• Bartosz Śpiączka - 3 (Przemysław Banaszak - bez oceny)
90'

Zablokowane uderzenie Dor Hugiego kończy mecz!

90'

Dośrodkowanie na pole karne, uderzenie głową Skvarki i Gostomski zacznie od bramki.

90'

Meczowa sytuacja Banaszaka! Dośrodkowanie i z piłką minął się Colley, Banaszak wdarł się przed Frydrycha i uderzył zewnętrzną częścią stopy na bramkę i zablokował go Biegański!

89'

Lokilo przewrócony, ale nie ma faulu. Gramy dalej. Jedna z ostatnich akcji w tym meczu.

87'

Gol wygrał przebitkę z Fazlagiciem, Wędrychowski huknął z dystansu, ale został zablokowany.

86'

Serrano i Banaszak za Drewniaka i Śpiączkę.

86'

86'

Górnicy kradną sekundy, zależy im na takim wyniku.

86'

Kliment zszedł z piłką do środka, przełożył ją na lewą nogę i niecelnie uderzył po ziemi.

85'

Niecelne przenisienie ciężaru gry, Hugi uruchomił kontrę i w tempo zagrał do Klimenta, ale Gerson czystym wślizgiem zatrzymał wiślaków.

80'

Coraz bliżej gola są goście. Dwa strzały Lokilo z granicy pola karnego wyblokowane, ale robi się coraz ciekawiej pod bramką Biegańskiego.

78'

Wędrychowski w miejsce Gąski.

78'

Kliment pada na murawę i sygnalizuje, że był faulowany. Nie ma mowy o przewinieniu i Wisła znów ma problem ze skonstruowaniem akcji.

77'

Dziwniel mocno wbił piłkę w pole karne, gdzie znów udaną interwencję notuje Colley.

82'

Żukow za Savicia.

82'

Która to już strata Wisły na połowie rywali? Gospodarze kompletnie nie potrafią już zorganizować się w ofensywie.

75'

Fazlagić łapie kartkę za przerwanie kontry.

75'

Ależ zepsuł to Savić! Wyszli wiślacy niemal przed pewnym golem. Pomocnik miał przed sobą jednego obrońcę i wystarczyło celnie zagrać do Hugiego. Zagrał mu jednak za plecy i tym samym uruchomił kontrę dla Górnika, który wywalczył z tego rzut wolny niebezpiecznie blisko bramki.

73'

Groźnie pod bramką Wisły! Prostopadła piłka na Śpiączkę, Biegański wyszedł z bramki i zatrzymał futbolówkę pod nogą, ale w pełnym biegu wpadł na niego napastnik z Łęcznej.

72'

Gol zatrzymany na skrzydle przez Gruszkowskiego.

72'

Kuveljić schodzi, wchodzi za niego Skvarka.

71'

Rymaniak poradził sobie z dośrodkowaniem Hanouska.

70'

Savić znów próbował dryblingu i zabrał mu futbolówkę Śpiączka.

69'

Lokilo głęboko dośrodkował na Śpiączkę i tylko ofiarna interwencja Colleya zapobiegła bramce.

68'

Dużo błędów popełniają teraz gospodarze, którzy oddają piłkę w najprostszych momentach.

67'

Dziwniel za Krykuna.

66'

Strata za strata, akcja za akcję! Teraz Gąska otrzymał piłkę od Krykuna i po rykoszecie piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Mikołaja Biegańskiego.

65'

Świetny to był kontratak Wisły! Gruszkowski zabrał piłkę Krykunowi, wiślacy przeszli z piłką pod pole karne rywali kilkoma szybkimi i bardzo dokładnymi podaniami. W końcu na ok. 24 metrze od bramki Hugi zdecydował się na strzał i podniósł ciśnienie kibicom. Niestety dla gospodarzy, była to poprzeczka.

64'

DOR HUGI! POPRZECZKA!

64'

Wracamy jednak pod pole karne Wisły, akcję zamyka Krykun, którego dobrze pokrył Gruszkowski.

64'

Kontra gości, Goliński wrzuca na Śpiączkę, ale nieczysto uderzył głową.

63'

Savić wrzuca z rzutu rożnego na Frydrycha, jego strzał głową jest zablokowany.

61'

Rymaniak przebojem wdarł się niemal pod pole karne, stamtąd poszła wrzutka na Śpiączkę, ale Frydrych w ostatniej chwili przeszkodził napastnikowi w strzale.

60'

Jan Kliment za Ondraska i Luis Fernandez za Momo Cisse.

60'

59'

Mamy chwilę, gdy przewagę zbudował Górnik. Goście grają między sobą piłką, ale uderzenie nie pada. W końcu tracą po nieudanym przerzucie na drugie skrzydło.

56'

Akcja Wisły środkiem, biegł Savić z piłką przed siebie, ale zagrał niedokładnie. Potem oddał ją do Kuveljicia, który znowu próbował uruchomić Hugiego, ale znów przeczytał to obrońca.

55'

Cisse wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale nie było na tej wysokości żadnego z piłkarzy Wisły.

53'

Dośrodkowanie Leandro zablokowane przez Fazlagicia.

51'

Dor Hugi wrzucił piłkę tak, że ta wylądowała na siatce bramki.

50'

Savić znów zagrał z Ondraskiem, ale nie zdązył już obrócić się z piłką i oddać strzału.

49'

Dużo walki w środku pola na początku drugiej połowy.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

46'

W przerwie doszło do zmiany. Młyńskiego zastąpił Dor Hugi.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Dwa rzuty rożne dla gości w trakcie doliczonej przez arbitra minuty.

44'

Groźne przejęcie Drewniaka, posłał on prostopadłą piłkę do Śpiączki, ale przytomnie wyszedł z bramki Biegański.

40'

Ondrasek "skleił" wrzutkę od Hanouska, oddał do Savicia, ale ten wykonał o jeden zwód za dużo i w efekcie nie padł nawet strzał, choć zawodnik był już w polu karnym.

40'

Krykun kąśliwie wrzucił w pole karne. Golińskiego uprzedził Hanousek. Zawodnik Górnika był o krok od zdobycia bramki.

37'

Cisse teraz z łatwością minął Golińskiego i nisko dośrodkował. Interwencja Gostomskiego, który mało co, a wrzuciłby sobie futbolówkę do siatki.

36'

Kuveljić w ostatniej chwili odebrał piłkę Golowi, który miał czystą pozycję do strzału z około 20 metrów.

34'

Miękka wrzutka na Gąskę, który nie zrozumiał intencji partnera. Biegański zaczyna akcję Wisły.

34'

Cisse dwukrotnie został zatrzymany przy wykonywaniu tego samego zwodu. Chciał zewnętrzną częścią stopy podprowadzić piłkę przed siebie z markowaniem zejścia do skrzydła. Dobrze czytają jego zamiary obrońcy.

32'

Kolejny atak Górnika, ale w prosty sposób traci piłkę Krykun. Wisła wywalczyła też rzut wolny przy wyjściu spod pressingu.

31'

Młyński świetnie zabrał się z piłką, ale pojedynek biegowy przegrał z...własnymi nogami. Stracił równowagę i zwolnił kontrę, z której ostatecznie nic nie wynikło.

30'

Gol przerzucił ciężar na prawą stronę, ale Goliński popełnił prosty błąd i stracił futbolówkę.

28'

Cisse potrzebuje pomocy medycznej. Został wręcz powalony na ziemię przy linii bocznej.

27'

Cisse ostro faulowany przez Krykuna. Zatrzymanie kontry i słuszna żółta kartka.

26'

Lokilo dośrodkował z głębi skrzydła, Colley wybił na rzut rożny.

25'

Po 25 minutach gry mamy już obraz tego meczu. Wisła po pierwszych atakach nieco spuściła z tonu. Górnik wytrzymał ten napór i coraz więcej ma do powiedzenia. Czy gospodarzom starczyło sił właśnie na ten okres?

23'

Fazlagić za mocno do Cisse, ten fauluje Golińskiego.

20'

Górnicy poradzili sobie z aż trzema kornerami Wisły. Gospodarze odzyskali piłkę i są już w ataku pozycyjnym.

19'

Huknął Savić z 20 metrów i zablokowany strzał daje wiślakom rzut rożny.

18'

Wisła z momentem, kiedy notuje dużo strat i to na własnej połowie. Wychodzą jednak z tarapatów, chociaż przy lepszej dyspozycji Górnika mogło być groźnie.

14'

Stały fragment dla Wisły, wrzutka w pole karne, przedłużał to Colley, ale Cisse minął się z piłką tuż przed bramkarzem.

13'

Świetna akcja Białej Gwiazdy. Szybki atak lewą flanką, najpierw Savić do Cisse, ten "no look passem" do Hanouska, a lewy obrońca nisko dośrodkował prosto na stopę pierwszego z podających. Kolejny niecelny strzał Savicia sprawia, że nadal jest 0:0. Miał on już jednak aż dwie okazje, by pokonać Macieja Gostomskiego.

10'

Gol niefortunnie zagrał głową do Savicia, ale naprawił swój błąd i wybił piłkę na korner.

8'

Gąska prosto w mur z rzutu wolnego.

7'

Gąska składał się do przewrotki po wrzutce z prawego skrzydła, ale nie trafił w piłkę.

6'

Górnicy odpowiedzieli wysokim pressingiem, naciskany Hanousek oddał piłkę rywalowi, ale Śpiączkę zatrzymał w polu karnym Frydrych.

6'

Cisse wyrzucony za mocnym podaniem od Savicia i atak trzech na trzech nie udał się kompletnie Wiślakom.

4'

Świetna piłka do Cisse, który potężnie huknął z 14 metrów, ale prosto w ręce Macieja Gostomskiego! Po krótkiej chwili Savić jednym zwodem minął aż trzech obrońców, ale jego uderzenie było już niecelne. Wściekł się ofensywny pomocnik Białej Gwiazdy.

2'

Znowu atak gospodarzy, Savić wycofał piłkę z pola karnego do Kuveljicia, którego uderzenie na raty wybronił Gostomski.

1'

Lokilo zatrzymany faulem przez Hanouska, ale wcześniej wiślacy przeprowadzili już atak prawą stroną boiska. Zakończyli ją niecelną wrzutką na Cisse.

18:01

Zaczynamy spotkanie!

17:59

Piłkarze wychodzą na murawę w akompaniamencie hymnu Wisły.

17:53

Jerzy Brzęczek zaczyna pracę w Wiśle od rewolucji w składzie. Aż pięć zmian w stosunku do ostatniego meczu ze Stalą Mielec. Od pierwszej minuty wybiegnie m.in. Momo Cisse, który ma być godnym następcą Yawa Yeboaha.

17:51

Górnik nie przegrał od pięciu spotkań. Rok zakończył trzema zwycięstwami, a umowną wiosnę rozpoczął od dwóch remisów. - Trzy wygrane, dwa remisy to jest statystyka drużyn, które walczą o czołowe miejsca w tabeli. Trener Kiereś jest świetnym fachowcem, a przeciwko jego zespołom nigdy nie gra się łatwo. Czeka nas ciężkie spotkanie, ale skoro gramy u siebie, to nie chcemy tylko reagować na to, co zrobi Górnik. Sami musimy kreować grę - ocenia szkoleniowiec.

17:47

Jerzy Brzęczek ma za sobą tydzień treningów z wiślakami. Wielkich zmian w składzie nie należy się spodziewać. - Nie będziemy robić żadnej rewolucji jeśli chodzi o system gry - tłumaczy nowy trener Białej Gwiazdy. - Mamy przemyślenia przed tym pierwszym spotkaniem, wiemy jak chcemy się prezentować. W mojej ocenie trener Adrian Gula wykonał tutaj bardzo dobrze swoją pracę - dodaje Brzęczek.

17:44

Za dwie porażki na początku roku zwolnieniem zapłacił Adrian Gula. Słowak zostawił drużynę na piętnastym miejscu w tabeli. Górnik Łęczna plasuje się lokatę niżej, ale do Wisły traci tylko jeden punkt.