GKS TychyGKS Tychy
1 : 3
Wisła KrakówWisła Kraków
93'

Koniec meczu! Biała Gwiazda pokonała GKS Tychy i zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Polski!

92'

Hubert Sobol wszedł w miejsce Michala Skvarki.

90'

Trzy minuty doliczył sędzia Paweł Pskit.

87'

Zszedł Dor Hugi. Na boisku melduje się Krystian Wachowiak.

86'

Jeszcze jedna okazja Brown Forbesa. Położył Odyjewskiego, ale w porę wrócił Połap!

82'

Szansa Yeboaha, ale skrzydłowego Wisły przyblokował Sołowiej.

79'

Bartosz Biel wszedł w miejsce Wiktora Żytka.

79'

Miłosz Pawlusiński wszedł za Kargulewicza.

78'

Marcin Kozina zastąpił Kacpra Piątka.

76'

Felicio Brown Forbes w doskonałej sytuacji długo zwlekał z oddaniem strzału. Wydawało się, że stracił szansę, ale po przypadkowym zagraniu Yawa Yeboaha futbolówka ponownie trafiła do snajpera Wisły, który minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

76'

GOOOOOL! 3:1 dla Wisły Kraków! Dublet Felicio Brown Forbesa!

74'

Prosta strata tyszan przy wyprowadzeniu piłki. Ta trafiła do Felicio Brown Forbesa. Napastnik Wisły przyjął futbolówkę z rywalem na plecach, obrócił się i silnym strzałem zaskoczył bramkarza.

74'

GOOOOOOOL! 2:1 dla Wisły! Felicio Brown Forbes!

71'

Piłka na prawe skrzydło do Yeboaha. Ghańczyk wrzucił w kierunku Hugiego, ale ten nic nie wskórał.

67'

Yeboah nie trafił czysto z siedmiu metrów i piłka przeleciała obok słupka.

63'

Tomas Malec wszedł za Gracjana Jarocha.

63'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Jakub Piątek zastąpił Stebleckiego.

62'

Brown Forbes wszedł w miejsce Mateusza Młyńskiego.

60'

Kontra gospodarzy! Grzeszczyk uderzył przy bliższym słupku. Odbił piłkę Biegański.

58'

Skvarka huknął zza pola karnego, ale wyraźnie ponad bramką gości.

55'

Serafin Szota pod presją rywala podał do... Łukasza Grzeszczyka. Kapitan tyszan położył Mikołaja Biegańskiego i celnie uderzył do pustej bramki.

55'

GOOOOOOL! Remis 1:1! Łukasz Grzeszczyk!

54'

Zablokowany strzał Wołkowicza. Jeszcze Kargulewicz wyłożył piłkę na środek pola karnego, ale zagrał do nikogo.

52'

Steblecki uderzył w boczną siatkę po wrzutce Grzeszczyka.

49'

Świetna okazja gospodarzy, ale Jaroch za długo zwlekał ze strzałem. Gdy w końcu podjął decyzję, przyblokował go Szota i Biegański wyłapał piłkę.

46'

Roszada w Wiśle. Michal Frydrych wszedł za Starzyńskiego.

46'

Początek drugiej połowy!

14:21

Piłkarze Białej Gwiazdy w pierwszej części gry oddali tylko jeden celny strzał, ale to oni są bliżej awansu do 1/8 finału Pucharu Polski.

Strzały na bramkę: GKS Tychy - Wisła Kraków 10:5.

Strzały celne: GKS Tychy - Wisła Kraków 5:1

45'

Koniec pierwszej połowy! W Tychach Wisła Kraków prowadzi z GKS-em 1:0.

44'

Prosta strata Szoty. Jaroch wyszedł na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili wślizgiem błąd naprawił obrońca Wisły.

41'

Grzeszczyk próbował strzelać z półwoleja. Piłka odbiła się z bardzo wysokim kozłem i pomocnik GKS trafił nieczysto.

37'

Po składnej akcji tyszan strzelał Wołkowicz. Sadlok wybił na rzut rożny.

32'

Skvarka strzelił z 16 metrów po zgraniu głową Yeboaha. Obok bramki gospodarzy.

30'

Wołkowicz posłał bombę z ponad 20 metrów. Piłka uciekła poza światło bramki.

26'

Połap zagrał dokładnie na piąty metr do Jarocha. Napastnik gospodarzy uderzył lekko, a do tego prosto w bramkarza.

24'

Matej Hanousek uruchomił w polu karnym Mateusza Młyńskiego. Pomocnik Wisły znakomicie przyjął sobie piłkę i precyzyjnie uderzył po dalszym rogu. Odyjewski interweniował nogami, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki.

24'

GOOOOOOOL! 1:0 DLA WISŁY! Mateusz Młyński!

20'

Spóźniony wślizg Stebleckiego w nogi Hanouska. Bez kartki.

18'

Wołkowicz został napomniany żółtą kartką za faul na Yeboahu.

15'

Po rogu Skvarka próbował strzału z woleja, ale fatalnie skiksował.

14'

Hugi uderzył z wolnego. Piłkę podbił głową Żytek. Będzie korner.

13'

Yeboah faulowany przez Nedicia tuż przed polem karnym! Żółta kartka.

11'

Sprytna piłka Młyńskiego w pole karne tyszan. Dobrze ustawiony Połap.

8'

Wołkowicz zdecydowanym wślizgiem zatrzymał rozpędzonego Yeboaha.

5'

Wisła w opałach! Grzeszczyk wystawił piłkę Jarochowi. Ten strzelił z sześciu metrów po ziemi. Biegański z trudem wybił na róg.

4'

Grzeszczyk zahaczony przez Yeboaha. Rzut wolny dla tyszan.

2'

Grzeszczyk dogrywał w pole karne z rzutu wolnego. Jaroch zablokowany przez wiślaków.

1'

Początek spotkania!

13:21

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Wisła w Mielcu odprawiła Stal 3:1, a GKS Tychy na wyjeździe pokonał trzecioligowe KSZO Ostrowiec 2:1.

13:18

GKS Tychy również ma słabszy moment. Nie wygrał żadnego z ostatnich czterech spotkań i w pierwszoligowej tabeli spadł na szóste miejsce.

13:17

Wisła Kraków tydzień temu przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:5, a w zeszłej kolejce uległa Wiśle Płock 0:2. Fatalne wyniki sprawiają, że kibice są mocno zaniepokojeni dyspozycją zespołu, który w najbliższą niedzielę skonfrontuje się w derbach z Cracovią. Wcześniej jednak wiślaków czeka bój o 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

13:10

Podstawowy skład Wisły Kraków:

13:08

Oto wyjściowy skład GKS-u Tychy:

13:05

Piłkarze "Białej Gwiazdy" w kiepskim stylu przegrali dwa poprzednie mecze w lidze. Zaufanie kibiców postarają się odbudować w Tychach, gdzie w ramach 1/16 finału Pucharu Polski zmierzą się z pierwszoligowym GKS-em. Witamy w relacji LIVE!