• Filip Mladenović - 4 (Yuri Ribeiro - bez oceny)
  • Maciej Rosołek - 4 (Blaz Kramer - 3)
  • Carlitos - 5 (Robert Pich - bez oceny)
95'

Koniec meczu! Mimo że Jagiellonia prowadziła z Legią po bramce Marca Guala, to przegrywa u siebie aż 1:5! Dla gości trafiali Josue (trzykrotnie), Filip Mladenović i Maik Nawrocki!

93'

NIE MA TRZECIEGO GOLA JAGIELLONII!!!

Bliski szczęścia był Jesus Imaz, ale piłka po jego uderzeniu obija poprzeczkę i... słupek!

91'

Blaz Kramer w roli prawoskrzydłowego ścigał się z rywalem. Podaje w pole karne do Roberta Picha, który uderza wysoko nad bramką. Po drodze jeszcze staranował Miłosza Matyika, którym zajmuje się sztab medyczny.

90'

Damian Sylwestrzak dolicza 4 minuty do drugiej polowy.

19:29

[WIDEO[ TRZECIA BRAMKA JOSUE

88'

To mogła być bramka meczu! Marc Gual ścina z prawej strony do środka. Uderza z ok. 20 metrów minimalnie obok prawego spojenia!

86'

Marc Gual upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

W przyszłej kolejce ominie go wyjazdowy mecz z Cracovią (5 listopada, godz. 15).

86'

Za bardzo odchylony Paweł Wszołek uderza z pola karnego wysoko nad bramką.

86'

Oliwer Wojciechowski upomniany żółtą kartką za spóźniony wślizg w nogi Maika Nawrockiego.

84'

... a za Filipa Mladenovicia na murawie pojawia się Yuri Ribeiro.

84'

Robert Pich wchodzi w miejsce Carlitosa...

82'

Josue decyduje się na strzał z ok. 20 metrów. Sporo brakowało mu do celu.

79'

... i żółtą kartką upomniany Filip Mladenović.

79'

Żółta kartka na koncie Nene...

77'

Młodzieżowiec zmniejsza rozmiary prowadzenia gości. Dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki" od Jesusa Imaza i kieruje ją do siatki między nogami Kacpra Tobiasza!

77'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM MATEUSZ KOWALSKI!!!

75'

Josue był bliski czwartej (!) bramki w dzisiejszym meczu! Po zagraniu Pawła Wszołka, który przebiegł z piłką ponad 20 metrów uderza wprost w bramkarza Jagiellonii!

72'

Trzecia (asysta) Carlitosa, który dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Jego strzał odbija Zlatan Alomerović pod nogi Hiszpana, który zagrywa na dalszy słupek do Josue, który kieruje ją do pustej bramki!

72'

HATTRICK JOSUE!!!

70'

A teraz Bartosz Slisz uderza. Piłka poszybowała nad bramką.

19:10

Z takiej pozycji spudłował Jesus Imaz... Pudło Jesusa Imaza

68'

Nie ma gola dla gospodarzy! Mocne dośrodkowanie z prawego narożnika na dalszy słupek, skąd Jesus Imaz główkuje obok bramki, do której miał 2-3 metry!

67'

Podanie w pole karne do Jesusa Imaza z prawej strony. W ostatniej chwili Hiszpana uprzedził Lindsay Rose.

66'

... a za Tomasa Prikryla wchodzi Mateusz Kowalski.

66'

Zmiany również w Jagiellonii: Tomasz Kupisz w miejsce Fedora Cernycha...

66'

... a Patryk Sokołowski zastępuje Bartosza Kapustkę.

66'

Blaz Kramr zmienia Macieja Rosołka...

63'

Po chwili Igor Kharatin uderza obok bramki!

62'

Po krótkim rozegraniu centra w "szesnastkę", gdzie najwyżej wyskakuje Maik Nawrocki. Piłka po jego główce obija poprzeczkę!

61'

Bartosz Kapustka podaje na lewą stronę do Carlitosa. Ten zbiega z piłką w stronę środka pola karnego i uderza w stronę bramki. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

58'

Kacper Tobiasz dobrze skrócił kąt, nie dając szans rywalowi na oddanie strzału z ok. lewego narożnika pola bramkowego. Bramkarz Legii potrzebuje jednak pomocy medycznej.

59'

Jeżeli tu był spalony, to milimetrowy Jesus Imaz

55'

Jesus Imaz kieruje piłkę do siatki, po tym jak dostał dobre prostopadłe podanie z głębi pola. Asystent miał jednak uniesioną chorągiewkę - Hiszpan był na spalonym.

53'

DAMIAN SYLWESTRZAK POKAZUJE, ŻE NIE BĘDZIE RZUTU KARNEGO!!!

