• Maciej Rosołek - 3 (Benjamin Verbić - bez oceny)
  • Tomas Pekhart - 3 (Rafael Lopes - 3)
94'

Benjamin Verbić ruszył z piłką lewą stroną. Podaje na prawo do Pawła Wszołka, którego zagranie w pole karne nie znajduje adresata.

I sędzia Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni. W hicie 26. kolejki Raków remisuje z Legią (1:1)

93'

(Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany Aleksandar Vuković za dyskusje. Jego zdaniem Patryk Kun faulował wychodzącego na czystą pozycję Pawła Wszołka. Szymon Marciniak był odmiennego zdania .

92'

Hiszpan był bardzo bliski dubletu! Uderzył z woleja z ok. prawego narożnika pola karnego i piłka odbija się od poprzeczki! Dużo szczęścia mieli teraz gości!

91'

Benjamin Verbić wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Iviego Lopeza.

90'

Szymon Marciniak dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Przewinienie Artura Jędrzejczyka na prawej stronie. Piłka ustawiona między linią boczną pola karnego i linią boczną boiska.

89'

Rafael Lopes upomniany żółtą kartką za faul.

87'

Vladan Kovacević spokojnie chwyta piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Mattiasa Johanssona.

87'

I mamy kolejny debiut w Ekstraklasie. Benjamin Verbić w miejsce Macieja Rosołka.

85'

Legioniści ofiarnie blokują strzał Iviego Lopeza zza pola karnego.

84'

Marek Papszun reaguje zmianą: wchodzi Milan Rundić, schodzi Mateusz Wdowiak.

83'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka na koncie Giannisa Papanikolaou!

Grekowi wstylu kung-fu powalił Pawła Wszołka!

81'

I mamy debiut w Ekstraklasie. Ilja Szkurin zastępuje Vladislavsa Gutkovskisa.

79'

Gospodarze idą za ciosem! Goście ratują się wybiciem z pola karnego na uwolnienie.

16:39

"Dzieje się"

78'

Nie ma gola dla Rakowa! Lewą flanką urwał się Mateusz Wdowiak, który podaje w "szesnastkę" do wbiegajacego Deiana Sorescu. Ten płasko uderza bez przyjęcia w stronę, ale na linii strzału znalazł się zdezorientowany... Vladislavs Gutkovskis!

76'

Z kontrą próbowali wyjść teraz zawodnicy Aleksandara Vukovicia. Rafael Lopes nie zdołał jednak zgrać głową w tempo do rozpędzonego Pawła Wszołka.

75'

Walerian Gwilia podaje na prawą stronę do Deiana Sorescu. Uprzedził go Maciej Rosołek, który jeszcze zdołał wybić piłkę zanim opuściła linię końcową.

74'

52% Posiadanie piłki 48%

73'

Gospodarze poszli za ciosem i niewiele brakowało, by prowadzili! Mateusz Wdowiak minimalnie chybił, posyłając piłkę z kilkunastu metrów tuż obok lewego (dalszego) słupka!

71'

IVI LOPEZ NIE MYLI SIĘ!!!

Pewnie wykonany rzut karny przez Hiszpana! Uderzył mocno przy lewym słupku, zmylony Cezary Miszta rzucił się w stronę prawego!

69'

Szymon Marciniak nie ma wątpliwości! Mateusz Wieteska fauluje w "szesnastce" Deiana Sorescu!

68'

Ciekawie zapowiadała się akcja Rakowa do momentu dośrodkowanie Iviego Lopeza. Przeciągnięta próba Hiszpana.

67'

Ben Lederman upomniany żółtą kartką za faul. Tym samym ominie go mecz 2 kwietnia z Wartą Poznań.

65'

Zakotłowało się przed bramką gości po rzucie rożnym. Dwa-trzy strzały zablokowane.

16:23

Seria zostanie przedłużona?

63'

Po chwili Fran Tudor centruje na dalszy słupek do Iviego Lopeza. Zabrakło mu centymetrów, by uderzyć głową w stronę bramki.

61'

Mateusz Wdowiak przejmuje piłkę w środku pola, by natychmiast zagrać na prawą stronę do Deiana Sorescu. Ten nie miał szans, by opanować ją opanować przed linią końcową boiska.

59'

Walerian Gwilia zmienia Andrzeja Niewulisa. Zatem opaskę kapitana przejmuje Tomas Petrasek.

57'

Faulem taktycznym Mateusz Wieteska przerywa akcję Frana Tudora. Żółta kartka.

57'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

56'

Artur Jędrzejczyk zmienia Yuri Ribeiro, który zgłaszał niedyspozycję.

