć przed dwoma tygodniami podopieczni Pavola Stano polegli z Legią w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Śląsk natomiast gra w kratkę i słabe mecze przeplata tymi dobrymi. Poprzedni mecz jednak w wykonaniu Wisły i Śląska to remis: odpowiednio 1:1 ze Stalą i 2:2 z Jagiellonią.

19:24

Na zwieńczenie piłkarskich zmagań w sobotę do Płocka przyjechała drużyna Śląska Wrocław. "Nafciarze" przed meczem zajmują 5. lokatę, Śląsk natomiast 13. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!