AngliaEkstraklasa.net
0 : 0
Ekstraklasa.netUSA
94'

Krótkie rozegranie i ostatni gwizdek sędziego. W meczu grupy B Anglia bezbramkowo remisuje z USA

29 listopada Iran zagra z USA (godz. 20), a o tej samej porze rozpocznie się spotkanie Walii z Anglią.

Tabela:

1. Anglia 4 punkty, bramki 6:2
  2. Iran 3 punkty, bramki 4:6
  3. USA 2 punkty, bramki 1:1
  4. Walia 1 punkt, bramki 1:3
94'

Gio Reyna faulowany kilka metrów za linią środkową. To teraz Amerykanie mają piłkę meczową!

93'

ALEŻ OKAZJĘ MIAŁ HARRY KANE!!!

Wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Luke'a Shawa; uderzeniem głową posyła piłkę metr obok lewego spojenia!

93'

Jack Grealish przejmuje piłkę po niedokładnym zagraniu Walkera Zimmermana. Zbiega z piłką bliżej lewej strony, gdzie fauluje go wracający Yunus Musah. Niepotrzebne przewinienie i piłka meczowa dla Synów Albionu!

91'

Anemiczny strzał po wrzutce z prawego narożnika nie sprawił problemu Matta Turnera.

90'

Co najmniej 4 minuty dłużej potrwa druga połowa.

90'

Anglicy szybko wznowili grę z rzutu wolnego. Dośrodkowanie z prawej strony nie znajduje adresata. Po interwencji Shaqa Moore'a będą mieli rzut rożny.

88'

Odważnie Matt Turner! Naciskany przez rywala wybiega z piłką za pole karne i dokładnym podaniem zapoczątkował ciekawie zapowiadają się akcję USA! Zepsuł ją Shaq Moore niedokładnym (płaskim) zagraniem przed bramkę Anglików.

87'

Techniczne uderzenie Marcusa Rashforda z ok. lewego narożnika pola karnego w środek bramki. Matt Turner czekał, aż piłka wpadnie do jego rękawic.

85'

Mocne dośrodkowanie Luke'a Shaw w pole karne. Wzorowo interweniują amerykańscy obrońcy. Sędzia jeszcze dopatrzył się faulu piłkarza Garetha Southgate'a w ofensywie.

83'

... a za Hajiego Wrighta na murawie melduje się Josh Sargent.

83'

Gio Reyna zmienia Tima Weaha...

82'

USA! USA! USA!

- niesie się po stadionie.

81'

"Świecę" Jordana Hendersona "gasi" przed bramką Matt Turner.

80'

Shaq Moore na prawej stronie szukał miejsca do dośrodkowania. Szybko pojawił się przed nim Jack Grealish, więc wycofuje do linii środkowej.

78'

Zmiana również w ekipie Anglii: Marcus Rashford zastępuje Bukayo Sakę.

77'

... a za Sergino Desta na murawie melduje się Shaq Moore.

77'

Brenden Aaronson zmienia Westona McKenniego...

75'

Na prawej stronie pograli Kieran Trippier z Bukayo Saką. Ten najpierw stracił piłkę, a po chwili sprytnie nabił go rywal.

72'

Jack Grealish podaje płasko z lewej strony w "szesnastkę" do Harry'ego Kane'a. Ten zgubił piłkę.

70'

Od razu pokazał się Jack Grealish na lewej stronie. Zbiega z piłką w pole karne, gdzie chciał przedryblować trzech Amerykanów. Poniosła go fantazja... Nie dość, że stracił piłkę, to jeszcze równowagę.

68'

... a za Jude'a Bellinghama pojawia się Jordan Henderson.

21:25

"Polski" akcent meczu Anglia - USA ;)

68'

Jack Grealish zmienia Raheema Sterlinga...

66'

Jordan Henderson i Jack Grealish szykują się do wejścia na murawę.

65'

Bez zagrożenia pod angielską bramką.

64'

Odroibnę przeciągnięte dośrodkowanie Christiana Pulisica. Na wszelki wypadek interweniował Jordan Pickford i Amerykanin na co dzień grający w Chelsea biegnie do prawego narożnika.

63'

Haji Wright w roli lewoskrzydłowego wywalczył rzut rożny. Anglicy głęboko zepchnięci do defensywy!

61'

Anglicy radzą sobie z wrzutką Christiana Pulisica. Kontra Harry'ego Kane'a prawą stroną przerwana przed linią środkową boiska.

60'

I jeszcze jeden. Sytuację ratował... Harry Kane.

59'

I jeszcze jeden korner dla Amerykanów; po interwencji Kierana Trippiera.

59'

Ostre dośrodkowanie Christiana Pulisica z narożnika i w ostatniej chwili Harry Maguire wybija głową za siebie. Tam o piłkę powalczył Yunus Musah, który faulował Luke'a Shaw.

58'

Christian Pulisic uderza zza pola karnego. W ostatniej chwili zablokował go Declan Rice, dzięki czemu Amerykanie mają rzut rożny.

