• Luis Fernandez - 4 (Elvis Manu - 3)
  • Stefan Savić - 2 (Mateusz Młyński - 3)
  • Zdenek Ondrasek - 3
93'

Chwilę po tym trafieniu sędzia Damian Sylwestrzak gwiżdże po raz ostatni! Pogoń Szczecin gromi Wisłę Kraków aż 4:1!

93'

Damian Dąbrowski zagrywa miękko w "szesnastkę" do wbiegającego Michała Kucharczyka, który mocnym uderzeniem z ok. prawego narożnika pola bramkowego pokonuje Mikołaja Biegańskiego!

93'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM MICHAŁ KUCHARCZYK!!!

91'

Słupek ratuje "Portowców" przed utratą gola! Bliski wpisania się na listę strzelców był Elvis Manu!

90'

Co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy.

89'

Koronkowo pograli teraz gospodarze na lewej stronie. Piłkę dostaje Luis Mata, który wrzuca w "szesnastkę" do nikogo, ale nadał jej taką rotację, że ląduje na poprzeczce!

89'

Wahan Biczachczjan uderza prawą nogą zza linii 16. metra. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

88'

Joseph Colley na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając świeżo wprowadzonego reprezentanta Armenii. Stały fragment gry nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką gości.

86'

Wahan Biczachczjan zmienia Kamila Drygasa.

85'

Zdenek Ondrasek przejmuje piłkę przed polem karnym. Chciał zgubić Mariusza Malca, ale ten nie dał się zaskoczyć.

83'

Enis Fazlagić upomniany żółtą kartką za faul na Kamilu Drygasie.

81'

... a Michał Kucharczyk zmienia Kamila Grosickiego.

81'

Podwójna zmiana w Pogoni: Rafał Kurzawa zastępuje Sebastiana Kowalczyka...

22:12

Nie takiego prezentu oczekiwał były selekcjoner

77'

Elvis Manu zastępuje Luisa Fernandeza.

75'

Spiker poinformował o frekwencji. 8 874 widzów w Szczecinie.

74'

A kibice "Portowców" świętują. Najpierw skandowali nazwiska zawodników a teraz

tańczymy labada, labada, labada...
70'

Zmiana w Wiśle: Mateusz Młyński w miejsce Stefana Savicia.

70'

... a za Piotra Parzyszka na murawie pojawia się Jean Carlos Silva.

70'

Podwójna zmiana w Pogoni: Mateusz Łęgowski w miejsce Mariusza Fornalczyka...

69'

Czarny Piątek dla defensorów "Białej Gwiazdy" - najpierw Josepha Colleya, a teraz Konrada Gruszkowskiego.

Damian Dąbrowski mocnym zagraniem "uruchomił" na prawej stronie Kamila Grosickiego, który ograł Mateja Hanouska i podaje przed bramkę do Mariusza Fornalczyka. Ten chciał na wślizgu skierować piłkę do siatki, ale pechowi interweniował Konrad Gruszkowski...

69'

SAMOBÓJ KONRADA GRUSZKOWSKIEGO!!!

68'

Pojedynek Josepha Colleya z Sebastianem Kowalczykiem przy linii bocznej. Sędzia dopatrzył się przewinienia obrońcy Wisły.

67'

Luis Fernandez uderza bardzo niecelnie zza linii 16. metra.

21:58

"Białej Gwieździe" pozostaje coraz mniej czasu

65'

Kostas Triantafyllopoulos wybija piłkę na 25. metr po dośrodkowaniu Momo Cisse. Do piłki dopada Michal Frydrych, którego strzał mija bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości.

63'

Wreszcie pokazał się Stefan Savić. Szeroko ustawiony Austriak dostaje piłkę i po podholowaniu kilka metrów centruje w "szesnastkę" do wbiegającego Zdenka Ondraska. Ten był spóźniony o ułamek sekundy.

62'

... i po jego dośrodkowaniu Konrad Gruszkowski wybija jak najdalej.

62'

Popracował teraz w defensywie Momo Cisse. Rzut rożny dla Pogoni. Kamil Grosicki zbiega do prawego narożnika...

