dogrywka 1. połowa1 : 1
dogrywka 2. połowa1 : 1
karne5 : 3
120'

Jerzy Brzęczek nadal czeka na zwycięstwo w roli trenera Wisły Kraków. Biała Gwiazda czeka za to na wygraną w tym roku. W spotkaniu ćwierćfinałowym z Olimpią Grudziądz zespół ze stolicy Małopolski stracił już bramkę w 2. minucie po skutecznie wykonanym przez gospodarzy aucie. Goście wyrównali w drugiej połowie, ale cała ich dominacja kończyła się na słabych strzałach i niedokładnych wrzutkach. W loteryjnym konkursie rzutów karnych Olimpia pokonała Wisłę i awansowała do półfinału.

20:44

Ależ to była nerwówka. Koniec spotkania, zespół z Grudziądza może czekać już na losowanie kolejnego rywala.

20:44

MARKO ZAWADA uderza w lewy róg Biegańskiego z naskokiem i tym trafieniem zapewnia Olimpii historyczny awans do półfinału Pucharu Polski!

20:43

OSTATNI(?) rzut karny. Jeśli Zawada trafi, Olimpia wchodzi do półfinału!

20:43

Falzagić trafia! Zmylony Olszewski.

20:42

Jose Cabrera podniósł piłkę i uderzył w lewy róg Biegańskiego. Ten znów rzuca się w innym kierunku.

20:41

Marko Poletanović również poczekał z uderzeniem i też dał się na to nabrać Olszewski.

20:41

Wicki zwolnił tuż przed strzałem, Biegański rzucił już się w swoje prawo i zawodnik Olimpii delikatnie uderzył w drugą stronę!

20:40

Olszewski broni! Skvarka uderzył zbyt czytelnie i Olimpia prowadzi po dwóch seriach!

20:39

Cywiński już nie tak mocno, jak Warcholak, ale w drugą stronę. Biegański wiedział już, jak się rzucić, ale było to precyzyjne uderzenie.

20:39

Kibice Wisły dodają otuchy bramkarzowi, skandując jego nazwisko.

20:37

Kapitan Wisły, Maciej Sadlok, pewnie w lewy róg Olszewskiego!

20:37

Marcin Warcholak mocno w lewą stronę bramki z perspektywy Biegańskiego, który czekał do końca na strzał!

20:37

Zaczynamy rzuty karne!

20:36

Losowanie wygrane przez zawodników Olimpii, a więc to oni zaczynają konkurs jedenastek.

20:35

Przede wszystkim to prawdziwa wojna nerwów dla Mikołaja Biegańskiego. Młody bramkarz Wisły stanął dziś na wysokości zadania, ale w rzutach karnych również musi wybronić cokolwiek, by goście mogli liczyć na awans.

120'

Koniec drugiej części dogrywki! MAMY RZUTY KARNE!

120'

Warcholak z wolnego! Rykoszet od muru, uderzenie głową Karankiewicza i piłka przelatuje tuż obok słupka!

120'

Piłkarze Olimpii mogli wyjść z groźną kontrą, ale faulował jednego z nich Skvarka. Mamy jednak rzut wolny przed polem karnym gości!

117'

Jak to nie wpadło!? Dośrodkowanie z rzutu rożnego, świetnie uderzył głową Karankiewicz, ale fenomenalnie obronił to Mikołaj Biegański. Młody bramkarz odbił piłkę przed siebie, prosto do Karankiewicza, lecz w tej sytuacji zawodnik Olimpii z najbliższej odległości nie trafił już w bramkę.

116'

Dobra akcja miejscowych, ale wrzutka Leszczyńskiego została zatrzymana na Hanousku. Jest rzut rożny dla Olimpii.

113'

Ależ pomyłka Momo Cisse! Świetna kontra gości, akcja środkiem i zagranie Starzyńskiego w światło bramki do Cisse. Gwinejczykowi wystarczyło delikatnie przyjąć piłkę i uderzyć na bramkę, ale futbolówka przejechała mu po stopie i opuściła boisko.

111'

Wysoki pressing Olimpii. Gdyby wiślacy byli bardziej ruchliwi, to mogliby sobie z nim poradzić, ale dominują długie piłki.

