Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
22:12

Dziękujemy Państwu za dzisiejszą relację i życzymy udanego weekendu!

22:11

Gwizdy żegnają piłkarzy Lecha Poznań, ale dla zawodników najważniejszy będzie wtorkowy mecz z Karabachem Agdam. Dzisiaj to Raków Świętuje, ale oni mają jeszcze czas na naprawdę poważne wyzwania.

95'

Koniec meczu w Poznaniu! Raków Częstochowa po raz kolejny wygrywa z Lechem i zdobywa Superpuchar Polski!

92'

Szymon Czyż pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dystansu i piłka zatrzymała się na słupku bramki Filipa Bednarka!

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

88'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Szymon Czyż zmienił Bena Ledermana.

86'

Dani Ramirez zdecydował się na mocny strzał i piłka minimalnie minęła bramkę Rakowa!

85'

Natomiast Wiktor Długosz zastąpił Ivi Lopeza.

85'

Kolejne dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Igor Sapała zmienił Giannisa Papanikolaou

82'

Alfonso Sousa dośrodkował piłkę w pole karne Rakowa, ale tam żaden z graczy Lecha nie zdołał oddać strzału.

80'

Świetna, składna akcja Rakowa Częstochowa, ale w decydującym momencie jeden z graczy gości oddał bardzo niecelny strzał.

79'

Dani Ramirez został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

78'

Natomiast Władysław Koczerhin pojawił się w miejsce Mateusza Wdowiaka.

78'

Właśnie mamy dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Sebastian Musiolik zmienił Vladislavsa Gutkovskisa

76'

Raków Częstochowa jeszcze bez ani jednej zmiany w tym spotkaniu.

75'

Natomiast Michał Skóraś zmienił Adriela Ba Louę.

75'

Maksymilian Pingot pojawił się w miejsce Radosława Murawskiego

75'

Trzy zmiany w szeregach Lecha Poznań. Kristoffer Velde zmienił Heorhija Citaiszwiliego

73'

Teraz Ivi Lopez stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale tym razem lider częstochowskiej drużyny nie zdołał oddać celnego strzału.

69'

Milan Rundić ucierpiał po starciu przy linii bocznej.

67'

Alfonso Sousa oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniuje Vladan Kovacević.

65'

Debiut w drużynie Lecha Alfonso Sousy, który zmienia Jespera Karlstroema.

62'

Lech Poznań raz za razem konstruuje kolejne akcje, ale gospodarze zupełnie nie mogą przedostać się w pole karne rywali.

60'

W zespole Lecha Poznań Dani Ramirez zmienił Artura Sobiecha.

59'

Heorhij Citaiszwili ruszył skrzydłem, wpadł w pole karne Rakowa, ale nie zdołał oddać strzału.

57'

Adriel Ba Loua dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale fatalnie skiksował.

54'

Lech Poznań zaatakował po stracie drugiej bramki, ale na razie niewiele z tego wynika.

52'

Mateusz Wdowiak wpadł z piłką w pole karne Lecha, złamał akcję do środka i uderzył świetny, precyzyjny strzał! Raków prowadzi już 2:0!

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Mateusz Wdowiak zadaje kolejny cios!

49'

Fantastyczny kontratak Lecha Poznań i w ostatniej chwili nieprzepisowo akcję rywali zatrzymał Ivi Lopez za co otrzymał żółtą kartkę.

48'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Rakowa jeden z graczy gości strącił piłkę głową i ta trafiła w słupek bramki Filipa Bednarka!

47'

Nika Kvekveskiri został ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

21:17

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Poznaniu. Za moment wznowimy rywalizację.

21:03

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Poznaniu. Do przerwy Raków Częstochowa prowadzi z Lechem 1:0.

45'

Heorhij Citaiszwili został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

45'

Jesper Karlstroem oddał mocny strzał z dystansu i z dużymi problemami piłkę wybił Vladan Kovacević!

44'

Ivi Lopez dośrodkował w pole karne Lecha, tan nie trafił w piłkę Fran Tudor czym zmylił defensywę Lecha, dopadł do niej Bogdan Racovitan i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Filipa Bednarka!