60'

Mikołaj Biegański spokojnie chwyta piłkę po zgraniu głową Kamila Grosickiego "do nikogo".

59'

Po chwili zagranie w "szesnastkę" do wbiegającego Kamila Grosickiego. Ten nie zdołał uderzyć bez przyjęcia w stronę bramki.

59'

Mariusz Fornalczyk z trudem opanował piłkę na prawej stronie. Ruszył w stronę bramki "Białej Gwiazdy", ale bez trudu poradził sobie z nim Matej Hanousek.

58'

Nieudane uderzenie Marko POletanovicia z dalszej odległości. Z "piątki" grę wznawia Dante Stipica.

56'

Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Damiana Dąbrowskiego. Po chwili lewą stroną przedarł się Kamil Grosicki, a po jego centrze piąstkuje Mikołaj Biegański.

21:48

Wiele pojedynków Greka i Czecha w tym spotkaniu

55'

Enis Fazlagić przerywa akcję Pogoni. Rzut rożny dla gospodarzy.

52'

Dobre diagonalne zagranie Kamila Grosickiego na prawe skrzydło do Piotra Parzyszka. Ten nie zdołał "zabrać się" z piłką w pole karne Wisły.

50'

Enis Fazlagić mógł doprowadzić do remisu! Trącił piłkę głową po centrze i Dante Stipica zdołał intuicyjnie ją złapać!

49'

Groźnie zapowiadała się akcja "Białej Gwiazdy". W ostatniej chwili przerywa ją Sebastian kowalczyk wybiciem na rzut rożny.

47'

Damian Dąbrowski uderza zewnętrzną częścią stopy w stronę lewego dolnego rogu. Matej Hanousek w ostatniej chwili blokuje strzał kapitana Pogoni!

46'

Miękka wrzutka Kamila Grosickiego z lewej strony w pole karne. Do tego za krótka - Joseph Colley wybija.

46'

"Portowcy" zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:30

250. mecz Damiana Dąbrowskiego w Ekstraklasie

21:28

Wracamy do Szczecina na drugie trzy kwadranse meczu Pogoń - Wisła Kraków. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi z Wisłą Kraków (2:1).

45'

+2' Dante Stipica paruje piłkę do boku po strzale Luisa Fernandeza z pola karnego. Gdyby skapitulował, to gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

21:18

[WIDEO] 43. minuta. Gol Kamila Drygasa (POG - WIS 2:1)

45'

+1' Piotr Parzyszek upomniany żółtą kartką za faul.

45'

Kamil Drygas w poszukiwaniu dubletu uderza technicznie zza pola karnego w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał bramkarz Wisły.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

Sebastian Kowalczyk centruje z lewej strony pola karnego na środek "szesnastki", gdzie nadbiegający Kamil Drygas mocnym uderzeniem głową posyła piłkę do siatki przy prawym słupku! Mikołaj Biegański nie zdążył interweniować!

43'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM KAMIL DRYGAS!!!

41'

Kapitalna akcja "Portowców" powinna dać prowadzenie! Mariusz Fornalczyk podaje w "szesnastkę" do Jakuba Bartkowskiego, który zagrywa płasko - w stylu Łukasza Piszczka - na 10. metr do Kamila Grosickiego. Jego strzał odbija do bogu wyciągnięty jak struna Mikołaj Biegański, a dobitka Sebastiana Kowalczyka przelatuje tuż nad poprzeczką!

40'

Pojedynek na lewej stronie Momo Cisse z Jakubem Bartkowskim. Obrońca zdołał w ostatniej chwili "nabić" rywala tak, że piłka opuściła boisko. Z "piątki" grę wznawia Dante Stipica.

39'

Mocne zagranie Mikołaja Biegańskiego na wolne pole do Zdenka Ondraska. Ten "szybkościowcem" nie jest, więc piłkę przejmuje Dante Stipica.

38'

Sebastian Kowalczyk "łamie" akcję z lewego narożnika pola karnego do prawej nogi. Jego strzał został zablokowany, poprawka również.

36'

Atak Wisły prawą stroną. Stefana Savicia bez problemu ograł defensor Pogoni.

