• Stefan Savić - 3 (Piotr Starzyński - bez oceny)
  • Dor Hugi - 2 (Luis Fernandez - 4)
  • Zdenek Ondrasek - 2 (Maciej Sadlok - bez oceny)
95'

Koniec meczu. Wisła Kraków niemal rzutem na taśmę wywozi punkt z Gdańska. Na trafienie Łukasza Zwolińskiego tuż przed końcem spotkania wyrównał, po kapitalnym uderzeniu i rykoszecie, odpowiedział Luis Fernandez.

94'

Elvis Manu podaje prostopadle w pole karne do Luisa Fernandeza. Ten składał się do strzału, ale Mario Maloca na wślizgu wybija piłkę!

93'

Maciej Sadlok wchodzi na ostatnie sekundy za Zdenka Ondraska.

91'

Rzut rożny Lechii nie przynosi zagrożenia pod bramką Wisły.

90'

Paweł Raczkowski dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Egzon Kryeziu zastępuje Jarosława Kubickiego.

89'

Z przebiegu spotkanie piłkarze Jerzego Brzęczka zasłużyli na gola i pod koniec doprowadzają do remisu! Luis Fernandez uderza z dalszej odległości, a piłka po rykoszecie od Tomasza Neugebauera wpada do siatki w samo (lewe) okienko!

89'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM LUIS FERNANDEZ!!!

88'

Joseph Ceesay z żółtą kartką za pociąganie Elvisa Manu za koszulkę.

86'

Krakowianie wybijają piłkę na uwolnienie.

86'

Jeszcze jeden atak Lechii przynosi rzut rożny. Ilkay Durmus niespiesznie zmierza do narożnika.

84'

Składna akcja gospodarzy środkiem z przeniesieniem ciężaru gry na lewą stronę do Rafała Pietrzaka. Ten zagrywa w pole karne dokładnie tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

83'

Flavio Paixao na spalonym.

81'

Jarosław Kubicki upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. To jego 8. "żółtko" w tym sezonie, więc ominie go mecz z Piastem (12 marca, godz. 17:30).

80'

Flavio Paixao miał wyborną okazję do podwyższenia prowadzenia! W decydującym momencie za mocno wpuścił sobie piłkę, co wykorzystał Mikołaj Biegański!

21:42

Bilans spotkań w Gdańsku nie jest po stronie "Białej Gwiazdy"

78'

.. a za Stefana Savicia pojawia się Piotr Starzyński.

78'

Nikola Kuveljić zmienia Enisa Fazlagicia...

77'

Elvis Manu próbował przedrzeć się środkiem. Poradził sobie z trzema rywalami, ale za mocno wypuścił sobie piłkę.

76'

Flavio Paixao zmienia Łukasza Zwolińskiego, strzelca jedynego gola w tym spotkaniu.

75'

Mikołaj Biegański paruje przed siebie po centrze Christiana Clemensa z prawej strony. A po chwili strzał z pola karnego wysoko nad bramką.

74'

Mocne zagranie do Łukasza Zwolińskiego. Ten nie poradził sobie z Michalem Frydrychem. W przeciwnym razie miałby wolną drogę do bramki gości.

73'

Kolejna dobra akcja Wisły Kraków lewą stroną. Po dośrodkowaniu z lewej strony nie udało się oddać strzału w stronę bramki.

72'

Ilkay Durmus urwał się lewą stroną. Podaje płasko w pole karne, ale zbyt głęboko; Mikołaj Biegański chwyta piłkę.

21:30

Gospodarze są coraz bliżej 19. wygranej nad "Białą Gwiazdą"

68'

56% Posiadanie piłki 44%

68'

Dośrodkowanie Mateja Hanouska nie znajduje adresata w polu karnym Lechii.

67'

W odpowiedzi Christian Clemens zdecydował się na strzał z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

66'

Dusan Kuciak spokojnie łapie piłkę po płaskim strzale Stefana Savicia.

65'

Błąd Enisa Fazlagicia w środku pola. Na jego szczęście Christian Clemens za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej opanować w boisku.

64'

W walce o górną piłkę rywala faulował Michal Frydrych. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

62'

Chaotyczna gra w środku pola po tych zmianach.

60'

I mamy debiutanta w Ekstraklasie: Elvis Manu pojawia się na placu gry w miejsce Dawida Szota.

60'

... a za Marco Terazzino na murawie pojawia się Maciej Gajos.

60'

... Tomasz Neugebauer zastępuje Conrado...

60'

Potrójna zmiana w Lechii: Christian Clemens zastępuje Jakuba Kałuzińskiego...

55'

Kolejna kapitalna parada Dusana Kuciaka! Matej Hanousek centruje z linii bocznej pola karnego w pole karne do Zdenka Ondraska, który znowu musi uznać wyższość bramkarza Lechii!

52'

Ależ okazję miał Zdenek Ondrasek, by doprowadzić do remisu! Stefan Savić zagrywa z lewej strony w pole karne i piłka po rykoszecie od zawodników Lechii znalazła się pod nogami Czecha. Ten strzela z kilku metrów wprost w Dusana Kuciaka!

50'

Próba kontry "Białej Gwiazdy" w postaci dalekiego zagranie do Konrada Gruszkowskiego. Szybszy był Dusan Kuciak.

49'

Joseph Colley upomniany żółtą kartką za faul na Jarosławie Kubickim.

48'

Jakub Kałuziński przejmuje piłkę na 17. metrze. Obrona Wisły spodziewała się jego strzału lewą nogą, więc wykonała wślizg. A młodzieżowiec Lechii przełożył piłkę do prawej nogi, lecz za mocno ją sobie wypuścił.

48'

47'

Najpierw Zdenek Ondrasek nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Marko Poletanovicia, a po chwili Jarosław Kubicki wybija na uwolnienie.

46'

Atak gości przynosi rzut rożny.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Lechia przystępuje do niej bez zmian.

46'

Luis Fernandez będzie grać od 46. minuty w miejsce Dora Hugiego.

20:54

Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lechia - Wisła Kraków. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+4' Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk prowadzi z Wisłą Kraków po bramce Łukasza Zwolińskiego.

45'

+3' Za pierwszym razem goście wybijają piłkę przed pole karne, ale ta - jak bumerang - wraca blisko bramki Wisły. Łukasz Zwoliński główkuje nad poprzeczką.

45'

+3' Jospeh Colley blokuje podanie Marco Terazzino w pole karne do Łukasza Zwolińskiego, a po chwili Mikołaj Biegańśki z trudem paruje piłkę za linię końcową po uderzeniu Jakuba Kałuzińskiego.

45'

+2' Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy.

45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Po dośrodkowaniu Ilkaya Durmusa Michał Nalepa główkuje wysoko nad bramką.

44'

Zablokowany strzał Jakuba Kałuzińskiego zza pola karnego. Korner dla gospodarzy w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

43'

Łukasz Zwoliński ruszył prawą stroną i czekał na wsparcie. Gdy ono nadbiegło, chciał podać prostopadle w pole karne do wbiegających Marco Terazzino i Ilkaya Durmusa. W ostatniej chwili zablokował go wracający Matej Haousek.

42'

Przerwa w grze. Dawid Szot nie podnosi się z murawy jak ucierpiał w starciu z Conrado.

39'

W "szesnastce" gospodarzy piłka trafia w rękę Josepha Ceesaya. Sędzia Paweł Raczkowski czekał na komunikat z wozu VAR. Nie ma rzutu karnego dla "Białej Gwiazdy".

38'

Jeszcze czekaliśmy na decyzje z wozu VAR, czy Łukasz Zwoliński był na spalonym w momencie zagrania i czy ostatecznie to trafienie uznać jako samobójcze Michala Frydrycha. Ostatecznie autorem gola został uznany Łukasz Zwoliński, który nie był na ofsajdzie.

36'

Po krótkim rozegraniu Jarosław Kubicki wrzuca na dalszy słupek. Krótka wymiana i Łukasz Zwoliński uderza z woleja, z ok. lewego narożnika pola bramkowego, w stronę bramki, by po rozpaczliwej interwencji Michala Frydrycha skierować ją do siatki!

36'

... i GOL DLA LECHII! STRZELCEM ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

20:37

Seria będzie podtrzymana?

35'

Ilkay Durmus faulowany przez Dora Hugiego. Turek ustawa piłkę...

32'

Piłkę na dalszym słupku przejmuje Dor Hugi. który wrzuca miękko na 5. metr do Michala Frydrycha. Jego strzał głową w sobie tylko znany sposób paruje Dusan Kuciak!

31'

I korner dla "Białej Gwiazdy".

30'

A teraz Matej Hanousek urwał się skrzydłem i centruje w pole karne. Żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcji.

28'

Teraz to Chorwat został staranowany przez... wychodzącego z bramki Dusana Kuciaka. Przerwa w grze; konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

28'

Mario Maloca upomniany żółtą kartką za faul na Zdenku Ondrasku.

27'

Pograli na prawej stronie Ilkay Durmus z Jakubem Kałuzińskim. Po dośrodkowaniu piłka mija wszystkich zawodników Lechii w polu karnym Wisły.

20:27

Dołoży dzisiaj kolejną bramkę?

24'

Spokojny fragment meczu. Gdańszczanie spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola, Wisła nie kwapi się do pressingu.

20'

Gra wznowiona, gospodarze w komplecie na murawie.

19'

Przerwa w grze. Jarosław Kubicki przerywa atak gości faulem taktycznym i za "karę" został trafiony piłką w twarz. A kopnął ją... Mario Maloca.

18'

Jeszcze jeden atak Lechii przynosi rzut rożny. Nie było zagrożenia pod bramką gości.

16'

Mikołaj Biegański ratuje Wisłę przed utratą gola! Rafał Pietrzak centruje w pole z lewej strony i Jakub Kałuziński, po ograniu Mateja Hanouska, przegrywa pojedynek z bramkarzem "Białej Gwiazdy"!

14'

Dośrodkowanie na 14. metr, gdzie stał Marco Terazzino. Ten najpierw "zgasił" piłkę, po czym jego strzał został zablokowany.

13'

Dor Hugi blokuje dośrodkowanie rywala z prawej strony. Lechia ma jednak rzut rożny.

11'

Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie gdańszczanie. Okazję do poprawki miał Zdenek Ondrasek, który główkował - po centrze Marko Poletanovicia - nad poprzeczką.

10'

Mario Maloca na wślizgu wybija piłkę za linię końcową, uprzedzając Stefana Savicia.

20:10

8'

Odrobinę za mocne podanie Konrada Gruszkowskiego w pole karne. Dusan Kuciak spokojnie łapie piłkę.

7'

Stefan Savić dobrze "zabrał się" z piłką w pole karne po rajdzie z lewej strony. W polu karnym skutecnzie powstrzymał go Joseph Ceesay.

6'

A teraz Rafał Pietrzak zagrywa z lewego skrzydła w pole karne. Radzą sobie krakowscy obrońcy.

5'

Po chwili przeciągnięte dośrodkowanie Ilkaya Durmusa. Mikołaj Biegański spokojnie chwyta piłkę.

4'

Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Conrado. Ten przyjęciem piłki za bardzo "wyrzucił się" do boku, co wykorzystał Michal Frydrych, który wyjaśnił sytuację.

3'

Michał Nalepa główkuje daleko od bramki Mikołaja Biegańskiego. Co więcej,, w walce o pozycję staranował rywala.

2'

Dawid Szot blokuje dośrodkowanie Conrado. Biało-zieloni mają rzut rożny.

1'

Prawą stroną zaatakowała "Biała Gwiazda". Wywalczyła aut, po którym "świeca" ląduje na górnej siatce.

1'

Na gwizdek Pawła Raczkowskiego spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

19:57

Przy dźwiękach "Hey Jude" obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:46

Spotkanie poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy. W wozie VAR zasiądą Paweł Pskit oraz Tomasz Listkiewicz.

19:44

Lechia myśli o sukcesie w tym sezonie, ale wygrywanie u siebie i przegrywanie na wyjazdach na pewno nie pozwoli go osiągnąć. Trzy ostatnie mecze wyjazdowe podopiecznych Tomasza Kaczmarka kończyły się porażkami. Przed tygodniem biało-zieloni przegrali z Radomiakiem Radom (0:2).

19:42

Od początku roku Wisła mocno rozczarowuje. Zespół Białej Gwiazdy w rundzie wiosennej przegrał trzy mecze i zaliczył bezbramkowy remis. Obecnie plasuje się w strefie spadkowej. Dodatkowo, w środku tygodnia, skompromitował się w 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski, odpadając po rzutach karnych z trzecioligową Olimpią Grudziądz.

19:38

Podstawowy skład Wisły Kraków:

19:35

Podstawowy skład Lechii Gdańsk:

19:30

Lechia ma problem ze zdobywaniem punktów na boiskach rywali, ale w Gdańsku zbudowała twierdzę. Wisła Kraków, która walczy o utrzymanie w PKO Ekstraklasie i marzy o sprawieniu niespodzianki. Początek spotkania o godz. 20:00. Witamy w relacji LIVE!