0 : 1
22:29

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

22:28

W najbliższy wtorek Legia Warszawa rozegra zaległy mecz z Bruk-Bet Termalicą. Natomiast w następny weekend Legia zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, a Górnik Łęczna pojedzie do Gdańska na mecz z Lechią.

• Gerson - 3
  • Serhij Krykun - 3, (Michał Mak - bez oceny)
  • Szymon Drewniak - 3
  • Damian Gąska - 4, (Przemysław Banaszak - 3)
  • Alex Serrano - 3, (Bartosz Rymaniak - bez oceny)
  • Michał Goliński - 3, (Łukasz Szramowski - 3)
  • Jason Lokilo - 3, (Marcel Wędrychowski - bez oceny)

• Filip Mladenović - 4
  • Paweł Wszołek - 3, (Lirim Kastrati - bez oceny)
  • Bartosz Slisz - 4
  • Jurgen Calhaka - 3, (Maciej Rosołek - 4)
  • Josue - 4
  • Rafael Lopes - 4, (Patryk Sokołowski - 3)
  • Tomas Pekhart - 3
22:24

Dzięki temu zwycięstwu Legia Warszawa awansowała na dwunaste miejsce w ligowej tabeli i ma już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Górnik natomiast pozostaje w czerwonej strefie.

96'

Koniec meczu w Łęcznej! Legia Warszawa wygrywa 1:0 po bramce Macieja Rosołka i pnie się w ligowej tabeli.

94'

Ostatnia zmiana w szeregach Legii Warszawa. Lirim Kastrati zmienił Pawła Wszołka.

92'

Michał Mak popędził prawą stroną boiska, dograł na głowę Bartosza Śpiączki, ale jego uderzenie zdołał wybronić Cezary Miszta!

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

87'

Końcówka spotkania w Łęcznej. Goście wydają się całkowicie kontrolować rywalizację. Górnik nie ma pomysłu na zbliżenie się do pola karnego rywali.

85'

Josue zdecydował się na strzał, ale zbyt lekki i pewnie interweniował Maciej Gostomski.

83'

Natomiast Marcel Wędrychowski zmienił Jasona Lokilo.

83'

Bartosz Rymaniak pojawił się w miejsce Alexa Serrano

83'

Trzy zmiany w barwach Górnika Łęczna. Michał Mak zmienił Serhija Krykuna

81'

Jason Lokilo dograł w pole karne Legii, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

77'

Szymon Drewniak został ukarany żółtą kartką. Gracz Górnika nie zagra w następnym meczu.

74'

Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego trafiło do Tomasa Pekharta, ale ten nie zdołał oddać dobrego strzału.

72'

Natomiast w Legii Warszawa Patryk Sokołowski zmienił Rafaela Lopesa.

72'

Oraz Łukasz Szramowski pojawił się w miejsce Michała Golińsiego.

72'

Dwie zmiany w zespole Górnika Łęczna. Przemysław Banaszak zmienia Damiana Gąskę

68'

Świetna akcja Legii na skrzydle. Mattias Johansson dograł z prawej strony boiska w pole karne Górnika wprost na nogę Macieja Rosołka, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Maciej Rosołek daje prowadzenie Legii Warszawa!

64'

Michał Goliński popędził skrzydłem, dośrodkował w pole karne Legii, ale tam piłkę zdołał wybić Cezary Miszta.

62'

Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Górnika, ale Maciej Gostomski spokojnie interweniował.

60'

Damian Gąska został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

58'

Serhij Krykun dośrodkował ze skrzydła, ale zupełnie bez zagrożenia.

55'

Bartosz Slisz trafił do bramki gospodarzy, ale wcześniej zagrywał ręką i arbiter zdecydował się nie uznać gola!

51'

Na początku drugiej połowy meczu lepiej prezentuje się Górnik Łęczna, ale nie potrafi zbliżyć się do pola karnego Legii.

48'

Prostopadłe podanie w kierunku Pawła Wszołka, ale pierwszy przy piłce był Maciej Gostomski.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

Pierwsza zmiana w składzie Legii już w przerwie. Maciej Rosołek zmienił Jurgena Celhakę.

21:31

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Łęcznej. Za moment wznowimy rywalizację.

21:17

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Łęcznej. Do przerwy bezbramkowy remis.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

42'

Kolejna żółta kartka dla gracza Legii. Tym razem ukarany Jurgen Calhaka.

