• Damian Kądzior - 4 (Kristopher Vida - bez oceny)
  • Tihomir Kostadinov - 2 (Rauno Sappinen - 3)
  • Kamil Wilczek - 5
93'

Koniec meczu! Wisła Kraków remisuje z Piastem Gliwice 2:2. Jedno "oczko" raczej nie urządza żadnej ze stron

93'

Atak Piasta raczej przypominał oddalenie gry od własnej połowy niż walkę o komplet punktów.

91'

Atak pozycyjny gospodarzy w środku pola. Nie są w stanie przebić się w okolice pola karnego Piasta, co nie podoba się kibicom "Białej Gwiazdy".

90'

Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej połowie.

89'

Michal Skvarska zmienia Enisa Fazlagicia.

87'

Kristpher Vida zmienia Damiana Kądziora.

84'

Przerwa w grze. Na murawie leży Damian Kądzior.

84'

Gospodarze byli bliscy prowadzenie! Po płaski podaniu Dora Hugiego Frantiiska Placha mógł zaskoczyć... Constantin Reiner! Bramkarz Piasta zdołał złapać piłkę po niefortunnym zagraniu kolegi!

81'

Nieudane zagranie Luisa Fernandeza w pole karne. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

79'

Constantin Reiner zmienia Michała Kapita.

78'

Zablokowane dośrodkowanie Alexandrosa Katranisa.

78'

Nieco ponad 10 minut do końca regulaminowego czasu gry. Kto sięgnie po komplet punktów?

76'

12 007 widzów na stadionie.

75'

Elvis Manu próbował przedrzeć się środkiem w pole karne. Anemiczny strzał nie sprawił problemu Frantiskowi Plachowi.

74'

Jazda! Jazda! Jazda! Biała Gwiazda!

- niesie się z trybun

74'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Białej Gwiazdy".

73'

Mikołaj Biegańśki ratuje Wisłę przed utratą gola! Alexandro Katranis podaje w "szesnastkę" do Rauno Sappinena, którego uderzenie z woleja paruje bramkarza Wisły!

71'

Wisła Kraków - Piast Gliwice

• 16 Strzały 11
  • 6 Strzały celne 5
71'

Frantisek Plach odbija piłkę przed siebie po uderzeniu Luisa Fernandeza z rzutu wolnego. Dopada do niej Dor Hugi, który wpisuje się na listę strzelców!

71'

WISŁA WYRÓWNUJE! DOR HUGI TRAFIA DO SIATKI!!!

70'

Frantisek Plach skrupulatnie ustawia mur...

69'

Jakub Czerwiński upomniany żółtą kartką za faul na Elvisie Manu. Do bramki gości ok. 20 metrów.

67'

Konrad Gruskzowski uderza obok bramki

64'

Michal Frydrych wyskakuje najwyżej w polu karnym i uderza głową tuż nad poprzeczką!

63'

Kolejny atak gospodarzy przynosi rzut rożny.

62'

I od razu pokazuje się Dor Hugi. Przedarł się prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie nie znalazło adresata.

62'

Jerzy Brzęczek reaguje zmianą. Stefan Savić schodzi, Dor Hugi wchodzi.

61'

Z pierwszym dośrodkowaniem z rzutu rożnego poradzili sobie gospodarze, ale poprawka Jakuba Czerwińskiego znalazła przed bramką Kamila Wilczka, który z bliska dopełnia formalności!

61'

GOL DLA PIASTA! DUBLET KAMILA WILCZKA!!!

59'

Rzut wolny dla Piasta z ok. 25 metrów. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Tom Hateley. Piłka odbiła się od głowy stojącego w murze Zdenka Ondraska i wyszła na rzut rożny.

18:47

Wyjaśniona kwestia rzutu karnego

57'

To powinien być gol dla gości! Olbrzymi błąd we własnym polu karnym popełnił Joseph Colley i w sobie tylko znany sposób Kamil Wilczek nie skierował piłki do siatki z bliska, po dośrodkowaniu Damiana Kądziora!

55'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkuje Ariel Mosór. Mikołaj Biegański broni, rehabilitując się za sprokurowany rzut karny!

53'

Goście poczuli krew i rzucili się do ataku. Tym razem atak zawodników Waldemara Fornalika udało się odeprzeć przed polem karnym "Białej Gwiazdy".

51'

KAMIL WILCZEK NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, mierzone uderzenie przy słupku. Wyciągnięty jak struna Mikołaj Biegański nie zdołał sięgnąć piłki!

50'

Szymon Marciniak nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Piasta po faulu Mikołaja Biegańskiego na Rauno Sappinenie!

48'

Nie powiodła się akcja Rauno Sappinena. Mikołaj Biegański wznawia grę z "piątki".

46'

Prawą stroną przedarł się Konrad Gruszkowski, który centruje w pole karne do Zdenka Ondraska. Ten uderza głową obok bramki.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

... a za Tihomira Kostadinova pojawia się Ruano Sappinen.

46'

Podwójna zmiana w Piaście na drugą połowę: Alexandros Katranis w miejsce Jakuba Holubka...

18:26

Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega przerwa w ostatnim weekendowym meczu 27. kolejki między Wisłą a Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po trafieniu Stefana Savicia. Dodatkowo zawodnicy Jerzego Brzęczka mieli po 2 słupki i poprzeczki.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków prowadzi z Piastem Gliwice "tylko" 1:0.

44'

Frantisek Plach paruje strzał Elvisa Manu na poprzeczkę! Gdyby nie on, to Piast przegrywałby już co najmniej dwiema bramkami!

