Sobota, 23 października 2021, godz. 20:00
0 : 5
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1. połowa0 : 3
92'

Chwilę po bramce sędzia Piotr Lasyk gwiżdże po raz ostatni! Śląsk Wrocław gromi na wyjeździe Wisłę Kraków aż 5:0! Gole strzelili Erik Exposito (3), Diogo Verdasca i Marcel Zylla.

91'

Zagranie z głębi pola do rozpędzonego Marcela Zylli, który po ograniu Mikołaja Biegańskiego przed polem karnym kieruje piłkę do pustej bramki! Początkowo sędzia zasygnalizował pozycję spaloną, ale ostatecznie gol został uznany!

91'

MARCEL ZYLLA USTALA WYNIK SPOTKANIA!!!

90'

Piotr Lasyk dolicza tylko 1 minutę do drugiej odsłony.

90'

Waldemar Sobota uderza z "szesnastki" nad poprzeczką.

89'

To powinna być piąta bramka dla Śląska! Cayetano Quintana przegrywa pojedynek sam na sam z Mikołajem Biegańskim. Gdyby nie on, to wynik byłby bliski "dwucyfrówki"!

86'

Ostatnia zmiana również u gospodarzy: Nikola Kuveljić w miejsce Felicio Brown Forbesa.

86'

Marcel Zylla zastępuje Mateusza Praszelika. Zatem to ostatnia zmiana, którą przeprowadza Jacek Magiera.

83'

Mikołaj Biegański paruje uderzenie Victora Garcii z pola karnego.

82'

... a za strzelca trzech bramek, Erika Exposito, pojawia się jego rodak - Cayetano Quintana.

82'

Podwójna zmiana w Śląsku: Rafał Makowski zastępuje Petra Schwarza...

80'

Pozostało 10 minut do końca regulaminowego czasu gry. Wisła Kraków nie miała argumentów, by postawić się Śląskowi.

79'

Victor Garcia na lewej stronie podaje w pole karne do Petra Schwarza. Ten nie zdołał sfinalizować akcji precyzyjnym strzałem.

77'

HATTRICK ERIKA EXPOSITO!!!

Mocne, pewne uderzenie Erika Exposito, który posłał piłkę do siatki przy prawym słupku. Zmylony Mikołaj Biegański rzucił się w stronę drugiego
.

75'

Z kontrą ruszyli goście. Victor Garcia podaje w "szesnastkę" do Erika Exposito, który został sfaulowany przez Alana Urygę. Rzut karny!

21:38

Nadzieja dla Wisły Kraków

74'

Zmiana również w ekipie "Białej Gwiazdy": Piotr Starzyński schodzi, Hubert Sobol wchodzi.

73'

... a za Roberta Picha pojawia się Waldemar Sobota.

73'

Podwójna zmiana w Śląsku: Victor Garcia zastępuje Dino Stigleca...

72'

Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Śląska. Została ona przerwana faulem Georgija Żukowa na Eriku Exposito.

71'

Po chwili kolejny atak piłkarzy Adriana Guli. Po rykoszecie piłka przelatuje nad poprzeczką po uderzeniu Piotra Starzyńskiego.

70'

Yaw Yeboah uderza wysoko nad bramką Śląska.

69'

Rzut wolny dla "Białej Gwiazdy". Do bramki niespełna 25 metrów.

67'

Yaw Yeboah w polu karnym i Michał Szromnik z trudem paruje piłkę za linię końcową!

21:28

Czyżby zmiana trenera w Wiśle?

62'

Gospodarze mają przewagę, ale nie są w stanie przełożyć tego na akcje bramkowe.

60'

Rzut rożny dla gospodarzy nie przynosi zagrożenia pod bramką Michała Szromnika.

59'

Dor Hugi podaje przed pole karne do Michala Skvarki. Doskoczył od razu do niego Szymon Lewkot, który uniemożliwił rywalowi oddanie strzału.

55'

Nieudany strzał Yawa Yeboaha. Piłka minęła bramkę Śląska w znacznej odległości.

21:19

Goście coraz bliżej 32. wygranej

51'

Nie powiodła się akcja Śląska środkiem. Ostatecznie gospodarze wznawiają grę z "piątki".