43'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Raków Częstochowa obejmuje prowadzenie po trafieniu Bogdana Racovitana

41'

Adriel Ba Loua świetnie dośrodkował piłkę w pole karne Rakowa, ale tam minimalnie spóźnił się Artur Sobiech i nie zdołał oddać strzału głową na bramkę gości!

39'

W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymuje się Lech Poznań, ale niewiele z tego wynika.

36'

Kolejna próba strzału z dystansu, tym razem Zoran Arsenić uderzył bardzo niecelnie.

34'

Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Patryka Kuna, ten oddał strzał, ale piłka powędrowała obok bramki.

33'

Kolejna akcja skrzydłem Rakowa i kolejny rzut rożny.

30'

W ostatnich minutach coraz więcej gry toczy się w środku pola. Jednej i drugiej drużynie coraz ciężej jest przedostać się w pole karne rywala.

27'

Alan Czerwiński odebrał piłkę pod własną bramką i ruszył skrzydłem, jednak źle dośrodkował w pole karne rywala.

24'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło żadnego zagrożenia.

22'

Fran Tudor chciał wrzucić z prawej strony boiska, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

20'

Zakotłowało się w polu karnym Lecha Poznań! Po dośrodkowaniu w "szesnastkę" dośrodkowaniu ze skrzydła do strzału głową doszedł Bogdan Racovitan, ale jego uderzenie z bliskiej odległości świetnie wybronił Filip Bednarek!

17'

Adriel Ba Loua próbował dośrodkować w pole karne Rakowa, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

15'

Piłkarze obu zespołów rozgrywają piłkę w środku pola.

13'

Niezłe zagranie Antonio Milića na skrzydło, ale gracz Rakowa wślizgiem wyłuskał piłkę.

11'

Adriel Ba Loua dośrodkował w pole karne Rakowa, ale zupełnie bez zagrożenia.

9'

Raków Częstochowa ruszył z kontratakiem, ale Mateusz Wdowiak stracił piłkę w decydującym momencie.

8'

Jesper Karlstroem także został ukarany kartką za to samo.

8'

Giannis Papanikolaou został ukarany żółtą kartką za spięcie z rywalem w środku pola.

6'

Vladan Kovacević chciał utrzymać się przy piłce, minął jednego z Lechitów i szczęśliwie wybił piłkę, chociaż był bliski straty.

4'

Fran Tudor bardzo niedokładnie dośrodkował w pole karne gospodarzy.

3'

Fran Tudor dośrodkował w pole karne Lecha, ale tam żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki.

2'

Ivi Lopez zagrał w pole karne Lecha do Mateusza Wdowiaka, ten oddał strzał, ale Filip Bednarek pewnie interweniował.

20:14

Rozpoczynamy rywalizację w Poznaniu!

20:08

Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Poznaniu. Za moment rozpoczniemy walkę o pierwsze krajowe trofeum w tym sezonie!

19:51

Natomiast tak prezentuje się skład Lecha Poznań:

19:49

Oto skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie:

19:47

W poprzednim sezonie Lech Poznań mierzył się z Rakowem Częstochowa aż trzykrotnie. W Częstochowie padł remis 2:2, w Poznaniu goście wygrali 1:0 po bramce Ivi Lopeza, natomiast w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym Raków Częstochowa wyraźnie wygrał z Lechem Poznań 3:1 po bramkach Vladislavsa Gutkovskisa, Mateusza Wdowiaka i Ivi Lopeza.

19:43

Lech Poznań ma już za sobą pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. W 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mistrzowie Polski wygrali u siebie z azerskim Karabachem Agdam 1:0 po bramce Mikaela Ishaka. Natomiast Raków Częstochowa dopiero od 2. rundy eliminacji Ligi Europy rozpocznie swoją przygodę w europejskich pucharach, w której zmierzy się z kazachską FK Astaną.

19:40

Witamy serdecznie! Czas na pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie pomiędzy polskimi zespołami! W meczu o Superpuchar Polski Lech Poznań na własnym stadionie zmierzy się z Rakowem Częstochowa! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.