43'

W odpowiedzi z ostrego kąta uderzył Michał Kaput. Mikołaj Biegański paruje jego próbę.

40'

A teraz bliski szczęścia był Zdene Ondrasek! Po dośrodkowaniu z prawej strony Stefana Savicia Czech wyskakuje najwyżej i uderza głową tak, że piłka ociera lewy słupek!

38'

Była poprzeczka po strzale Michala Frydrycha, teraz słupek obija Elvis Manu! To powinna być druga bramka dla gospodarzy!

37'

Po strzelonej bramce Stefan Savić i Zdenek Ondrasek unieśli koszulkę Alana Urygi, pokazując wsparcie kontuzjowanemu koledze.

35'

Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego w pole karne. Stamtąd Jakub Czerwiński uderza obok bramki Wisły.

34'

Gospodarze idą za ciosem. Tym razem strzał z ok. pola karnego w ostatniej chwili blokuje Tom Hateley.

32'

Wisła Kraków - Piast

• 7 Strzały 3
  • 2 Strzały celne 1
31'

Austriak był bezbarwny przez pół godziny, ale teraz znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie!

Lewą stroną urwał się Elvis Manu, który zabrał się z piłką w pole karne. Jego strzał został zablokowany, ale piłka spadła na nogę Stefana Savicia, który z kilku metrów posyła ją do siatki!

31'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM STEFAN SAVIĆ!!!

29'

I kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta. Frantisek Plach pewnie chwyta piłkę.

28'

Poprzeczka ratuje gości przed utratą gola! Po centrze z rzutu rożnego bliski szczęścia był Michal Frydrych!

27'

Enis Fazlagić decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka musnęła czuprynę Ariela Mosóra, a Frantisek Plach paruje piłkę na rzut rożny.

17:58

Liczymy na podtrzymanie tradycji

24'

... i posyła ją w pole karne, gdzie żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcję.

24'

Niesieni donośnym dopingiem gospodarze wywalczyli rzut rożny. Marko Poletanović ustawia piłkę w prawym narożniku...

23'

Tomas Huk upomniany żółtą kartką za zagranie ręką.

22'

53% Posiadanie piłki 47%

21'

Mocne podanie Michała Kaputa do Arkadiusza Pyrki. Piłka przekroczyła linię boczną i akcja Piasta spaliła na panewce.

17'

Nie wyszło środkiem, to zawodnicy Jerzego Brzęczka zaatakowali prawą. Piłkę po dośrodkowaniu Konrada Gruszkowskiego spokojnie chwyta Frantisek Plach.

16'

Luis Fernandez zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

14'

Trochę chaotyczna gra w środku pola. Ostatecznie piłkę przejęli gospodarze.

12'

Damian Kądzior uderza z pola karnego. Pomylił się nieznacznie!

10'

Stefan Savić próbował przedrzeć się lewą stroną. Nie poradził sobie z Arkadiuszem Pyrką, który tak nabił Austriaka, że goście wznawiają grę z autu.

8'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ariel Mosór główkuje obok bramki.

7'

Kamil Wilczek nic nie robił sobie z próbującego go blokować Konrada Gruszkowskiego. Doświadczony napastnik Piasta znalazł się z piłką w polu karnym i uderza w stronę bramki, Mikołaj Biegański paruje na rzut rożny!

4'

Joseph Colley upomniany żółtą kartką za faul.

3'

Błąd Ariela Mosóra w środku pola. Na szczęście Elvis Manu nie skorzystał z okazji.

1'

Od razu rzuciła się do ataku "Biała Gwiazda". Najpierw strzał Marko Poletanovicia został zablokowany, a po chwili spokojnie interweniuje już Frantisek Plach.

1'

Szymon Marciniak gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

17:27

Obie ekipy są już na murawie! Za moment rozpoczęcie spotkania!

17:23

- Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest to spotkanie dla Wisły i wiemy, że dla nich każdy mecz jest o być albo nie być. I na takie spotkanie się przygotowujemy. Spodziewamy się zespołu zdeterminowanego, jak i zespołu, który potrafi grać w piłkę. My też w ostatnim czasie jesteśmy w dobrej dyspozycji, a przede wszystkim liczę na to, że utrzymaliśmy tę dyspozycję po przerwie - stwierdził Waldemar Fornalik.

17:19

Co ciekawe, w poprzedniej kolejce Piast przywiózł już z Krakowa komplet punktów. Przed przerwą na mecze reprezentacji ograł przy Kałuży Cracovię 1:0 po golu Damiana Kądziora.

17:17

W niedzielę przyjeżdża do Krakowa rywal, który nie przegrał od sześciu spotkań. I taki, który stracił w nich zaledwie jedną bramkę. Szkoleniowiec Wisły zdaje sobie sprawę ze skali trudności. - Znamy się z trenerem Fornalikiem bardzo dobrze. Jego zespoły cechuje żelazna organizacja gry. Piast to drużyna, która bardzo dobrze broni. Nie pozwala rywalowi na kreowanie sytuacji. My jesteśmy jednak w takim momencie, że potrzebujemy punktów, potrzebujemy zwycięstw. Żeby to zrobić, trzeba zagrać rozsądnie - powiedział Jerzy Brzęczek.

17:15

Przed Wisłą osiem meczów prawdy, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy w kolejnym sezonie „Biała Gwiazda” będzie dalej grać w elicie czy jedynie w I lidze. Obecnie do bezpiecznego miejsca krakowianie tracą cztery punkty.