34'

Luis Mata upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Momo Cisse.

32'

Kamil Grosicki na lewej stronie pola karnego szukał miejsca do płaskiego zagrania przed bramkę. Wreszcie znalazł, ale momentalnie goście wybijają na uwolnienie.

30'

Niespodziewany obrót sprawy! Momo Cisse podaje prostopadle w pole karne do Luisa Fernandeza i Zdenka Ondraska, ale piłkę do boku wybija Mariusz Malec. Dopadł do niej Matej Hanousek, który zagrywa przed bramkę tak, że Luis Fernandez uprzedza Dante Stipicę i kieruje piłkę do pustej bramki!

30'

REMIS W SZCZECINIE! STRZELCEM LUIS FERNANDEZ!!!

28'

Źle rozegrany stały fragment gr zapoczątkował kontrę "Białej Gwiazdy", która zakończyła się kilka metrów za linią środkową boiska". Na prawej stronie piłkę dostał Kamil Grosicki, który chciał ograć Michala Frydrycha posyłając piłkę z jego prawej strony i obiegając z lewej. Czech zastopował tę akcję.

27'

Kolejna akcja gospodarzy prawą stroną. Michal Frydrych musiał wyjaśniać sytuację wybiciem za linię końcową.

26'

Jakub Bartkowski ruszył prawą stroną. Jego dośrodkowanie blokuje Matej Hanousek i gospodarze mają aut na wysokości pola karnego rywala.

25'

Momo Cisse na 25. metrze chciał zagrać między dwóch rywali do Zdenka Ondraska. Pomysł dobry, ale nie udała mu się ta sztuka.

22'

Kamil Grosicki! Kamil Grosicki!

- niesie się po stadionie Pogoni

19'

Gospodarze krótko i szybko wznowili grę ze stałego fragmentu gry. Pograli po obwodzie, aż piłkę na prawej stronie pola karnego dostał Mariusz Fornalczyk. Ten zdecydował się na płaski strzał w stronę dalszego rogu, ale na środku pola bramkowego interweniował Joseph Colley tak niefortunnie, że skierował piłkę do siatki!

19'

CO ZA PECH JOSEPHA COLLEYA! SAMOBÓJ!!!

18'

Mikołaj Biegański ratuje Wisłę przed utratą bramki! Joseph Colley w prosty sposób stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Piotra Parzyszka. Ten podaje w pole karne do Sebastiana Kowalczyka, ale jego strzał - w sytuacji sam na sam - paruje bramkarz "Białej Gwiazdy"!

16'

Mariusz Fornalczykna prawym skrzydle chciał ograć Mateja Hanouska i dośrodkować. Czecha skutecznie zaasekurował Joseph Colley i plan młodzieżowca spalił na panewce.

14'

Krakowianie wybijają piłkę na uwolnienie po dośrodkowaniu TurboGrosika z prawego narożnika w okolice bliższego słupka.

14'

Kamil Grosicki zameldował się na prawej stronie. W polu karnym powstrzymał go Marko Poletanović, który wybił piłkę za linię końcową.

20:43

12'

Zagranie z pominięciem drugiej linii na wolne pole do Luisa Fernandeza. Ten był jednak na minimalnym spalonym.

10'

Sebastian Kowalczyk centruje na dalszy słupek, gdzie dobrze interweniuje...Zdenek Ondrasek. Czech został we własnym polu karnym i przydał się w tej sytuacji.

9'

Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Mikołaja Biegańskiego.

8'

Strata Michala Frydrycha na 25. metrze. "Portowcy" wymienili kilka podań na 1-2 kontakty i strzał Mariusza Fornalczyka, po rykoszecie, mija bramkę w niewielkiej odległości!

6'

Mikołaj Biegański spokojnie chwyta piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu.

5'

Kamil Grosicki ponownie zagrywa z lewego skrzydła w "szesnastkę" Wisły. Kamila Drygasa uprzedził tym razem Michal Frydrych.

3'

Dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie pewnie za "szesnastkę" piąstkuje Dante Stipica. Piłkarzom Jerzego Brzęczka udało się przejąć piłkę na prawej stronie, ale mocno wstrzelona piłka przed bramkę nie znalazła adresata.