52'

Bojan Nastić fauluje skosił w polu karnym Macieja Rosołka! Sędzia początkowo wskazuje na wapno, ale biegnie do monitora VAR!

50'

Miłosz Matysik z żółtą kartką za faul.

47'

Paweł Wszołek dostaje piłkę w prawym narożniku pola karnego. Podaje do szerzej ustawionego Carlitosa, a ten centruje na dalszy słupek do Maika Nawrockiego. Ten osaczony przez dwóch rywali wyskakuje najwyżej i uderzeniem głową "tam, skąd przyszła" zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym sezonie! Po drodze piłka odbiła się od poprzeczki!

47'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM MAIK NAWROCKI!!!

47'

Krótkie rozegranie z przeniesieniem ciężaru gry na lewą stronę. Dośrodkowanie nie znajduje adresata.

46'

Atak Legii prawą stroną przynosi rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawia Josue.

46'

Druga polowa rozpoczęta!

46'

Zmiana również w Legii: Igor Kharatin będzie grać za Artura Jędrzejczyka.

46'

... a za Martina Pospisila pojawia się Oliwer Wojciechowski.

46'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Miłosz Matysik w miejsce Israela Puerto...

18:33

Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonii z Legią. Po obiecującym początku w postaci gola Marca Guala gospodarze przegrywają dwiema bramkami.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+8' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia przegrywa u siebie z Legią 1:3. Na bramkę Marca Guala odpowiedzieli Josue (dwukrotnie) i Filip Mladenović.

45'

+6' Obrońca Legii potrzebuje pomocy medycznej. Najprawdopodobniej będzie w stanie grać dalej.

45'

+5' Nerwy puszczają piłkarzom Macieja Stolarczyka. Żółta kartka dla Fedora Cernycha za faul na Arturze Jędrzejczyku..

45'

+3' Mocne prostopadłe podanie na lewą stronę do rozpędzonego Fedora Cernycha. Ten był na spalonym.

45'

+1' Martin Pospisil z żółtą kartką za pchnięcie Josue.

45'

Damian Sylwestrzak dolicza 8 minut do pierwszej połowy.

18:17

[WIDEO] GOLE JOSUE (2) I MLADENOVICIA

45'

Carlitos dostaje piłkę na lewej stronie. Zbiega z nią w stronę pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

42'

Israel Puetro upomniany żółtą kartką za faul na Josue w środku pola.

To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Cracovią (5 listopada, godz. 15).

40'

Ależ pograli goście! Dwójkowa wymiana podań Carlitosa z Josue i po podaniu zwrotnym Hiszpana kapitan gości znalazł się w polu karnym. Idealną podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego kieruje piłkę do siatki przy prawym słupku!

40'

DUBLET JOSUE!!!

39'

Nie ma gola dla Legii!!!

Najpierw Maciej Rosołek obija słupek, a dobitkę Carlitosa paruje bramkarz Jagiellonii!

38'

Anemiczna próba Bartosza Kapustki nie sprawiła problemu Zlatanowi Alomeroviciowi.

35'

W odpowiedzi z dalszej odległości Fedor Cernych a Kacper Tobiasz odbija piłkę przed siebie! Na jego szczęście nie było żadnego zawodnika w żółto-czerwonych strojach, który ruszyłby z dobitką!

34'

Maciej Rosołek faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Carlitos uderza poprawnie nad murem, ale nie na tyle mocno, by sprawić problemu Zlatanowi Alomeroviciowi.

32'

Goście idą za ciosem! Paweł Wszołek podaje w "szesnastkę" do Macieja Rosołka. Ten przyjmuje piłkę, ale uderza nad poprzeczką!

30'

Szok w Białymstoku! W niespełna 3 minuty Jagiellonia z prowadzenia jest na deficycie!!!

Maciej Rosołek wyłuskał piłkę w środku pola i pognał w stronę bramki. Podaje na prawo do Pawła Wszołka, który płasko podaje w pole karne do wbiegającego Filipa Mladenovicia. Ten uderza PRAWĄ nogą, a piłka - po odbiciu się od lewego słupka - znajduje się w siatce!

30'

LEGIA JUŻ PROWADZI!!! FILIP MLADENOVIĆ!!!

28'

Składna akcja Legii prawą stroną. Piłkę w polu karnym dostaje Paweł Wszołek, który wycofuje na ok. 20. metr do Josue. Ten miał sporo miejsca, więc uderza w stronę dalszego rogu i piłka wpada do siatki po odbiciu się od słupka!

28'

LEGIA WYRÓWNUJE! JOSUE!!!

26'

Legia w ataku pozycyjnym. Nie jest w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego gospodarzy.

24'

Kacper Tobiasz broni strzał Nene z dystansu. Miał ułatwione zadanie - piłka leciała w środek bramki.

23'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego legioniści wybijają przed pole karne wprost pod nogi Bojana Nasticia. Jego strzał zdołali jednak zablokować.

17:55

Każda seria kiedyś się kończy

21'

Carlitos przechwytuje piłkę niespełna 20 metrów od bramki gospodarzy. Uderza zewnętrzną częścią stopy w środek bramki - dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Zlatan Alomerović.

17:52

[WIDEO] GOL MARCA GUALA (JAG - LEG 1:0)

19'

Mocne zagranie Lindsaya Rose'a, z pominięciem drugiej linii, w okolice pola karnego gospodarzy. Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę.

17'

Martin Pospisil "łamie" akcję z prawej strony do środka, po czym miękko wrzuca w pole karne do Fedora Cernycha. Ten głową zgrywa za siebie do Marca Guala, a ten uderzeniem z woleja posyła piłkę do siatki tuż przy lewym słupku!

17'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM MARC GUAL!!!

15'

W odpowiedzi uderzenie Carlitosa w bezpiecznej odległości mija bramkę Zlatana Alomerovicia.

13'

Po chwili Jakub Lewicki zagrywa z lewej strony na bliższy słupek. Bramkarz Legii spokojnie łapie piłkę.

12'

Dobre prostopadłe podanie Marca Guala w pole karne do Jesusa Imaza. Jego płaski strzał odbija Kacper Tobiasz!

12'

Fedor Cernych próbował przedrzeć się w "szesnastce". Nie dość, że osaczony stracił piłkę, to jeszcze faulował Filipa Mladenovicia.

10'

Dalekie zagranie Bojana Nasticia w pole karne do Jesusa Imaza. Trochę "przeciągnął"; piłkę łapie Kacper Tobiasz.

9'

GRAMY!!!

8'

Na trybunach m.in. prezes PZPN Cezary Kulesza. Jak wszyscy czeka, aż grę wznowi Damian Sylwestrzak.

6'

Szósta minuta na zegarze i... czekamy.

17:38

Widok z trybun

2'

Przerwa w grze. Nad murawą unosi się gęsty dym z oprawy Dym nad murawą

1'

Próba akcji Jagiellonii prawą stroną. Filip Mladenović nie dał się ograć.

1'

Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają goście!

17:29

Kapitanami są Jesus Imaz i Josue.

17:28

17:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:25

Co ciekawe, cztery ostatnie ligowe spotkania w Białystoku kończyły się remisami. Ostatni raz Legia wywiozła z tego terenu komplet punktów 18 listopada 2016 r. Wówczas dla gości trafiali Guilherme, Vadis Odjidja-Ofoe, Aleksandar Prijović i Michał Kucharczyk, a dla drużyny ze stolicy Podlasia - Taras Romanczuk.

17:23

Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tym sezonie

• Jagiellonia: Jesus Imaz (8 goli), Marc Gual (3), Nene (2)
  • Legia: Filip Mladenović (4), Paweł Wszołek (3), Ernest Muci i Josue (po 2)
17:21

Natomiast Legia, która ma 25 punktów, zajmuje 5. lokatę. Lepszy bilans ma Wisła Płock, a do trzeciego Widzewa i drugiej Pogoni strata wynosi zaledwie "oczko". Liderem jest Raków Częstochowa (32 punkty; jutro zagra w hicie kolejki z Lechem Poznań).

W ostatnich dwóch kolejkach "Wojskowi" dopisali do konta 1 punkt. Na wyjeździe przegrali z Wisłą Płock (1:2), a u siebie zremisowali z Pogonią Szczecin (1:1).

17:18

Skład Legii Warszawa

Rezerwowi: Miszta - Ribeiro, Kharatin, Celhaka, Sokołowski, Pich, Muci, Baku, Kramer.

17:15

Po 14 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Tyle samo uzbierała będąca "piętro" niżej Warta Poznań, a po 17 zebrały Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin.

W przypadku wygranej piłkarze Macieja Stolarczyka mogą odskoczyć Cracovii na "oczko" i zrównać się z ósmym Radomiakiem.

Ostatnie 3 spotkania to zaledwie 2 punkty. Remisy z Wisłą Płock (1:1) i Śląskiem Wrocław (2:2) przedzieliła porażka z Wartą Poznań (0:2).

17:12

Skład Jagiellonii Białystok

Rezerwowi: Abramowicz - Camara, Kupisz, Wojciechowski, Wdowik, Matysik, Kowalski, Trubeha, Łaski.

17:07

... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

Z Kielc, gdzie Korona zremisowała z Piastem Gliwice (1:1), przenosimy się do Białegostoku, gdzie czeka nas jeden z najciekawszych spotkań 15. kolejki Ekstraklasy. Za 25 minut Jagiellonia podejmie przed własną publicznością Legię Warszawa!

Spotkanie poprowadzi Damian Sylwestrzak...