Niedziela, 24 kwietnia 2022, godz. 17:30
3 : 1
19:30

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru!

19:29

Za tydzień Legia Warszawa zagra w Mielcu ze Stalą, natomiast Pogoń Szczecin będzie mogła odpocząć, bo rozegrała już swój mecz z Rakowem Częstochowa.

• Kostas Triantafyllopoulos - 3
  • Luis Mata - 4, (Michał Kucharczyk - 3)
  • Damian Dąbrowski - 2
  • Jean Carlos Silva - 3, (Rafał Kurzawa - 3)
  • Wahan Biczachczjan - 3, (Kamil Drygas - 3)
  • Mariusz Fornalczyk - 3, (Mateusz Łęgowski - 3)
  • Kamil Grosicki - 4, (Mariusz Malec - 3)
  • Luka Zahović - 4

Legia Warszawa

• Richard Strebinger - 3
  • Lindsay Rose - 3
  • Mateusz Wieteska - 3
  • Joel Abu Hanna - , (Bartosz Kapustka - 3)
  • Paweł Wszołek - 4
  • Bartosz Slisz - 3
  • Patryk Sokołowski - 3, (Rafael Lopes - 3)
  • Yuri Ribeiro - 3
  • Josue - 3
  • Maciej Rosołek - 3
  • Benjamin Verbić - 3, (Tomas Pekhart - 3)
19:26

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń Szczecin zachowuje trzypunktową stratę do Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. Legia natomiast pozostaje w środku tabeli.

93'

Koniec meczu w Szczecinie! Pogoń wygrywa z Legią Warszawa 3:1!

92'

Paweł Wszołek dośrodkował wprost w ręce Dante Stipicy.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

88'

Josue mocno dośrodkował w pole karne Pogoni, ale żaden z graczy Legii nie dopadł do tej piłki.

87'

Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, ale nie zagrozili bramce Legii.

86'

Po akcji skrzydłem Pogoń wywalczyła rzut rożny.

84'

Końcówka meczu w Szczecinie. Pogoń mądrze się broni i nie daje Legii rozwinąć skrzydeł.

80'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Pogoni.

79'

Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne Pogoni, ale gościom udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

78'

Legia Warszawa próbuje atakować bramkę rywali, ale ciężko jest przedrzeć im się przez osłabioną defensywę gospodarzy.

75'

Mateusz Wieteska został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

73'

Ostatnia zmiana w szeregach Pogoni Szczecin. Mariusz Malec zmienił Kamila Grosickiego.

72'

W drużynie Legii Warszawa Rafael Lopes zmienił Patryka Sokołowskiego.

70'

Natomiast Tomas Pekhart pojawił się w miejsce Benjamina Verbića

70'

Dwie zmiany w Legii Warszawa. Bartosz Kapustka zmienił Joela Abu Hannę

70'

Kamil Grosicki pokusił się o indywidualną akcję, uderzył po bliższym słupku i uradował szczecińską publiczność!

69'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Kamil Grosicki podwyższa na 3:1!

68'

Natomiast Rafał Kurzawa pojawił się w miejsce Jean Carlosa Silvę.

68'

Dwie zmiany w Pogoni Szczecin. Kamil Drygas zmienił Wahana Boczachczjana

66'

Kamil Grosicki popędził skrzydłem, ale źle sfinalizował tę akcję.

63'

Po prostopadłym podaniu niefortunnie interweniował Joel Abu Hanna zagrywając piłkę pod nogi Luki Zahovića, a ten niezbyt perfekcyjnym uderzeniem dał drugie w tym meczu prowadzenie Pogoni Szczecin!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Luka Zahović zdobywa bramkę dla Pogoni Szczecin i gospodarze ponownie prowadzą!

59'

Ofensywna akcja gospodarzy, ale w końcowej jej fazie Kamil Grosicki zagrał niecelnie w pole karne Legii.

58'

W zespole Pogoni Szczecin Michał Kucharczyk zmienił Luisa Matę.

56'

Dużo walki w ostatnich minutach. Obu zespołom zależy na punktach w tym meczu.

54'

Josue z rzutu wolnego zagrał wprost w ręce Dante Stipicy.

53'

Benedikt Zech ukarany czerwoną kartką za faul tuż przed własnym polem karnym!

50'

Pogoń Szczecin już ruszała z szybkim kontratakiem, ale arbiter przerwał grę odgwizdując faul na graczu Legii.

47'

Lindsay Rose dośrodkował w pole karne Pogoni na głowę Macieja Rosołka, a ten precyzyjnym strzałem trafił w słupek bramki gospodarzy!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

W przerwie zmiana w zespole Pogoni Szczecin. Mateusz Łęgowski zmienił Mariusza Fornalczyka.

64'

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Szczecinie. Za moment wznowimy rywalizację.

18:17

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części meczu w Szczecinie. Do przerwy Pogoń remisuje z Legią 1:1.

44'

W odpowiedzi Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Bartosza Slisza, ale ten głową uderzył wysoko ponad bramką rywali.

43'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Legii Warszawa.

42'

Gospodarze wywalczyli rzut rożny po akcji prawą stroną boiska.

39'

Josue dośrodkował z rzutu rożnego do rywala, ale Damian Dąbrowski odbił piłkę barkiem, a ta wpadła do bramki Pogoni!