110'

Oba zespoły już chyba czekają na rzuty karne, bo mało jest zagrożenia pod bramkami.

108'

Rzut rożny dla Olimpii. Centra w pole karne, ale za głęboka i piłka opuściła boisko.

106'

Zaczynamy drugą połowę dogrywki.

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

105'

Warcholak uderzał z rzutu wolnego, ale jego próba została zablokowana.

104'

Debiut Marko Poletanovicia! Zastąpił Luisa Fernandeza.

101'

Dwa groźne faule Luisa Fernandeza. Hiszpan ma już żółtą kartkę, ale sędzia wyraźnie nie chce wyrzucić go z boiska. Zawodnik musi się jednak pilnować, bo kolejne przewinienie juz na pewno skończy się kartką.

95'

Warcholak faulował na skrzydle i również został upomniany kartką.

94'

Mocne dośrodkowanie w pole karne Olimpii, ale Olszewski poradził sobie z nim bez kłopotów.

91'

Szot ostro fauluje rywala, przerywa też kontrę, więc mamy kartkę.

91'

Zaczynamy pierwszą połowę dogrywki.

90'

Wrzut z autu na wysokości pola karnego Wisły, uderzał z dystansu Cabrera i tym akcentem kończymy drugą połowę. Będziemy mieć dogrywkę.

90'

Skvarka za Hugiego.

90'

Gospodarze już tylko wybijają piłkę przed siebie. Chcą za wszelką cenę wyczekać do dogrywki. Wiślacy niecelnie wrzucają w pole karne.

90'

Dwie bardzo podobne akcje Momo Cisse. Młody skrzydłowy zatrzymuje się przed polem karnym, próbuje kiwać i traci futbolówkę. Nie wykorzystują tego jednak gospodarze.

86'

Leszczyński próbował centrować z prawej strony w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane.

84'

Hanousek zdjął piłkę z głowy Leszczyńskiemu. Dużo szczęścia mieli teraz wiślacy po kornerze zawodników Olimpii.

82'

Kaczmarek uderzał z rzutu wolnego. Piłka trafiła jednak prosto w bramkarza.

81'

Colley przegrał pojedynek z Warcholakiem, faulował i dostał kartkę.

78'

Patryk Leszczyński za Rzepkę.

76'

Za mocne prostopadłe zagranie do Szota. Chciał wpuścić w pole karne Piotra Starzyńskiego, ale jego podanie pod linię było bardzo niedokładne.

75'

Żukow w miejsce Kuveljicia.

72'

I teraz słupek po strzale Dor Hugiego! Wrzutka Szota na dalszy słupek, skrzydłowy uderzył z powietrza i zdezorientowany Olszewski nie wiedział, gdzie jest futbolówka. Ta odbiła się od słupka i odkręciła się w stronę boiska.

71'

Prostopadła piłka do Kaczmarka, który wyszedł niemal do sytuacji sam na sam! Uderzenie na dalszy słupek świetnie wybronione przez Biegańskiego! Dobitka innego zawodnika Olimpii zablokowana przez Colleya

67'

Wysoka piłka na któregoś z napastników Olimpii i Biegański przejął ją w powietrzu.

65'

Antkowiak wyszedł ze swojej strefy i chciał zabrać piłkę Kuveljiciowi, ale faulował rywala.

63'

Próbujący dryblować Cisse został zablokowany i mamy korner.

61'

Walka o górną piłkę zakończona uderzeniem w twarz jednego z zawodników gospodarzy.

60'

Szot faulowany przez Kaczmarka.

59'

Zmiana u gospodarzy. Zawada w miejsce Bojasa.

59'

Górna piłka wygrana przez pomocnika Wisły, kontra przeprowadzona środkiem boiska, gdzie ponad 30 metrów z futbolówką przebiegł Dor Hugi. Zagrał na lewo do Cisse, który płaskim uderzeniem na dalszy słupek pokonał Olszewskiego!

57'

GOOOOOOOOOL! MOMO CISSE!

57'

Błąd w przyjęciu piłki przez Cisse, ale w końcu uderzał Szot. Zablokowana piłka przez Cabrerę, ale w końcu ląduje ona w rękach Olszewskiego.

55'

Bojas poturbowany przez Cisse.

53'

Uderzenie z powietrza Fernandeza po rzucie rożnym, ale tym razem daleko od bramki.

52'

Fernandez znakomicie z rzutu wolnego! Jeszcze lepszą interwencję zanotował jednak Olszewski, który wyczuł intencje strzelającego, podbiegł na dalszy słupek i wybił futbolówkę na rzut rożny.

50'

Karankiewicz wyjaśnił zagrożenie, ale jego partner znów faulował przed polem karnym. Czy wiślacy wykorzystają chociaż jeden stały fragment gry?

48'

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego piłkę złapał Olszewski.

47'

Kopia sytuacji sprzed przerwy! Druga minuta drugiej połowy, wrzutka z autu w pole karne i w ogromnym zamieszaniu znalazł się Antkowiak, który uderzył jednak prosto w Biegańskiego.

46'

W przerwie mieliśmy dwie zmiany po stronie Wisły. Momo Cisse zastąpił Jana Klimenta i Piotr Starzyński wszedł za Mateusza Młyńskiego.

46'

46'

Zaczynamy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy.

44'

Groźna strata Szota i jego błąd musiał naprawić Fazlagić.

44'

Warcholak dorzucił piłkę na główkę partnera, ale jego uderzenie pewnie wybronił Biegański.

41'

Indywidualna akcja Tomasza Kaczmarka i Colley wybił mu wslizgiem piłkę spod nóg. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

40'

Bardzo ładna i składna akcja Wisły. Colley oszukał atakującego go Bojasa, uruchomił Sztoa, który zagrał do Fernandeza, a ten w stronę Hugiego. Podanie na skrzydło do Hanouska, który nisko dośrodkował w pole karne i aż trzech zawodników Białej Gwiazdy minęło się z futbolówką.

39'

Fernandez obok z rzutu wolnego. "Spadający liść" nie został jednak dokręcony w kierunku bramki.

38'

Znów faul gospodarzy tuż przed polem karnym. Poturbowany Fernandez, ale czy wiślacy to wykorzystają?

37'

Prosta strata Kuveljicia. Obrońca przeczytał jego zagranie do Hanouska i gospodarze są w posiadaniu piłki.

35'

Kapitalna interwencja Adriana Olszewskiego. W końcu nie wrzutka, a prostopadłe zagranie po ziemi do Jana Klimenta, ten uderzał w sytuacji sam na sam z dość ostrego kąta i w ostatniej chwili Olszewski podniósł swoją lewą rękę. Uchronił tym swój zespół od utraty gola.

32'

Jeszcze jedno dośrodkowanie - za wysokie dla Klimenta.

31'

Akcja wiślaków czterech na trzech, mógł dośrodkować Dawid Szot prosto na głowę jednego z niepilnowanych partnerów. Na jednego Klimka w polu karnym obecnych było bowiem dwóch atakujących. Piłka trafiła prosto na obrońcę Olimpii.

30'

Ajjjj słupek! Wrzutka z prawego skrzydła, Hanousek dość miękko dośrodkował, ale dopadł do niedokładnie wybitej piłki Kuveljić i na wślizgu uderzył tylko w słupek!

28'

Chwilowa przewaga Wisły, ale tylko optyczna i tylko do momentu, kiedy nie wymaga się konkretów. Poza tym goście niecelnie wrzucają piłkę w pole karne i słabo strzelają na bramkę. Bardzo źle się to ogląda.

24'

Wrzutka na bliższy słupek z rzutu rożnego, ale goście oddalili zagrożenie.

22'

Niewykorzystany rzut wolny przez wiślaków, jedna daleka piłka na Kaczmarka, który wywalczył rzut rożny. I to Olimpia ma teraz szansę na bramkę.

21'

Kaczmarek pada w polu karnym, ale sędzia dopatrzył się "symulki" w celu zyskania karnego, więc kartka dla zawodnika gospodarzy.

18'

Gospodarze mogli wyprowadzić zabójczą kontrę, dryblujący Warcholak wyrzucony nieco na bok, a potem jego wrzutkę wybronił Maciej Sadlok.

17'

Dor Hugi opanował podanie, nie schodził do skrzydła, tylko zmylił obrońcę zwodem i uderzył z 22 metrów na bramkę. Prosto w Olszewskiego.

16'

Miękka wrzutka w pole karne, Fernandez dopadł do futbolówki, ale uderzał z powietrza, więc celny strzał był tu bardzo trudny do wykonania. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

15'

Obraz gry nie zmienia się. Wiślacy wciąż nieporadni grają piłką między sobą, a Olimpia mądrze się broni, nie angażując się w atak bardziej, niż jest to możliwe.

13'

Rzut wolny gospodarzy dobrze obroniony przez gości. Niecelne wrzutka, Colley główkował przed siebie, ale kontry z tego nie było.

11'

Olszewski minął się z futbolówką, ale czekający na dalszym słupku Fernandez nie uderzył w światło bramki. Zablokował go rywal.

10'

Fazlagić huknął z rzutu wolnego, ale prosto w Adriana Olszewskiego. Mamy korner.

9'

Akcja prawym skrzydłem, niecelna wrzutka i ostra walka o piłkę. Fernandez był faulowany na ok. 19. metrze od bramki.

7'

Stracił piłkę Cabrera, szybki atak Wisły, przeniesiony ciężar gry z lewej strony na prawą i z dystansu skiksował Mateusz Młyński. Słaby i niecelny strzał.

6'

Nieudana wrzutka z autu w pole karne Wisły. Goście odebrali futbolówkę, ale nie uruchamiają szybkiej kontry, tylko znów rozgrywają na własnej połowie.

5'

Wiślacy w ataku pozycyjnym mają problem z utrzymaniem się na połowie Olimpii. Obrońcy wypychają ich i mają całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry.

3'

Ależ kapitalnie się to zaczęło dla gospodarzy! Wrzut z autu na wysokości pola karnego Wisły, podanie z prawego skrzydła prosto na Jakuba Bojasa, który wybiegł przed obrońców i w łatwej sytuacji pokonał Mikołaja Biegańskiego!

2'

GOOOOOOOOL! JAKUB BOJAS!

18:01

Zaczynamy!

18:00

Zawodnicy wyszli już na murawę, nastąpiło przywitanie kapitanów i za chwilę zaczniemy.

17:53

W bieżącej edycji Pucharu Polski Olimpia pokonała Hutnika Kraków 1:0, Wartę Poznań 2:0, rezerwy Lecha Poznań 3:0 i Świt Nowy Dwór Mazowiecki po serii rzutów karnych. Wiślacy ograli Stal Mielec 3:1, GKS Tychy 3:1 i Widzew Łódź 3:1.

17:51

Brzęczek mocno podkreśla, że w Wiśle nie lekceważy się Pucharu Polski mimo trudnej sytuacji w lidze: - Dla nas jest to bardzo ważne spotkanie. Jesteśmy w ćwierćfinale, więc naszym celem i marzeniem jest dojść do finału. Gramy z przeciwnikiem, który na co dzień występuje w niższej lidze, ale jest bardzo dobrze zorganizowany. I takim, który we wcześniejszych rundach pokazał, że potrafi wygrywać z drużynami z ekstraklasy - przyznaje szkoleniowiec Wisły.

17:49

- To są mecze pułapki, jeśli drużyna z wyższej ligi podchodzi zbyt lekko do takich konfrontacji. Zespoły z niższych lig są niesamowicie zmobilizowane. To będzie dla nich mecz sezonu. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby któryś z naszych piłkarzy chciał bez zaangażowania w tym meczu wystąpić - dodaje trener "Białej Gwiazdy".

17:48

Tego typu mecze bywają pułapkami. Olimpia, choć dzisiaj jest drużyną z III ligi, to w obecnej edycji Pucharu Polski ma już na rozkładzie m.in. Wartę Poznań. - O tym już rozmawialiśmy po meczu z Legią - podkreśla trener Wisły Jerzy Brzęczek.