49'

Petr Schwarz zagrywa prostopadle do Erika Exposito. Mikołaj Biegański musiał interweniować za polem karnym. Udało mu się uprzedzić Hiszpana niemal w ostatniej chwili.

47'

W pierwszej akcji Dawid Szot z żółtą kartką za "stempel" na nodze Mateusza Praszelika.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Śląsk przystępuje do niej bez zmian.

46'

Na drugą połowę wychodzi Dawid Szot za Serafina Szotę.

20:58

Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Śląsk w 12. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie goście prowadzą trzema bramkami po dublecie Erika Exposito i trafieniu Diogo Verdaski.

Co nas czeka po zmianie stron?

20:55

Ofensywa Śląska robi wrażenie

45'

+6' Mimo protestów sędzia gwiżdże, oznajmiając koniec pierwszej połowy, a nie na "jedenastkę". Wisła Kraków przegrywa u siebie ze Śląskiem 0:3!

45'

+5' Z kontrą ruszyli Erik Exposito i Robert Pich! Po podaniu zwrotnym Hiszpan pada w polu karnym po kontakcie bark w bark z rywalem. Sędzia nie zdecydował się wskazywać na "wapno".

45'

+4' Niezłe dośrodkowanie Yawa Yeboaha w pole karne. Sytuację zdecydował Szymon Lewkot.

45'

+3' Śląsk spokojnie wyczekuje przerwy. Wisła nie ma pomysłu na atak, chociaż teraz wywalczyła rzut rożny. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką gości.

45'

Piotr Lasyk dolicza 5 minut do pierwszej połowy.

45'

DIno Stiglec urwał się lewą stroną. Jego dośrodkowanie było przeciągnięte.

44'

Petr Schwarz upomniany żółtą kartką za faul na Piotrze Starzyńskim.

41'

Działo się teraz pod drugą bramką! Piotr Starzyński wbiegał na bliższy słupek, ale nie zdołał skierować piłki wślizgiem do siatki. Jeszcze płasko zagrywał Yaw Yeboah, ale młodzieżowiec nie sięgnął futbolówki.

40'

Erik Exposito chce po meczu zabrać piłkę meczową! Jego techniczna próba obija poprzeczkę, a dobitkę Roberta Picha broni Mikołaj Biegański!

38'

Wyciągnięty jak struna Mikołaj Biegański paruje do boku piłkę po uderzeniu Mateusza Praszelika! Niewiele brakowało, by Śląsk prowadził już czterema bramkami!

36'

Georgij Żukow na prawej stronie. Wypatrzył w "szesnastce" Felicio Brown Forbesa, ale jego dośrodkowanie było bardzo niedokładne.

20:36

Dzieje się na murawie, to i na trybunach też były "dymy"

34'

... a za Konrada Gruszkowskiego pojawia się Yaw Yeboahi.

34'

Dwie zmiany w Wiśle po nieco ponad trzech kwadransach: Dor Hugi zastępuje Macieja Sadloka (zatem Michal Frydrych przejdzie na środek defensywy)...

32'

Piotr Lasyk przerywa spotkanie. Kibice Wisły odpalili race i dym pojawił się nad murawą.

30'

Michał Szromnik intuicyjnie broni strzał Michala Skvarki z bliskiej odległości!

29'

Podrażnieni gospodarze mają jeden cel - zdobyć (co najmniej jedną) bramkę przed przerwą. Wyszli z groźnym kontratakiem, ale zarówno Gieorgij Żukow, jak i Matej Hanousek, nie zdołali "zamknąć"akcji.

27'

Zanosi się na pogrom "Białej Gwiazdy". Dino Stiglec wrzuca z rzutu wolnego pole karne, a tam niepilnowany Diogo Verdasca wyskakuje najwyżej, by głową strzelić swoją premierową bramkę w Ekstraklasie!

27'

DIOGO VERDASCA PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

25'

"Żółtko" na koncie MIchala Frydrycha za faul.

24'

Po faulu Konrada Gruszkowskiego na Dino Stiglecu goście mają rzut wolny. Bezpośrednie uderzenie Krzysztofa Mączyńskiego broni Mikołaj Biegańskiego.

23'

Konrad Gruszkowski upomniany żółtą kartką za faul.

22'

To powinien być trzeci gol dla piłkarzy Jacka Magiery! Po podaniu Erika Exposito Mateusz Praszelik źle przyjął piłkę w polu karnym i przegrał pojedynek sam na sam z Mikołajem Biegańskim. Jeszcze strzał Hiszpana został zablokowany!

21'

Wisła Kraków - Śląsk

• 2 Strzały 6
  • 1 Strzały celne 2
21'

Składna akcja Śląska prawą stroną. Pograli Patryk Janasik z Robertem Pichem, którego strzał został jednak zablokowany.

18'

Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie bez adresata.

16'

Za to przewinienie Wojciech Golla nie został upomniany kartką. A stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

15'

W odpowiedzi atak Wisły. Felicio Brown Forbes faulowany blisko pola karnego Śląska. Może być groźnie.

14'

Goście idą za ciosem i wywalczyli rzut wolny. Dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego było dalekie od ideału i... adresata.

12'

Kolejna solowa akcja Hiszpana tym razem zwieńczona sukcesem! Mocne uderzenie zza linii 16. metra zatrzymuje przy lewym słupku zatrzymuje się dopiero w siatce!

12'

DUBLET ERIKA EXPOSITO!!!

10'

Mikołaj BIegańśki ratuje Wisłę przed utratą gola! Broni strzał Erika Exposito!

20:13

Erik Exposito - hiszpański snajper

7'

Idealnie dla wrocławian zaczyna się to spotkanie! Erik Exposito, po przyjęciu piłki w lewym narożniku pola bramkowego, pokonuje podcinką wychodzącego z bramki Mikołaja Biegańskiego. Ofiarna interwencja Mateja Hanouska przed linią bramkową nie zdołała uchronić "Białą Gwiazdą" przed utratą bramki!

7'

GOL DLA ŚLĄSKA! ERIK EXPOSITO!!!

6'

Na solową akcję skrzydłem zdecydował się Erik Exposito. Poradził sobie z dwoma rywalami, z trzecim już tak łatwo nie było.

4'

Ogromne zamieszanie w "szesnastce" Śląska. Goście szczęśliwie wyszli z opresji.

2'

Michal Frydrych blokuje dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego.

1'

Piotr Lasyk gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

19:56

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:51

Z kolei Śląskowi 17 punktów pozwala na zajmowanie 5. lokaty. Tutaj jednak strata do czołówki jest większa - (czwarta) Pogoń zgromadziła 22 punkty (po 12 meczach), trzecia Lechia ma 23 punkty, a wicelider, Raków Częstochowa, 24. Na najwyższym stopniu podium jest Lech, który zgromadził już 27 punktów.

19:48

Skład Śląska Wrocław

Rezerwowi: Matus Putnocky - Jakub Iskra, Bartłomiej Pawłowski, Rafał Makowski, Victor Garcia, Waldemar Sobota, Adrian Łuszczarz, Marcel Zylla, Cayetano Quintana.

19:45

Po 11 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Wygrana przed tygodniem z Górnikiem Zabrze (1:0) pozwoliła zaczerpnąć powietrze i oddalić się od strefy spadkowej. Tyle samo punktów co Wisła mają wspomniany Górnik i Piast, Zagłębie i Stal zgromadziły po 15 punktów, a po 16 mają Jagiellonia, Cracovia oraz Radomiak.

19:42

Skład Białej Gwiazdy

Rezerwowi: Paweł Kieszek - Krystian Wachowiak, Adi Mehremić, Dor Hugi, Gieorgij Żukow, Hubert Sobol, Nikola Kuveljić, Yaw Yeboah, Dawid Szot.

19:40

Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać jego zapowiedź:

19:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór!

19:35

Ostatnim akcentem sobotniego maratonu z 12. kolejki jest Kraków, gdzie za 25 minut Wisła - która przełamała serię trzech porażek z rzędu - podejmie przegrywający dwa ostatnie mecze Śląsk Wrocław. Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk...