Poniedziałek, 5 września 2022, godz. 18:00
Miedź LegnicaMiedź Legnica
19:56

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

19:55

Za tydzień Piast Gliwice w meczu derbowym zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, natomiast Miedź Legnica u siebie zmierzy się z Koroną Kielce.

• Constantin Reiner - 4
  • Jakub Holubek - 3, (Alexandros Katranis - bez oceny)
  • Michał Kaput - 3, (Patryk Dziczek - bez oceny)
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3
  • Arkadiusz Pyrka - 3
  • Michał Chrapek - 3, (Alberto Toril - 2)

• Chuca - 3
  • Luciano Narsingh - 3, (Michael Kostka - bez oceny)
  • Maxime Dominguez - 3
  • Ofal Kobacki - 4
  • Angelo Henriquez - 3
19:53

Piast przez niemal cały mecz był gorszy od rywali, ale znacznie skuteczniejszy. Miedź powinna zdobyć więcej bramek, ale nieskuteczność sprawiła, że ostatecznie nawet nie udało się zdobyć punktu.

96'

Koniec meczu w Gliwicach! Piast wygrywa z Miedzią Legnica 2:1.

92'

Alberto Toril zagrał w pole karne gości do Kamila Wilczka, ale ten ponownie niecelnie.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

89'

Grzegorz Tomasiewicz został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

88'

Trzecia zmiana w Piaście Gliwice. Alexandros Katranis zmienił Jakuba Holubka.

87'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy bez zagrożenia.

86'

Miedź Legnica wywalczyła rzut wolny w okolicach pola karnego rywali.

85'

Alberto Toril dograł w pole karne gości do Kamila Wilczka, a ten w stuprocentowej okazji fatalnie spudłował!

84'

Znakomite dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tam Nemanja Mijusković uderzył minimalnie niecelnie.

82'

Zmiana w Piasta Gliwice. Wracający do Gliwic Patryk Dzidzek pojawia się w miejsce Michała Kaputa!

80'

Zmiana w Miedzi Legnica. Michael Kostka zmienił Luciano Narsingha.

78'

Kolejny uraz, tym razem na murawie leży Grzegorz Tomasiewicz.

76'

Hubert Matynia wraca do gry.

75'

Hubert Matynia leży na murawie i narzeka na jakiś uraz w okolicy kolana.

73'

Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce Pawła Lenarcika.

72'

Po zagraniu w pole karne Miedzi gospodarze wywalczyli rzut rożny.

70'

Po drugiej bramce dla Piasta ustała ofensywa gości. Teraz to gliwiczanie przejęli inicjatywę i utrzymują się przy piłce.

67'

Damian Kądzior znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego, a ten sytuacyjnym uderzeniem dał prowadzenie swojej drużynie!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Jakub Czerwiński daje prowadzenie Piastowi Gliwice!!!

64'

Dobra, kombinacyjna akcja gości, piłka trafiła do Luciano Narsingha, który zdecydował się na strzał, ale futbolówka powędrowała wprost we Frantiska Placha.

61'

W ostatnich minutach coraz poważniej naciska Miedź Legnica. Goście poczuli że mogą wygrać ten mecz.

58'

Hubert Matynia dograł w pole karne Piasta, ale zupełnie bez zagrożenia.

55'

Dośrodkowanie w pole karne Miedzi Legnica świetnie wyłapał Paweł Lenarcik.

52'

Po mocnych minutach, teraz nieco uspokoiła nam się gra w Gliwicach. Oba zespoły spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

49'

W odpowiedzi Damian Kądzior wpadł z piłką w pole karne Miedzi, oddał mocny strzał, ale Paweł Lenarcik świetnie interweniował.

48'

Olaf Kobacki dostał prostopadłe podanie, gracz Miedzi dostał prostopadłe podanie, ale łatwo stracił piłkę.

46'

Rozpoczynamy drugą część meczu w Gliwicach!

46'

W przerwie Alberto Toril zmienił Michała Chrapka.