41'

Jason Lokilo popędził na bramkę gości, ale zdaniem sędziego sfaulował obrońcę Legii.

38'

Mattias Johansson ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

38'

Kolejna wrzutka i kolejna bez zagrożenia.

36'

Josue oddał strzał z dystansu i po lekkim rykoszecie ponownie rzut rożny.

35'

Po dobrej akcji Górnika piłka powędrowała w pole karne Legii, ale tam żaden z graczy gospodarz nie zdołał oddać strzału.

33'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka powędrowała do Bartosza Slisza, który z dystansu uderzył ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

32'

Kolejna kombinacyjna akcja Legii i po raz kolejny tylko rzut rożny.

30'

Damian Gąska wpadł w pole karne Legii, zdecydował się na strzał, ale wykonanie było bardzo złe.

27'

Damian Gąska był bliski dojścia do piłki w polu karnym Legii, ale ostatecznie pierwszy przy niej był Cezary Miszta.

25'

Legia Warszawa częściej utrzymuje się przy piłce, ale jak zwykle niewiele z tego wynika.

22'

Ostatnie minuty są rozgrywane w środku pola. Oba zespoły stawiają głównie na szczelną defensywę.

19'

Rafael Lopes uderzył na bramkę Górnika, ale pewnie interweniował Maciej Gostomski.

16'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego łatwo wybili obrońcy Górnika.

15'

Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

13'

Górnik Łęczna próbuje się odgryźć, ale na razie nie znajduje sposobu na sforsowanie defensywy rywala.

11'

Damian Gąska dośrodkował na pole karne Legii, ale bez zagrożenia.

10'

Alex Serrano oddał strzał z dalszej odległości, ale piłka odbita od Bartosza Slisza powędrowała na rzut rożny.

9'

Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Górnika na głowę Pawła Wszołka, ale ten nie był w stanie oddać dobrego strzału na bramkę gości i piłkę spokojnie wyłapał Maciej Gostomski.

7'

Josue dostał piłkę po lewej stronie boiska, ale w pierwszej jego akcji łatwo stracił piłkę.

5'

Legia Warszawa w swoim stylu próbuje spokojnie prowadzić atak pozycyjny od własnej połowy.

2'

Po akcji lewą stroną boiska Alex Serrano dośrodkował w pole karne Legii, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

20:30

Rozpoczynamy rywalizację w Łęcznej!

20:27

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Łęcznej. Za moment rozpoczniemy kolejny mecz, którego stawką będzie oddalenie się od strefy spadkowej!

20:20

20:19

20:18

- Uważam, że po porażce z Wisłą Płock, ten mecz będzie dosyć newralgicznym momentem. Nie możemy dawać sobie przyzwolenia na chwile słabości w ligowych potyczkach - powiedział trener łęcznian Kamil Kiereś.

20:15

- Z ostatniego starcia z Górnikiem możemy wyciągnąć wiele wniosków. Nie jest jednak łatwo pokonać dwa razy zespół w tak krótkim czasie. Każdy mecz jest historią dla siebie. Nie możemy brać pod uwagę ostatniego spotkania z Górnikiem. Dla nas to będzie kolejny mecz o sześć punktów - zaznaczył Aleksandar Vuković.

20:12

Mistrz Polski w dalszym ciągu broni się przed spadkiem. Z dorobkiem 25 punktów plasuje się tuż nad strefą oznaczającą degradację. Otwiera ją Górnik Łęczna, który zgromadził "oczko" mniej.

20:09

Górnicy z Łęcznej nie mają już tak dobrego bilansu. Przegrali przede wszystkim z Wisłą Płock, gdzie kiepsko poradzili sobie z Mateuszem Szwochem i Rafałem Wolskim (1:3). Poza porażką w Pucharze beniaminek pokonał jednak Stal Mielec (2:0) i bezbramkowo zremisował z Wisłą Kraków.

20:06

Dziewięć dni temu obie drużyny mierzyły się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Starcie przy Łazienkowskiej zakończyło się wygraną Legii. Jak będzie w Łęcznej w walce o ligowe punkty?

20:03

Piłkarze Legii mają na koncie trzy zwycięstwa z rzędu. W lidze pokonali Wisłę Kraków (2:1) i Śląsk Wrocław (1:0), a w Pucharze Polski Górnika Łęczna (2:0). Po raz ostatni taką serię stołeczny zespół zanotował... we wrześniu ubiegłego roku.