56'

Josue prostopadłym podaniem uruchomił Macieja Rosołka. Ten altruistycznie podaje przed bramkę do Rafaela Lopesa, ale uprzedził to Tomas Petrasek wybiciem za linię końcową.

54'

Za mocne podanie Iviego Lopeza w pole karne do Vladislavsa Gutkovskisa. Cezary Miszta wznawia grę z "piątki".

53'

Mattias Johansson posyła dalekie zagranie do Macieja Rosiłka. Ten nie zdołał jej opanować, co wykorzystał - na raty - Vladan Kovacević.

50'

Cezary Miszta ratuje Legię przed utratą gola! Wygrywa pojedynek z Mateuszem Wdowiakiem!

48'

A teraz Lindsay Rose intuicyjnie uderza z kilku metrów i trafia w Vladana Kovacevicia!

48'

I jeszcze jeden po interwencji Patryka Kuna...

47'

Atak Legii przynosi rzut rożny z prawej strony.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

16:03

[WIDEO] 45. minuta. Gol Pawła Wszołka

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. W hicie 26. kolejki Raków przegrywa przed własną publicznością po bramce Pawła Wszołka.

45'

+1' Przerwa w grze. Na murawie leży Vladislavs Gutkovskis.

45'

2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Jurgen Celhaka przejmuje piłkę w środku pola, podholował kilka metrów i podaje do Macieja Rosołka. Ten urywa się obrońcy Rakowa i podaje wzdłuż linii pola bramkowego. Rafael Lopes nie zdołał skierować piłki do siatki, ale uczynił to "zamykający" akcję Paweł Wszołek!

45'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM PAWEŁ WESZOŁEK!!!

43'

Jurgen Celhaka wybija piłkę na aut. W ten sposób oddalił niebezpieczeństwo z własnego pola karnego.

42'

Dośrodkowanie Patryka Kuna z lewej strony blokuje Mattias Johansson. Korner dla Rakowa.

41'

Źle rozegrany rzut wolny przez Rakowa mógł zapoczątkować kontrę Legii. Paweł Wszołek nie zabrał piłki Patrykowi Kunowi; dodatkowo rywala. Kartki nie ma.

40'

Najwięcej ataków częstochowian jest prawą stroną. Sęk w tym, że zagrania w pole karne nie znajdują właściwego zawodnika.

39'

Mateusz Wieteska, po centrze Josue z prawego narożnika, główkuje obok bramki Rakowa.

37'

Rzut wolny dla Legii z ok. 35 metrów. Tomas Petrasek wybija piłkę za linię końcową po dośrodkowaniu Josue.

36'

Raków - Legia

• 5 Strzały 1
  • 2 Strzały celne 0
36'

Po przebite Bartosz Slisz musiał wybijać piłkę sprzed linii bramkowej! Jeszcze uderzał obok bramki Ivi Lopez.

35'

I jeszcze jeden rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu Deiana Sorescu.

34'

Ivi Lopez centruje w okolice lewego narożnika pola bramkowego. Tam Maciej Rosołek wybija za linię końcową.

33'

Fran Tudor faulowany w środku pola przez Jurgena Celhakę. Do bramki Legii ok. 35 metrów.

31'

Cezary Misza spokojnie chwyta piłkę przed bramką po nieudanym dośrodkowaniu.

29'

Dośrodkowanie Macieja Rosołka nie znajduje adresata.

27'

Tomas Pekhart nie jest w stanie grać, więc konieczna jest zmiana. Na murawie jest już Rafael Lopes.

26'

Giannis Papnikolaou upomniany żółtą kartką za faul.

25'

Po krótkim rozegraniu Mateusz Wdowiak wrzuca w pole karne, gdzie sytuację wyjaśnia Mateusz Wieteska.

25'

Maciej Rosołek upomniany żółtą kartką za faul na Mateuszu Wdowiaku.

23'

Zupełnie nieudany strzał Bartosza Slisza. Posłał piłkę wysoko nad bramką Rakowa.

22'

Kolejna próba Hiszpana zza pola karnego. Tym razem Cezary Miszta piąstkuje!

20'

62% Posiadanie piłki 38%

20'

Mocny strzał Iviego Lopeza z dystansu. Piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę.

18'

Nieudane dośrodkowanie Deiana Sorescu z prawej strony. Grę z "piątki" wznawia Cezary MIszta.

18'

Od kilku minut przewaga jest po stronie gospodarzy. Zrobiło się gorąco w polu karnym po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, a po chwili Ben Lederman nie zdołał uderzyć zza linii 16. metra.

15'

Strata gości w środku pola mogła zacząć groźną kontrę zawodników Marka Papszuna. Jednak podanie Giannisa Papanikolaou na prawo do Deiana Sorescu było niedokładne.