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Damian Dąbrowski samobójczym trafieniem doprowadza do wyrównania!

37'

Lindsay Rose popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

35'

Kamil Grosicki popędził z kontratakiem, minął Mateusza Wieteskę i oddał mocny strzał, ale piłka trafiła wprost w przeciwnika.

33'

Kolejna próba Josue, tym razem z gry, ale strzał obok bramki.

32'

Josue z rzutu wolnego trafił wprost w mur.

30'

Legia Warszawa zdołała wywalczyć rzut wolny tuż przed polem karnym gospodarzy!

27'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła w głowę Mateusza Wieteskę, a piłkę zmierzającą do bramki Legii musnął jeszcze Luka Zahović i to chyba on jest autorem tej bramki!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Pogoń Szczecin obejmuje prowadzenie po bramce Luki Zahovića!

25'

Uderzenie z rzutu wolnego bardzo niedane, ale będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

24'

Pogoń Szczecin wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Legii.

22'

W odpowiedzi Benjamin Verbić oddał mocny strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Dante Stipica.

20'

Kamil Grosicki oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki gości.

17'

Benjamin Verbić ucierpiał po starciu w środkowej strefie boiska.

15'

Paweł Wszołek dostał piłkę po prawej stronie boiska, ale zagrał bardzo niedokładnie do partnera.

13'

Kostas Triantafyllopoulos został ukarany żółtą kartką za ostre wejście w przeciwnika przy linii bocznej.

11'

Yuri Ribeiro próbował wymusić żółtą kartkę dla Mariusza Fornalczyka, ale Szymon Marciniak tylko pouczył graczy obu zespołów.

8'

Początek meczu w Szczecinie bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie chce się zbytnio otworzyć i nieśmiało atakuje skrzydłami.

6'

Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, dograł do Macieja Rosołka, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

5'

Pogoń Szczecin spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Gospodarze chcą pewnie wejść w mecz.

3'

Kamil Grosicki popędził lewą stroną boiska, zdecydował się na dośrodkowanie, ale zagrał bardzo niecelnie.

2'

Mariusz Fornalczyk ostro sfaulował Josue, ale na razie jeszcze bez kartki.

17:31

Rozpoczynamy ostatni niedzielny mecz PKO Ekstraklasy!

17:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Szczecinie. Za moment rozpoczniemy tę batalię!

17:20

Natomiast oto skład Legii Warszawa:

17:19

Tak prezentuje się skład Pogoni Szczecin na dzisiejsze spotkanie:

17:16

W jesiennym meczu obu drużyn lepsza okazała się Pogoń Szczecin wygrywając przy Łazienkowskiej 2:0. Prowadzenie Pogoni w końcówce pierwszej połowy dał Luka Zahović, a na samym początku drugiej odsłony meczu podwyższył Rafał Kurzawa. W tamtym czasie Legia była już w ogromnym ligowym kryzysie, a Pogoń tak naprawdę chyba jeszcze nie myślała o walce o mistrzostwo Polski.

17:15

Legia Warszawa na wiosnę spisywała się znakomicie. Po porażce z Wartą Poznań w połowie lutego zaczęła regularnie punktować i nawet udało się zremisować na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Na początku kwietnia Legia w ligowym klasyku także urwała punkty na wyjeździe Lechowi Poznań remisując 1:1. Jednak tydzień temu legioniści przegrali na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1 po fatalnym błędzie Lindsey Rosea.

17:10

Przez długi czas Pogoń Szczecin ścigała się z Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań w walce o mistrzostwo Polski, ale kluczowe mecze na wiosnę okazały się przegrane. Najpierw jeszcze w lutym Pogoń została rozbita u siebie przez Lecha 0:3, a w środku mijającego tygodnia także uległa Rakowowi Częstochowa 1:2. Także przy równej liczbie punktów zespół Pogoni nadal będzie w najgorszej sytuacji. Dodatkowo przyszła niespodziewana porażka z Wisłą Płock i w efekcie tych wszystkich zdarzeń "Portowcy" muszą odrabiać straty do czołówki.

17:05

Natomiast Legia Warszawa obecnie zajmuje dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Wciąż obecny mistrz Polski musi walczyć o ligowe punkty, ale widmo spadku znacznie się oddaliło. Nad szesnastą w tabeli Wisła Kraków zespół z Warszawy ma obecnie siedem punktów przewagi.

17:00

Pogoń Szczecin po porażce w środku tygodnia z Rakowem Częstochowa znacznie zmniejszyła swoje szanse na tytuł mistrza Polski, ale "Portowcy" nie zamierzają się poddawać w walce o najwyższe cele. Obecnie Pogoń traci sześć punktów do pozycji lidera PKO Ekstraklasy, ale zarówno Lech Poznań jak i Raków Częstochowa rozegrały już swoje mecze. Pogoń raczej utrzyma podium, bo nad czwartą Lechią Gdańsk ma siedem punktów przewagi.

16:56

Niemalże gotowy stadion w Szczecinie będzie się dzisiaj prezentować znakomicie!

16:55

Witamy serdecznie! W ostatnim niedzielnym meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym stadionie z Legią Warszawa. Na relację z tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.