• Lukas Podolski - 3
  • Bartosz Nowak - 2 (Robert Dadok - 2)
  • Piotr Krawczyk - 1 (Higino Marin - 2)
90'

Koniec meczu! W piątek polscy kibice nie mieli prawa narzekać. Po siedmiu bramkach w meczu Radomiaka z Zagłębiem Lubin jeszcze więcej padło w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Górnika Zabrze. Na pierwsze trafienie czekaliśmy zaledwie kilkadziesiąt sekund.

90'

Dadok upadł w polu karnym, ale sędzia Łukasz Kuźma każe grać dalej!

90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

88'

Dadok chciał dośrodkować z rzutu wolnego, ale trafił prosto w jednoosobowy mur.

88'

16 144 widzów na trybunach stadionu przy ul. Łazienkowskiej.

84'

Rezerwowy Ziółkowski musiał powstrzymać przeciwnika faulem.

83'

Verbić wywalczył rzut rożny po nastrzeleniu rywala przy linii końcowej.

82'

Kibice odpalili race, ale na razie nie przeszkadzają one w rozgrywaniu meczu.

80'

Kubica zatrzymał rozpędzonego rywala.

80'

Ziółkowski zastąpił Wiśniewskiego.

78'

Verbić w miejsce Rosołka.

78'

Jeśli fani F1 mówią, że "on wciąż to ma", to chyba mieli na myśl KRZYSZTOFA Kubicę. A co ma? Znakomite uderzenie głową! Dośrodkowanie Janży z lewego skrzydła i zawodnik Górnika znów wyskoczył najwyżej w polu karnym. Mocne uderzenie i mamy już 5:3. Czy tu jeszcze wydarzy się coś niespodziewanego?

77'

GOOOOOOOL! KRZYSZTOF KUBICA!

74'

Okazja gospodarzy zakończona w kiepskim stylu przez Wszołka. Lekki i niecelny strzał.

71'

Dadok w miejsce Nowaka.

69'

Kartka dla Jędrzejczyka za ten faul.

69'

Akcja prawym skrzydłem, Wiśniewski mógł uciec rywalowi, ale ten zaatakował go wślizgiem.

69'

Atak pozycyjny Legii zakończony niecelnym przerzutem Jędrzejczyka.

65'

Dopiero teraz kibice Górnika zaczęli być wpuszczani na trybunę gości.

64'

Już była szansa na szóstego gola Legii, lecz nieczysto trafił w futbolówkę Johansson.

60'

60'

Marin i Mvondo za Manneha i Krawczyka.

58'

Trzeba przyznać, że defensywa Górnika spisuje się dziś fatalnie.

57'

Kontynuujemy strzelanie! Josue najpierw uderzał z woleja, ale Sandomierski odbił futbolówkę. Ta spadła jednak prosto pod nogi rozgrywającego Legii. Tym razem spróbował on szczęścia uderzeniem zewnętrzną częścią stopy. Idealnie przymierzył i legioniści prowadzą już 5:2.

56'

GOOOOOOOOOL! JOSUE!

55'

Ofensywa zabrzan przerwana przez faul w ataku Janickiego na Jędrzejczyku.

53'

W odpowiedzi Legia! Wrzutka w pole karne Górnika wprost na głowę Rosołka. Uderzenie głową, ale teraz Sandomierski uratował zespół przed utratą bramki!

52'

Okazja dla gości! Pawłowski dopadł do futbolówki na skraju pola karnego, wymanewrował obrońcę i uderzył na dalszy słupek. Minimalnie obok bramki!

50'

Pekhart domaga się kartki po faulu Wiśniewskiego. Przewinienie owszem było, ale walka w powietrzu nie była na tyle agresywna.

49'

Pawłowski czekał na podanie, ale obrona Legii zorientowała się i zastawiła pułapkę ofsajdową.

47'

Rosołek podcięty przez Manneha przy linii bocznej.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy.

44'

Trafił nam się niesamowity mecz. Jeszcze przed przerwą oba zespoły zdobyły łącznie sześć bramek. Strach pomyśleć, co będzie po zmianie stron.

43'

Jeden z zawodników Górnika wykłada piłkę... Pawłowi Wszołkowi, a ten podaje do Patryka Sokołowskiego, który umieszcza ją w pustej bramce.

42'

GOOOOOOOOOOL! PATRYK SOKOŁOWSKI!

38'

CO TO JEST ZA MECZ! Mateusz Cholewiak wykłada futbolówkę głową Podolskiemu, a ten huknął z woleja. Piłka odbiła się jeszcze od pośladków Rose'a, ale ostatecznie wylądowała w siatce. Górnik wciąż jest pod prądem i może jeszcze wywieźć z Warszawy punkty.

37'

GOOOOOOOOOL! LUKAS PODOLSKI!

34'

Kolejna okazja dla gospodarzy, ale spośród legionistów źle wszedł w mecz Pekhart. Sprytna wrzutka Wszołka, ale Czech nie spodziewał się takiej piłki i nie ruszył nawet do stworzenia sobie okazji.

32'

Kolejna bramka pada po stracie Manneha. Pomocnik dał się ograć przy linii bocznej, Johansson zagrał do Sokołowskiego, a ten perfekcyjnie wpadł w pole karne, minął z dziecinną łatwością Rafała Janickiego i wykorzystał okazję, będąc tuż przed Sandomierskim. Bramkarz Górnika był blisko obrony. Futbolówka trąciła go w rękawicę.

31'

GOOOOOOOOL! PATRYK SOKOŁOWSKI!

28'

Cholewiak nieprzepisowo zatrzymał rozpędzonego Josue, ale na razie obyło się bez kartki.

25'

Gol dla Górnika nieco ożywił nam to spotkanie. Czekamy na kolejne gole. Na razie obie drużyny mocno do tego dążą.

24'

Legia odpowiada! Patryk Sokołowski posłał sprytną wrzutkę z głębi pola. Piłka zmierzała już do ustawionego na dalszym słupku Wszołka. Skrzydłowy nie był w stanie opanować futbolówki, która zrobiła wysoki kozioł.

22'

To Wieteska uratował Legię. Już Krawczyk składał się do strzału po centrze Cholewiaka.

21'

Legia w tarapatach! Tym razem to wybicie piłki przez Wieteskę uratowało drużynę przed utratą kolejną bramką.

18'

Dla młodzieżowca to siódmy gol w sezonie. Podał mu Janża.

17'

Szybka akcja Górnika. Ciężar gry przeniesiony ze środka pola na lewe skrzydło. Podanie Janży w pole karne mógł powstrzymać Wieteska, ale futbolówka spadła mu za kołnierz. Był tam niepilnowany Kubica, który prostym strzałem skierował piłkę do siatki.

16'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Kubica trafia. Kontaktowa bramka dla Górnika.

15'

Kolejna wrzutka na Pekharta. Czech nie spalił, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

13'

Dośrodkowanie Josue z narożnika boiska. Wieteska wyskoczył najwyżej, ale nie przygotował sobie pozycji do strzału i w efekcie oddał niecelny strzał.

10'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale będący na spalonym Pekhart zepsuł tę akcję.

7'

Zabójczy początek legionistów. Akcja środkiem boiska. Josue obrócił się z piłką twarzą do bramki i zauważył wychodzącego przed obrońcę Pawła Wszołka. Prostopadłe zagranie trafiło do skrzydłowego, a ten, w asyście rywala, uderzył idealnie między nogą Sandomierskiego i słupkiem. Mamy już 2:0!

6'

GOOOOOOOL! PAWEŁ WSZOŁEK!

4'

Mocny cios Legii dał Górnikowi nieco więcej siły do grania, ale piłkarze Jana Urbana popełniają proste błędy. Notujemy dużo strat w ostatnim czasie.

3'

Co za otwarcie przy Łazienkowskiej! Josue był faulowany przez rywala, ale sędzia nakazał kontynuowanie gry. Opłaciło się to Legii, bo pomknął z piłką Bartosz Slisz. Pomocnik uderzył z dystansu. Strzał nie był mocny, ale zasłonięty Grzegorz Sandomierski był kompletnie zaskoczony i nie udało mu się zanotować skutecznej interwencji.

1'

GOOOOOOOOL! BARTOSZ SLISZ!

20:32

Goście od środka. Zaczynamy!

20:29

Piłkarze wychodzą na murawę. Niebawem zaczniemy.

20:20

W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami Wojskowi przegrali w Zabrzu 2:3, a jedną z bramek dla Trójkolorowych zdobył Lukas Podolski. - Górnik jest ofensywnie usposobioną drużyną. Podolski to główna gwiazda, ale śląski zespół kreuje sporo sytuacji w ataku. Musimy być znacznie bardziej skuteczni w defensywie niż w poprzednich dwóch-trzech spotkaniach. - dodaje "Vuko".

20:16

Ustępujący mistrzowie Polski zmierzą się w piątkowy wieczór z Górnikiem Zabrze, który rundy wiosennej ewidentnie nie może zaliczyć do udanych. Gracze Jana Urbana wygrali tylko trzy spotkania, a w ostatnim bezbramkowo zremisowali z Radomiakiem Radom. Nadal są jednak w tabeli wyżej niż Legia - na 9. pozycji.

20:12

- Jesteśmy po bardzo złym okresie. Przegraliśmy trzy mecze. Dla mnie to zupełnie coś nowego. Patrzymy jednak na nowe spotkanie i nową szansą. Chcemy zrehabilitować się przed naszą publicznością i zdobyć trzy punkty. Musimy zapewnić sobie w 100 proc. utrzymanie. Mówienie, że nie mamy o co walczyć jest trochę zgubne - podkreśla Vuković.

20:08

Sprawiło to, że legioniści osunęli się na 12. miejsce w tabeli, nadal z bezpieczną, sześciopunktową przewagą nad strefą spadkową. Do zakończenia sezonu już tylko trzy kolejki, więc absolutny plan minimum po fatalnej jesieni - utrzymanie, jest na wyciągnięcie ręki.

20:04

Po ewidentnym złapaniu wiatru w żagle przez Legię Warszawa, gdy podopieczni Aleksanadara Vukovicia odnieśli pięć zwycięstw i uciekli ze strefy spadkowej, pozostało już tylko wspomnienie. Najnowsze fakty są takie, że Wojskowi nie wygrali od czterech ostatnich meczów, a trzy poprzednie kończyły się ich porażkami. Kolejno z Piastem Gliwice (0:1), Pogonią Szczecin (1:3) i Stalą Mielec (1:2).