54'

Amerykanie w komplecie. Tim Weah może grać dalej.

53'

Przerwa w grze. Tim Weah ucierpiał w starciu z rywalem. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

52'

Teraz Tyler Adams pojawił się na pozycji lewego obrońcy. Przerywa rajd Raheema Sterlinga wybiciem piłki za linię boczną.

50'

Antonee Robinson naprawia błąd Tylera Adams, czysto powstrzymując Raheema Sterlinga w swoim polu karnym.

48'

Haji Wright urwał się lewą stroną. "Łamie" akcję do prawej nogi, ale jego strzał został zablokowany. Okazję do poprawki zmarnował Weston McKennie - uderzeniem z dystansu posłał piłkę wysoko nad bramką Jordana Pickforda.

46'

Yunus Musah dostaje piłkę ok. 20 metrów od bramki Anglików. Zamiast strzału podaje na lewą stronę do Antonee Robinsona. Z jego dośrodkowaniem radzą sobie rywale.

46'

Amerykanie zaczynają drugą połowę!

20:55

Wracamy na Al-Bayt Stadium, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Anglia - USA. Po pierwszej połowie remis 0:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Matt Turner pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewego narożnika i Jesus Valenzuela zaprasza obie drużyny na przerwę. Anglia bezbramkowo remisuje z USA.

45'

+1' Wyciągnięty jak struna Matt Turner z trudem paruje piłkę na rzut rożny po mocnym uderzeniu Masona Mounta zza linii 16. metra!

45'

Minuta doliczona.

45'

Jude Bellingham zameldował się na pozycji prawoskrzydłowego. Posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie interweniuje Sergino Dest. Jeszcze szansę miał Bukayo Saka, ale ten uderza wysoko nad bramką.

43'

Kolejna szansa Amerykanów. Po wrzutce z prawej strony Christian Pulisic główkuje obok dalszego (lewego) słupka.

41'

Sergino Dest! Urwał się prawą stroną w stronę "szesnastki" i w ostatniej chwili Harry Maguire blokuje jego strzał! Piłka w powietrzu przekroczyła linię końcową!

20:41

Weston McKeenie wytarł ręce w kamizelkę fotoreportera przed wyrzutem piłki z autu :)

40'

Tim Weah zdecydowanie przeciągnął dośrodkowanie. Christian Pulisic nie miał szans na "zamknięcie" akcji na lewej stronie pola karnego.

39'

Do dośrodkowania z prawej strony najwyżej wyskoczył Harry Maguire. Kontra Anglików przerwa faulem taktycznym przed linią środkową. O dziwo, Jesus Valenzuela nie sięga do kieszonki. Może kartki zostawił w szatni?

38'

Daleki wyrzut Westona McKenniego z autu. Haji Wright sprytnie wywalczył rzut rożny.

36'

Za wysokie dośrodkowanie Luke'a Shaw w pole karne. Matt Turner łapie piłkę i natychmiastowym wybiciem uruchomił Christiana Pulisicia. Wysoki kozioł wykorzystał John Stones, który głową wybija za linię boczną.

34'

Miękkie zagranie do Harry'ego Maguire'a, którego zadaniem w tej akcji było zgranie głową przed bramką. W porę zorientowali się Amerykanie.

33'

Rzut wolny dla Anglików z ok. 30 metrów.

33'

ALEŻ KAPITALNA OKAZJA USA!!!

Najpierw Weston McKeenie urwał się prawą stroną efektowną "ruletą" w stylu Zizou. Podaje przed pola karne do Yunusa Musaha, a ten rozciąga grę do lewej strony do Christiana Pulisicia. Jego atomowe uderzenie odbija się od POPRZECZKI!

31'

Zdaniem sędziego Weston McKeenie faulował Masona Mounta w środku pola. Kartki nie ma.

29'

God save the King

- niesie się z trybun.

20:30

Yunus Musah i Jude Bellingham

28'

Soczyste, prostym podbiciem, uderzenie Yunusa Musaha zza linii 16. metra. Piłka poleciała w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał Jordan Pickford.

25'

Atak pozycyjny Amerykanów na prawej stronie, gdzie wymienili blisko 20 podań. Po mocnym wstrzeleniu Sergino Desta z bocznego sektora Weston McKennie - ze środka "szesnastki - uderza nad poprzeczką!

24'

Raheem Sterling zbiega z piłką ze skrzydła do środka pola karnego. Sergino Dest uważał, by nie faulować. Skrzydłowy Anglii za mocno wypuścił sobie futbolówkę z czego skorzystali amerykańscy defensorzy.

21'

Pospieszył się Christian Pulisic z mocnym zagraniem do Tima Weaha. Ten nie miał szans na opanowanie piłki.

20'

Jude Bellingham traci piłkę ok. 30 metrów od bramki rywala. Domagał się rzutu wolnego, ale to Amerykanie ruszyli z kontrą. Sergino Dest nie zdołał dośrodkować w pierwsze tempo. Za drugim podejściem "przeciągnął" i Jordan Pickford pewnie interweniuje.