19:00

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

18:47

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części meczu w Gliwicach. Do przerwy remis 1:1.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

43'

Damian Kądzior fantastycznie dośrodkował z rzutu rożnego w wprost na głowę Constantina Reinera, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Constantin Reiner doprowadził do wyrównania!

41'

Arkadiusz Pyrka wpadł z piłką w pole karne Miedzi, oddał mocny strzał, ale wprost w Pawła Lenarcika!

38'

Hubert Matynia mocno uderzył z dystansu, ale piłka zatrzymała się na jednym z obrońców Piasta.

35'

Olaf Kobacki dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale zagrał niecelnie w kierunku partnera.

32'

Chuca trafia do bramki Piasta Gliwice, ale arbiter odgwizdał spalonego!

30'

Wrzutka w pole karne Piasta bez zagrożenia, ale goście będą mieli jeszcze jedną próbę z narożnika.

28'

Luciano Narsingh popędził na bramkę gospodarzy, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

25'

Kamil Wilczek oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki.

22'

Damian Kądzior dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Ariela Mosóra, ten uderzył mocno, ale niecelnie.

20'

Hubert Matynia popędził lewą stroną boiska, dograł w pole karne Piasta do Olafa Kobackiego, ten oszukał przeciwnika i sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Olaf Kobacki otwiera wynik meczu w Gliwicach!

16'

Damian Kądzior dośrodkował na głowę Ariela Mosóra, ale ten nie zdołał skierować piłki w stronę bramki.

15'

W odpowiedzi akcja Piasta Gliwice zakończyła się na rzucie rożnym.

12'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta Gliwice trafiło na głowę Angelo Henriqueza, ale uderzenie głową zawodnika gości powędrowało nad bramką rywali.

9'

Mecz bardzo aktywny po obu stronach, ale żaden z zespołów na razie jeszcze poważnie nie zagroził bramce rywali.

5'

W odpowiedzi zaatakował Ofal Kobacki, ale jego zagranie w pole karne Piasta trafiło wprost w ręce Frantiska Placha.

4'

Damian Kądzior dośrodkował na pole karne gości, ale piłka nie trafiła na głowę Kamila Wilczka.

2'

Piast Gliwice spokojnie rozpoczął mecz. Gospodarze rozgrywają piłkę w środku pola.

18:00

Rozpoczynamy pojedynek w Gliwicach!

17:56

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę rozpoczniemy przedostatnie spotkanie 8. kolejki PKO Ekstraklasy.

17:50

Natomiast oto zestawienie Miedzi Legnica:

17:49

Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice:

17:48

W środku ubiegłego tygodnia oba zespoły rozgrywały także swoje mecze w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Piast Gliwice wygrał czwartoligową Lechią Dzierżoniów 2:1 po bramkach Jorge Felixa i Arkadiusza Pyrki, natomiast Miedź Legnica w meczu wyjazdowym uległa Resovii Rzeszów 0:1.

17:47

Natomiast Miedź Legnica spisuje się jeszcze gorzej. Beniaminek w sześciu meczach zdobył tylko cztery punkty. Miedź wygrała przed tygodniem z Lechią Gdańsk 2:1 i to była jedyna wygrana w tym sezonie. Wcześniej legniczanie przegrali cztery kolejne mecze, bo na inaugurację sezonu udało się zremisować na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

17:45

Zarówno Piast Gliwice jak i Miedź Legnica plasują się w dolnych rejonach tabeli. Gliwiczanie fatalnie rozpoczęli sezon przegrywają trzy pierwsze mecze. Potem jednak przyszła nadzieja po dwóch efektownych zwycięstwach z Cracovią i Stalą Mielec. Przed tygodniem jednak znów przyszła porażka, tym razem w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań.

17:41

Witamy serdecznie! Z powodu rozgrywania w zeszłym tygodniu meczów 1. rundy Fortuna Pucharu Polski dzisiaj niestandardowo będą miały miejsce dwa spotkania PKO Ekstraklasy. W pierwszym z nich Piast Gliwice na własnym stadionie zmierzy się z Miedzią Legnica. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.