• Christian Clemens - 2 (Christian Clemens - 3)
  • Ilkay Durmus - 2
  • Łukasz Zwoliński - 3
22:04

(Poza boiskiem) Po ostatnim gwizdku sędziego żółtą kartką został upomniany trener gospodarzy, Aleksandar Vuković.

96'

Koniec meczu! Legia Warszawa pokonuje na własnym stadionie Lechię Gdańsk 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Paweł Wszołek i Tomas Pekhart, a dla gości honorowe Łukasz Zwoliński.

96'

Miękkie zagranie w pole karne Legii, gdzie wychodzący z bramki Richard Strebinger staranował kolegę. Goście grali, ale ich strzał z pola karnego został zablokowany.

95'

Przerwa w grze. Na murawie leży Tomas Pekhart, który ucierpiał w starciu. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

95'

Dalekie zagranie do Rafaela Lopesa, który był na spalonym.

94'

Na drugi korner w pole karne gospodarzy pobiegł Dusan Kuciak! Gospodarze wybronili się i chcieli ruszyć z kontrą, ale została ona zastopowana za linią środkową.

93'

Maciej Gajos uderza bezpośrednio z ostrego kąta i po rykoszecie piłka obija poprzeczkę!

93'

Lindsay Rose fauluje Bassekou Diabate blisko linii bocznej pola karnego. Może być groźnie.

92'

Dośrodkowanie na bliższy słupek nie znalazło adresata

92'

Mattias Johansson wybija piłkę szczupakiem na rzut rożny po dośrodkowaniu z lewej strony.

90'

Damian Sylwestrzak dolicza co najmniej 6 minut do drugiej połowy.

90'

Rafael Lopes zmienia Josue.

89'

Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Richarda Strebingera.

88'

Bramka kontaktowa dodała przyjezdnym sił. Atak prawą stroną przynosi im rzut rożny.

86'

Bassekou Diabate zmienia Mario Malocę. Trener Lechii Tomasz Kaczmarek wzmacnia ofensywę.

85'

Legioniści ruszyli z kontrą trzech na dwóch! Podanie z prawej strony w pole karne zostaje zablokowane przez wracających defensorów Lechii!

84'

Jurgen Celhaka zastępuje Patryka Sokołowskiego.

83'

Mocne, dochodzące dośrodkowanie Ilkaya Durmusa z prawej strony na dalszy słupek, skąd strzał głkową Kacpra Sezonienki został zablokowany przez obrońcę Legii w taki sposób, że piłkę z bliska do siatki kieruje niepilnowany Łukasz Zwoliński!

83'

LECHIA ŁAPIE KONTAKT! GOL ŁUKASZA ZWOLIŃSKIEGO!!!

80'

A teraz było groźnie pod drugą bramką! Maciej Gajos przedostał się z piłką w "szesnastkę" i przerzuca ją nad wychodzącym z bramki Richardem Strebingerem. Nie zdołał jej jednak skierować w stronę bramki, a żaden z kolegów nie ruszył, by "zamknąć" akcję!

79'

Rafał Pietrzak zmienia Conrado.

78'

Gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie! Po błędzie Mario Malocy pierwszy strzał paruje Dusan Kuciak, a dobitkę blokuje wślizgiem Michał Nalepa!

76'

18 652 widzów na trybunach.

75'

A teraz przed szansą stanął Kacper Sezonienko. Nie wykorzystał jej - uderzył obok bramki gospodarzy.

74'

Po dośrodkowaniu z lewego narożnika najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Nalepa, którego strzał głową efektownie paruje Richard Strebinger!

73'

Legia - Lechia

• 15 Strzały 3
  • 8 Strzały celne 1
21:37

21:37 przy Łazienkowskiej

72'

Josue dostaje dobre podanie, choć odrobinę spóźnione. Dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

70'

... a za Christiana Clemensa pojawia się Kacper Sezonienko.

70'

... Maciej Gajos zmienia Jakuba Kałuzińskiego...

70'

Potrójna zmiana w Lechii: Flavio Paixao w miejsce Marco Terrazzino...

70'

Po rzucie rożnym gospodarze wybijają piłkę na 20. metr, skąd na strzał z woleja zdecydował się Conrado. Wysoko nad poprzeczką.

69'

Lirim Kastrati zmienia Pawła Wszołka.

68'

Joseph Ceesay ruszył prawą stroną .Jego dośrodkowanie zablokował Artur Jędrzejczyk. Goście wywalczyli rzut rożny.

66'

Marco Terrazzino upomniany żółtą kartką.

65'

Paweł Wszołek pognał prawą stroną i posyła piłkę na dalszy słupek do Tomasa Pekharta. Ten głową kieruje ją do bramki pomimo interwencji Dusana Kuciaka!

65'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM TOMAS PEKHART!!!

64'

Próba kontry Lechii w postaci lagi do Łuksza Zwolińskiego spaliła na panewce.

61'

Kontrę Josue przerywa faulem taktycznym Jarosław Kubicki. Sędzia Damian Sylwestrzak nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

61'

Atak Lechii prawą stroną przynosi rzut rożny. Gospodarze radzą sobie bez problemu z dośrodkowaniem z prawego narożnika.

60'

53% Posiadanie piłki 47%

58'

Ilkay Durmus faulowany przez Ilkaya Durmusa. Rzut wolny dla gości ze środka boiska.

56'

Przerwa w grze. Na murawie leży zawodnik Legii.

55'

Josue decyduje się na strzał z dalszej odległości. Sporo brakowało mu do celu.

52'

... i żółta kartka również na koncie Dusana Kuciaka.

52'

I są. Żółtą kartką upomniany Josue...

52'

Jeszcze doszło do przepychanki między Josue a Dusanem Kuciakiem. Będą kartki!

51'

Mattias Johansson pada w polu karnym Lechii i rozlega się gwizdek sędziego. Zdaniem sędziego Szwed chciał wymusić "jedenastkę" za co został upomniany żółtą kartką.

49'

Bez wiary w powodzenie zaatakowali teraz goście. Piłkę w polu karnym spokojnie chwyta Richard Strebinger.

48'

Pod bramką Dusana Kuciaka nie było zagrożenia po rzucie rożnym.

47'

Dawno kibice Legii nie rzucali śnieżkami. Damian Sylwestrzak na moment przerywa spotkanie.

46'

Szybki przechwyt gospodarzy i piłkę na 25. metrze dostaje Maciej Rosołek. Jego strzał został zablokowany - rzut rożny.

46'

Lechia zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

20:56

Gdyby nie Dusan Kuciak, to po stronie strat goście mieliby 2-3 bramki, a nie "tylko" jedną. Doświadczony bramkarz dwoił się i troił między słupkami, by bronić strzały legionistów. Jego vis a vis - Richard Strebinger - miał jedną okazję do "wykazania się", kiedy sparował strzał Łukasza Zwolińskiego z ostrego kąta.

Momentami gospodarze mieli miażdżącą przewagę, Grali szybciej, odważniej i bardziej zdecydowanie.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi z Lechią Gdańsk po bramce Pawła Wszołka.

45'

+3' Składna akcja Legii prawą stroną zakończona dośrodkowaniem Pawła Wszołka do Patryka Sokołowskiego. Ten uderza zza pola karnego w środek bramki, gdzie stał Dusan Kuciak.

45'

+1' Artur Jędrzejczyk upomniany żółtą kartką za faul na Jakubie Kałuzińskim.

45'

Ilkay Durmus uderza z dystansu wysoko nad poprzeczką.

42'

Kibice Legii rzucają śnieżkami w zawodników Lechii...

Dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie po zgraniu - przed bramką - czekali rośli zawodnicy Lechii. Żaden z nich nie zdołał skierować piłki do siatki.

41'

Zawodnikom Tomasza Kaczmarka udało się wyjść z piłką za linię środkową! Łukasz Zwoliński dostaje piłkę w polu karnym i jego strzał z ostrego kąta paruje Richard Strebinger.

38'

Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką Lechii.

37'

Kapitalna parada Dusana Kuciaka ratuję gości przed utratą gola! Wyciągnięty jak struna paruje strzał Tomasa Pekharta za linię końcową!

35'

Anemiczny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie sprawił problemu bramkarzowi Lechii.

36'

Maciej Rosołek uderza ze skraju pola karnego w lewy (bliższy) górny róg. Dusan Kuciak paruje piłkę na rzut rożny!

20:36

Paweł Wszołek

32'

Gospodarze byli blisko podwyższenia prowadzenia! Najpierw Josue obija słupek po technicznym uderzeniu zza linii 16. metra, a po chwili Dusan Kuciak broni strzał Tomasa Pekharta!

29'

Mateusz Wieteska dalekim zagranie wypuścił Pawła Wszołka, który po tym, jak ograł Mario Malocę, wbiegł z piłką w pole karne i płaskim uderzeniem pokonuje Dusana Kuciaka!

29'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM PAWEŁ WSZOŁEK!!!

20:27

Kibice Lechii w Warszawie

24'

Artur Jędrzejczyk przechwycił piłkę i pognał z nią w stronę pola karnego gości. Tuż przed nim stracił ją na rzecz Michała Nalepy.

23'

Atak Legii prawą stroną przerywa Conrado, który ruszył w stronę bramki gospodarzy. Kilka metrów za linią oddzielającą środek boiska stracił piłkę.

22'

72% Posiadanie piłki 28%

21'

Conrado ruszył lewą stroną, gdzie fauluje go wracający Josue. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne nie znalazło gdańskiego adresata.

20'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

19'

Nie wyszło lewą, to zawodnicy Aleksandara Vukovicia zaatakowali prawą stroną. Po płaskim zagraniu w "szesnastkę" obrona Lechii wyjaśnia sytuację wybiciem za linię końcową.

18'

Maciej Rosołek miał dużo miejsca na lewej stronie i wrzuca na dalszy słupek. Z kilku metrów głową obok bramki uderzył Paweł Wszołek.

16'

Z kontrą chcieli teraz wyjść gdańszczanie. Niedokładne podanie Marco Terrazzino zepsuło tę szansę.

14'

Dusan Kuciak nie chciał ryzykować łapanie piłki po mocnym uderzeniu Artura Jędrzejczyka z narożnika pola karnego. Piąstkuje daleko, ale gospodarze dalej są przy piłce.

12'

Josue ograł z "siatką" w środku pola Jakuba Kałuzińskiego. Młodzieżowiec przerywa akcję rywala faulem taktycznym.

20:13

10'

Tomas Pekhart dostaje piłkę w polu karnym i jego płaski strzał broni Dusan Kuciak. Nawet gdyby Czech trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

8'

Mario Maloca pokazuje, że jest już wszystko w porządku.

7'

Mario Maloca ucierpiał w starciu z Mattiasem Johanssonem. Wydaje się, że Chorwat będzie za moment w stanie grać dalej.

6'

Zrobiło się w miarę przejrzyście, więc gra zostaje wznowiona.

4'

Czekamy...

2'

Kolejny atak Legii prawą stroną nie przynosi powodzenia. Kontrę Lechii przerywa sędzia. Kibice odpalili race i gęsty dym unosi się nad murawą.

1'

Od razu prawą stroną zaatakowali gospodarze. Sytuację wyjaśnia Conrado.

1'

Damian Sylwestrzak gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

19:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

19:47

Przed przerwą na reprezentację Legia zremisowała na wyjeździe z Rakowem 1:1, zaś Lechia wygrała u siebie z Górnikiem Łęczna 2:0.

19:25

Poza kadrą Legii Boruc, Kapustka, Kharatin, Ribeiro, Miszta, Nawrocki czy Muci.

19:25

Ławka rezerwowych Legii: Kikolski, Kastrati, Celhaka, Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Mladenovic, Włodarczyk, Verbić.

19:25

Poza kadrą Lechii Hadary, Makowski i Kryeziu.

19:24

Ławka rezerwowych Lechii: Buchalik, Pietrzak, Tobers, Gajos, Diabate, Paixao, Stec, Biegański, Sezonienko.

19:24

Są wyniki, będą kibice. Ponad 24 tys. zasiądzie dziś przy Łazienkowskiej, by dopingować ustępującego mistrza Polski w walce o awans na dziesiąte miejsce. Do stolicy zawitała Lechia, która na wyjazdach zanotowała pięć porażek z rzędu.