17'

W odpowiedzi centra w pole karne do Hajiego Wrighta. Ten uderza głową metr-półtora obok prawego słupka.

16'

Luke Shaw "łamie" akcję na lewej stronie, przekładając piłkę do prawej nogi. Jego strzał z narożnika pola karnego nie mógł zrobić krzywdy Mattowi Turnerowi.

20:16

Anglia - USA

14'

Po chwili Bukayo Saka zagrywa płasko w pole karne z prawej strony. Piłkę podbili Amerykanie, z czego chciał skorzystać Raheem Sterling, składając się do uderzenia PRZEWROTKĄ. Nie trafił jednak w piłkę.

13'

Harry Kane cofnął się do koła środkowego. Od razu dostaje piłkę i niemal od razu chciał fałszem zagrać na wolne pole do Bukayo Saki. Świetnie ten zamysł kapitana Anglików odczytał Tim Ream.

11'

Źle rozegrany stały fragment gry. Z dośrodkowaniem poradzili sobie Amerykanie, a piłka po uderzeniu Harry'ego Maguire'a z ok. 20 metrów poszybowała wysoko nad bramką.

10'

NIE MA GOLA DLA ANGLII!!!

Jude Bellingham podaje na prawą stronę "szesnastki" do Bukayo Saki, który wykłada płasko piłkę na środek pola karnego do Harry'ego Kane'a. Jego strzał zablokował w ostatniej chwili Tim Ream wraz z Walkerem Zimmermanem!

10'

Próba lagi Johna Stonesa na wolne pole do Bukayo Saki. Oj, musi podpatrzeć jak ten element mają opanowany Biało-Czerwoni.

8'

Boisko dla Antonee'go Robinsona okazało się za wąskie. Nie utrzymał piłki w boisku na lewej stronie - ta wyszła za linię boczną.

7'

Nie wyszło lewą, to Anglicy chcieli zaatakować prawą stroną. Tyler Adam skutecznie powstrzymał rozpędzającego się Masona Mounta.

5'

Niedokładne zagarnie Harry'ego Maguire'a do Luke'a Shawa na lewą stronę.

4'

Antonee Robinson podłączył się do akcji ofensywnej lewą stroną. Nie poradził sobie jednak z Kieranem Trippierem. Piłkarze Garetha Southgate'a wznawiają grę z autu na wysokości swojego pola karnego.

3'

Mocne zagranie na wolne pole do Harry'ego Kane'a. Tim Ream uspokaja sytuację wycofaniem do bramkarza.

1'

Wysoki pressing Amerykanów. Piłkę między sobą wymieniają Harry Maguire i John Stones. Momentalnie przyspieszyli akcję lewą stroną i nerwowo interweniuje Matt Turner, który wybija na aut.

1'

Jesus Valenzuela gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają Anglicy!

19:58

... i USA.

19:56

Ale najpierw hymny obu państw. Anglii...

19:56

19:55

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

A na trybunach jest m.in. David Beckham, jeden z ambasadorów katarskiego Mundialu. .

19:53

Co ciekawe, Anglicy zagrają tą samą "jedenastką" co w meczu z Iranem (6:2). Co więcej, Harry Maguire zagra dzisiaj 50. mecz w barwach Trzech Lwów.

19:51

Pomimo tego, że Amerykanie w swoim pierwszym meczu prowadzili grę i mieli większe posiadanie piłki, ich styl nie zachwycił. Jeśli zagłębimy się w statystyki, uwagę przykuwa tylko jeden strzał celny (gol Weah w 36. minucie). Ich wskaźnik goli oczekiwanych był niższy od przeciwnika (0,79 do 1,55), ale trzeba pamiętać, że piłkarze z Europy mieli rzut karny. Bardzo dużo będzie zależeć od w tym pojedynku Christiana Pulisica, który jest największą gwiazdą drużyny. W pierwszym spotkaniu zanotował asystę przy jedynym trafieniu USA.

19:48

Skład reprezentacji USA

19:45

Każdy wiedział, że Anglicy nie powinni mieć problemów z pokonaniem reprezentacji Iranu, ale chyba nikt się nie spodziewał, że pierwszy mecz Synowie Albionu wygrają aż 6:2. Był to pokaz siły i wyraźny sygnał, że podopieczni trenera Southgate'a będa liczyć się w walce o pierwsze miejsce na mundialu w Katarze.

19:42

Wyjściowy skład reprezentacji Anglii

19:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

19:35

Już dzisiaj Anglicy mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej katarskiego Mundialu. Warunek jest "tylko" jeden - wygrać z USA. Jankesi na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i będą chcieli mieć dobrą pozycję wyjściową przed meczem z Iranem (pokonał Walię 2:0) o drugie miejsce w tabeli grupy B. Z jakim skutkiem?

Spotkanie Anglia - USA poprowadzi Jesus Valenzuela z Wenezulei...