14'

Paweł Wszołek faulem przerywa rajd Patryka Kuna.

12'

Składna akcja gospodarzy środkiem. Piłkę na prawej stronie dostaje Deian Sorescu, który centruje na 8. metr do Vladislavsa Gutkovskisa, lecz ten nie zdołał uderzyć głową w stronę bramki.

11'

Ivi Lopez uderza bezpośrednio z rzutu wolnego w stronę bliższego słupka. Czujny Cezary Miszta piąstkuje!

10'

Mistrzowie Polski mają uwagi do sędziego, że ten nie przerwał gry, gdy na murawie leżał Tomas Pekhart. "Krzesełko" w walce o górną piłkę, dodatkowo został trafiony ręką w twarz.

Konieczna jest interwencja sztabu medycznego, a na rozgrzewce jest Rafael Lopes.

9'

Kontra gospodarzy w postaci dalekiego zagrania na wolne pole do Mateusza Wdowiaka. Ten ograł z "siatką" Mattiasa Johanssona, który nie chcąc pozwolić rywalowi na wbiegnięcie w pole karne, sfaulował rywala. Rzut wolny blisko linii bocznej pola karnego.

8'

a teraz skrzydłowy Legii "ostemplował" nogę Giannisa Papanikolaou. Szymon Marciniak nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

6'

Mimo pressingu Iviego Lopeza Mateusz Wieteska dokładnie posyła piłkę na ponad 30 metrów do Pawła Wszołka. Ten, o dziwo, nie zdołał jej opanować przed linią boczną.

5'

Gospodarze zepchnięci do głębokiej defensywy. Tracą piłkę ok. 30 metrów od własnej bramki, ale sędzia dopatrzył się przewinienia.

4'

Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie dalekim wybiciem sytuację wyjaśnia Tomas Petrasek.

3'

Tomas Pekhart poradził sobie na lewej stronie pola karnego z rodakiem, Tomasem Petraskiem. Podanie napastnika Legii przed bramkę przecina Fran Tudor, który wybija na rzut rożny.

1'

Zagranie z głębi pola na lewą stronę do rozpędzonego Patryka Kuna. Nie dość, że uprzedził go Mattias Johansson, który wybija piłkę na aut, to jeszcze sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

1'

Szymon Marciniak gwiżdże i spotkanie zaczynają gospodarze!

14:58

Kapitanami są defensorzy - Andrzej Niewulis i Mateusz Wieteska.

14:56

Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:53

W rundzie jesiennej Raków wygrał w Warszawie 3:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Mahir Emreli (33') i Igor Kharatin (70'), a dla przyjezdnych dwukrotnie Ivi Lopez (29' z karnego i 57') oraz Fran Tudor (53').

Jak będize dzisiaj?

14:51

Zagrożeni pauzą w następnej kolejce*

• Raków: Fran Tudor (7 żółtych kartek), Patryk Kun, Ben Lederman, Fabio Sturgeon - wszyscy po 3 żółte kartki
  • Legia: Igor Kharatin - 3 żółte kartki

2 kwietnia Raków wybierze się do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą Poznań (godz. 15). 5 godzin później Legia zmierzy się u siebie z Lechią Gdańsk.

14:48

Skład Legii Warszawa

Rezerwowi: Richard Strebinger - Mateusz Hołownia, Igor Kharatin, Ernest Muci, Rafael Lopes, Kacper Skibicki, Szymon Włodarczyk, Artur Jędrzejczyk, Benjamin Verbić.

14:45

Po 25 kolejkach Raków jest wiceliderem z 51 punktami na koncie. Do przewodzącej Pogoni piłkarze Marka Papszuna tracą 2 "oczka", a za plecami jest Lech Poznań (49 punktów).

Z kolei legioniści, którzy w 3 ostatnich meczach zdobyli komplet punktów (podobnie jak Raków), awansowali na 11. miejsce dzięki 31 punktom. Dzisiejsza wygrana pozwoli wyprzedzić Stal i Cracovię (po 32 punkty) i zrównać się z Piastem.

14:42

Skład Rakowa Częstochowa

Rezerwowi: Kacper Trelowski - Milan Rundić, Sebastian Musiolik, Jakub Arak, Szymon Czyż, Fabio Sturgeon, Wiktor Długosz, Ilja Szkurin, Walerian Gwilia.

14:40

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

14:35

Gdyby ktoś powiedział, że w hicie 26. kolejki Ekstraklasy mistrz Polski będzie walczył o... oddalenie się od strefy spadkowej, a Raków - wicemistrz - był wiceliderem mierzącym w najwyższy stopień podium, to mało kto brałby tę wróżbę poważnie. A tak jest naprawdę!

Za 25 minut Raków podejmie Legię Warszawa! Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak...