Sobota, 19 lutego 2022, godz. 20:00
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
0 : 0
22:20

Oceny piłkarzy po meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Legia Warszawa (w skali 1-6):

• Adam Radwański 3 (Dawid Kocyła 3)
  • Marcin Grabowski 2 (Bartłomiej Kukułowicz)

• Filip Mladenović 3
  • Kacper Skibicki 2 (Bartłomiej Ciepiela 2, Lirim Kastrati)
  • Josue 4
  • Tomas Pekhart 2 (Rafael Lopes 1)
94'

Koniec meczu. W meczu drużyn z "czerwonej strefy" Bruk-Bet Termalica Nieciecza bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa.

93'

Ofensywny wypad Legii. Josue pograł z Lirim Kastratim i po jego strzale Pawieł Pawluczenko wznawia grę od bramki.

92'

Cezary Miszta spokojnie górną piłkę we własnym polu karnym.

91'

Bartłomiej Kukułowicz optymistycznie uderza z ok. 30 metrów. Piłka poszybowała nad bramką Legii.

90'

Damian Sylwestrzak dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

88'

Świetne uderzenie Piotra Wlazły z rzutu wolnego i kapitalna parada Cezarego Miszty, który zbija piłkę do boku niemal z linii bramkowej!

87'

"Żółtko" na koncie Lindsaya Rose'a za faul.

85'

Przewinienie Dawida Kocyły w ofensywie na Pawle Wszołku. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

83'

Aleksandar Vuković decyduje się na "wędkę": schodzi Bartłomiej Ciepiela (wszedł w 63. minucie za Kacpra Skibickiego), a na murawie melduje się Lirim Kastrati.

81'

... a za Marcina Grabowskiego pojawi się Bartłomiej Kukułowicz.

81'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: debiutujący w Ekstraklasie Veton Tusha w miejsca Samuela Stefanika...

81'

Mateusz Wieteska chciał zagrać na wyprzedzenie, ale powalił Dawida Kocyłę. Żółta kartka.

80'

Gospodarze radzą sobie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

79'

Mateusz Grzybek upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte upomnienie, więc nie zagra w następnej kolejce z Cracovią (28 lutego, godz. 18).

75'

Piotr Wlazło uderza z rzutu wolnego obok lewego słupka.

73'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Rafaela Lopesa!!!

Piotr Wlazło skoszony równo z trawą przez rezerwowego napastnika Legii

72'

Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Slisza.

70'

Przeciągnięte dośrodkowanie Piotra Wlazły w pole karne, a po chwili - z prawej strony - zablokowany został Michal Hubinek.

21:27

68'

Rafael Lopes upomniany żółta kartką. Faulował rywala w walce o górną piłkę.

66'

59% Posiadanie piłki 41%

63'

... a za Kacpra Skibickiego na murawie melduje się Bartłomiej Ciepiela.

63'

... Paweł Wszołek zmienia Mattiasa Johanssona...

63'

Potrójna zmiana w Legii: Rafael Lopes w miejsce Tomasa Pekharta...

61'

Centra w pole karne do Wiktora Biedrzyckiego, który podbił ją wysoko i w taki sposób, by leciała blisko bramki. Łapie ją Cezary Miszta, który dodatkowo był faulowany.

60'

Żółtą kartką upomniany Kacper Skibicki za faul.

60'

Dawid Kocyła zmienia Adama Radwańskiego.

59'

Cezary Miszta ratuje mistrzów Polski przed utratą bramki! Z najwyższym trudem paruje strzał z pola karnego!

57'

Mattias Johansson upomniany żółtą kartką za bezpardonowe wejście w Mateja Hybsa. Podobnie jak Bartosz Slisz, nie zagra w następnej kolejce z Wisłą Kraków.

55'

Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Samuela Stefanika na dalszy słupek było zdecydowanie za wysokie i niedokładne.

55'

Dobre podanie Josue na lewą stronę "szesnastki" do Kacpra Skibickiego. Ten nie zdołał tego spożytkować.

53'

Patryk Sokołowski uderza z nieco ponad 20 metrów wysoko nad bramką.

52'

Marcin Grabowski zgubił rywala w środku pola, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

51'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

51'

Miękkie zagranie Josue z rzutu wolnego w pole karne. Gospodarze wybijają piłkę za linię końcową.

50'

Bramkarz "Słoników" znowu górą! Broni strzał Kacpra Skibickiego z pola karnego!

49'

I jeszcze jeden po zablokowanym dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Anemiczny strzał Tomasa Pekharta głową w śroek bramki nie mógł zaskoczyć Pawieła Pawluczenkę.

48'

Po błędzie Artema Putiwcewa rzut rożny dla Legii. Josue centruje z prawego narożnika na dalszy słupek, gzie po rykoszecie jest kolejny korner.

47'

Dalekie zagranie do Tomasa Pekharta. Ten był na spalonym.

46'

Muris Mesanović w roli prawoskrzydłowego podaje płasko w pole karne dokładnie tam, gdzie roiło się od obrońców Legii.

46'

Drugą połowę zaczynają gospodarze!

20:58

Dosadnie o Legii

20:54

Wracamy do Niecieczy na drugie 3 kwadranse meczu Bruk-Bet Termalica - Legia Warszawa. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, który nie zadowala żadnej ze stron. Zwłaszcza że obie są w strefie spadkowej.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Bruk-Bet Termalica Nieciecza bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa po niezbyt porywającym widowisku.

45'

Za mocne podanie po linii do Marcina Grabowskiego.

45'

Kacprowi Skibickiemu sporo brakowało do celu. Piłka po jego strzale w znacznej odległości minęła bramkę Pawieła Pawluczenki.

20:44

Seria zostanie podtrzymana?

41'

Bartosz Slisz podaje mocno na lewa stronę pola karnego do Josue. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata przed bramką gospodarzy.

39'

Przerwa w grze. Na murawie leży Wiktor Biedrzycki, który w walce o piłkę z Tomasem Pekhartem został trafiony ręką w twarz.

37'

Po centrze z bocznego sektora Tomas Pekhart uderza obok spojeni!

35'

Piłkarze Bruk-Betu wybijają piłkę przed pole karne do Josue po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Jego strzał został zablokowany.

34'

Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie udało się wyjaśnić sytuację wybiciem na uwolnienie.

33'

Piotr Wlazło przechwytuje piłkę w środku pola i od razu chciał zagrać od Adama Radwańskiego. Zabrakło spokoju i precyzji.

32'

Kolejny pojedynek Filipa Mladenovicia z Mateuszem Grzybkiem. Serb znowu musi uznać wyższość rywala.

29'

Mateusz Grzybek chciał górnym zagraniem za obronę wypuścić Murisa Mesanovicia. Dobrze ustawiony Mateusz Wieteska główką zgrywa piłkę do Maika Nawrockiego, przerywając atak gospodarzy.

27'

Pawieł Pawluczenko ratuje Bruk-Bet przed utratą gola! Dwukrotnie paruje piłkę po strzale Mattiasa Johanssona i jego dobitce!

27'

Kacper Skibicki uderza z pola karnego i piłka przelatuje tuż obok dalszego (lewego) spojenia! Po drodze był rykoszet, który zmienił minimalnie tor lotu za linię końcową!

25'

Filip Mladenović chciał "na obieg" ograć na lewej stornie Mateusza Grzybka. Ten nie dał się na to nabrać. Spokojna i czysta interwencja przy linii bocznej.

20:24

Czekamy na kolejne

21'

Filip Mladenović centruje z lewej strony przed bramkę. Zabrakło tylko adresata.

18'

I jeszcze jeden rzut rożny dla "Słoników', tym razem z prawej strony. Po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego Piotr Wlazło uderza głową obok bramki.

17'

Dośrodkowanie na 5. metr, gdzie skutecznie główkuje przed pole karne Mateusz Wieteska.

17'

Dalekie zagranie na wolne pole do Murisa Mesanovicia. Jego strzał z pola karnego w ostatniej chwili zablokował Lindsay Rose. Rzut rożny dla gospodarzy.

15'

Spokojny pierwszy kwadrans tego spotkania. Tradycyjne "badanie".

13'

Artem Putiwcew upomniany żółta kartką za faul.

11'

Dośrodkowanie Samuela Stefanika z narożnika boiska nie znajduje adresata przed bramką Cezarego Miszty.

10'

Składną akcję przeprowadzili teraz zawodnicy Radoslava Latala. Po interwencji obrony Legii jest rzut rożny.

9'

Faul Mateusza Wieteski na własnej połowie. Daleko od bramki, więc nie będzie strzału. Kartki też nie ma.

7'

Nie szło prawą, to legioniści spróbowali zaatakować lewą stroną. Kacper Skibicki wywalczył aut na wysokości pola karnego Bruk-Betu.

6'

Lindsay Rose chciał mocnym podaniem uruchomić Josue. Ten nie zdołał opanować piłki. Przejął ją Artem Putiwcew, który spokojnie zagrywa do bramkarza.

5'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Pressing Legii nie przynosi pożytku.

3'

Bartosz Slisz faulem przerywa kontrę "Słoników" po źle rozegranym rzucie wolnym. Żółta kartka skutkuje pauzą w następnej kolejce z Wisłą Kraków (25 lutego, godz. 20:30).

2'

Piotr Wlazło przerywa faulem taktycznym akcję Lindsaya Rose'a.

1'

Damian Sylwestrzak gwiżdże i spotkanie zaczynają mistrzowie Polski!

19:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:37

19:35

19:32

Ekipa z Niecieczy, którą od początku roku prowadzi Radoslav Latal, w poprzedniej kolejce przegrała 0:5 z Lechem w Poznaniu. Rozgrywki w tym roku rozpoczęła od domowej wygranej 2:1 z Jagiellonią Białystok.

19:30

Z jednej strony Bruk-Bet to beniaminek, a w Ekstraklasie gra dopiero czwarty raz (poprzednio w najwyższej klasie rozgrywkowej była w latach 2015-2018). Z drugiej - Legia w w małopolskiej wsi jeszcze nigdy nie wygrała. A miała ku temu trzy okazje. W sezonie 2015/16 przegrała 0:3, w kolejnym było 1:2, a w 2017/18 - 0:1. Całkowity bilans świadczy o tym, że to Bruk-Bet powinien być faworytem (jednak bukmacherzy w tej roli wciąż stawiają Legię). W dotychczasowych siedmiu potyczkach wygrał trzy razy, legioniści odnieśli dwa zwycięstwa i tyle samo razy był remis.

19:20

Atmosfera wokół ekipy z Łazienkowskiej jest więc grobowa, a w sobotę może być jeszcze gorzej. W Niecieczy zespół Vukovicia - bez Boruca, który został zawieszony na trzy mecze - zagra na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Gospodarze są na ostatnim miejscu w tabeli. Mają 15 punktów, trzy mniej niż Legia. Jeśli wygrają, wyprzedzą ją, bo przy równej liczbie punktów o kolejności w tabeli decyduje wynik bezpośredniego spotkania.

19:16

Najpierw Boruc na boisku (gdy odepchnął rywala, za co dostał czerwoną kartkę), a później poza nim (odepchnął operatora kamery). Natomiast w tygodniu w odpowiedzi na niegroźne (i mało zabawne, żeby być uczciwym) uszczypliwości ze strony oficjalnych mediów Jagiellonii Białystok zamieścił film przypominający o tym, jak chuligani Legii ukradli klubowe flagi kibicom z Podlasia.

19:15

Przerwa zimowa miała odmienić stołeczny zespół. Na razie niewiele się zmieniło. Legia wciąż gra apatycznie. Nawet w pierwszej tegorocznej kolejce, gdy wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:1. Strasznie zaprezentowała się w ostatniej serii, w której na własnym boisku przegrała z Wartą Poznań 0:1. Gwoździem do trumny było zachowanie Artura Boruca, któremu puściły nerwy (?).

19:11

19:10

Witamy! W sobotę w Niecieczy o godz. 20 rozpocznie się mecz Bruk-Betu Termaliki z Legią Warszawa. Stawką starcia w 22. kolejce jest... ucieczka z ostatniego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo.