• Lisandro Semedo – 3 (90+1’ Michał Feliks - bez oceny)
  • Luis Machado - 4
  • Maurides - 3
19:55

Po meczu goście z Radomia awansowali na 8. miejsce. Piast natomiast wciąż ma tyle samo punktów co Korona (12), która zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Nie wygląda to dobrze jeśli idzie o podopiecznych Waldemara Fornalika.

96'

Koniec meczu w Gliwicach! Radomiak zgranie komplet po bardzo dobrej grze. Piast ruszył z odrabianiem pod koniec, ale ostatecznie nie udało się wyrównać.

95'

Piast próbuje, ale Radomiak skutecznie się broni.

94'

Kolejna próba Piasta i dogranie "na aferę" w pole karne. Znów jednak na stanowisku Gabriel Kobylak.

92'

Ależ było gorąco pod bramką gości. Próbował Jakub Czerwiński, ale Gabriel Kobylak z dużą dozą szczęścia łapie piłkę.

91'

Korekta w drużynie gości. Zmiana taktyczna: za Lisandro Semedo wchodzi Michał Feliks.

91'

Jarosław Przybył pokazał: zagramy o cztery minuty dłużej.

90'

Dogranie Patryka Dziczka w pole karne niecelne. Bez trudów łapie piłkę Gabriel Kobylak.

89'

Piast napiera. Goście ograniczyli się do obrony i wybijania rywali z rytmu.

87'

Waldemar Fornalik dokonał korekty - zszedł Tomasz Mokwa, w jego miejsce wbiega Arkadiusz Pyrka. Piast już całkowicie ofensywnie nastawiony w tym ostatnim fragmencie.

85'

Zmiana w Radomiaku. Zbiega strzelec drugiego gola, Roberto Alves. W jego miejsce Daniel Łukasik.

83'

Wrzutka z głębi pola w wykonaniu gospodarzy. Gabriel Kobylak łapie piłkę i kładzie się nie śpiesząc się z wybiciem. Słyszymy gwizdy z trybun.

81'

Groźnie pod bramką Radomiaka. Dośrodkował w pole karne Damian Kądzior z rzutu wolnego. Piłka wybita i gospodarze mają korner.

77'

Nie ma na murawie również Michała Kaputa. Pojawia się za to Damian Kądzior.

77'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Pojawia się Tom Hateley w miejsce Grzegorza Tomasiewicza.

76'

Piast w posiadaniu. Podopieczni Waldemara Fornalika muszą zareagować!

73'

Ależ uderzenie Roberto Alvesa. Dużo szczęścia miał zawodnik gości, którego uderzenie odbiło się od interweniującego Kamila Wilczka. Zmylony bramkarz Piasta, który był bezsilny wobec tego strzału.

73'

GOL! RADOMIAK ZNÓW NA PROWADZENIU!

69'

Zmiana w drużynie Piasta. Schodzi strzelec gola na 1:1 Michael Ameyaw, w jego miejsce Kamil Wilczek.

66'

Znów mamy przerwę w grze. Ucierpiał po starciu Lisandro Semedo.

64'

Kontuzjowanego Mateusza Grzybka zmienił Damian Jakubik.

64'

grzybek leży

63'

Mateusz Grzybek leży na murawie. Zobaczymy czy zdoła kontynuować grę.

62'

Radomiak stanął przed szansą z kontry. Szansa jednak zażegnana. Niecelne podanie Dariusza Pawłowskiego. Ależ szkoda, mogło być ciekawie.

61'

Długa akcja Piasta na prawej stronie zakończona dograniem Michaela Ameyaw. Strzelec gola jednak niecelnie.

60'

Gabriel Kirejczyk przed szansą, ale nie dał rady naprzeciw dwóm obrońcom Radomiaka. Nie utrzymał się przy piłce, ale mogło być groźnie.

58'

Filipe Nascimento przekroczył przepisy i Piast stanie przed szansą z rzutu wolnego. Niezłe miejsce na dośrodkowanie. Przed piłką Patryk Dziczek.

57'

Trwa wymiana podań piłkarzy Piasta na małej przestrzeni. Wyglądało to imponująco. Gospodarze jednak nie podeszli wyżej.

56'

Akcja gliwiczan zatrzymana. Piłka na aucie.

54'

Niezła akcja Piasta. Wymiana na linii Patryk Dziczek - Gabriel Kirejczyk - Jorge Felix. Strzał ostatniego zablokowany i piłka na rzucie rożnym.

52'

Było gorąco pod bramką Radomiaka! Dogranie w pole karne i uderzenie Michael Ameyaw. Wybił piłkę z niemal pola bramkowego Luis Machado i piłka dla Piasta z rzutu rożnego.

51'

Gra toczy się głównie w środkowej strefie. W tej chwili piłkarze Piasta próbują stworzyć sytuację.

49'

Ładna akcja gości. Filipe Nascimento jednak niecelnie podał w pole karne i piłka dla Piasta. Chwila oddechu dla gospodarzy.

48'

Jorge Felix traci piłkę w bardzo prostej sytuacji. Radomiak dobrze doskoczył i odebrał piłkę Hiszpanowi.

46'

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy na murawie pojawił się Gabriel Kirejczyk. Zmienił Rauno Sappinena.

46'

Wybrzmiał gwizdek rozpoczynający drugą połowę!

46'

Koniec pierwszej części meczu. Piast 1, Radomiak 1. Wracamy za kilkanaście minut.

46'

Piast bardzo dobrze podchodzi wysoko pod piłkarzy Radomiaka. Próba pressingu udana, piłka dla gospodarzy.

45'

Druga żółta kartka w meczu i druga dla piłkarza Piasta. Ukarany Patryk Dziczek za faul na Luisie Machado.

43'

Ależ kontra Radomiaka. Luis Machado jednak niecelnie przy próbie dogrania w pole karne. Mogło być groźnie.

42'

Mateusz Grzybek stracił piłkę na własnej połowie. Piast ruszył do kontry i w polu karnym Rauno Sappinen nie zdołał się przebić. Wybił mu piłkę spod nóg Mateusz Cichocki.

41'

Chwila przerwy w grze. Faulowany Jakub Czerwiński przy interwencji. Piłka dla Piasta.

38'

Ależ okazja dla Piasta! Mogło być 2:1. Uderzenie Jorge Felixa broni Gabriel Kobylak i gospodarze mają rzut rożny. Świetnie wyglądają podopieczni Waldemara Fornalika.

37'

Kontra Piasta Gliwice. Przy piłce utrzymał się Michał Kaput, który dograł do Michaela Ameyaw. Pomocnik w polu karnym zachował się fantastycznie, zmieścił piłkę przy słupku i dał swojemu zespołowi wyrównanie.

37'

MAMY REMIS! ALEŻ ODPOWIEDŹ PIASTA!

36'

Piast nie może się otrząsnąć. Radomiak cały czas przy piłce, gospodarze biegają za futbolówką.

18:34

machado gol

32'

Kapitalne trafienie Luisa Machado. Piłka wybita po rzucie rożnym i odważna próba piłkarza gości. Frantisek Plach bez szans na interwencje.

32'

MAMY OTWARCIE WYNIKU W GLIWICACH! STRZELCEM LUIS MACHADO!

31'

Indywidualna próba Luisa Machado. Skrzydłowy wywalczył rzut rożny.

30'

Długa akcja gości kończy się na złym zagraniu i stracie. Piast z szansą na szybki atak.

28'

Piast przy piłce - nieczęsty obrazek w dzisiejszym meczu.

27'

Chwila przerwy w grze i żółtą kartką ukarany Grzegorz Tomasiewicz. Czwarte upomnienie i środkowy pomocnik w następnym meczu będzie pauzować.

24'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Piast może jednak odetchnąć, bo Dawid Abramowicz złapany na spalonym.

23'

Trwa seria ataków Radomiaka. Błąd popełnia Michał Kaput we własnej szesnastce i piłka do gości z rzutu rożnego.

22'

Znów było groźnie. Dawid Abramowicz pognał lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Ofiarnie jeden z obrońców Piasta i piłka dla gości. Będzie daleki wrzut z autu.

18:20

machado główka

18'

Frantisek Plach ratuje teraz skórę swojej drużynie. Przed świetną okazją Luis Machado. Główka napastnika gości wybroniona.

17'

Pedro Justiniano leży na murawie po starciu z Jakubem Czerwińskim. Piłka dla przyjezdnych.

16'

Dośrodkowanie w pole karne Radomiaka, główkuje Dawid Abramowicz i zgrywa do swojego bramkarza. Akcja Piasta zażegnana.

14'

Akcja Piasta przerwana. Fauluje Pedro Justiniano i zaczną gospodarze z rzutu wolnego.

13'

Mogło być groźnie. Dawid Abramowicz z zakusami na wejście w pole karne. Nie udało się, wywalczył jednak rzut rożny.

11'

Ależ upiekło się teraz Jorge Felix'owi. Stracił piłkę i Filipe Nascimento pognał na bramkę Piasta. W polu karnym jednak źle zagrał Lisandro Semedo i nie skończyło się na strzale.

9'

Długa piłka Piasta z głębi pola do Rauno Sappinen'a. Estończyk złapany jednak na spalonym.

7'

Trwa długa wymiana piłki Piasta. Gra toczy się na połowie gości.

5'

Ciekawa akcja Radomiaka. Wrzutka w pole karne i jeden z obrońców Piasta wybija na rzut rożny. Mogło być groźnie.

3'

Długą akcję Piasta zakończył Michał Kaput strzałem. To uderzenie nie mogło jednak zagrozić bramce Radomiaka. Bez trudów obronił Gabriel Kobylak.

2'

Pierwszy atak gospodarzy. Grzegorz Tomasiewicz wywalczył na skrzydle rzut rożny.

1'

Zaczynamy grę w Gliwicach! Rozpoczął Piast.

17:59

Kapitanowie, Cichocki i Czerwiński ustawieniu obok sędziego głównego. Zaraz dowiemy się, kto rozpocznie mecz.

17:57

Piłkarze pojawiają się na murawie w asyście dzieci. Za chwilę rozpocznie się losowanie kapitanów.

17:50

Już za chwilę zaczniemy bój w Gliwicach. Trwają ostatnie przygotowania. Chwila reklam i zaraz zaczynamy mecz!

17:38

Piast przy wygranej może przegonić swoich "sąsiadów" z Zabrza i awansować na 14. lokatę. Drużyna z Radomia natomiast przy zgarnięciu kompletu może nawet zameldować się na 8. miejscu tuż za plecami Mistrza Polski, Lecha Poznań.

17:36

Radomiak natomiast uzbierał 17 punktów, które daje mu obecnie 11. lokatę. W mediach coraz częściej nazwisko Mariusza Lewandowskiego jest wymieniane w kontekście zwolnienia ze stanowiska. Drużyna z Radomia pod jego wodzą nie punktuje najlepiej. Według wielu mecz w Gliwicach może powiedzieć wiele w sprawie przyszłości byłego reprezentanta Polski.

17:32

Obie drużyny tego sezonu nie rozpoczęły najlepiej. Piast, który tamtą kampanię zakończył zaraz za czołówką (5 miejsce) w tym balansuje na granicy strefy spadkowej i bezpiecznych lokat. Podopieczni Waldemara Fornalika nie wyglądają w tym sezonie dobrze, wystarczy tylko dodać, że na wygraną w lidze czekają od sześciu kolejek.

17:25

Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z przedostatniego meczu 14. kolejki, w którym zmierzą się zespoły Piasta Gliwice i Radomiaka Radom.