3'

W odpowiedzi na rajd lewą stroną zdecydował się Momo Cisse. Przebił się w pole karne, gdzie jego strzał z ostrego kąta zablokował Kostas Triantafyllopoulos. Korner dla "Białej Gwiazdy".

2'

Joseph Colley wybija piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Dopada do niej Kamil Drygas, którego strzał został zablokowany.

1'

Szybki przechwyt "Portowców", którzy chcieli zaatakować lewą stroną. Konrad Gruszkowski przerywa akcję rywala wybiciem za linię boczną.

1'

Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie za środka zaczynają grający na biało goście!

20:29

Nagrodę Piłkarza Lutego odbiera właśnie pomocnik "Portowców", Wahan Biczachczjan.

20:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

Przed meczem z Pogonią Jerzy Brzęczek wspominał okres, gdy był selekcjonerem reprezentacji Polski. - Każdy z nas trenerów musi być przygotowany na zwolnienie. Dlatego nie będę mówił o jakimkolwiek żalu. Prezes Boniek mnie zatrudnił, prezes Boniek miał prawo mnie zwolnić. Oczywiście miałem postawione w tej pracy konkretne zadania i wszystkie zrealizowałem. Myślę, że dzisiaj po tylu miesiącach od mojego zwolnienia wiele osób też już nieco inaczej patrzy na moją kadencję. Bo okazało się, że wcale nie jest tak łatwo wygrywać z reprezentacją. Po moim odejściu z kadry na mistrzostwach Europy zdobyliśmy tylko jeden punkt. Mało tego, reprezentacja potrafiła wygrywać tylko z Albanią, San Marino i Andorą. My wygrywaliśmy z Ukrainą, Austriakami, Finami, Bośnią i Hercegowiną. Teraz koncentruję się na pracy w Wiśle. Klub stoi na coraz mocniejszych fundamentach organizacyjnych, ale musi do tego dojść wynik sportowy. Wiem, gdzie możemy być w następnych latach, jeśli teraz uratujemy ekstraklasę - mówił Brzęczek.

20:21

2 kwietnia Pogoń zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (godz. 17:30). Dobę później "Biała Gwiazda" podejmie na własnym stadionie Piasta Gliwice (godz. 17:30).

20:20

Zagrożeni pauzą w następnej kolejce z powodu kartek

• Pogoń: K. Grosicki, S. Kowalczyk, M. Kucharczyk, R. Kurzawa, Kostas Triantafyllopoulos - wszyscy po 3 żółte kartki
  • Wisła Kraków: M. Frydrych, J. Kliment, M. Młyński, M. Sadlok, G. Żukow - wszyscy po 3 żółte kartki
20:17

Jean Carlos był bohaterem Pogoni we wrześniowym spotkaniu obu zespołów w obecnym sezonie. Pogoń wygrała 1:0.

20:15

W poprzednim sezonie lepiej w dwumeczu wypadła Biała Gwiazda. W Szczecinie był remis 2:2, który Triantafyllopoulos uratował golem w doliczonym czasie gry. Co ciekawe zaraz na początku spotkania gola dla Wisły zdobył Jean Carlos, który od lata jest zawodnikiem Pogoni.

20:12

Mało kto już pamięta, że Kosta Runjaic debiutował w PKO Ekstraklasie właśnie w meczu z Wisłą. Było to 17 listopada 2017 r. w Krakowie. Nowy szkoleniowiec Pogoni miał kilka dni na trening z zespołem. Widać było większe zaangażowanie, ale po błędzie w kryciu przy stałym fragmencie gry Jakub Bartkowski (obecny obrońca Pogoni) zdobył jedynego gola dla Wisły.

20:08

Ale przed tygodniem zremisowała na swoim boisku z Lechem 1:1, zbierając dużo pochwał za zaprezentowany styl. Krakowianie mieli prawo czuć się też pokrzywdzeni, bo przy stanie 1:0 zdobyli gola, którego sędziowie kontrowersyjnie nie uznali.